Forskjell mellom versjoner av «Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne»
(→Gilwell-trening i Gilwell Park, England) |
(→Gilwell-trening på Goplerud) |
||
(37 mellomliggende revisjoner av 3 brukere er ikke vist) | |||
Linje 16: | Linje 16: | ||
{| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | {| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | ||
|- | |- | ||
− | ! Listenr. !! Deltakere !! Tropp / gruppe | + | ! Listenr. !! Deltakere !! Tropp / gruppe / bosted !! Dato/Årstall !! Referanser |
|- | |- | ||
− | | 1 || [[Rolf Lykken]] ([[DCC]]) || [[7. Oslo Kanaljene]] | + | | 1 || [[Rolf Lykken]] ([[DCC]]) || [[7. Oslo Kanaljene]], [[Oslo]] || [[1927]] || |
|- | |- | ||
− | | 2 || [[Thorvald Langaard]] || [[1. Lillesand]] og [[1. Justøy]] | + | | 2 || [[Thorvald Langaard]] || [[1. Lillesand]] og [[1. Justøy]], [[Lillesand]] || [[1927]] || |
|- | |- | ||
− | | 3 || [[Holger Fangel]] || [[7. Oslo Kanaljene]] | + | | 3 || [[Holger Fangel]] || [[7. Oslo Kanaljene]], [[Oslo]] || [[1927]] || |
|- | |- | ||
− | || || ''Har du flere opplysninger? || Bidra selv, eller send oss en e-post'' [http://leksikon.speidermuseet.no/wiki/Spesial:Ettersp%C3%B8r_konto] | + | || || ''Har du flere opplysninger? || Bidra selv, eller send oss en e-post'' [http://leksikon.speidermuseet.no/wiki/Spesial:Ettersp%C3%B8r_konto] || |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linje 35: | Linje 35: | ||
{| class="wikitable sortable" style="border-collapse: collapse; border: solid 5px #ddd; text-align: left; width: 100%; style="background-color:#F0FFF0" | {| class="wikitable sortable" style="border-collapse: collapse; border: solid 5px #ddd; text-align: left; width: 100%; style="background-color:#F0FFF0" | ||
|- | |- | ||
− | ! | + | ! Liste-<br/>nr. !! Deltakere !! Tropp <br/> gruppe / bosted !! Dato <br/> Årstall !! Kurs-<br/>nr. !! Gilwell-<br/>nr. !! Referanser |
|- | |- | ||
− | | 1 || [[Birger Grønn]] || [[2. Porsgrunn]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 1 || [[Birger Grønn]] || [[2. Porsgrunn]], [[Porsgrunn]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 2 || [[Arvid Østby]] || [[2. Hamar]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 2 || [[Arvid Østby]] || [[2. Hamar]], [[Hamar]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 3 || [[Søren Henni]] || [[Mjølner speidergruppe|Mjølner]], Elverum || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 3 || [[Søren Henni]] || [[Mjølner speidergruppe|Mjølner]], [[Elverum]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 4 || [[Ole Borge-Hanssen]] || [[2. Moss]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 4 || [[Ole Borge-Hanssen]] || [[2. Moss]], [[Moss]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 5 || [[Einar Simonsen]] || [[1. Fredrikstad]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 5 || [[Einar Simonsen]] || [[1. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 6 || [[Erling Willoch]] || [[23. Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 6 || [[Erling Willoch]] || [[23. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 7 || [[Johan Heiss-Schøyen]] || Notodden || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 7 || [[Johan Heiss-Schøyen]] || [[Notodden]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 8 || [[Per Aarsland]] || [[21. Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 8 || [[Per Aarsland]] || [[21. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 9 || [[Eyvind Knutsen]] || [[8. Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 9 || [[Eyvind Knutsen]] || [[8. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 10 || [[Henry Lund]] || [[38. Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 10 || [[Henry Lund]] || [[38. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 11 || [[Alf T. Nielsen]] || [[1. Brønnøysund]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 11 || [[Alf T. Nielsen]] || [[1. Brønnøysund]], [[Brønnøy]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 12 || [[Leif Hofland]] || Froland || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || | + | | 12 || [[Leif Hofland]] || [[Froland]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 13 || [[Birger Fauchald]] | + | | 13 || [[Birger Fauchald]] || [[Østre Toten]], Kapp || || || 1/31 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 14 || [[Jacob Sjøthun]] || Stavanger | + | | 14 || [[Jacob Sjøthun]] || [[Stavanger]] || || || 3/31 || |
|- | |- | ||
− | | 14B || [[Arne Andersen]] || Stavanger | + | | 14B || [[Arne Andersen]] || [[Stavanger]] || || || ([[England]]) 3/31 || |
|- | |- | ||
− | | 15 || [[Bjarne | + | | 15 || [[Bjarne Indgjerd]] || [[1. Tjølling]] og [[5. Larvik]], [[Larvik]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 16 || [[Einar Follum]] || Stavern || | + | | 16 || [[Einar Follum]] || [[Larvik]], Stavern || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 17 || [[John Berggren]] || Sandefjord || | + | | 17 || [[John Berggren]] || [[Sandefjord]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 18 || [[Aksel F. Melby]] || [[15. Oslo]] | + | | 18 || [[Aksel F. Melby]] || [[15. Oslo]], [[Oslo]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 19 || [[Thorbjørn Stokke]] | + | | 19 || [[Thorbjørn Stokke]] || [[1. Grorud]], [[Oslo]] || || || 4/31 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 20 || [[Oskar D. Holst]] || Drammen | + | | 20 || [[Oskar D. Holst]] || [[Drammen]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 21 || [[Ahlert Horn]] | + | | 21 || [[Ahlert Horn]] || [[1. Hokksund]], [[Øvre Eiker]] || || || 4/31 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 22 || [[Sverre Steen Pedersen]] || [[6. Bergen]], [[14. Bergen]] og [[1. Hagavik]] || || || 4/31 || | + | | 22 || [[Sverre Steen Pedersen]] || [[6. Bergen|6.]], [[14. Bergen]] og [[1. Hagavik]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 23 || [[Fredrik Müller]] || Kolbotn | + | | 23 || [[Fredrik Müller]] || [[Oppegård]], Kolbotn || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 24 || [[W. S. Castberg]] || [[1. Vega]] | + | | 24 || [[W. S. Castberg]] || [[1. Vega]], [[Vega]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 25 || [[John Giæver]] | + | | 25 || [[John Giæver]] || [[1. Lena]], [[Østre Toten]], Lena || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 26 || [[Helge Krafft Strøm]] || Stabekk || || || 4/31 || | + | | 26 || [[Helge Krafft Strøm]] || [[Bærum]], Stabekk || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
| 27 || [[Harald Gulbrandsen]] || [[Oslo]] || || || 4/31 || | | 27 || [[Harald Gulbrandsen]] || [[Oslo]] || || || 4/31 || | ||
|- | |- | ||
− | | 28 || [[Thoralf Bentzen]] || [[Oslo]] | + | | 28 || [[Thoralf Bentzen]] || [[Oslo]] || || || 4/32 || |
− | |||
− | |||
|- | |- | ||
− | | | + | | 29 || [[Carl Wilhelm Müller]] || [[Kolbotn avdeling roverlag]], [[Oppegård]] || || || 2/33 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 30 || [[Leif Sundene]] || [[1. Tjøme]], [[Tjøme]] || || || 2/33 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 31 || [[Rolv Selmer-Olsen]] || [[2. Arendal]], [[Arendal]] || || || 3/33 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | | + | | 32 || [[Trygve E. Gundahl]] || [[3. Kongsvinger]], [[Kongsvinger]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 33 || [[Anton Bø Grav]] || [[Bærum]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 34 || [[Gistein Arnesen]] || [[8. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 35 || [[Fredrik C. Svendsen]] || [[17. Bergen]], [[Bergen]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 36 || [[William Garmann]] || [[1. Rjukan]], [[Tinn]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 37 || [[Wilhelm Edvardsen]] || [[41. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 38 || [[Endre S. Andersen]] || [[1. Skudeneshavn]], [[Haugesund]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 39 || [[Magnus Aarvold]] || [[1. Skudeneshavn]], [[Haugesund]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 40 || [[Sigurd Hardeland]] || [[1. Stavanger]], [[Stavanger]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 41 || [[Arne Stein Mellegård]] || [[4. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 42 || [[Arne Solberg]] || [[39. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 43 || [[Svein Nakstad]] || [[8. Trondheim]], [[Trondheim]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 44 || [[Otto Maalstad]] || [[Bergen]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 45 || [[Fredrik W. Rieber-Mohn]] || [[1. Bergen]], [[Bergen]] || || || 1/35 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | | + | | 46 || [[John Opsahl]] || [[1. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 47 || [[Hans Møller Gasmann]] || [[2. Oslo]], [[Oslo]] || || || 1/35 || speiderchef |
|- | |- | ||
− | | | + | | 48 || [[Einar Islann]] || [[6. Larvik]], [[Larvik]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 49 || [[Paul S. Røed]] || [[6. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 50 || [[Julius Kogstad]] || [[7. Bergen]], [[Bergen]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 51 || [[Harald Bergh]] || [[Kongsvinger]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 52 || [[Arve Liverud|Arve Andersen]] || [[3. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 53 || [[Haakon Storm Mathisen]] || [[Oslo]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 54 || [[Th. Sundland]] || [[Svelvik]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 55 || [[Joh. N. Fjelstad]] || [[Drammen]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 56 || [[Gustav F. Moe]] || [[1. Bodø]], [[Bodø]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 57 || [[Rasmus W. Kyvik]] || [[4. Stavanger]], [[Stavanger]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 58 || [[Kjartan Velde]] || [[1. Helvik]], [[Nesodden]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 59 || [[Ragnvald Lassen]] || [[5. Oslo]], [[Oslo]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 60 || [[Karsten Berg]] || [[17. Oslo]], [[Oslo]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 61 || [[John Messell]] || [[3. Lillehammer]], [[Lillehammer]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 62 || [[Odd Hopp]] || [[4. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 63 || [[Magnus Berg]] || [[1. Øyestad]], [[Arendal]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 64 || [[Gunnar Eng]] || [[1. Kolbotn]], [[Oppegård]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 65 || [[Finn Simonsen]] || [[Fredrikstad]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 66 || [[Magnus Eriksen]] || [[3. Nesodden]], [[Nesodden]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 67 || [[Hjalmar Lie]] || [[2. Kolbotn]], [[Oppegård]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 68 || [[Helge Sanner]] || [[1. Hølen]], [[Vestby]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 69 || [[Petter Hodnebog]] || [[2. Nesodden]], [[Nesodden]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 70 || [[Edvin Andersen]] || [[Stange]], Romedal || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 71 || [[Kjell Pettersen]] || [[4. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 72 || [[Hanspetter Roald]] || [[1. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 73 || [[Iver Kirkeberg]] || [[1. Kongsvinger]], [[Kongsvinger]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 74 || [[A. Berseth]] || [[Grue]], Namnå || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 75 || [[Olaf W. Haaje]] || [[Rakkestad]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 76 || [[Albert Holst]] || [[Tønsberg]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 77 || [[Bjarne Sveinar]] || [[Engerdal]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 78 || [[Thorleif Hagen]] || [[Tynset]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 79 || [[Petter Steinmo]] || [[Åmot]], Osen || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 80 || [[Gunnar Tanga]] || [[Grue]], Namnå || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 81 || [[Edw. Lee]] || [[Odda]], Tyssedal || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 82 || [[Arthur Olsen]] || [[1. Kongsvinger]], [[Kongsvinger]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 83 || [[Wilhelm Sommerfeldt]] || [[1. Holmen, Asker|1. Holmen]], [[Asker]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 84 || [[Einar Aas]] || [[7. Oslo Kanaljene]], [[Oslo]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 85 || [[Odd Treffen]] || [[Kongsvinger]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 86 || [[Filip Agerup]] || [[1. Blommenholm]], [[Bærum]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 87 || [[John H. Larsen]] || [[25. Oslo]], [[Oslo]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 88 || [[Arne Børresen]] || [[8. Oslo]], [[Oslo]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 89 || [[Harald Løvdokken]] || [[1. Hønefoss]], [[Øvre Eiker]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 90 || [[Ingolf O. Torgersen|Ingolf Torgersen]] || [[Sandnes]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 91 || [[Erik Johanssen]] || [[3. Trondheim]], [[Trondheim]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 92 || [[Finn B. Knudsen]] || [[1. Arendal]] og [[3. Arendal]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 93 || [[Sverre Lindem]] || [[1. Jar]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 94 || [[Finn Gossner]] || [[26. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 95 || [[Asbjørn Ryen]] || [[10. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 96 || [[Lyder Didriksen]] || [[10. Bergen]], [[Bergen]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 97 || [[Ragnar Axel Brun]] || [[3. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 98 || [[Klemens Dahlseide]] || [[2. Horten]], [[Horten]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 99 || [[Chr. B. Bratsberg]] || [[1. Tåsen]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | | + | | 100 || [[Johs. Flåterud]] || [[1. Notodden]], [[Notodden]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | || || | + | | 101 || [[Trygve Grude Forfang]] || [[2. Stabekk]], [[Bærum]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
|}</div> | |}</div> | ||
Linje 253: | Linje 251: | ||
! Listenr. !! Deltakere !! Tropp / gruppe / bosted!! Dato/Årstall !! Kursnr. !! Gilwellnr. !! Referanser | ! Listenr. !! Deltakere !! Tropp / gruppe / bosted!! Dato/Årstall !! Kursnr. !! Gilwellnr. !! Referanser | ||
|- | |- | ||
− | | 102 || [[Alf Hauge]] || [[1. Stange]] || || || 1/40 || | + | | 102 || [[Alf Hauge]] || [[1. Stange (Norsk Speidergutt-Forbund)|1. Stange]] || || || 1/40 || |
|- | |- | ||
|103 || [[Finn Andersen]] || [[1. Romedal]] || || || 1/40 || | |103 || [[Finn Andersen]] || [[1. Romedal]] || || || 1/40 || | ||
Linje 279: | Linje 277: | ||
| 114 || [[Kaare Amdam]] || [[3. Strinda]] || || || 2/41 || | | 114 || [[Kaare Amdam]] || [[3. Strinda]] || || || 2/41 || | ||
|- | |- | ||
− | | 115 || [[Kristoffer Larsen]] || [[Haugesund]] || || || 2/41 || | + | | 115 || [[Kristoffer A. Larsen|Kristoffer Larsen]] || [[Haugesund]] || || || 2/41 || |
|- | |- | ||
| 116 || [[Sevald Simonsen]] || [[Stavanger]] || || || 2/41 || | | 116 || [[Sevald Simonsen]] || [[Stavanger]] || || || 2/41 || | ||
Linje 343: | Linje 341: | ||
| 146 || [[Kaare Steel Groos]] || [[Kristiansand]] || || || 8/48 || | | 146 || [[Kaare Steel Groos]] || [[Kristiansand]] || || || 8/48 || | ||
|- | |- | ||
− | | 147 || [[Anders Nesvold]] || [[Rena]] || || || 8/48 || | + | | 147 || [[Anders Nesvold]] || [[1. Rena]] || || || 8/48 || |
|- | |- | ||
| 148 || [[Sten Jønsson]] || [[Moss]] || || || 8/48 || | | 148 || [[Sten Jønsson]] || [[Moss]] || || || 8/48 || | ||
Linje 741: | Linje 739: | ||
| 344 || [[Peter Vingerhagen]] || [[1. Kvæfjord]] || || || 2/62 || | | 344 || [[Peter Vingerhagen]] || [[1. Kvæfjord]] || || || 2/62 || | ||
|- | |- | ||
− | | 345 || [[Erling Eriksen]] || [[1. | + | | 345 || [[Erling Eriksen]] || [[1. Gardermoen]] || || || 2/62 || |
|- | |- | ||
| 346 || [[Erik Grønn Iversen]] || [[2. Bekkelaget]] || || || 2/62 || | | 346 || [[Erik Grønn Iversen]] || [[2. Bekkelaget]] || || || 2/62 || | ||
Linje 749: | Linje 747: | ||
| 348 || [[Kaare Stephensen]] || [[43. Oslo]] || || || 5/63 || | | 348 || [[Kaare Stephensen]] || [[43. Oslo]] || || || 5/63 || | ||
|- | |- | ||
− | | 349 || [[Bjørn Erik Jægerud]] || [[1. | + | | 349 || [[Bjørn Erik Jægerud]] || [[1. Gardermoen]] || || || 5/63 || |
|- | |- | ||
| 350 || [[Arild Jørgensen]] || [[Eidsvoll]] || || || 5/63 || | | 350 || [[Arild Jørgensen]] || [[Eidsvoll]] || || || 5/63 || | ||
Linje 855: | Linje 853: | ||
| 371 || [[Odd A. Bårnes]] || [[3. Lørenskog FA]] || || || 5/64 || | | 371 || [[Odd A. Bårnes]] || [[3. Lørenskog FA]] || || || 5/64 || | ||
|- | |- | ||
− | | 372 || [[Cato Bramwell Almnes]] || [[71. Oslo FA]] || || || 5/64 || | + | | 372 || [[Cato de Savigny|Cato Bramwell Almnes]] || [[71. Oslo FA]] || || || 5/64 || |
|- | |- | ||
| 373 || [[Arne Møller-Johansen]] || [[6. Porsgrunn FA]] || || || 6/64 || | | 373 || [[Arne Møller-Johansen]] || [[6. Porsgrunn FA]] || || || 6/64 || | ||
Linje 917: | Linje 915: | ||
| 401 || [[Alf E. Boesen]] || [[1. Dokka]] || || || 2/66 || | | 401 || [[Alf E. Boesen]] || [[1. Dokka]] || || || 2/66 || | ||
|- | |- | ||
− | | 402 | + | | 402 || [[Terje Bjelland]]||[[3. Kragerø]] || || ||6/66 || |
|- | |- | ||
| 403 || [[Alf Ajer]] || [[Frelsesarmeens speiderkorps]] || || || 5/66 || | | 403 || [[Alf Ajer]] || [[Frelsesarmeens speiderkorps]] || || || 5/66 || | ||
Linje 1 211: | Linje 1 209: | ||
| 548 || [[Øivind Madsen]] || [[1. Manglerud]] || || || 4/77 || | | 548 || [[Øivind Madsen]] || [[1. Manglerud]] || || || 4/77 || | ||
|- | |- | ||
− | | 549 || [[ | + | | 549 || [[Tor Arne Stabbetorp]] || [[1. Rolvsøy]] || || || 4/77 || |
|- | |- | ||
| 550 || [[Tom Jalner]] || [[26. Oslo]] || || || 4/77 || | | 550 || [[Tom Jalner]] || [[26. Oslo]] || || || 4/77 || | ||
Linje 1 285: | Linje 1 283: | ||
| 585 || [[Olav Aas]] || [[1. Fræna]] || || || 3/78 || | | 585 || [[Olav Aas]] || [[1. Fræna]] || || || 3/78 || | ||
|- | |- | ||
− | | 586 || [[Olav Lindø]] || [[1. Finnås]] || || || 2/79 || | + | | 586 || [[Olav J. Lindø]] || [[1. Finnås]] || || || 2/79 || <ref name="Lederbladet 3 1978">[[Lederbladet]] nr. 3, [[1978]], [[Norges speiderforbund]]</ref> |
|- | |- | ||
| 587 || [[Terje Lunde]] || [[5. Sandnes]] || || || 2/79 || | | 587 || [[Terje Lunde]] || [[5. Sandnes]] || || || 2/79 || | ||
Linje 1 530: | Linje 1 528: | ||
| 92 || [[Mary Horgen]] || [[1. Nesodden]] || || || 5/65 || | | 92 || [[Mary Horgen]] || [[1. Nesodden]] || || || 5/65 || | ||
|- | |- | ||
− | | 93 || [[John Tegnér]] || [[Fredrikstad krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Fredrikstad krets]] || || || || <ref name="Lederen nr. 6 1965">[[Lederen]] nr. 6 [[1965]].</ref> | + | | 93 || [[John Walter Tegnér]] || [[Fredrikstad krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Fredrikstad krets]] || || || || <ref name="Lederen nr. 6 1965">[[Lederen]] nr. 6 [[1965]].</ref> |
|- | |- | ||
| 94 || [[Margit Hagen]] || [[2. Sandvika FA]] || || || || <ref name="Lederen nr. 6 1965">[[Lederen]] nr. 6 [[1965]].</ref> | | 94 || [[Margit Hagen]] || [[2. Sandvika FA]] || || || || <ref name="Lederen nr. 6 1965">[[Lederen]] nr. 6 [[1965]].</ref> | ||
Linje 2 320: | Linje 2 318: | ||
| 78 || [[Jan Alfsen]] || [[8. Skien]] || || || 1/80 || | | 78 || [[Jan Alfsen]] || [[8. Skien]] || || || 1/80 || | ||
|- | |- | ||
− | | 79 || [[ | + | | 79 || [[Steinar Brogeland]] || [[3. Kragerø]] || || || 1/80 || |
|- | |- | ||
| 80 || [[Jan Lunde]] || [[Tistedal MS]] || || || 1/80 || | | 80 || [[Jan Lunde]] || [[Tistedal MS]] || || || 1/80 || | ||
Linje 2 340: | Linje 2 338: | ||
''Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.'' | ''Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.'' | ||
− | |||
{| class="wikitable sortable" style="border-collapse: collapse; border: solid 5px #ddd; text-align: left; width: 100%; style="background-color:#F0FFF0" | {| class="wikitable sortable" style="border-collapse: collapse; border: solid 5px #ddd; text-align: left; width: 100%; style="background-color:#F0FFF0" | ||
|- | |- | ||
Linje 2 349: | Linje 2 346: | ||
| || [[Per Arne Andersen]] || || [[9. februar]] [[1987]] || || || <ref> Opplysninger fra [[Speidermuseet]], januar [[2016]] </ref> | | || [[Per Arne Andersen]] || || [[9. februar]] [[1987]] || || || <ref> Opplysninger fra [[Speidermuseet]], januar [[2016]] </ref> | ||
|- | |- | ||
− | | || [[Gunnar Stromness-Andresen]] || [[4. Fredrikstad]] || [[1994]] || || || | + | | || [[Gunnar Stromness-Andresen]] || [[4. Fredrikstad]] || [[1994]] || [[Trekløver-Gilwell-kurs nr. 45]] || || |
|- | |- | ||
− | | || || || || || || | + | | || [[Petter Gulbrandsen]] || [[1. Herøya]] || [[1994]] || || || |
|- | |- | ||
− | | || || || || || || | + | | || [[Martin Olaisen]] || [[1. Langhus]] || || || || |
|- | |- | ||
− | | || || || | | + | | || [[Håvard Djupvik]] || [[Rælingen (NSF)|Rælingen]] || [[2009]] || || || |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
|- | |- | ||
|| || ''Har du flere opplysninger? || Bidra selv, eller send oss en e-post'' [http://leksikon.speidermuseet.no/wiki/Spesial:Ettersp%C3%B8r_konto] || || || || | || || ''Har du flere opplysninger? || Bidra selv, eller send oss en e-post'' [http://leksikon.speidermuseet.no/wiki/Spesial:Ettersp%C3%B8r_konto] || || || || | ||
|- | |- | ||
− | |} | + | |} |
==Om skriftlige og visuelle kilder == | ==Om skriftlige og visuelle kilder == |
Revisjonen fra 25. apr. 2021 kl. 19:38
Gilwell-treningen (1929–1978) – Trekløver-treningen (1934/36–1978) – Trekløver-Gilwell-treningen (1978–i dag) – Dagens kursinnhold – Oversikt over kurs – Oversikt over deltakere
- Andre artikler: Goplerud – Sverveli – Om titler for nasjonale treningssjefer – Trekløverlauget – Woodbadge – TG-knappen – TG-tørklet – TG-diplomet – TG-treff – Gilwell Park i England
Trekløver-Gilwell er norsk speidings høyeste ledertrening. Forkortes ofte "TG". Treningskursene ble slått sammen etter 1979.
Før dette hadde Norsk Speidergutt-Forbund og Norges KFUM-speidere Gilwell-treningen, mens Norges KFUK-speidere og Norsk Speiderpikeforbund hadde Trekløver-treningen.
Innhold
- 1 Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne
- 1.1 Gilwell-trening i Gilwell Park, England
- 1.2 Gilwell-trening på Goplerud
- 1.3 Gilwell-trening på Sverveli frem til 1963
- 1.4 Trekløver-trening på Sverveli og andre steder fra 1934 - 1978
- 1.5 Gilwell-trening på Sverveli og andre steder etter 1963
- 1.6 Ulve-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
- 1.7 Rover-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
- 1.8 Gruppeleder-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1969 - 1980
- 1.9 Trekløver-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1979 - idag
- 2 Om skriftlige og visuelle kilder
- 3 Eksterne linker
- 4 Referanser
Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne
|
Listene er laget med tillatelse på grunnlag av Woodbadge 1929 - 1978 - 1981, Ole Ugland [1] og oversikt i "Gilwellianere" på *nettstedet www.gilwell.no. Navn på personer og grupper er rettet i forhold til andre lederlister og oversikter.
Gilwell-trening i Gilwell Park, England
Listenr. | Deltakere | Tropp / gruppe / bosted | Dato/Årstall | Referanser |
---|---|---|---|---|
1 | Rolf Lykken (DCC) | 7. Oslo Kanaljene, Oslo | 1927 | |
2 | Thorvald Langaard | 1. Lillesand og 1. Justøy, Lillesand | 1927 | |
3 | Holger Fangel | 7. Oslo Kanaljene, Oslo | 1927 | |
Har du flere opplysninger? | Bidra selv, eller send oss en e-post [1] |
Gilwell-trening på Goplerud
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Gilwell-trening på Sverveli frem til 1963
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Trekløver-trening på Sverveli og andre steder fra 1934 - 1978
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Listenr. | Deltakere | Tropp / gruppe / bosted | Dato / Årstall / kurssted | Kursnr. | Trekløvernr. | Referanser |
---|---|---|---|---|---|---|
1934 - ”Liljekurs”, Goplerud | 1 | |||||
1937 - Fossestua ved Larvik | 1 | |||||
1938 - Rustan gård i Asker | 2 | |||||
1941 - Sverveli | 3 | |||||
1947 - Langen i Østerdalen | 4 | |||||
1948 - Holleia KFUK | 5 | |||||
1951 - Eidsvoll | 6 | |||||
1955 - Voss | 7 | |||||
1956 - Haugstua, Larvik | 8 | |||||
1960 - Sverveli | 9 | |||||
1963 - Fetjaset I | 10 | |||||
1964 - Fetjaset II | 11 | |||||
1965 - Budor | 12 | |||||
1969 - Viberg, Gjøvik (vinter) | 13 | |||||
1971 - Budor | 14 | |||||
1975 - Haugstua, Larvik | 15 | |||||
1978 - Nordtangen | 16 | |||||
Har du flere opplysninger? | Bidra selv, eller send oss en e-post [3] |
Gilwell-trening på Sverveli og andre steder etter 1963
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Ulve-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Rover-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Gruppeleder-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1969 - 1980
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Trekløver-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1979 - idag
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Listenr. | Deltakere | Tropp / gruppe / bosted | Dato/Årstall | Kursnr. | Gilwellnr. | Referanser |
---|---|---|---|---|---|---|
Hjørdis Andersen | 9. februar 1987 | [6] | ||||
Per Arne Andersen | 9. februar 1987 | [7] | ||||
Gunnar Stromness-Andresen | 4. Fredrikstad | 1994 | Trekløver-Gilwell-kurs nr. 45 | |||
Petter Gulbrandsen | 1. Herøya | 1994 | ||||
Martin Olaisen | 1. Langhus | |||||
Håvard Djupvik | Rælingen | 2009 | ||||
Har du flere opplysninger? | Bidra selv, eller send oss en e-post [8] |
Om skriftlige og visuelle kilder
Forbundsblader – Julehefter – Speideraviser og nettsider – Nettsteder – Årsmeldinger – Meddelelser om nye tropper – Medlemstall – Fortellinger – Sanger og signaler – Historiske skrifter – Sitater – Romanbøker – Tegneserier og tegnefilmer – Jubileumsbøker – Håndbøker – Andaktsbøker – Lord B-Ps litteratur – Tipsblader – Leirhefter – Leiraviser – Leir- og markedssedler – Reklame – Pass – Litteratur – Dyktighetsmerker – Diplomer – Pris- og utstyrslister – Spill – Illustratører og illustrasjoner – Kalendere – Postkort – Frimerker – Poststempler – Film og video – Lysbildeserier – Lydopptak – Matretter – Dekorasjoner – Broderier – Strikkearbeider – Skuespill og sketsjer – Ekstern litteratur – Aviser og tidsskrifter – Ex libris – Speiderloven – Speiderløftet – Museer og samlinger – Kildedokumenter
Forbundsvise utgivelser: Norske Gutters Speiderkorps 1910 - 1913/14 – Norsk Speidergutt-Forbund 1911 - 1978 – Norges KFUK-speidere 1920 - 2003 Norsk Speiderpikeforbund 1921 - 1978
Norges KFUM-speidere 1945 - 2003 – St. Georgs Gildene i Norge 1952 - i dag – Norges speiderforbund 1978 - i dag – Norges KFUK-KFUM-speidere 2003 - i dag
Eksterne linker
- Saker på Speidermuseet.noom Trekløver Gilwell
- Gilwell.no
Referanser
- ↑ Woodbadge 1929 - 1978 - 1981, Ole Ugland.
- ↑ 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 Lederen nr. 3 1965.
- ↑ 3,00 3,01 3,02 3,03 3,04 3,05 3,06 3,07 3,08 3,09 3,10 3,11 3,12 3,13 Lederen nr. 2 1965.
- ↑ 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 4,5 Lederen nr. 6 1965.
- ↑ Lederbladet nr. 3, 1978, Norges speiderforbund
- ↑ Opplysninger fra Speidermuseet, januar 2016
- ↑ Opplysninger fra Speidermuseet, januar 2016
- Vet du mer om "Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!