Landsleir Agenda 2021 (NSF)
Åsnes 1981 – Notodden 1985 – Skaugum`89 – Eidskog 1993 – Austrått`97 – Urban 2001 – fri:05 – Utopia, 2009 – Stavanger 2013 – Nord, 2017 – Agenda, 2021
Agenda 2021 | |
---|---|
Landsleir for: | Norges speiderforbund |
År: | 2021 |
Kommune/sted: [1] | hele landet |
Leirsjef: | Harald Schytz |
Innhold
Om leirens program og gjennomføring
Deltagere, tropper og kretser
- Merk! Dette er kun en utarbeidet oversikt over de opplysninger som er samlet inn i SPHL, her er det behov for lokal kunnskap! Se gjerne referansene for hver enkelt leir, hvis endringer. Opplysningene er også lagt ut på hver enkelt speidergruppes profilside.
(Listen er under utarbeidelse, 109 av 140 registrerte leirer lagt ut så langt).
Leirsang
Minner og omtale fra leiren
Organisering
Leirkomite
- Sentral leirsjef Harald Schytz
Minneprodukter fra leiren
Hver landsleir hadde sine minneprodukter, det være seg leirminnebøker, leirhefter, diplomer, postkort, frimerker, poststempler, krus, belter og kniver, flagg og -vimpler, skjerf, merker, metallmerker, T-skjorter lydopptak, film og video og annet. Alle har sine egne artikkelsider, hvor du kan finne ut mer om disse. Kanskje du selv har noen effekter, send gjerne et bilde til oss - red[at]speidermuseet.no[[2]] På forhånd takk! |
Offisielle leirmerker
Utklipp og minner
Om Norges speiderforbund
Om pandemier
Om utsalg, drakt, leir- og turutstyr og særpreg
Utsalg: Norsk Speidergutt-Forbund – Norges KFUK-speidere – Norsk Speiderpikeforbund – Norges KFUM-speidere – Norges speiderforbund / St. Georgsgildene – Norges KFUK-KFUM-speidere – Andre
Speiderdrakten:
Skjorta –
Skjerfet –
Skjørt, bukser, strømper og benklær –
Luer og hatter –
Jakker og gensere –
Belter og kniver –
Metallmerker –
Fløyter og snorer –
Leder og peff-distinksjoner –
Andre effekter
Forbunds- og korpsmerker –
Kretsmerker –
Gruppebånd –
Gradsmarkeringer –
Dyktighetsmerker –
Merkesnorer –
Patruljemerker –
Hederstegn –
Leirmerker –
Språkmerker –
Andre merker –
Samleside
Leir- og turutstyr:
Telter –
Soveposer –
Underlag –
Ryggsekker –
Sko og støvler –
Kniv og belter –
Økser –
Kokeapparater –
Lommelykter –
Speiderstaver –
Patruljekasser –
Spader
–
Kanoer –
Kommunikasjonsutstyr –
Kart, kompass og GPS –
Musikkinstrumenter –
Nytteløst speiderutstyr –
Minneprodukter –
Flagg og banner –
Pris- og utstyrslister –
Samleside
Eksterne lenker
Referanser
- ↑ Her er det tatt utgangspunkt i dagens oppdeling av fylker og kommuner og lagt til evnt. tidl. benevnelser for disse. Hvis det ikke er opprettet en egen artikkelside for disse, vil denne bli søkbar og kategorisert etter dagens oppdeling.
- ↑ 2,000 2,001 2,002 2,003 2,004 2,005 2,006 2,007 2,008 2,009 2,010 2,011 2,012 2,013 2,014 2,015 2,016 2,017 2,018 2,019 2,020 2,021 2,022 2,023 2,024 2,025 2,026 2,027 2,028 2,029 2,030 2,031 2,032 2,033 2,034 2,035 2,036 2,037 2,038 2,039 2,040 2,041 2,042 2,043 2,044 2,045 2,046 2,047 2,048 2,049 2,050 2,051 2,052 2,053 2,054 2,055 2,056 2,057 2,058 2,059 2,060 2,061 2,062 2,063 2,064 2,065 2,066 2,067 2,068 2,069 2,070 2,071 2,072 2,073 2,074 2,075 2,076 2,077 2,078 2,079 2,080 2,081 2,082 2,083 2,084 2,085 2,086 2,087 2,088 2,089 2,090 2,091 2,092 2,093 2,094 2,095 2,096 2,097 2,098 2,099 2,100 Opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund.
- ↑ Deltagende tropper var Fredrikstad MS, 1. Fredrikstad, 1. Isegran sjø, Rolvsøyspeiderne, Gressvik, Kjølberg, Fredrikstad FSK, Hvaler sjø og 1. Råde, (Follo krets), opplysninger fra Fredrikstad krets, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Askøy MSK, 23. Bergen, Bergen MS og 18. Bergen V-S, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var 7. Kristiansand sjø, 1. Søgne sjø og Flekkerøy BK sjø, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Bønes, Søreide og 3. Laksevåg sjø, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Skarnes 1, Solberg, Nes Årnes, 6. Drammen MS, 2. Stavanger, 5. Eidsvoll, 1. Lørenskog 3, Kongsvinger 2, Kløfta 1, 1. Haugerud og Tranby, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Farrisvannet dekker tre kommuner, Siljan, Porsgrunn og Larvik
- ↑ Deltagende tropper var 1. Herre, 1. Bamble, 1. Stathelle og 1. Langesund sjø, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Systrond 1, Sogndal, Eid (?), Naustdal, Førde og Nordfjordeid, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Nadderud, 1. Jar, 1. Tanum, 1. Eiksmarka og Røyken, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Askim, Tomter, Spydeberg, Trøgstad og Rakkestad, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var 1. Skougum, 1. Høvik sjø og Asker 1, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Fossekallen Tistedal, Lande og Skjeberg, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Sykkylven, 1. Vegsund og 5. Ålesund, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var 1. Bodø, 1. Fauske, 1. Rognan (?) og Rødøy FSK, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Tønsberg, Oseberg, 1. Nøtterøy, 2. Nøtterøy, 3. Nøtterøy og Husøy sjø, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var 1. Batnfjord, 3. Rauma Isfjorden, 4. Rauma Innfjorden, Hustadvika Eide og Moldespeiderne, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Fagerstrand, Bjørnemyr og 1. Nesodden / Jaer, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Melhus, Charlottenlund, Stjørdal, Vanvikan, 1. Sandvollan, Trondheim FSK, Vikhamar og Åfjord, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ 21,0 21,1 21,2 Opplysninger fra leirkomiteen for Agenda Slagplan 2021, Norges speiderforbund.
- ↑ Deltagende tropper var Sætre, Konnerud, Hyggen og Snarøen sjø, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var 1. Grimstad MSK, Flosta, Fevik 1, 2. Tromøy, 1. Eydehavn, 1. Risør og Vegårshei MSK, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var 1. Våler, 1. Son sjø, 1. Råde, 1. Ås, 1. Jeløy, 8. Moss, Drøbak/Frogn, 1. Langhus, Myrvoll, 1. Nesodden / Jaer, Ryggespeiderne og Siggerud, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var 1. Gulset, 2. Gjerpen, 1. Borgestad og 3. Skien, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- ↑ Deltagende tropper var Furnes, 1. Romedal, Løten, Alvdal, Mjølner, Brumunddal, Engerdal, Ringsaker, 1. Grue, Røros, Østby MSK og Brøttum, opplysninger fra artikkelsiden Landsleir Agenda 2021, Norges speiderforbund, juni 2021
- Vet du mer om "Landsleir Agenda 2021 (NSF)"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!