Forskjell mellom versjoner av «Oslo»
(→Nedlagte eller fusjonerte speidergrupper i {{PAGENAME}}) |
(→Nedlagte eller fusjonerte speidergrupper i {{PAGENAME}}) |
||
Linje 48: | Linje 48: | ||
'''Norsk Speiderpikeforbund:''' [[Bygdøy 1 (NSPF)|Bygdøy 1]], [[Ekeberg 1 (NSPF)|Ekeberg 1]], [[Holmenkollen Blåmeis (NSPF)|Holmenkollen Blåmeis]], [[Holmenkollen 2 (NSPF)|Holmenkollen 2]], [[Kjelsås 1 (NSPF)|Kjelsås 1]], [[Lilleaker 1 (NSPF)|Lilleaker 1]], [[Ljan 1 (NSPF)|Ljan 1]], | '''Norsk Speiderpikeforbund:''' [[Bygdøy 1 (NSPF)|Bygdøy 1]], [[Ekeberg 1 (NSPF)|Ekeberg 1]], [[Holmenkollen Blåmeis (NSPF)|Holmenkollen Blåmeis]], [[Holmenkollen 2 (NSPF)|Holmenkollen 2]], [[Kjelsås 1 (NSPF)|Kjelsås 1]], [[Lilleaker 1 (NSPF)|Lilleaker 1]], [[Ljan 1 (NSPF)|Ljan 1]], | ||
---- | ---- | ||
− | '''Norges KFUK-speidere:''' [[Alnabru 1 (KFUK)|Alnabru 1]], [[Bekkelaget 1 (KFUK)|Bekkelaget 1]], [[Bekkelaget 2 (KFUK)|Bekkelaget 2]], [[Bekkelaget 2 M]], [[Bekkelaget 3 (KFUK)|Bekkelaget 3]], [[Bekkelaget 4 (KFUK)|Bekkelaget 4]], [[Bekkelaget 5 (KFUK)|Bekkelaget 5]], [[Berg 1 (KFUK)|Berg 1]], [[Berg 1 M]], [[Berg 2 (KFUK)|Berg 2]], [[Berg 3 (KFUK)|Berg 3]], [[Bryn 1 (KFUK)|Bryn 1]], [[Bryn 1 M]], [[Bryn Senior 1]], [[Bryn 2 (KFUK)|Bryn 2]], [[Bryn 3 (KFUK)|Bryn 3]], [[Bryn 4 (KFUK)|Bryn 4]], [[Bøler 1 (KFUK)|Bøler 1]], [[Disen 1 (KFUK)|Disen 1]], [[Disen 1 M]], [[Ekeberg 28 FA]], [[Furuset 1 (KFUK)|Furuset 1]], [[Grefsen 1]], [[Grefsen 1 M]], [[Grefsen 2 (KFUK)|Grefsen 2]], [[Grefsen 2 M]], [[Grefsen 3 M]], [[Grorud 1 (KFUK)|Grorud 1]], [[Grorud 2 (KFUK)|Grorud 2]], [[Grorud 3 (KFUK)|Grorud 3]], [[Hauketo 1 (KFUK)|Hauketo 1]], [[Holmenkollen 1 (KFUK)|Holmenkollen 1]], [[Huseby 1 (KFUK)|Huseby 1]], [[Høybråten 1 (KFUK)|Høybråten 1]], [[Høybråten 1 M]], [[Høybråten 2 (KFUK)|Høybråten 2]], [[Korsvoll 1]], [[Lambertseter 1 (KFUK)|Lambertseter 1]], [[Lambertseter 1 M]], [[Lambertseter 2 (KFUK)|Lambertseter 2]], [[Lambertseter 3 (KFUK)|Lambertseter 3]], [[Lambertseter 4 (KFUK)|Lambertseter 4]], [[Langerud 1 (KFUK)|Langerud 1]], [[Langerud 1 M]], [[Langerud 1 R]], [[Linderud 1 (KFUK)|Linderud 1]], [[Ljan 1 (KFUK)|Ljan 1]], [[Ljan 1 M]], [[Lofthus 1 (KFUK)|Lofthus 1]], [[Løren 1 (KFUK)|Løren 1]], [[Løren 1 M]], [[Løren 2 (KFUK)|Løren 2]], | + | '''Norges KFUK-speidere:''' [[Alnabru 1 (KFUK)|Alnabru 1]], [[Bekkelaget 1 (KFUK)|Bekkelaget 1]], [[Bekkelaget 2 (KFUK)|Bekkelaget 2]], [[Bekkelaget 2 M]], [[Bekkelaget 3 (KFUK)|Bekkelaget 3]], [[Bekkelaget 4 (KFUK)|Bekkelaget 4]], [[Bekkelaget 5 (KFUK)|Bekkelaget 5]], [[Berg 1 (KFUK)|Berg 1]], [[Berg 1 M]], [[Berg 2 (KFUK)|Berg 2]], [[Berg 3 (KFUK)|Berg 3]], [[Bryn 1 (KFUK)|Bryn 1]], [[Bryn 1 M]], [[Bryn Senior 1]], [[Bryn 2 (KFUK)|Bryn 2]], [[Bryn 3 (KFUK)|Bryn 3]], [[Bryn 4 (KFUK)|Bryn 4]], [[Bøler 1 (KFUK)|Bøler 1]], [[Disen 1 (KFUK)|Disen 1]], [[Disen 1 M]], [[Ekeberg 28 FA]], [[Furuset 1 (KFUK)|Furuset 1]], [[Grefsen 1]], [[Grefsen 1 M]], [[Grefsen 2 (KFUK)|Grefsen 2]], [[Grefsen 2 M]], [[Grefsen 3 M]], [[Grorud 1 (KFUK)|Grorud 1]], [[Grorud 2 (KFUK)|Grorud 2]], [[Grorud 3 (KFUK)|Grorud 3]], [[Hauketo 1 (KFUK)|Hauketo 1]], [[Holmenkollen 1 (KFUK)|Holmenkollen 1]], [[Huseby 1 (KFUK)|Huseby 1]], [[Høybråten 1 (KFUK)|Høybråten 1]], [[Høybråten 1 M]], [[Høybråten 2 (KFUK)|Høybråten 2]], [[Korsvoll 1]], [[Lambertseter 1 (KFUK)|Lambertseter 1]], [[Lambertseter 1 M]], [[Lambertseter 2 (KFUK)|Lambertseter 2]], [[Lambertseter 3 (KFUK)|Lambertseter 3]], [[Lambertseter 4 (KFUK)|Lambertseter 4]], [[Langerud 1 (KFUK)|Langerud 1]], [[Langerud 1 M]], [[Langerud 1 R]], [[Linderud 1 (KFUK)|Linderud 1]], [[Ljan 1 (KFUK)|Ljan 1]], [[Ljan 1 M]], [[Lofthus 1 (KFUK)|Lofthus 1]], [[Løren 1 (KFUK)|Løren 1]], [[Løren 1 M]], [[Løren 2 (KFUK)|Løren 2]], [[Manglerud 1 (KFUK)|Manglerud 1]], |
---- | ---- | ||
'''Andre:''' [[Abildsø, Røde speidere]], [[Betlehem fakkelforening]], [[Bjølsen fakkelforening]], [[Grünerløkken, Røde speidere]], [[1. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[2. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[3. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[Holmen fakkelforening]], [[Høybråten, Røde speidere]], [[1. Kristiania (NGSK)|1. Kristiania]], [[Oslo IOGT]], [[Turnforeningens Speidertropp, Oslo (NGSK)|Turnforeningens Speidertropp]], [[1. piketropp Oslo, Røde speidere]] og [[Tjalve Turnforenings Speidertropp, Oslo (NGSK)|Tjalve Turnforenings Speidertropp]] | '''Andre:''' [[Abildsø, Røde speidere]], [[Betlehem fakkelforening]], [[Bjølsen fakkelforening]], [[Grünerløkken, Røde speidere]], [[1. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[2. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[3. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[Holmen fakkelforening]], [[Høybråten, Røde speidere]], [[1. Kristiania (NGSK)|1. Kristiania]], [[Oslo IOGT]], [[Turnforeningens Speidertropp, Oslo (NGSK)|Turnforeningens Speidertropp]], [[1. piketropp Oslo, Røde speidere]] og [[Tjalve Turnforenings Speidertropp, Oslo (NGSK)|Tjalve Turnforenings Speidertropp]] |
Revisjonen fra 20. mar. 2017 kl. 18:23
|
- Merk! Dette er kun en utarbeidet oversikt over de opplysninger og artikler som er lagt ut i SPHL, her er det behov for lokal kunnskap!
- Se hver enkel krets / distrikt for speidergrupper og avdelinger. I tillegg finner du personer, leirer og historie på hver enkelt artikkelside.
Speidergrupper i Oslo i dag
Nedlagte eller fusjonerte speidergrupper i Oslo
Nedlagte avdelinger i Oslo
Norsk Speidergutt-Forbund: Alna - Bryn avdeling, Grefsen avdeling, Grorud og Nittedal avdeling, Lillomarka avdeling, Nordstrand avdeling, 1. Oslo avdeling, 2. Oslo avdeling, 3. Oslo avdeling, 4. Oslo avdeling, 5. Oslo avdeling, 6. Oslo avdeling, 7. Oslo avdeling, 8. Oslo avdeling, 9. Oslo avdeling MS, 10. Oslo avdeling, Sentrum avdeling, Sogn avdeling, Ullern avdeling, Vestre Aker avdeling, Østmarka avdeling, Østre Aker avdeling Norges KFUK-speidere: Delte opp Oslo i kretser, se oversikt nedenfor. Norsk Speiderpikeforbund: |
Større arrangementer
- Interimforsamling Kristiania 1911 (Norsk Speidergutt-Forbund)
- Generalforsamlingen Kristiania 1913 (Norsk Speidergutt-Forbund)
- Landsleir Hovedøen 1914 (Norsk Speidergutt-Forbund)
- Korpsleir Grønlia 1931 (Frelsesarmeens speiderkorps)
- Korpsleir Grønlia 1946 (Frelsesarmeens speiderkorps)
- Nasjonal roverfemkamp, 1959, 1962 og 1970 (Norsk Speidergutt-Forbund)
- Speidertinget Oslo 1973 (Norsk Speidergutt-Forbund)
- Nasjonal roverfemkamp, 1980, 1997 og 2008 (Norges speiderforbund)
- NM i speiding 2001 (Norges speiderforbund)
- Landsgildetinget 2005 (St. Georgs Gildene i Norge)
Andre temasider
Utklipp og minner
Om Oslo, fra wikipedia.org: Oslo er en kommune og et norsk fylke, mellom 1624 og 1925 hetende Christiania, fra 1877/1897 også skrevet Kristiania, er Norges hovedstad og største by.
Fylket og by-kommunen ligger i det sentrale østlandsområdet, innerst i Oslofjorden og hele Stor-Osloregionen hadde omtrent 1,5 millioner innbyggere (pr. 2013). [3]
Dagens kretser: Oslo distrikt av St. Georgs Gildene i Norge (?–i dag) – Oslospeiderne av Norges speiderforbund (1978–i dag) – Oslo krets av Norges KFUK-KFUM-speidere (2003–i dag)
Kort om speiderhistorien: Under utarbeidelse! Har du flere opplysninger? Bidra selv, eller send oss en e-post [2]
Tidligere kretser: Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910–1913) – Kristiania (NSF) (1911–1920) – Akershus (NSF) (1920–1926) – Kristiania - Akershus (KFUK) (1921–1926) Oslo - Akershus (KFUK) (1926–1945) – Oslo (NSPF) (?–1978) – Oslo (NSF) (1926–1973) – Nordstrand (NSF) (1933–1978) – Bunnefjord (KFUK) (?–?) – Oslo 1. (KFUK) (1945–1960) Oslo 2. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 3. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 4. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 5. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 6. (KFUK) (1945–1960) – Oslo-Akershus (KFUM) (?–?) Vestre Aker (KFUK) (?–1988) – Østre Aker (KFUK) (?–1988) – Oslo (KFUK) (?–1988) – Oslo Ullern (NSF) (1972–1978) – Oslo Vestre Aker (NSF) (1972–1978) – Oslo Sentrum (NSF) (1972–1978) Oslo Maridalen (NSF) (1972–1978) – Oslo Lillomarka (NSF) (1972–1978) – Oslo Østmarka (NSF) (1972–1978) – Oslo og Follo (KFUM) (?–2003) – Oslo Nordmarka (NSF) (1978–2004) Oslo Lillomarka (NSF) (1978–2004) – Oslo Østmarka (NSF) (1978–2004) – Søndre Akershus krets (KFUM) (?–?) Vestre Oslo (KFUK) (1988–2004) – Østre Oslomarka (KFUK) (1988–2004)
Speiding etter stedsnavn i Oslo: Abildsø – Alnabru – Ammerud – Bekkelaget – Berg – Bestum – Bjølsen – Blindern – Bogstad – Bryn – Bygdøy – Bøler – Disen – Ekeberg – Ellingsrud – Etterstad – Fagerborg – Fossum – Frogner – Furuset – Grefsen – Grorud – Grünerløkka – Hasle – Haugerud – Hauketo – Holmen – Holmenkollen – Holmlia – Huseby – Høybråten – Kampen – Kjelsås – Korsvoll – Lambertseter – Langerud – Lilleaker – Linderud – Ljan – Løren – Majorstuen – Manglerud – Mortensrud – Nordberg – Nordstrand – Nordseter – Nydalen – Oppsal – Ris – Romsås – Røa – Sinsen – Slemdal – Stovner – St. Hanshaugen – Tonsen – Tøyen – Tåsen – Ullern – Ullevål – Ulven – Vaterland – Veitvet – Vålerenga – Økernlund – Årvoll
Fylkesvis oversikt: Agder – Innlandet – Møre og Romsdal – Nordland – Oslo – Rogaland – Troms og Finnmark – Trøndelag – Vestfold og Telemark – Vestland – Viken – øygruppen Svalbard – Omtalte landskap, dalfører og innsjøer
Sentrale historiesider: Tidlige speidergutter – Tidlige speiderpiker – Norske Gutters Speiderkorps – Norsk Speidergutt-Forbund – Norges KFUK-speidere – Norsk Speiderpikeforbund – Norges Røde Speidere – Norges KFUM-speidere – Norges speiderforbund – Norges KFUK-KFUM-speidere – Old Guides – St. Georgs Gildene i Norge – Fellesrådet for speiderpiker – Norsk Speiderråd – Norske speideres fellesråd – Speidernes fellesorganisasjon – WOSM – WAGGGS
Referanser
- ↑ Sovende gruppe, opplysninger fra Forbundskontoret, Norges speiderforbund, kretser og grupper 2011 - 2016
- ↑ Sovende gruppe, opplysninger fra Forbundskontoret, Norges speiderforbund, kretser og grupper 2011 - 2016
- ↑ Opplysninger fra norsk og int. wikipedia.org [1].
- Vet du mer om "Oslo"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!