34. Oslo MS
- Vet du mer om "34. Oslo MS"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!
34. Oslo MS | |
---|---|
Stiftet: | 1. mai 1926 |
Korps: | Epworth-ligaens Speiderkorps |
Forbund: | NSF |
Innhold
Område
Gruppen holder til .
Historie
I 1929 er det totalt 27 medlemmer av troppen. [1]
I 1936 var troppen med i 9. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund) i Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund), som var Epworth-ligaens Speiderkorpss (tidligere Metodistkirkens speiderkorps) egen avdeling. [2]
Benevnes som en tropp i 6. Oslo avdeling, Oslo krets (NSF) i 1971. [3]
Hytter og hus
Ledere
Troppsførere og troppsledere
Gruppeledere
Sommerleirer
Bilder og utklipp
Om Oslo og Akershus
|
|
1. Abildsø | 1. Alnabru | 1. Ammerud (KFUM) | 1. Aurskog (KFUM) | 1. Asker | 2. Asker (KFUM) | 1. Bekkelaget | 2. Bekkelaget | 3. Bekkelaget | 1. Bestum | 2. Bestum | 1. Blakstad (KFUM) | 1. Blindern (KFUM) | 1. Blommenholm | 1. Bryn | 2. Bryn | 3. Bryn | 4. Bryn (KFUM) | 1. Bygdøy | 1. Bærum | 2. Bærum | 1. Bøler | 1. Dikemark | 1. Drøbak | 2. Drøbak | 1. Dælivann (KFUM) | 3. Eiksmarka (KFUM) | 1. Ellingsrud (KFUM) | 1. Fagerborg (KFUM) | 1. Fetsund (KFUM) | 1. Fossum (KFUM) | 1. Frogn (KFUM) | 1. Furuset | 2. Furuset (KFUM) | 1. Gardemoen | 1. Grav | 1. Grefsen | 2. Grefsen | 3. Grefsen | 4. Grefsen | 5. Grefsen (KFUM) | 1. Grorud | 1. Hakadal | 2. Hakadal (KFUM) | 1. Hauketo | 1. Hasle (KFUM) | 1. Heggedal (KFUM) | 1. Holmlia (KFUM) | 1. Holmen (KFUM) | 1. Holmenkollen | 1. Høland | 1. Hølen | 1. Høn (KFUM) | 1. Høvik | 2. Høvik | 1. Høybråten (KFUM) | 1. Jar | 1. Jessheim (KFUM) | 1. Kalbakken | 1. Kjelsås | 1. Kisa (KFUM) | 1. Kløfta | 2. Kløfta (KFUM) | 1. Kolbotn | 2. Kolbotn | 3. Kolbotn | 4. Kolbotn | 1. Kolsås | 2. Kolsås (KFUM) | 1. Lambertseter (KFUM) | 1. Langhus | 1. Lilleaker | 1. Lillestrøm | 2. Lillestrøm | 3. Lillestrøm (KFUM) | 4. Lillestrøm | 1. Linderud | 1. Ljan | 1. Lommedalen | 2. Lommedalen (KFUM) | 1. Løren | 1. Lørenskog (KFUM) | 1. Manglerud | 2. Manglerud (KFUM) | 1. Myrvold | 1. Nesodden | 2. Nesodden | 3. Nesodden | 1. Nittedal | 2. Nittedal | 1. Nordberg | 2. Nordberg (KFUM) | 1. Nordstrand | 2. Nordstrand | 3. Nordstrand | 1. Nydalen | 1. Oppegård | 2. Oppegård | 1. Oppsal | 1. Oslo | 2. Oslo | 3. Oslo | 4. Oslo | 5. Oslo | 6. Oslo | 7. Oslo Kanaljene | 8. Oslo | 9. Oslo | 10. Oslo | 11. Oslo | 12. Oslo | 13. Oslo | 14. Oslo | 15. Oslo | 16. Oslo | 17. Oslo Kampianerne | 18. Oslo | 19. Oslo | 20. Oslo | 21. Oslo | 22. Oslo | 23. Oslo | 24. Oslo | 25. Oslo | 26. Oslo | 27. Oslo | 28. Oslo | 29. Oslo | 30. Oslo | 31. Oslo | 32. Oslo MS | 33. Oslo MS | 34. Oslo MS | 35. Oslo | 36. Oslo | 37. Oslo | 38. Oslo | 39. Oslo | 40. Oslo | 41. Oslo | 42. Oslo | 43. Oslo | 44. Oslo | 45. Oslo | 46. Oslo | 47. Oslo | 48. Oslo Uranienborg (KFUM) | 49. Oslo | 50. Oslo Paulus (KFUM) | 51. Oslo | 52. Oslo | 53. Oslo | 54. Oslo | 55. Oslo | 56. Oslo Skogfuglene (KFUM) | 57. Oslo | 58. Oslo | 59. Oslo | 60. Oslo BSK | 61. Oslo | 62. Oslo | 63. Oslo Kampen (KFUM) | 64. Oslo (KFUM) | 65. Oslo (KFUM) | 66. Oslo (KFUM) | 67. Oslo (KFUM) | 68. Oslo (KFUM) | 69. Oslo | 70. Oslo FA | 71. Oslo FA | 72. Oslo FA | 73. Oslo FA | 74. Oslo FA | 75. Oslo FA | 76. Oslo | 77. Oslo FA | 78. Oslo Fagerborg (KFUM) | 79. Oslo | 80. Oslo | 81. Oslo Skillebekk (KFUM) / 81. Oslo Frogner (KFUM) | 82. Oslo Vaterland (KFUM) | 83. Oslo (KFUM) | 84. Oslo | 85. Oslo | 86. Oslo Tøyen (KFUM) | 1. Oslo avdelings Rovertropp | 1. Riis (KFUM) | 2. Riis (KFUM) | 3. Ris (KFUM) | 1. Rælingen (KFUM) | 1. Røa | 2. Røa (KFUM) | 1. Sandvika | 1. Sem | 1. Simensbråten | 1. Sinsen | 2. Sinsen | 3. Sinsen | 1. Skaugum | 1. Ski | 2. Ski | 3. Ski (KFUM) | 1. Slemdal | 2. Slemdal | 1. Slemmestad (KFUM) | 1. Smestad | 2. Smestad (KFUM) | 1. Snarøen Sjø | 1. Stabekk | 1. Stabekk (KFUM) | 2. Stabekk | 3. Stabekk | 4. Stabekk | 1. Steinerud | 1. Steinsby | 1. Stovner (KFUM) | 1. Strømmen | 2. Strømmen | 3. Strømmen | 4. Strømmen (KFUM) | St. Hanshaugen RS-lag | 1. Søndre Nittedal (KFUM) | 1. T-Banen (KFUM) | 1. Tonsen (KFUM) | 1. Torp-Høymyr (KFUM) | 1. Trasop | 1. Tveten (KFUM) | 1. Tåsen | 2. Tåsen | 1. Ullern (KFUM) | 1. Ullensaker (KFUM) | 1. Ullevål | 1. Ulven | 1. Veitvet (KFUM) | 1. Vestby | 1. Woxen (KFUM) | 1. Ytre Enebakk (KFUM) | 1. Økernlund (KFUM) | 1. Ås
Kristiania (1911 - 1920) | Akershus (1920 - 1926) | Oslo (1926 - 1973) | Asker og Bærum (1929 - 1978) | Follo (1929 - 1978) | Nedre Romerike (1929 - 1978) | Nordstrand (1933 - 1978) | Oslo Maridalen (1973 - 1978) | Oslo Lillomarka (1973 - 1978) | Oslo Sentrum (1973 - 1978) | Oslo Ullern (1973 - 1978) | Oslo Vestre Aker (1973 - 1978) | Oslo Østmarka (1973 - 1978)
1. Oslo –
2. Oslo –
3. Oslo –
4. Oslo –
5. Oslo –
6. Oslo –
7. Oslo –
8. Oslo –
9. Oslo MS –
10. Oslo –
Alna - Bryn –
Bærum –
Grefsen
(Grorud og Nittedal, Nedre Romerike) –
Lillomarka –
Nordstrand –
Sentrum –
Sogn –
Ullern –
Vestre Aker –
Østmarka –
Østre Aker
Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910 - 1912/13) Akershus (NSGF) (1920 - 1926) | Asker og Bærum (KFUK) (-) | Asker og Bærum (KFUM) (-) | Asker og Bærum (NSGF) (1929 - 1978) | Bunnefjord (KFUK) (-) | Follo (KFUM) (-) | Follo (NSGF) (1929 - 1978) | Follo (NSPF) (1945 - ) | Kristiania (NSGF) (1911 - 1920) | Østoppland (NSGF) ( - ) Nedre Romerike (NSGF) (1929 - ) | Oslo (NSGF) (1926 - 1973) | Oslo-Akershus (KFUM) (-) | Romerike (KFUK) (-) | Romerike (KFUM) (-) | Romerike (NSGF) (-) | Vestre Aker (NSPF) (1941 - ) | Vestre Akershus (KFUK) (1929 - ) | Vestre Akershus (NSPF) (-) | Østre Akershus (KFUK) (1929 - ) | Asker og Bærum (SGGN) (? – i dag) | Follo (SGGN) (- i dag) | Romerike (SGGN) (- i dag) | Asker og Bærum (NSF) (1978 - i dag) | Follo (NSF) (1978 - i dag) | Romerike (NSF) (1978 - i dag) | Asker og Bærum (KFUK-KFUM) (2003 - i dag) | Romerike (KFUK-KFUM) (2003 - i dag)
Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910 - 1913) | Kristiania (NSGF) (1911 - 1920) | Akershus (NSGF) (1920 - 1926) | Kristiania - Akershus (KFUK) (1921 – 1926) | Oslo - Akershus (KFUK) (1926 – 1945) | Oslo (NSPF) ( - 1978) | Oslo (NSGF) (1926 - 1973) | Nordstrand (NSF) (1933 - 1978) | Bunnefjord (KFUK) (-) | Oslo 1. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 2. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 3. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 4. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 5. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo 6. (KFUK) (1945 – 1960) | Oslo-Akershus (KFUM) (-) | Vestre Aker (KFUK) ( - 1988) | Østre Aker (KFUK) ( - 1988) | Oslo (KFUK) ( – 1988) | Oslo Ullern (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Vestre Aker (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Sentrum (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Maridalen (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Lillomarka (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Østmarka (NSF) (1972 - 1978) | Oslo Nordmarka (NSF) (1978 - 2004) | Oslo Lillomarka (NSF) (1978 - 2004) | Oslo Østmarka (NSF) (1978 - 2004) | Vestre Oslo (KFUK) (1988 - 2004) | Østre Oslomarka (KFUK) (1988 - 2004) | Oslo (SGGN) (? – i dag) | Oslospeiderne (NSF) (1978 - i dag) | Oslo (KFUK-KFUM) (2003 - i dag)
Om Metodistkirkens speiderarbeid
Om Norsk Speidergutt-Forbund
Eksterne lenker
Referanser
<references>
[[Kategori:]]
- ↑ Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt
- ↑ Oslo Speiderkrets 1911 - 1936, 1936.
- ↑ Alltid Beredt! Oslo-speiderne 1911 - 1971 - 60 års jubileumsberetning
- ↑ Oversikt over tropper og troppsførere Oslo Speiderkrets 1911 - 1936
- ↑ Årsmelding i Norsk Speidergutt-Forbund 1928
- ↑ Årsmelding i Norsk Speidergutt-Forbund 1935
- ↑ Opplysninger fra wikipedia.org
- ↑ Opplysninger fra wikipedia.org