Forskjell mellom versjoner av «1. Lambertseter»
Linje 5: | Linje 5: | ||
| stiftet = | | stiftet = | ||
| lagtned = | | lagtned = | ||
− | | krets = [[Oslo og Follo krets (KFUM | + | | krets = [[Oslo og Follo krets (KFUM)]] |
| korps = [[Norges KFUM-speidere]] | | korps = [[Norges KFUM-speidere]] | ||
− | | forbund = | + | | forbund = [[Norges KFUM-speidere]] |
| kommune = [[Oslo]] | | kommune = [[Oslo]] | ||
| fylke = [[Oslo]] | | fylke = [[Oslo]] |
Revisjonen fra 11. des. 2013 kl. 00:32
1. Lambertseter | |
---|---|
Krets: | Oslo og Follo krets (KFUM) |
Korps: | Norges KFUM-speidere |
Forbund: | Norges KFUM-speidere |
Kommune: [1] | Oslo |
Fylke: [1] | Oslo |
Innhold
Område
Lambertseter, Oslo kommune.
Historie
I en oversikt på nettstedet Speidernyheter april 1998 var 1. Lambertseter en aktiv gruppe i Oslo og Follo krets (KFUM) i 1998. [2]
Ledere
Troppsførere gjennom tidene | Årstall / periode | Referanser |
---|---|---|
Har du flere opplysninger? Bidra selv, eller send oss en e-post [1] |
Pinse- og sommerleirer
Årstall | Pinse- og sommerleirer | Antall deltakere | Referanser |
---|---|---|---|
Har du flere opplysninger? Bidra selv, eller send oss en e-post [2] |
Hytter og hus
|
Utklipp og minner
Om Oslo og Akershus
|
|
1. Abildsø | 1. Alnabru | 1. Ammerud (KFUM) | 1. Aurskog (KFUM) | 1. Asker | 2. Asker (KFUM) | 1. Bekkelaget | 2. Bekkelaget | 3. Bekkelaget | 1. Bestum | 2. Bestum | 1. Blakstad (KFUM) | 1. Blindern (KFUM) | 1. Blommenholm | 1. Bryn | 2. Bryn | 3. Bryn | 4. Bryn (KFUM) | 1. Bygdøy | 1. Bærum | 2. Bærum | 1. Bøler | 1. Dikemark | 1. Drøbak | 2. Drøbak | 1. Dælivann (KFUM) | 3. Eiksmarka (KFUM) | 1. Ellingsrud (KFUM) | 1. Fagerborg (KFUM) | 1. Fetsund (KFUM) | 1. Fossum (KFUM) | 1. Frogn (KFUM) | 1. Furuset | 2. Furuset (KFUM) | 1. Gardemoen | 1. Grav | 1. Grefsen | 2. Grefsen | 3. Grefsen | 4. Grefsen | 5. Grefsen (KFUM) | 1. Grorud | 1. Hakadal | 2. Hakadal (KFUM) | 1. Hauketo | 1. Hasle (KFUM) | 1. Heggedal (KFUM) | 1. Holmlia (KFUM) | 1. Holmen (KFUM) | 1. Holmenkollen | 1. Høland | 1. Hølen | 1. Høn (KFUM) | 1. Høvik | 2. Høvik | 1. Høybråten (KFUM) | 1. Jar | 1. Jessheim (KFUM) | 1. Kalbakken | 1. Kjelsås | 1. Kisa (KFUM) | 1. Kløfta | 2. Kløfta (KFUM) | 1. Kolbotn | 2. Kolbotn | 3. Kolbotn | 4. Kolbotn | 1. Kolsås | 2. Kolsås (KFUM) | 1. Lambertseter (KFUM) | 1. Langhus | 1. Lilleaker | 1. Lillestrøm | 2. Lillestrøm | 3. Lillestrøm (KFUM) | 4. Lillestrøm | 1. Linderud | 1. Ljan | 1. Lommedalen | 2. Lommedalen (KFUM) | 1. Løren | 1. Lørenskog (KFUM) | 1. Manglerud | 2. Manglerud (KFUM) | 1. Myrvold | 1. Nesodden | 2. Nesodden | 3. Nesodden | 1. Nittedal | 2. Nittedal | 1. Nordberg | 2. Nordberg (KFUM) | 1. Nordstrand | 2. Nordstrand | 3. Nordstrand | 1. Nydalen | 1. Oppegård | 2. Oppegård | 1. Oppsal | 1. Oslo | 2. Oslo | 3. Oslo | 4. Oslo | 5. Oslo | 6. Oslo | 7. Oslo Kanaljene | 8. Oslo | 9. Oslo | 10. Oslo | 11. Oslo | 12. Oslo | 13. Oslo | 14. Oslo | 15. Oslo | 16. Oslo | 17. Oslo Kampianerne | 18. Oslo | 19. Oslo | 20. Oslo | 21. Oslo | 22. Oslo | 23. Oslo | 24. Oslo | 25. Oslo | 26. Oslo | 27. Oslo | 28. Oslo | 29. Oslo | 30. Oslo | 31. Oslo | 32. Oslo MS | 33. Oslo MS | 34. Oslo MS | 35. Oslo | 36. Oslo | 37. Oslo | 38. Oslo | 39. Oslo | 40. Oslo | 41. Oslo | 42. Oslo | 43. Oslo | 44. Oslo | 45. Oslo | 46. Oslo | 47. Oslo | 48. Oslo Uranienborg (KFUM) | 49. Oslo | 50. Oslo Paulus (KFUM) | 51. Oslo | 52. Oslo | 53. Oslo | 54. Oslo | 55. Oslo | 56. Oslo Skogfuglene (KFUM) | 57. Oslo | 58. Oslo | 59. Oslo | 60. Oslo BSK | 61. Oslo | 62. Oslo | 63. Oslo Kampen (KFUM) | 64. Oslo (KFUM) | 65. Oslo (KFUM) | 66. Oslo (KFUM) | 67. Oslo (KFUM) | 68. Oslo (KFUM) | 69. Oslo | 70. Oslo FA | 71. Oslo FA | 72. Oslo FA | 73. Oslo FA | 74. Oslo FA | 75. Oslo FA | 76. Oslo | 77. Oslo FA | 78. Oslo Fagerborg (KFUM) | 79. Oslo | 80. Oslo | 81. Oslo Skillebekk (KFUM) / 81. Oslo Frogner (KFUM) | 82. Oslo Vaterland (KFUM) | 83. Oslo (KFUM) | 84. Oslo | 85. Oslo | 86. Oslo Tøyen (KFUM) | 1. Oslo avdelings Rovertropp | 1. Riis (KFUM) | 2. Riis (KFUM) | 3. Ris (KFUM) | 1. Rælingen (KFUM) | 1. Røa | 2. Røa (KFUM) | 1. Sandvika | 1. Sem | 1. Simensbråten | 1. Sinsen | 2. Sinsen | 3. Sinsen | 1. Skaugum | 1. Ski | 2. Ski | 3. Ski (KFUM) | 1. Slemdal | 2. Slemdal | 1. Slemmestad (KFUM) | 1. Smestad | 2. Smestad (KFUM) | 1. Snarøen Sjø | 1. Stabekk | 1. Stabekk (KFUM) | 2. Stabekk | 3. Stabekk | 4. Stabekk | 1. Steinerud | 1. Steinsby | 1. Stovner (KFUM) | 1. Strømmen | 2. Strømmen | 3. Strømmen | 4. Strømmen (KFUM) | St. Hanshaugen RS-lag | 1. Søndre Nittedal (KFUM) | 1. T-Banen (KFUM) | 1. Tonsen (KFUM) | 1. Torp-Høymyr (KFUM) | 1. Trasop | 1. Tveten (KFUM) | 1. Tåsen | 2. Tåsen | 1. Ullern (KFUM) | 1. Ullensaker (KFUM) | 1. Ullevål | 1. Ulven | 1. Veitvet (KFUM) | 1. Vestby | 1. Woxen (KFUM) | 1. Ytre Enebakk (KFUM) | 1. Økernlund (KFUM) | 1. Ås
Kristiania (1911 - 1920) | Akershus (1920 - 1926) | Oslo (1926 - 1973) | Asker og Bærum (1929 - 1978) | Follo (1929 - 1978) | Nedre Romerike (1929 - 1978) | Nordstrand (1933 - 1978) | Oslo Maridalen (1973 - 1978) | Oslo Lillomarka (1973 - 1978) | Oslo Sentrum (1973 - 1978) | Oslo Ullern (1973 - 1978) | Oslo Vestre Aker (1973 - 1978) | Oslo Østmarka (1973 - 1978)
1. Oslo –
2. Oslo –
3. Oslo –
4. Oslo –
5. Oslo –
6. Oslo –
7. Oslo –
8. Oslo –
9. Oslo MS –
10. Oslo –
Alna - Bryn –
Bærum –
Grefsen
(Grorud og Nittedal, Nedre Romerike) –
Lillomarka –
Nordstrand –
Sentrum –
Sogn –
Ullern –
Vestre Aker –
Østmarka –
Østre Aker
Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910 - 1912/13) Akershus (NSGF) (1920 - 1926) | Asker og Bærum (KFUK) (-) | Asker og Bærum (KFUM) (-) | Asker og Bærum (NSGF) (1929 - 1978) | Bunnefjord (KFUK) (-) | Follo (KFUM) (-) | Follo (NSGF) (1929 - 1978) | Follo (NSPF) (1945 - ) | Kristiania (NSGF) (1911 - 1920) | Østoppland (NSGF) ( - ) Nedre Romerike (NSGF) (1929 - ) | Oslo (NSGF) (1926 - 1973) | Oslo-Akershus (KFUM) (-) | Romerike (KFUK) (-) | Romerike (KFUM) (-) | Romerike (NSGF) (-) | Vestre Aker (NSPF) (1941 - ) | Vestre Akershus (KFUK) (1929 - ) | Vestre Akershus (NSPF) (-) | Østre Akershus (KFUK) (1929 - ) | Asker og Bærum (SGGN) (? – i dag) | Follo (SGGN) (- i dag) | Romerike (SGGN) (- i dag) | Asker og Bærum (NSF) (1978 - i dag) | Follo (NSF) (1978 - i dag) | Romerike (NSF) (1978 - i dag) | Asker og Bærum (KFUK-KFUM) (2003 - i dag) | Romerike (KFUK-KFUM) (2003 - i dag)
Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910 - 1913) | Kristiania (NSGF) (1911 - 1920) | Akershus (NSGF) (1920 - 1926) | Kristiania - Akershus (KFUK) (1921 – 1926) | Oslo - Akershus (KFUK) (1926 – 1945) | Oslo (NSPF) ( - 1978) | Oslo (NSGF) (1926 - 1973) | Nordstrand (NSF) (1933 - 1978) | Bunnefjord (KFUK) (-) | Oslo 1. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 2. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 3. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 4. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 5. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 6. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo-Akershus (KFUM) (-) | Vestre Aker (KFUK) ( - 1988) | Østre Aker (KFUK) ( - 1988) | Oslo (KFUK) ( – 1988) | Oslo Ullern (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Vestre Aker (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Sentrum (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Maridalen (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Lillomarka (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Østmarka (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Nordmarka (NSF) (1978 - 2004) | Oslo Lillomarka (NSF) (1978 - 2004) | Oslo Østmarka (NSF) (1978 - 2004) | Vestre Oslo (KFUK) (1988 - 2004) | Østre Oslomarka (KFUK) (1988 - 2004) | Oslo (SGGN) (? – i dag) | Oslospeiderne (NSF) (1978 - i dag) | Oslo (KFUK-KFUM) (2003 - i dag)
Om Norges KFUM-speidere
Eksterne lenker
Referanser
<references>
- ↑ 1,0 1,1 Her er det tatt utgangspunkt i dagens oppdeling av fylker og kommuner og lagt til evnt. tidl. benevnelser for disse. Hvis det ikke er opprettet en egen artikkelside for disse, vil denne bli søkbar og kategorisert etter dagens oppdeling.
- ↑ nettstedet Speidernyheter april 1998, [3]
- ↑ Opplysninger fra wikipedia.org
- ↑ Opplysninger fra wikipedia.org