Roverstafetten 1951

Fra Speiderhistorisk leksikon
Gå til: navigasjon, søk
Roverstafetten 1951s budskap, fra Norge på langs
Daværende HKH Kronprins Olav legger i budskapet i stikka for Roverstafetten, Skaugum 14. juni 1951. Rolf Andersen er roveren som får overbrakt budskapet.

16. juni 1951 startet Roverstafetten 1951, som gikk i fra Lindesnes til Nordkapp og som varte til 4. august!

Bakgrunn

SitatEn varm, stille sommernatt. Et ensomt tjern inne på heiene nord for Mandal. En lav kolle med bratte sider dekker tjernet mot nord og kaster mørke skygger utover vannet. På vestsiden et lite platå over vannflaten. Hit kommer en flokk unge menn og slår seg ned. Det er rovere som kommer fra tjeneste i den store speiderleiren på Sjøsanden i 1948. Stillheten er brutt for en stund. Snart koker kaffelars, praten går, sanger ljomer, og diskusjonene begynner. Så står en mann og forteller om naturen og dets undere. Etter hvert fanges alle - også han - inn i den selsomme stemningen en bare kan oppleve ute i Guds frie natur en slik vidunderlig, stille, varm sommernatt. Mot nordøst kan en se lyset øker, det bærer mot en ny dag. Da fødes en ny tanke i fortellerens hjerne; om vi rovere laget en stafett fra Lindesnes til Nordkapp?.Sitat
Forbundets roverombudsmann Trygve E. Gundahl beskriver hvordan ideen med Roverstafetten 1951 ble til i boken Norge på langs, se flere speidersitater her

Slik ble ideen om en stafett til og Trygve E. Gundahl, sammen med hovedkomiteens medlemmer Carl L. Godske, Bergen, Bjarne Ingjerd, Larvik og John Eid Olsson, Harstad tok seg av planleggingen. En rover fra Bergen, Conrad, kom med ideen om budskap fra HKH Kronprins Olav, og slik ble det.

Komite

Carl L. Godske, Bergen, Bjarne Ingjerd, Larvik og John Eid Olsson, Harstad var i hovedkomiteen.


I tillegg ble det utnevnt en kontaktmann for ulike deler av landet, for Sørlandet: Kaare Steel Groos, Kristiansand, for Østlandet: John H. Larsen Røsto, Oslo, for Trøndelag: Gunnar Groven, Overhalla, for Nordland: Gustav F. Moe, Bodø, for Troms: Ewald Larssen, Sørreisa og for Finnmark: Carl van der Hagen, Honningsvåg.

Gjennomføringen

Stafetten ble organisert gjennom ulike etapper, 94 i alt. [1]

Sitat«Hver eneste speider får den samme oppgave: se og speide i naturens og kulturens store og eventyrlige riker, se med egne øyne, lære å kjenne sitt land ,
få kontakt med mennesker, og under eventyrferden gjennom livet vokse opp til en god borger og et godt menneske»
Sitat
Carl L. Godske, fra boken Norge på langs, Roverstafetten 1951, se flere speidersitater her

Etappene

Hjelp gjerne til med lokalkunnskap! Boken ble skjemmet av pga. mengden med navn og stednavn, av en del feil.

Nr, Fra Til Start Slutt Deltakere
1. Lindesnes, Lindesnes Lindesnes kommunevåpen.png Homeland, Lyngdal Lyngdal kommunevåpen.png 16. juni kl. 20 17. juni kl. 8 John Tallaksen, Kåre Knutsen, Bjørn Carlsen, Nicolai Oftebro, Anders Langeland
og Magne Hågensen, Mandal
2. Homeland, Lyngdal Lyngdal kommunevåpen.png Lausland 17. juni kl. 8 17. juni kl. 20 Ben Jonassen, Hans Hjemdahl og Kristian Andersen, Kristiansand
3. Lausland Åpåsdal, Evje og Hornnes Evje og Hornnes kommunevåpen.png 17. juni kl. 20 18. juni kl. 8 Ivar Løvsland, Nils Kåre Olsen, Svenn Tønnesen, Cay Gjertsen, Olav Moseid,
Olav Grana, Kristiansand, Odd Hopp og Halvard K. Halseth, Oslo
4. Åpåsdal, Evje og Hornnes Evje og Hornnes kommunevåpen.png Evje, Evje og Hornnes Evje og Hornnes kommunevåpen.png 18. juni kl. 8 18. juni kl. 20 Helge E. Refsnes, Oddleif Ringøen, Otto Tangvall, Helge Syvertsen, Ellen Eilertsen
og Ivar Berglihn, Kristiansand
5. Evje, Evje og Hornnes Evje og Hornnes kommunevåpen.png Risdal, Evje og Hornnes Evje og Hornnes kommunevåpen.png 18. juni kl. 20 19. juni kl. 8 Aage Gautestad, Jacob Haugen, Anund Haugen, Søren Østerhus og Arnfred Leifsen, Evje
6. Risdal, Evje og Hornnes Evje og Hornnes kommunevåpen.png Tovdal, Åmli Åmli kommunevåpen.png 19. juni kl. 8 19. juni kl. 20 Georg Windsland, Kjell Bjorvatn, Syvert Birkenes, Gutorm Flaa, Øivind Bjorvatn, Birkenes,
Ottar Lundestøl og Magne Enggrav, Eydehamn
7. Tovdal, Åmli Åmli kommunevåpen.png Mjåvatn, Fyresdal Fyresdal kommunevåpen.png 19. juni kl. 20 20. juni kl. 8 Theodor Nesset, Gudmund Vollan, Ole Aasen, Steinar Ramse, Øivind Rislå,
Birkenes, Carl Bjarne Knudsen og Jan Hammer, Arendal
8. Mjåvatn, Fyresdal Fyresdal kommunevåpen.png Grundtjørnseter, Fyresdal Fyresdal kommunevåpen.png 20. juni kl. 8 20. juni kl. 20 Thore Nilsen, Tjøstolv Normannsvik, Hisøy og Kjell Wang, Åmli
9. Grundtjørnseter, Fyresdal Fyresdal kommunevåpen.png Steane, Kviteseid Kviteseid kommunevåpen.png 20. juni kl. 20 21. juni kl. 8 Øivind Borgenhov, Sandvika og Fredrik Th. Bolin, Moss
10. Steane, Kviteseid Kviteseid kommunevåpen.png Mevasstaul, Kviteseid Kviteseid kommunevåpen.png 21. juni kl. 8 21. juni kl. 20 Jon Tørå, Egil Landsverk, Leif Arnor Hauen, Nordagutu og Martin Tørå, Drangedal
11. Mevasstaul, Kviteseid Kviteseid kommunevåpen.png Gjuvstaul, Vinje Vinje kommunevåpen.png 21. juni kl. 20 22. juni kl. 8 Einar Christensen, Helge Henry, Larvik og Erik Røed, Skien
12. Gjuvstaul, Vinje Vinje kommunevåpen.png Sverveli, Seljord Seljord kommunevåpen.png 22. juni kl. 8 22. juni kl. 20 Reidar Amundsen, Arne Kronborg, Leiv Stian Olsen, Jahn Otto Johansen, Porsgrunn
og Rolf Lykken, Bærum
13. Sverveli, Seljord Seljord kommunevåpen.png Reisjå, Hjartdal Hjartdal kommunevåpen.png 22. juni kl. 20 23. juni kl. 8 Egil Benjaminsen, Ivar Gjærum, Erno Jacobsen og Frank Abrahamsen, Porsgrunn
14. Reisjå, Hjartdal Hjartdal kommunevåpen.png Rjukan, Tinn Tinn kommunevåpen.png 23. juni kl. 8 23. juni kl. 20 Alfred Winje, Sigurd Bremdal og Eilif Bremdal, Porsgrunn
15. Rjukan, Tinn Tinn kommunevåpen.png Lisleland, Tinn Tinn kommunevåpen.png 23. juni kl. 20 24. juni kl. 8 Freddie Nordborg, Einar Moen og Bjørn Gustavsen, Rjukan
16. Lisleland, Tinn Tinn kommunevåpen.png Skirvegggin, Tinn Tinn kommunevåpen.png 24. juni kl. 8 24. juni kl. 20 Lars Brynjulf Kvam, Tore Krafft, Rolf Larsen og Ernst Otterbeck, Nøtterøy
17. Skirveggin, Tinn Tinn kommunevåpen.png Nore, Nore og Uvdal Nore og Uvdal kommunevåpen.png 24. juni kl. 20 25. juni kl. 8 Hans Klausen og Jon Trøften, Tønsberg
18. Nore, Nore og Uvdal Nore og Uvdal kommunevåpen.png Eggedal, Sigdal Sigdal kommunevåpen.png 25. juni kl. 8 25. juni kl. 20 Christian Bache, Lier, Nils Moxheim og Arild Nodeland, Drammen
19. Eggedal, Sigdal Sigdal kommunevåpen.png Gulsvik, Flå Flå kommunevåpen.png 25. juni kl. 20 26. juni kl. 8 Torbjørn Hegg og John Erik Ødegård, Borre, Einar Bache, Lier,
Arnt Erik Lofstad, Ivar Hov og Frank Skog, Skoppum
20. Gulsvik, Flå Flå kommunevåpen.png Storruste, , Sør-Aurdal Sør-Aurdal kommunevåpen.png 26. juni kl. 8 26. juni kl. 20 Knut Rønniksen og Tov Tinnbo, Hønefoss, Kjell Andersen,
Jacob Erstad, Bergen og John H. Larsen Røsto, Oslo
21. Storruste, Sør-Aurdal Sør-Aurdal kommunevåpen.png Garthus, Sør-Aurdal Sør-Aurdal kommunevåpen.png 26. juni kl. 20 27. juni kl. 8 Jan Jørgen Jacobsen, Trygve Næsmo, E. Grønslety, Øysten Arnesen,
G. Engebretsen, Nøtterøy, Håvard Tømte, Sverre M. Hansen og Odd Kværne Strømmen
22. Garthus, Sør-Aurdal Sør-Aurdal kommunevåpen.png Hognseter, Nordre Land Nordre Land kommunevåpen.png 27. juni kl. 8 27. juni kl. 20 Jan Bjørnsen og Knut Mello, Tønsberg
23. Hognseter, Nordre Land Nordre Land kommunevåpen.png Blæsteren seter, Gausdal Gausdal kommunevåpen.png 27. juni kl. 20 28. juni kl. 8 Anton Bærland, Leiv Svåsand, Harald Lervang, Fritz Bærland, Tønsberg, Hans Nordland
og John G, Myhrvold, Lena Holmby, Gunnar Holmby, Kåre Nilsen, Arne Bråten,
Helge A. Pedersen, Werner Norm. Wernersen, Leif Berntzen og Odd Langsmo, Oslo
24. Blæsteren seter, Gausdal Gausdal kommunevåpen.png Aulestad, Gausdal Gausdal kommunevåpen.png 28. juni kl. 8 28. juni kl. 20 Johan Saastad, Oslo, Håkon Lien, Follebu og Arnfinn Antonsen, Gjøvik
25. Aulestad, Gausdal Gausdal kommunevåpen.png Svinslåseter, Ringebu Ringebu kommunevåpen.png 28. juni kl. 20 29. juni kl. 8 Nils Schjander, Blommenholm, Harald Bergh, Hamar og Lars Storm Viul, Oslo
26. Svinslåseter, Ringebu Ringebu kommunevåpen.png Øksendalseter, Ringebu Ringebu kommunevåpen.png 29. juni kl. 8 29. juni kl. 20 Kåre Bratsberg, Bernt Chr. Grønvold, Torleif Lundeby, John Eldøy, Kolbotn
og Sigurd Skeivoll, Bergen
27. Øksendalseter, Ringebu Ringebu kommunevåpen.png Hirkjølen, Ringebu Ringebu kommunevåpen.png 29. juni kl. 20 30. juni kl. 4 Eugen Lysdahl, Askim
28. Hirkjølen, Ringebu Ringebu kommunevåpen.png Hathytta 30. juni kl. 4 30. juni kl. 15 Haraald Eknes og Einar Skjørten, Askim
29. Hathytta Jutulhogget, Alvdal Alvdal kommunevåpen.png 30. juni kl. 15 1. juli kl. 6 Thor Herman Thorsen og Einar Hoff, Askim.
30. Jutulhogget, Alvdal Alvdal kommunevåpen.png Tronfjell, Alvdal Alvdal kommunevåpen.png 1. juli kl. 6 1. juli kl. 20 Olav Sørhus, Bjørn Steihaug og Kåre Dalen, Alvdal
31. Tronfjell, Alvdal Alvdal kommunevåpen.png Hårsetseter, Rendalen Rendalen kommunevåpen.png 1. juli kl. 20 2. juli kl. 8 Kjell Hansen, Magne Pedersen og Knut Paulsen, Sandefjord.
32. Hårsetseter, Rendalen Rendalen kommunevåpen.png Sørgård 2. juli kl. 8 2. juli kl. 20 Erik Pedersen og Andreas Svarstad, Lillehammer.
33. Sørgård Femundhytta, Os Os, Hedmark kommunevåpen.png 2. juli kl. 20 3. juli kl. 8 Tor Rudland, Reidar Teigen, Reidar Støtvig, Olaf J. Mågeng, Hans Seim, Tor Olsen,
Odd Jarl Dahlstrøm, Einar Kjell Hansæl og Finn Bjønnes, Larvik.

34. Femundhytta, Os Os, Hedmark kommunevåpen.png Jensvold 3. juli kl. 10 3. juli kl. 20 Stig Ødegård og Eivind Mikkelsen, Røros.

35. Jensvold Storelvvold, Røros Røros kommunevåpen.png 3. juli kl. 20 4. juli kl. 7 Svein E. Thronæs og Leif O. Loraas, Strinda
36. Storelvvold, Røros Røros kommunevåpen.png øst for Stugusjö, Sverige Sverige flagg.png 4. juli kl. 8 4. juli kl. 15 Torbjørn Kufaas, Bjørn E. Thronæs og Sven Manum, Strinda.
37. øst for Stugusjö, Sverige Sverige flagg.png Sylstationen, Sverige Sverige flagg.png 4. juli kl. 15 5. juli kl. 10 Kaare Amdam, Strinda.
38. Sylstationen, Sverige Sverige flagg.png Storerikvoll, Tydal Tydal kommunevåpen.png 5. juli kl. 10 5. juli kl. 20 Bjørn Hansen, Strinda, Bengt Augustsson og Ingar Gustavsson, Frøssøn.
39. Storerikvoll, Tydal Tydal kommunevåpen.png Kopperå, Meråker Meråker kommunevåpen.png 5. juli kl. 20 6. juli kl. 8 Arne Håve, Lisbeth Finnanger og Sturla Espås, Trondheim.
40. Kopperå, Meråker Meråker kommunevåpen.png Brennvold, Holtålen Holtålen kommunevåpen.png 6. juli kl. 8 6. juli kl. 20 Jens Aasland, Leif Brandt, Johan Ekset, Levanger, Bjørn Ivar Pedersen,
Per Arnfinn Nordstrøm og Tor Alf Karlsen, Kopperå.
41. Brennvold, Holtålen Holtålen kommunevåpen.png Lundeseter 6. juli kl. 20 7. juli kl. 8 Gunnar Schjelvåg, Odd Næss, Oddvar Valstad, Einar Weiseth og Einar Aksnes, Verdal.
42. Lundeseter Mokkaseter, Steinkjer Steinkjer kommunevåpen.png 7. juli kl. 8 7. juli kl. 21 Knut Anders Aksnes og Erling Frode Hofset, Verdal.
43. Mokkaseter, Steinkjer Steinkjer kommunevåpen.png Ålnesseter, Snåsa Snåsa kommunevåpen.png 7. juli kl. 21 8. juli kl. 10 Bjørn Brevik, Eivind Voldseth, Leif Nordahl, Levanger, Gunnar Hage,
Odd Haga og Johan Grøtan, Steinkjer.
44. Ålnesseter, Snåsa Snåsa kommunevåpen.png Kolvseter, Snåsa Snåsa kommunevåpen.png 8. juli kl. 10 8. juli kl. 20 Arnstein Arnesen, Levanger og R. Caspar Bruun, Trondheim
45. Kolvseter, Snåsa Snåsa kommunevåpen.png Gressåmo, Snåsa Snåsa kommunevåpen.png 8. juli kl. 20 9. juli kl. 8 Bjørn Benjaminsen, Strinda, Arne Isaksen, Sandstrand, Kjell Rostad, Bjørn Risan
og Arne Jørgen Ingels, Trondheim.
46. Gressåmo, Snåsa Snåsa kommunevåpen.png Skjelbred, Melhus Melhus kommunevåpen.png 9. juli kl. 8 9. juli kl. 20 Asbjørn Finsås, Erik Moum og Per Mo, Snåsa.
47. Skjelbred, Melhus Melhus kommunevåpen.png Ingulsvann, Lierne Lierne kommunevåpen.png 9. juli kl. 20 10. juli kl. 8 Peder Gartland, Grong og Leif Johan Aagaard, Nordli.
48. Ingulsvann, Lierne Lierne kommunevåpen.png Gjersvikseter 10. juli kl. 8 10. juli kl. 20 Magnus J. Amdal, Kåre Rein, Kåre Sundli, Jahn Åsbø, Martin Rein og Leif Tømmerås, Grong.
49. Gjersvikseter utløp Namsen, Namsos Namsos kommunevåpen.png 10. juli kl. 20 11. juli kl. 8 Arne Hansen og Qdd Johansen, Namsos.
50. utløp Namsen, Namsos Namsos kommunevåpen.png Fylkesgrensen 11. juli kl. 8 11. juli kl. 20 Alf Grande, Gunnar Berntsen og Kjell Øvereng, Skage, Hans Rørvik, Rørvik
og Gunnar Groven, Overhalla.
51. Fylkesgrensen Hattfjelldalen, Hattfjelldal Hattfjelldal kommunevåpen.png 11. juli kl. 20 12. juli kl. 10 Gunnar Moe Pettersen, Joar Rørmark, Are-Mass Bakken og Arnold Halsan, Mosjøen.
52. Hattfjelldalen, Hattfjelldal Hattfjelldal kommunevåpen.png Elsvatnet, Hattfjelldal Hattfjelldal kommunevåpen.png 12. juli kl. 10 12. juli kl. 24 Åge Granås, Bjørn Batt og Erik Ruderaas, Mosjøen.
53. Elsvatnet, Hattfjelldal Hattfjelldal kommunevåpen.png Lille Tustervatn, Hemnes Hemnes kommunevåpen.png 12. juli kl. 24 13. juli kl. 9 Kåre Jensen,Nordvik og Paul Olav Berg, Mo i Rana.
54. Lille Tustervatn, Hemnes Hemnes kommunevåpen.png Leirskarbotnen, Hemnes Hemnes kommunevåpen.png 13. juli kl. 9 13. juli kl. 20 Terje Seljelid og Odd Ramseng, Hemnesberget.
55. Leirskarbotnen, Hemnes Hemnes kommunevåpen.png Umbukta, Rana Rana kommunevåpen.png 13. juli kl. 20 14. juli kl. 8 Trygve Furuhatt, Arne Drøpping og Ragnar L, Johannessen, Hemnesberget.
56. Umbukta, Rana Rana kommunevåpen.png Storvoldenget, Rana Rana kommunevåpen.png 14. juli kl. 8 14. juli kl. 19 Svein Osmo, Arne Vonstad og Per T. Hestvik, Mo.
57. Storvoldenget, Rana Rana kommunevåpen.png Bredek, Rana Rana kommunevåpen.png 14. juli kl. 19 15. juli kl. 7 Jon Strand og Johs. Strandjord, Storforshei.
58. Bredek, Rana Rana kommunevåpen.png Saltfjellstua, Rana Rana kommunevåpen.png 15. juli kl. 8 15. juli kl. 20 Finn Pedersen, Knut Misvær og Lars Petter Larsen, Mo i Rana.
59. Saltfjellstuam, Rana Rana kommunevåpen.png Steindalen 15. juli kl. 20 16. juli kl. 5 Rolf Grønbech, Mo i Rana.
60. Steindalen Skaitidalen, Saltdal Saltdal kommunevåpen.png 16. juli kl. 5 16. juli kl. 20 Gustav F. Moe, Gustav Egil Moe, Gerhard Hjelbak, John Nunstad, Arne Hein, Roald Alstad,
Nils Christensen og Ragnar Søvik, Bodø.
61. Skaitidalen, Saltdal Saltdal kommunevåpen.png Jakobsbakken, Saltdal Saltdal kommunevåpen.png 16. juli kl. 20 17. juli kl. 8 Olav Klever og Fredrik N. Pharo, Sulitjelma, Bjarne Ellingsen, Henningsvær.
62. Jakobsbakken, Saltdal Saltdal kommunevåpen.png Skjønstå 17. juli kl. 8 17. juli kl. 19 Johs. Okkenhaug, Sverre Bragvin, Sulithjelma og Odd Tangstad, Sandvika
63. Skjønstå Straumen 17. juli kl. 19 18. juli kl. 8 Alfred Roksvåg, Johan Haltvik og Harald Lorentzen, Bolga.
64. Straumen Aspfjorddalen, Sørfold Sørfold kommunevåpen.png 18. juli kl. 8 18. juli kl. 19 Terje Anthonsen og Arild Bergstedt, Henningsvær.
65. Aspfjorddalen, Sørfold Sørfold kommunevåpen.png Gjerelvmoen, Sørfold Sørfold kommunevåpen.png 18. juli kl. 19 19. juli kl. 8 Sigurd Grimestad, Erland Jonassen, Bodø, Gunnar Østrem, Oslo og Rolf Andersen, Larvik.
66. Gjerelvmoen, Sørfold Sørfold kommunevåpen.png Hellemobotn, Tysfjord Tysfjord kommunevåpen.png 19. juli kl. 8 20. juli kl. 4 Bjarne Ingjerd, Larvik, Carl L. Godske, Bergen og Håkon Løbach, Bodø
67. Hellemobotn, Tysfjord Tysfjord kommunevåpen.png Eidneset, Tysfjord Tysfjord kommunevåpen.png 20. juli kl. 4 20. juli kl. 15 Terje Skogekker, Glomfjord
68. Eidneset, Tysfjord Tysfjord kommunevåpen.png Kjøpsnes, Tysfjord Tysfjord kommunevåpen.png 20. juli kl. 15 20. juli kl. 23 Johan Bjørn Nøstdahl og Per Klæboe, Tysfjord.
69. Kjøpsnes, Tysfjord Tysfjord kommunevåpen.png Sætran, Ballangen Ballangen kommunevåpen.png 20. juli kl. 23 21. juli kl. 18 Ragnar Sivertsen og Gunnar Setså, Sulitjelma.
70. Sætran, Ballangen Ballangen kommunevåpen.png Tangvik, Narvik Narvik kommunevåpen.png 21. juli kl. 19 22. juli kl. 8 Bjarne Romsloe, Wilhelm Quigstad, Helge Bjørklund, Egil Innervik, Gunnar Teigan, Narvik
og Kristian Jensen, Tjeldebotn.
71. Tangvik, Narvik Narvik kommunevåpen.png Elvegårdsmoen, Narvik Narvik kommunevåpen.png 22. juli kl. 8 22. juli kl. 22 Arne O. Jenssen, Karl Korneliusen, Andreas Kristoffersen, Alf Sørensen
og Bjarne Østensen, Bogen.
72. Elvegårdsmoen, Narvik Narvik kommunevåpen.png Fylkesgrensen 22. juli kl. 22 23. juli kl. 8 Eivind T. Strand, Einar Dålør, Ove Simonsen, Per G. Qvam, Ankenes
og Lambert Lambertsen, Bogen.
73. Fylkesgrensen Straumseng, Bardu Bardu kommunevåpen.png 23. juli kl. 8 23. juli kl. 20 Eilif Elvemo, Bogen, Ole Mads Prestbakmo, Øvre Salangen, Wilhelm Ottesen, Tromsø
og Einar Josefsen, Evenskjær.
74. Straumseng, Bardu Bardu kommunevåpen.png Altevann, Bardu Bardu kommunevåpen.png 23. juli kl. 20 24. juli kl. 10 Kåre Lunde og Ola H. Riise, Bardu.
75. Altevann, Bardu Bardu kommunevåpen.png Politiodden, Bardu Bardu kommunevåpen.png 24. juli kl. 10 24. juli kl. 20 Eivind Stein, Steinar Bjørkli og Einar Fjelstad, Bardu og Sverre Fjell, Myrvoll.
76. Politiodden, Bardu Bardu kommunevåpen.png Skaktardalen, Målselv Målselv kommunevåpen.png 24. juli kl. 20 25. juli kl. 13 Roald Aanrud og Rolf Amsjø, Myrvoll.
77. Skaktardalen, Målselv Målselv kommunevåpen.png Fjellbrua, Balsfjord Balsfjord kommunevåpen.png 25. juli kl. 13 25. juli kl. 23 Ewald Larssen og Mikal Bell, Sørreisa.
78. Fjellbrua, Balsfjord Balsfjord kommunevåpen.png Sikka, Storfjord Storfjord kommunevåpen.png 25. juli kl. 23 26. juli kl. 6 Halfdan D. Johansen, Torfinn Wedding, Tore Wikeland, Kvæfjord og Vidkunn Eidnes, Harstad.
79. Sikka, Storfjord Storfjord kommunevåpen.png Treriksrøysa, Storfjord Storfjord kommunevåpen.png 26. juli kl. 6 26. juli kl. 15 Hans Z. Schjelderup, Hans G. Bendiksen, Odd Groth, Gunnar Solvang, Harstad
og Hallvard S. Holmboe, Lyngseid.
80. Treiksrøysa, Storfjord Storfjord kommunevåpen.png Helligskogen, Storfjord Storfjord kommunevåpen.png 26. juli kl. 20 27. juli kl. 6 Per Inge Mikkelsen, Terje Anthonsen, Per Gunnar Sæbø og John Eid Olsson, Harstad.
81. Helligskogen, Storfjord Storfjord kommunevåpen.png Kåfjord, Kåfjord Kåfjord kommunevåpen.png 27. juli kl. 6 27. juli kl. 23 Karl Otto Asta, Inge Mohus og Hans-Erik Sparbo, Tromsø.
82. Kåfjord, Kåfjord Kåfjord kommunevåpen.png Hallern 27. juli kl. 23 28. juli kl. 17 Arne Steingrim Olsen, Leif Jensen og Arvid Jacobsen, Tromsø.
83. Hallern Navitdalen, Kvænangen Kvænangen kommunevåpen.png 28. juli kl. 17 29. juli kl. 7 Per Dagfinn Balsvik, Arne Nygård og Tore Barlindhaug, Tromsø.
84. Navitdalen, Kvænangen Kvænangen kommunevåpen.png Kvænangen, Kvænangen Kvænangen kommunevåpen.png 29. juli kl. 9 29. juli kl. 15 Per Dagfinn Balsvik, Arne Nygård og Tore Barlindhaug, Tromsø.
85. Kvænangen, Kvænangen Kvænangen kommunevåpen.png Skiløbfjell 29. juli kl. 15 29. juli kl. 23 Einar Gjessing, Ottar Hansen og Ottar Hay, Tromsø.
86. Skiløbfjell Kåfjord, Alta Alta kommunevåpen.png 30. juli kl. 23 30. juli kl. 15 Einar Gjessing, Ottar Hansen og Ottar Hay, Tromsø.
87. Kåfjord, Alta Alta kommunevåpen.png Transfordalen, Alta Alta kommunevåpen.png 30. juli kl. 15 31. juli kl. 5 Carl-Fredrik Kolderup, Per Erik Waaler, Helge Holby, Fjøsanger, Ingolf Nilsen, Birger Bang,
Kjell Ottesen og Wiggo Jentoft, Alta.
88. Transfordalen, Alta Alta kommunevåpen.png Stabbursdalen, Porsanger Porsanger kommunevåpen.png 31. juli kl. 5 31. juli kl. 23 Paul Lorentzen og Bjarne Haugjord, Alta.
89. Stabbursdalen, Porsanger Porsanger kommunevåpen.png Stabbursdalen, Porsanger Porsanger kommunevåpen.png 31. juli kl. 23 1. august kl. 12 Karl Johan Olsen og Anker Andersen, Vardø, Gabriel K. Kielland, Karasjok
og Einar Hatle, Kirkenes.
90. Stabbursdalen, Porsanger Porsanger kommunevåpen.png Olderfjordvatn, Porsanger Porsanger kommunevåpen.png 1. august kl. 12 2. august kl. 15 Jarle Fredriksen, Ingmar Løkvoll, Kvalsund og Arne Flørenes, Hammerfest.
91. Olderfjordvatn, Porsanger Porsanger kommunevåpen.png Skarvberghytta 2. august kl. 15 3. august kl. 10 Jan Knut Israelsen og Bernt Nilsen, Kvalsund.
92. Skarvberghytta Straumeng 3. august kl. 10 3. august kl. 23 Paul Storvik og Nils-Albert Giæver, Havøysund.
93. Straumeng Østerelven, Nordkapp Nordkapp kommunevåpen.png 3. august kl. 23 4. august kl. 12 Arne Jensen, Torger Salomonsen, Astor Thomassen, Roy-Sture Hansen,
Carl van der Hagen, Honningsvåg og Reidar Sunde, Bergen.
94. Østerelven, Nordkapp Nordkapp kommunevåpen.png Nordkapp, Nordkapp Nordkapp kommunevåpen.png 4. august kl. 12 4. august kl. 23.55 Kåre Nilssen, Anton H. Nymoen, Aage Nilsen, Martin Bugge Olsen, Vardø, Kjell Larsen,
Roy Hysvær, Andreas Bentsen, Per Karlsen, Honningsvåg og Einar Mathisen, Hammerfest

Bilder og utklipp


Referanser

  1. Listen er laget etter fortegnelse i boken Norge på langs, 1951. Denne ble kritisert for feil bl.a. i Lederen, så her er det en feilmargin.