3. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)
3. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund) | |
---|---|
Lagt ned: | |
Fylke: [1] | Oslo, tidligere også deler |
Forbund: | Norsk Speidergutt-Forbund |
"Oslo krets" har vært brukt i flere forbund. Finn de andre kretsene her.
Innhold
Område
Kretsen dekket i starten Oslo, Akershus og deler av Buskerud. 3. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund) i 1971 dekket området rundt Grefsenåsen. [2]
Historie
Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund) er blitt delt opp i avdelinger fra 1922. [3]
3. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund) var nevnt som avdeling i 1951. [4]
3. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund) var nevnt som en av åtte avdelinger i 1971. [5]
Avdelingsledere
Avdelingsledere gjennom tidene | Årstall / periode | Referanser |
---|---|---|
Knut Christophersen | (1936) | [6] |
Eivind Brosstad | (1951) | [7] |
Grupper
Hederstegn for Oslo krets
Fra 1936 ble Hederstegn for Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund) delt ut. Se egen artikkel for mottakere: Hederstegn for Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund).
Jubileumsberetninger
- 1936 – Oslo Speiderkrets 1911 - 1936 - 25 års jubileumsberetning
- 1951 – Med buksekanten over knærne - 40 års jubileumsberetning
- 1971 – Alltid Beredt! Oslo-speiderne 1911 - 1971 - 60 års jubileumsberetning
Bilder og utklipp
Om Oslo og Akershus
|
|
1. Abildsø | 1. Alnabru | 1. Ammerud (KFUM) | 1. Aurskog (KFUM) | 1. Asker | 2. Asker (KFUM) | 1. Bekkelaget | 2. Bekkelaget | 3. Bekkelaget | 1. Bestum | 2. Bestum | 1. Blakstad (KFUM) | 1. Blindern (KFUM) | 1. Blommenholm | 1. Bryn | 2. Bryn | 3. Bryn | 4. Bryn (KFUM) | 1. Bygdøy | 1. Bærum | 2. Bærum | 1. Bøler | 1. Dikemark | 1. Drøbak | 2. Drøbak | 1. Dælivann (KFUM) | 3. Eiksmarka (KFUM) | 1. Ellingsrud (KFUM) | 1. Fagerborg (KFUM) | 1. Fetsund (KFUM) | 1. Fossum (KFUM) | 1. Frogn (KFUM) | 1. Furuset | 2. Furuset (KFUM) | 1. Gardemoen | 1. Grav | 1. Grefsen | 2. Grefsen | 3. Grefsen | 4. Grefsen | 5. Grefsen (KFUM) | 1. Grorud | 1. Hakadal | 2. Hakadal (KFUM) | 1. Hauketo | 1. Hasle (KFUM) | 1. Heggedal (KFUM) | 1. Holmlia (KFUM) | 1. Holmen (KFUM) | 1. Holmenkollen | 1. Høland | 1. Hølen | 1. Høn (KFUM) | 1. Høvik | 2. Høvik | 1. Høybråten (KFUM) | 1. Jar | 1. Jessheim (KFUM) | 1. Kalbakken | 1. Kjelsås | 1. Kisa (KFUM) | 1. Kløfta | 2. Kløfta (KFUM) | 1. Kolbotn | 2. Kolbotn | 3. Kolbotn | 4. Kolbotn | 1. Kolsås | 2. Kolsås (KFUM) | 1. Lambertseter (KFUM) | 1. Langhus | 1. Lilleaker | 1. Lillestrøm | 2. Lillestrøm | 3. Lillestrøm (KFUM) | 4. Lillestrøm | 1. Linderud | 1. Ljan | 1. Lommedalen | 2. Lommedalen (KFUM) | 1. Løren | 1. Lørenskog (KFUM) | 1. Manglerud | 2. Manglerud (KFUM) | 1. Myrvold | 1. Nesodden | 2. Nesodden | 3. Nesodden | 1. Nittedal | 2. Nittedal | 1. Nordberg | 2. Nordberg (KFUM) | 1. Nordstrand | 2. Nordstrand | 3. Nordstrand | 1. Nydalen | 1. Oppegård | 2. Oppegård | 1. Oppsal | 1. Oslo | 2. Oslo | 3. Oslo | 4. Oslo | 5. Oslo | 6. Oslo | 7. Oslo Kanaljene | 8. Oslo | 9. Oslo | 10. Oslo | 11. Oslo | 12. Oslo | 13. Oslo | 14. Oslo | 15. Oslo | 16. Oslo | 17. Oslo Kampianerne | 18. Oslo | 19. Oslo | 20. Oslo | 21. Oslo | 22. Oslo | 23. Oslo | 24. Oslo | 25. Oslo | 26. Oslo | 27. Oslo | 28. Oslo | 29. Oslo | 30. Oslo | 31. Oslo | 32. Oslo MS | 33. Oslo MS | 34. Oslo MS | 35. Oslo | 36. Oslo | 37. Oslo | 38. Oslo | 39. Oslo | 40. Oslo | 41. Oslo | 42. Oslo | 43. Oslo | 44. Oslo | 45. Oslo | 46. Oslo | 47. Oslo | 48. Oslo Uranienborg (KFUM) | 49. Oslo | 50. Oslo Paulus (KFUM) | 51. Oslo | 52. Oslo | 53. Oslo | 54. Oslo | 55. Oslo | 56. Oslo Skogfuglene (KFUM) | 57. Oslo | 58. Oslo | 59. Oslo | 60. Oslo BSK | 61. Oslo | 62. Oslo | 63. Oslo Kampen (KFUM) | 64. Oslo (KFUM) | 65. Oslo (KFUM) | 66. Oslo (KFUM) | 67. Oslo (KFUM) | 68. Oslo (KFUM) | 69. Oslo | 70. Oslo FA | 71. Oslo FA | 72. Oslo FA | 73. Oslo FA | 74. Oslo FA | 75. Oslo FA | 76. Oslo | 77. Oslo FA | 78. Oslo Fagerborg (KFUM) | 79. Oslo | 80. Oslo | 81. Oslo Skillebekk (KFUM) / 81. Oslo Frogner (KFUM) | 82. Oslo Vaterland (KFUM) | 83. Oslo (KFUM) | 84. Oslo | 85. Oslo | 86. Oslo Tøyen (KFUM) | 1. Oslo avdelings Rovertropp | 1. Riis (KFUM) | 2. Riis (KFUM) | 3. Ris (KFUM) | 1. Rælingen (KFUM) | 1. Røa | 2. Røa (KFUM) | 1. Sandvika | 1. Sem | 1. Simensbråten | 1. Sinsen | 2. Sinsen | 3. Sinsen | 1. Skaugum | 1. Ski | 2. Ski | 3. Ski (KFUM) | 1. Slemdal | 2. Slemdal | 1. Slemmestad (KFUM) | 1. Smestad | 2. Smestad (KFUM) | 1. Snarøen Sjø | 1. Stabekk | 1. Stabekk (KFUM) | 2. Stabekk | 3. Stabekk | 4. Stabekk | 1. Steinerud | 1. Steinsby | 1. Stovner (KFUM) | 1. Strømmen | 2. Strømmen | 3. Strømmen | 4. Strømmen (KFUM) | St. Hanshaugen RS-lag | 1. Søndre Nittedal (KFUM) | 1. T-Banen (KFUM) | 1. Tonsen (KFUM) | 1. Torp-Høymyr (KFUM) | 1. Trasop | 1. Tveten (KFUM) | 1. Tåsen | 2. Tåsen | 1. Ullern (KFUM) | 1. Ullensaker (KFUM) | 1. Ullevål | 1. Ulven | 1. Veitvet (KFUM) | 1. Vestby | 1. Woxen (KFUM) | 1. Ytre Enebakk (KFUM) | 1. Økernlund (KFUM) | 1. Ås
Kristiania (1911 - 1920) | Akershus (1920 - 1926) | Oslo (1926 - 1973) | Asker og Bærum (1929 - 1978) | Follo (1929 - 1978) | Nedre Romerike (1929 - 1978) | Nordstrand (1933 - 1978) | Oslo Maridalen (1973 - 1978) | Oslo Lillomarka (1973 - 1978) | Oslo Sentrum (1973 - 1978) | Oslo Ullern (1973 - 1978) | Oslo Vestre Aker (1973 - 1978) | Oslo Østmarka (1973 - 1978)
1. Oslo –
2. Oslo –
3. Oslo –
4. Oslo –
5. Oslo –
6. Oslo –
7. Oslo –
8. Oslo –
9. Oslo MS –
10. Oslo –
Alna - Bryn –
Bærum –
Grefsen
(Grorud og Nittedal, Nedre Romerike) –
Lillomarka –
Nordstrand –
Sentrum –
Sogn –
Ullern –
Vestre Aker –
Østmarka –
Østre Aker
Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910 - 1912/13) Akershus (NSGF) (1920 - 1926) | Asker og Bærum (KFUK) (-) | Asker og Bærum (KFUM) (-) | Asker og Bærum (NSGF) (1929 - 1978) | Bunnefjord (KFUK) (-) | Follo (KFUM) (-) | Follo (NSGF) (1929 - 1978) | Follo (NSPF) (1945 - ) | Kristiania (NSGF) (1911 - 1920) | Østoppland (NSGF) ( - ) Nedre Romerike (NSGF) (1929 - ) | Oslo (NSGF) (1926 - 1973) | Oslo-Akershus (KFUM) (-) | Romerike (KFUK) (-) | Romerike (KFUM) (-) | Romerike (NSGF) (-) | Vestre Aker (NSPF) (1941 - ) | Vestre Akershus (KFUK) (1929 - ) | Vestre Akershus (NSPF) (-) | Østre Akershus (KFUK) (1929 - ) | Asker og Bærum (SGGN) (? – i dag) | Follo (SGGN) (- i dag) | Romerike (SGGN) (- i dag) | Asker og Bærum (NSF) (1978 - i dag) | Follo (NSF) (1978 - i dag) | Romerike (NSF) (1978 - i dag) | Asker og Bærum (KFUK-KFUM) (2003 - i dag) | Romerike (KFUK-KFUM) (2003 - i dag)
Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910 - 1913) | Kristiania (NSGF) (1911 - 1920) | Akershus (NSGF) (1920 - 1926) | Kristiania - Akershus (KFUK) (1921 – 1926) | Oslo - Akershus (KFUK) (1926 – 1945) | Oslo (NSPF) ( - 1978) | Oslo (NSGF) (1926 - 1973) | Nordstrand (NSF) (1933 - 1978) | Bunnefjord (KFUK) (-) | Oslo 1. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 2. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 3. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 4. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 5. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 6. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo-Akershus (KFUM) (-) | Vestre Aker (KFUK) ( - 1988) | Østre Aker (KFUK) ( - 1988) | Oslo (KFUK) ( – 1988) | Oslo Ullern (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Vestre Aker (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Sentrum (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Maridalen (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Lillomarka (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Østmarka (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Nordmarka (NSF) (1978 - 2004) | Oslo Lillomarka (NSF) (1978 - 2004) | Oslo Østmarka (NSF) (1978 - 2004) | Vestre Oslo (KFUK) (1988 - 2004) | Østre Oslomarka (KFUK) (1988 - 2004) | Oslo (SGGN) (? – i dag) | Oslospeiderne (NSF) (1978 - i dag) | Oslo (KFUK-KFUM) (2003 - i dag)
Om Norsk Speidergutt-Forbund
Aalesund | Agder | Akershus | Asker og Bærum | Aust-Finnmark | Bergen | Buskerud | Dalane og Flekkefjord Drammen | Finnmark | Follo | Fredrikstad | Glåmdal | Grenland | Gudbrandsdalen | Haugaland | Hedmark | Helgeland | Inn-Trøndelag | Kristiania | Lofoten | Lofoten og Vesterålen | Møre | Namdal | Nedre Buskerud | Nedre Romerike | Nordland | Nordstrand | Nord-Troms | Nord-Trøndelag | Nord-Østerdal | Ofoten | Oslo | Oslo Lillomarka | Oslo Maridalen | Oslo Sentrum | Oslo Ullern | Oslo Vestre Aker | Oslo Østmarka | Romerike | Romsdal og Nordmøre | Salten | Smaalenene | Sunnmøre | Sørlandet | Sør-Troms | Sør-Troms og Vesterålen | Sør-Trøndelag | Sør-Østerdal | Telemark | Trondhjem | Troms | Troms og Finnmark | Trøndelag | Varna | Vesterlen | Vesterålen | Vest-Finnmark | Vestfold | Vestoppland | Voss og Hardanger | Østerdalen | Østfold | Østoppland | Østre Østfold | Øvre Buskerud
Hovedøen, Oslo 1914 –
Sverresborg, Bergen 1916 –
Trondheim 1920 –
Hamar 1924 –
Åndalsnes, Rauma 1928 –
Mandal 1932 –
Jeløy, Moss 1936 –
Tromsø 1940 (Avlyst)
Skottland 1943 –
Mandal 1948 –
Verdal 1952 –
Voss 1956 –
Brunlanes, Larvik 1960 –
Bodø 1964 –
Jørstadmoen, Lillehammer 1968 –
Røros 1972 –
Åndalsnes, Rauma 1976
Eksterne lenker
Referanser
<references>
- ↑ Her er det tatt utgangspunkt i dagens oppdeling av fylker og kommuner og lagt til evnt. tidl. benevnelser for disse. Hvis det ikke er opprettet en egen artikkelside for disse, vil denne bli søkbar og kategorisert etter dagens oppdeling.
- ↑ Alltid Beredt! Oslo-speiderne 1911 - 1971
- ↑ Alltid Beredt! Oslo-speiderne 1911 - 1971
- ↑ 1951 - Oversikt over Forbund-, krets- og tropper, Norsk Speidergutt-Forbund, 1951
- ↑ Alltid Beredt! Oslo-speiderne 1911 - 1971
- ↑ Oslo Speiderkrets 1911 - 1936, 1936.
- ↑ 1951 - Oversikt over Forbund-, krets- og tropper, Norsk Speidergutt-Forbund, 1951
- ↑ Opplysninger fra wikipedia.org
- ↑ Opplysninger fra wikipedia.org