Forskjell mellom versjoner av «Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne»
(Rensket bort kommunevåpen for ryddigere oversikt) |
(→Gilwell-trening på Goplerud) |
||
(4 mellomliggende revisjoner av samme bruker vises ikke) | |||
Linje 18: | Linje 18: | ||
! Listenr. !! Deltakere !! Tropp / gruppe / bosted !! Dato/Årstall !! Referanser | ! Listenr. !! Deltakere !! Tropp / gruppe / bosted !! Dato/Årstall !! Referanser | ||
|- | |- | ||
− | | 1 || [[Rolf Lykken]] ([[DCC]]) || [[7. Oslo Kanaljene]] [[Oslo]] || [[1927]] || | + | | 1 || [[Rolf Lykken]] ([[DCC]]) || [[7. Oslo Kanaljene]], [[Oslo]] || [[1927]] || |
|- | |- | ||
− | | 2 || [[Thorvald Langaard]] || [[1. Lillesand]] og [[1. Justøy]] [[Lillesand]] || [[1927]] || | + | | 2 || [[Thorvald Langaard]] || [[1. Lillesand]] og [[1. Justøy]], [[Lillesand]] || [[1927]] || |
|- | |- | ||
− | | 3 || [[Holger Fangel]] || [[7. Oslo Kanaljene]] [[Oslo]] || [[1927]] || | + | | 3 || [[Holger Fangel]] || [[7. Oslo Kanaljene]], [[Oslo]] || [[1927]] || |
|- | |- | ||
|| || ''Har du flere opplysninger? || Bidra selv, eller send oss en e-post'' [http://leksikon.speidermuseet.no/wiki/Spesial:Ettersp%C3%B8r_konto] || | || || ''Har du flere opplysninger? || Bidra selv, eller send oss en e-post'' [http://leksikon.speidermuseet.no/wiki/Spesial:Ettersp%C3%B8r_konto] || | ||
Linje 35: | Linje 35: | ||
{| class="wikitable sortable" style="border-collapse: collapse; border: solid 5px #ddd; text-align: left; width: 100%; style="background-color:#F0FFF0" | {| class="wikitable sortable" style="border-collapse: collapse; border: solid 5px #ddd; text-align: left; width: 100%; style="background-color:#F0FFF0" | ||
|- | |- | ||
− | ! Liste-<br/>nr. !! Deltakere !! Tropp <br/> gruppe | + | ! Liste-<br/>nr. !! Deltakere !! Tropp <br/> gruppe / bosted !! Dato <br/> Årstall !! Kurs-<br/>nr. !! Gilwell-<br/>nr. !! Referanser |
|- | |- | ||
− | | 1 || [[Birger Grønn]] || [[2. Porsgrunn]] | + | | 1 || [[Birger Grønn]] || [[2. Porsgrunn]], [[Porsgrunn]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 2 || [[Arvid Østby]] || [[2. Hamar]] | + | | 2 || [[Arvid Østby]] || [[2. Hamar]], [[Hamar]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 3 || [[Søren Henni]] || [[Mjølner speidergruppe|Mjølner]] | + | | 3 || [[Søren Henni]] || [[Mjølner speidergruppe|Mjølner]], [[Elverum]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 4 || [[Ole Borge-Hanssen]] || [[2. Moss]] | + | | 4 || [[Ole Borge-Hanssen]] || [[2. Moss]], [[Moss]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 5 || [[Einar Simonsen]] || [[1. Fredrikstad]] | + | | 5 || [[Einar Simonsen]] || [[1. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 6 || [[Erling Willoch]] || [[23. Oslo]] | + | | 6 || [[Erling Willoch]] || [[23. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 7 || [[Johan Heiss-Schøyen]] | + | | 7 || [[Johan Heiss-Schøyen]] || [[Notodden]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 8 || [[Per Aarsland]] || [[21. Oslo]] | + | | 8 || [[Per Aarsland]] || [[21. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 9 || [[Eyvind Knutsen]] || [[8. Oslo]] | + | | 9 || [[Eyvind Knutsen]] || [[8. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 10 || [[Henry Lund]] || [[38. Oslo]] | + | | 10 || [[Henry Lund]] || [[38. Oslo]], [[Oslo]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 11 || [[Alf T. Nielsen]] || [[1. Brønnøysund]] | + | | 11 || [[Alf T. Nielsen]] || [[1. Brønnøysund]], [[Brønnøy]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 12 || [[Leif Hofland]] | + | | 12 || [[Leif Hofland]] || [[Froland]] || [[7. juli|7.]] til [[14. juli]] [[1929]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|1]] || [[Speider-Gilwell-kurs nr. 1|4/29]] || |
|- | |- | ||
− | | 13 || [[Birger Fauchald]] | + | | 13 || [[Birger Fauchald]] || [[Østre Toten]], Kapp || || || 1/31 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 14 || [[Jacob Sjøthun]] | + | | 14 || [[Jacob Sjøthun]] || [[Stavanger]] || || || 3/31 || |
|- | |- | ||
− | | 14B || [[Arne Andersen]] | + | | 14B || [[Arne Andersen]] || [[Stavanger]] || || || ([[England]]) 3/31 || |
|- | |- | ||
− | | 15 || [[Bjarne | + | | 15 || [[Bjarne Indgjerd]] || [[1. Tjølling]] og [[5. Larvik]], [[Larvik]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 16 || [[Einar Follum]] || | + | | 16 || [[Einar Follum]] || [[Larvik]], Stavern || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 17 || [[John Berggren]] | + | | 17 || [[John Berggren]] || [[Sandefjord]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 18 || [[Aksel F. Melby]] || [[15. Oslo]] | + | | 18 || [[Aksel F. Melby]] || [[15. Oslo]], [[Oslo]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 19 || [[Thorbjørn Stokke]] || [[1. Grorud]] | + | | 19 || [[Thorbjørn Stokke]] || [[1. Grorud]], [[Oslo]] || || || 4/31 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 20 || [[Oskar D. Holst]] | + | | 20 || [[Oskar D. Holst]] || [[Drammen]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 21 || [[Ahlert Horn]] || [[1. Hokksund]] | + | | 21 || [[Ahlert Horn]] || [[1. Hokksund]], [[Øvre Eiker]] || || || 4/31 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 22 || [[Sverre Steen Pedersen]] || [[6. Bergen]], [[14. Bergen]] og [[1. Hagavik]] | + | | 22 || [[Sverre Steen Pedersen]] || [[6. Bergen|6.]], [[14. Bergen]] og [[1. Hagavik]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 23 || [[Fredrik Müller]] | + | | 23 || [[Fredrik Müller]] || [[Oppegård]], Kolbotn || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 24 || [[W. S. Castberg]] || [[1. Vega]] | + | | 24 || [[W. S. Castberg]] || [[1. Vega]], [[Vega]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 25 || [[John Giæver]] || [[1. Lena]] | + | | 25 || [[John Giæver]] || [[1. Lena]], [[Østre Toten]], Lena || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 26 || [[Helge Krafft Strøm]] || | + | | 26 || [[Helge Krafft Strøm]] || [[Bærum]], Stabekk || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 27 || [[Harald Gulbrandsen]] | + | | 27 || [[Harald Gulbrandsen]] || [[Oslo]] || || || 4/31 || |
|- | |- | ||
− | | 28 || [[Thoralf Bentzen]] || | + | | 28 || [[Thoralf Bentzen]] || [[Oslo]] || || || 4/32 || |
|- | |- | ||
− | | 29 || [[Carl Wilhelm Müller]] || [[Kolbotn avdeling roverlag]] | + | | 29 || [[Carl Wilhelm Müller]] || [[Kolbotn avdeling roverlag]], [[Oppegård]] || || || 2/33 || |
|- | |- | ||
− | | 30 || [[Leif Sundene]] || [[1. Tjøme]] | + | | 30 || [[Leif Sundene]] || [[1. Tjøme]], [[Tjøme]] || || || 2/33 || |
|- | |- | ||
− | | 31 || [[Rolv Selmer-Olsen]] || [[2. Arendal]] | + | | 31 || [[Rolv Selmer-Olsen]] || [[2. Arendal]], [[Arendal]] || || || 3/33 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 32 || [[Trygve E. Gundahl]] || [[3. Kongsvinger]] | + | | 32 || [[Trygve E. Gundahl]] || [[3. Kongsvinger]], [[Kongsvinger]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 33 || [[Anton Bø Grav]] | + | | 33 || [[Anton Bø Grav]] || [[Bærum]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 34 || [[Gistein Arnesen]] || [[8. Oslo]] | + | | 34 || [[Gistein Arnesen]] || [[8. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 35 || [[Fredrik C. Svendsen]] || [[17. Bergen]] | + | | 35 || [[Fredrik C. Svendsen]] || [[17. Bergen]], [[Bergen]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 36 || [[William Garmann]] || [[1. Rjukan]] | + | | 36 || [[William Garmann]] || [[1. Rjukan]], [[Tinn]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 37 || [[Wilhelm Edvardsen]] || [[41. Oslo]] | + | | 37 || [[Wilhelm Edvardsen]] || [[41. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 38 || [[Endre S. Andersen]] || [[1. Skudeneshavn]] | + | | 38 || [[Endre S. Andersen]] || [[1. Skudeneshavn]], [[Haugesund]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 39 || [[Magnus Aarvold]] || [[1. Skudeneshavn]] | + | | 39 || [[Magnus Aarvold]] || [[1. Skudeneshavn]], [[Haugesund]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 40 || [[Sigurd Hardeland]] || [[1. Stavanger]] | + | | 40 || [[Sigurd Hardeland]] || [[1. Stavanger]], [[Stavanger]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 41 || [[Arne Stein Mellegård]] || [[4. Oslo]] | + | | 41 || [[Arne Stein Mellegård]] || [[4. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 42 || [[Arne Solberg]] || [[39. Oslo]] | + | | 42 || [[Arne Solberg]] || [[39. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 43 || [[Svein Nakstad]] || [[8. Trondheim]] | + | | 43 || [[Svein Nakstad]] || [[8. Trondheim]], [[Trondheim]] || || || 3/34 || |
|- | |- | ||
− | | 44 || [[Otto Maalstad]] | + | | 44 || [[Otto Maalstad]] || [[Bergen]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 45 || [[Fredrik W. Rieber-Mohn]] || [[1. Bergen]] | + | | 45 || [[Fredrik W. Rieber-Mohn]] || [[1. Bergen]], [[Bergen]] || || || 1/35 || kretschef |
|- | |- | ||
− | | 46 || [[John Opsahl]] || [[1. Fredrikstad]] | + | | 46 || [[John Opsahl]] || [[1. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 47 || [[Hans Møller Gasmann]] || [[2. Oslo]] | + | | 47 || [[Hans Møller Gasmann]] || [[2. Oslo]], [[Oslo]] || || || 1/35 || speiderchef |
|- | |- | ||
− | | 48 || [[Einar Islann]] || [[6. Larvik]] | + | | 48 || [[Einar Islann]] || [[6. Larvik]], [[Larvik]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 49 || [[Paul S. Røed]] || [[6. Fredrikstad]] | + | | 49 || [[Paul S. Røed]] || [[6. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 50 || [[Julius Kogstad]] || [[7. Bergen]] | + | | 50 || [[Julius Kogstad]] || [[7. Bergen]], [[Bergen]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 51 || [[Harald Bergh]] | + | | 51 || [[Harald Bergh]] || [[Kongsvinger]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 52 || [[Arve Liverud|Arve Andersen]] | + | | 52 || [[Arve Liverud|Arve Andersen]] || [[3. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 53 || [[Haakon Storm Mathisen]] | + | | 53 || [[Haakon Storm Mathisen]] || [[Oslo]] || || || 1/35 || |
|- | |- | ||
− | | 54 || [[Th. Sundland]] || | + | | 54 || [[Th. Sundland]] || [[Svelvik]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | 55 || [[Joh. N. Fjelstad]] || | + | | 55 || [[Joh. N. Fjelstad]] || [[Drammen]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | 56 || [[Gustav F. Moe]] || [[1. Bodø]] | + | | 56 || [[Gustav F. Moe]] || [[1. Bodø]], [[Bodø]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | 57 || [[Rasmus W. Kyvik]] || [[4. Stavanger]] | + | | 57 || [[Rasmus W. Kyvik]] || [[4. Stavanger]], [[Stavanger]] || || || 3/35 || |
|- | |- | ||
− | | 58 || [[Kjartan Velde]] || [[1. Helvik]] | + | | 58 || [[Kjartan Velde]] || [[1. Helvik]], [[Nesodden]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | 59 || [[Ragnvald Lassen]] || [[5. Oslo]] | + | | 59 || [[Ragnvald Lassen]] || [[5. Oslo]], [[Oslo]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | 60 || [[Karsten Berg]] || [[17. Oslo]] | + | | 60 || [[Karsten Berg]] || [[17. Oslo]], [[Oslo]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | 61 || [[John Messell]] || [[3. Lillehammer]] | + | | 61 || [[John Messell]] || [[3. Lillehammer]], [[Lillehammer]] || || || 6/35 || |
|- | |- | ||
− | | 62 || [[Odd Hopp]] || [[4. Oslo]] | + | | 62 || [[Odd Hopp]] || [[4. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 63 || [[Magnus Berg]] || [[1. Øyestad]] | + | | 63 || [[Magnus Berg]] || [[1. Øyestad]], [[Arendal]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 64 || [[Gunnar Eng]] || [[1. Kolbotn]] | + | | 64 || [[Gunnar Eng]] || [[1. Kolbotn]], [[Oppegård]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 65 || [[Finn Simonsen]] | + | | 65 || [[Finn Simonsen]] || [[Fredrikstad]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 66 || [[Magnus Eriksen]] || [[3. Nesodden]] | + | | 66 || [[Magnus Eriksen]] || [[3. Nesodden]], [[Nesodden]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 67 || [[Hjalmar Lie]] || [[2. Kolbotn]] | + | | 67 || [[Hjalmar Lie]] || [[2. Kolbotn]], [[Oppegård]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 68 || [[Helge Sanner]] || [[1. Hølen]] | + | | 68 || [[Helge Sanner]] || [[1. Hølen]], [[Vestby]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 69 || [[Petter Hodnebog]] || [[2. Nesodden]] | + | | 69 || [[Petter Hodnebog]] || [[2. Nesodden]], [[Nesodden]] || || || 3/36 || |
|- | |- | ||
− | | 70 || [[Edvin Andersen]] || | + | | 70 || [[Edvin Andersen]] || [[Stange]], Romedal || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 71 || [[Kjell Pettersen]] || [[4. Fredrikstad]] | + | | 71 || [[Kjell Pettersen]] || [[4. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 72 || [[Hanspetter Roald]] || [[1. Fredrikstad]] | + | | 72 || [[Hanspetter Roald]] || [[1. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 73 || [[Iver Kirkeberg]] || [[1. Kongsvinger]] | + | | 73 || [[Iver Kirkeberg]] || [[1. Kongsvinger]], [[Kongsvinger]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 74 || [[A. Berseth]] | + | | 74 || [[A. Berseth]] || [[Grue]], Namnå || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 75 || [[Olaf W. Haaje]] | + | | 75 || [[Olaf W. Haaje]] || [[Rakkestad]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 76 || [[Albert Holst]] || | + | | 76 || [[Albert Holst]] || [[Tønsberg]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 77 || [[Bjarne Sveinar]] || | + | | 77 || [[Bjarne Sveinar]] || [[Engerdal]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 78 || [[Thorleif Hagen]] | + | | 78 || [[Thorleif Hagen]] || [[Tynset]] || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 79 || [[Petter Steinmo]] | + | | 79 || [[Petter Steinmo]] || [[Åmot]], Osen || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 80 || [[Gunnar Tanga]] | + | | 80 || [[Gunnar Tanga]] || [[Grue]], Namnå || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 81 || [[Edw. Lee]] | + | | 81 || [[Edw. Lee]] || [[Odda]], Tyssedal || || || 1/37 || |
|- | |- | ||
− | | 82 || [[Arthur Olsen]] || [[1. Kongsvinger]] | + | | 82 || [[Arthur Olsen]] || [[1. Kongsvinger]], [[Kongsvinger]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 83 || [[Wilhelm Sommerfeldt]] || [[1. Holmen, Asker|1. Holmen]] | + | | 83 || [[Wilhelm Sommerfeldt]] || [[1. Holmen, Asker|1. Holmen]], [[Asker]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 84 || [[Einar Aas]] || [[7. Oslo Kanaljene]] | + | | 84 || [[Einar Aas]] || [[7. Oslo Kanaljene]], [[Oslo]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 85 || [[Odd Treffen]] | + | | 85 || [[Odd Treffen]] || [[Kongsvinger]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 86 || [[Filip Agerup]] || [[1. Blommenholm]] | + | | 86 || [[Filip Agerup]] || [[1. Blommenholm]], [[Bærum]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 87 || [[John H. Larsen]] || [[25. Oslo]] | + | | 87 || [[John H. Larsen]] || [[25. Oslo]], [[Oslo]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 88 || [[Arne Børresen]] || [[8. Oslo]] | + | | 88 || [[Arne Børresen]] || [[8. Oslo]], [[Oslo]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 89 || [[Harald Løvdokken]] || [[1. Hønefoss]] | + | | 89 || [[Harald Løvdokken]] || [[1. Hønefoss]], [[Øvre Eiker]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 90 || [[Ingolf O. Torgersen|Ingolf Torgersen]] | + | | 90 || [[Ingolf O. Torgersen|Ingolf Torgersen]] || [[Sandnes]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 91 || [[Erik Johanssen]] || [[3. Trondheim]] | + | | 91 || [[Erik Johanssen]] || [[3. Trondheim]], [[Trondheim]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 92 || [[Finn B. Knudsen]] || [[1. Arendal]] og [[3. Arendal | + | | 92 || [[Finn B. Knudsen]] || [[1. Arendal]] og [[3. Arendal]] || || || 2/38 || |
|- | |- | ||
− | | 93 || [[Sverre Lindem]] || [[1. Jar]] | + | | 93 || [[Sverre Lindem]] || [[1. Jar]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 94 || [[Finn Gossner]] || [[26. Oslo]] | + | | 94 || [[Finn Gossner]] || [[26. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 95 || [[Asbjørn Ryen]] || [[10. Oslo]] | + | | 95 || [[Asbjørn Ryen]] || [[10. Oslo]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 96 || [[Lyder Didriksen]] || [[10. Bergen]] | + | | 96 || [[Lyder Didriksen]] || [[10. Bergen]], [[Bergen]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 97 || [[Ragnar Axel Brun]] || [[3. Fredrikstad]] | + | | 97 || [[Ragnar Axel Brun]] || [[3. Fredrikstad]], [[Fredrikstad]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 98 || [[Klemens Dahlseide]] || [[2. Horten]] | + | | 98 || [[Klemens Dahlseide]] || [[2. Horten]], [[Horten]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 99 || [[Chr. B. Bratsberg]] || [[1. Tåsen]] | + | | 99 || [[Chr. B. Bratsberg]] || [[1. Tåsen]], [[Oslo]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 100 || [[Johs. Flåterud]] || [[1. Notodden]] | + | | 100 || [[Johs. Flåterud]] || [[1. Notodden]], [[Notodden]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
− | | 101 || [[Trygve Grude Forfang]] || [[2. Stabekk]] | + | | 101 || [[Trygve Grude Forfang]] || [[2. Stabekk]], [[Bærum]] || || || 3/39 || |
|- | |- | ||
|}</div> | |}</div> | ||
Linje 739: | Linje 739: | ||
| 344 || [[Peter Vingerhagen]] || [[1. Kvæfjord]] || || || 2/62 || | | 344 || [[Peter Vingerhagen]] || [[1. Kvæfjord]] || || || 2/62 || | ||
|- | |- | ||
− | | 345 || [[Erling Eriksen]] || [[1. | + | | 345 || [[Erling Eriksen]] || [[1. Gardermoen]] || || || 2/62 || |
|- | |- | ||
| 346 || [[Erik Grønn Iversen]] || [[2. Bekkelaget]] || || || 2/62 || | | 346 || [[Erik Grønn Iversen]] || [[2. Bekkelaget]] || || || 2/62 || | ||
Linje 747: | Linje 747: | ||
| 348 || [[Kaare Stephensen]] || [[43. Oslo]] || || || 5/63 || | | 348 || [[Kaare Stephensen]] || [[43. Oslo]] || || || 5/63 || | ||
|- | |- | ||
− | | 349 || [[Bjørn Erik Jægerud]] || [[1. | + | | 349 || [[Bjørn Erik Jægerud]] || [[1. Gardermoen]] || || || 5/63 || |
|- | |- | ||
| 350 || [[Arild Jørgensen]] || [[Eidsvoll]] || || || 5/63 || | | 350 || [[Arild Jørgensen]] || [[Eidsvoll]] || || || 5/63 || |
Revisjonen fra 25. apr. 2021 kl. 19:38
Gilwell-treningen (1929–1978) – Trekløver-treningen (1934/36–1978) – Trekløver-Gilwell-treningen (1978–i dag) – Dagens kursinnhold – Oversikt over kurs – Oversikt over deltakere
- Andre artikler: Goplerud – Sverveli – Om titler for nasjonale treningssjefer – Trekløverlauget – Woodbadge – TG-knappen – TG-tørklet – TG-diplomet – TG-treff – Gilwell Park i England
Trekløver-Gilwell er norsk speidings høyeste ledertrening. Forkortes ofte "TG". Treningskursene ble slått sammen etter 1979.
Før dette hadde Norsk Speidergutt-Forbund og Norges KFUM-speidere Gilwell-treningen, mens Norges KFUK-speidere og Norsk Speiderpikeforbund hadde Trekløver-treningen.
Innhold
- 1 Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne
- 1.1 Gilwell-trening i Gilwell Park, England
- 1.2 Gilwell-trening på Goplerud
- 1.3 Gilwell-trening på Sverveli frem til 1963
- 1.4 Trekløver-trening på Sverveli og andre steder fra 1934 - 1978
- 1.5 Gilwell-trening på Sverveli og andre steder etter 1963
- 1.6 Ulve-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
- 1.7 Rover-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
- 1.8 Gruppeleder-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1969 - 1980
- 1.9 Trekløver-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1979 - idag
- 2 Om skriftlige og visuelle kilder
- 3 Eksterne linker
- 4 Referanser
Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne
|
Listene er laget med tillatelse på grunnlag av Woodbadge 1929 - 1978 - 1981, Ole Ugland [1] og oversikt i "Gilwellianere" på *nettstedet www.gilwell.no. Navn på personer og grupper er rettet i forhold til andre lederlister og oversikter.
Gilwell-trening i Gilwell Park, England
Listenr. | Deltakere | Tropp / gruppe / bosted | Dato/Årstall | Referanser |
---|---|---|---|---|
1 | Rolf Lykken (DCC) | 7. Oslo Kanaljene, Oslo | 1927 | |
2 | Thorvald Langaard | 1. Lillesand og 1. Justøy, Lillesand | 1927 | |
3 | Holger Fangel | 7. Oslo Kanaljene, Oslo | 1927 | |
Har du flere opplysninger? | Bidra selv, eller send oss en e-post [1] |
Gilwell-trening på Goplerud
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Gilwell-trening på Sverveli frem til 1963
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Trekløver-trening på Sverveli og andre steder fra 1934 - 1978
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Listenr. | Deltakere | Tropp / gruppe / bosted | Dato / Årstall / kurssted | Kursnr. | Trekløvernr. | Referanser |
---|---|---|---|---|---|---|
1934 - ”Liljekurs”, Goplerud | 1 | |||||
1937 - Fossestua ved Larvik | 1 | |||||
1938 - Rustan gård i Asker | 2 | |||||
1941 - Sverveli | 3 | |||||
1947 - Langen i Østerdalen | 4 | |||||
1948 - Holleia KFUK | 5 | |||||
1951 - Eidsvoll | 6 | |||||
1955 - Voss | 7 | |||||
1956 - Haugstua, Larvik | 8 | |||||
1960 - Sverveli | 9 | |||||
1963 - Fetjaset I | 10 | |||||
1964 - Fetjaset II | 11 | |||||
1965 - Budor | 12 | |||||
1969 - Viberg, Gjøvik (vinter) | 13 | |||||
1971 - Budor | 14 | |||||
1975 - Haugstua, Larvik | 15 | |||||
1978 - Nordtangen | 16 | |||||
Har du flere opplysninger? | Bidra selv, eller send oss en e-post [3] |
Gilwell-trening på Sverveli og andre steder etter 1963
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Ulve-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Rover-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1937 - 1981
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Gruppeleder-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1969 - 1980
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført. Fra 1963 ble Gilwellkurs for speiderledere også holdt andre steder enn Sverveli.
Trekløver-Gilwell-trening på Sverveli og andre steder fra 1979 - idag
Kursene bestod av en teoretosk del og en praktisk del. Datoene kan henvise til begge deler, men gir et bilde av når kursperioden ble gjennomført.
Listenr. | Deltakere | Tropp / gruppe / bosted | Dato/Årstall | Kursnr. | Gilwellnr. | Referanser |
---|---|---|---|---|---|---|
Hjørdis Andersen | 9. februar 1987 | [6] | ||||
Per Arne Andersen | 9. februar 1987 | [7] | ||||
Gunnar Stromness-Andresen | 4. Fredrikstad | 1994 | Trekløver-Gilwell-kurs nr. 45 | |||
Petter Gulbrandsen | 1. Herøya | 1994 | ||||
Martin Olaisen | 1. Langhus | |||||
Håvard Djupvik | Rælingen | 2009 | ||||
Har du flere opplysninger? | Bidra selv, eller send oss en e-post [8] |
Om skriftlige og visuelle kilder
Forbundsblader – Julehefter – Speideraviser og nettsider – Nettsteder – Årsmeldinger – Meddelelser om nye tropper – Medlemstall – Fortellinger – Sanger og signaler – Historiske skrifter – Sitater – Romanbøker – Tegneserier og tegnefilmer – Jubileumsbøker – Håndbøker – Andaktsbøker – Lord B-Ps litteratur – Tipsblader – Leirhefter – Leiraviser – Leir- og markedssedler – Reklame – Pass – Litteratur – Dyktighetsmerker – Diplomer – Pris- og utstyrslister – Spill – Illustratører og illustrasjoner – Kalendere – Postkort – Frimerker – Poststempler – Film og video – Lysbildeserier – Lydopptak – Matretter – Dekorasjoner – Broderier – Strikkearbeider – Skuespill og sketsjer – Ekstern litteratur – Aviser og tidsskrifter – Ex libris – Speiderloven – Speiderløftet – Museer og samlinger – Kildedokumenter
Forbundsvise utgivelser: Norske Gutters Speiderkorps 1910 - 1913/14 – Norsk Speidergutt-Forbund 1911 - 1978 – Norges KFUK-speidere 1920 - 2003 Norsk Speiderpikeforbund 1921 - 1978
Norges KFUM-speidere 1945 - 2003 – St. Georgs Gildene i Norge 1952 - i dag – Norges speiderforbund 1978 - i dag – Norges KFUK-KFUM-speidere 2003 - i dag
Eksterne linker
- Saker på Speidermuseet.noom Trekløver Gilwell
- Gilwell.no
Referanser
- ↑ Woodbadge 1929 - 1978 - 1981, Ole Ugland.
- ↑ 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 Lederen nr. 3 1965.
- ↑ 3,00 3,01 3,02 3,03 3,04 3,05 3,06 3,07 3,08 3,09 3,10 3,11 3,12 3,13 Lederen nr. 2 1965.
- ↑ 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 4,5 Lederen nr. 6 1965.
- ↑ Lederbladet nr. 3, 1978, Norges speiderforbund
- ↑ Opplysninger fra Speidermuseet, januar 2016
- ↑ Opplysninger fra Speidermuseet, januar 2016
- Vet du mer om "Liste over de ulike Gilwell/Trekløver/TG-deltakerne"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!