Nr. |
År |
Navn |
Tropp / Gruppe / Avdeling / Krets |
Kommune / Bosted [1] |
Merknad
|
|
1911 |
|
Hederstegnet "Svastika" innføres |
|
[2]
|
001 |
1911 |
Alfred Hanson |
|
Oslo |
Overlege [3] [4]
|
002 |
1912 |
Karl Johan Haagensen |
7. Oslo |
Oslo |
[5]
|
003 |
|
Hans Møller Gasmann |
2. Oslo |
Oslo |
|
004 |
1915 |
Viggo Krag-Rønne |
1. Trondheim |
Trondheim |
[6]
|
005 |
1916 |
Erik Rasmussen |
2. Bergen, Bergen krets |
Bergen |
[7]
|
006 |
1916 |
Bjarne Sæverud |
3. Bergen, Bergen krets |
Bergen |
[8]
|
007 |
1916 |
Trygve Kayser |
Bergen krets |
Bergen |
[9]
|
008 |
1916 |
Vilhelm Heistein |
1. Kristiansand, Sørlandet krets |
Kristiansand |
[10]
|
009 |
1916 |
Wilhelm Retz |
2. Stavanger, Vesterlen krets |
Stavanger |
[11]
|
|
1920 |
Gustav Sveen |
Møre krets (Norsk Speidergutt-Forbund) |
Ålesund |
[12]
|
010 |
1922 |
Johannes J. Skjerve |
|
Trondheim |
[13]
|
011 |
|
Claus Døscher Grung |
Bergen krets |
Bergen |
[14] [15]
|
012 |
|
Svendsen |
Bergen krets |
Bergen |
klokker Denne?
|
013 |
|
Henrik Strømholm |
1. Fredrikstad og 2. Fredrikstad, Østfold krets |
Fredrikstad |
|
014 |
|
Einar M. Jensen |
9. Oslo |
Oslo |
|
015 |
|
Ragnvald Martens |
8. Oslo |
Oslo |
|
016 |
|
Fredrik W. Rieber-Mohn |
1. Bergen, Bergen krets |
Bergen |
|
017 |
|
Fridtjov Knudsen |
1. Halden, Østfold krets |
Halden |
|
018 |
|
B. Kjelstrup |
Fredrikstad avd., Østfold krets |
Moss |
Kan være denne ? [2]
|
019 |
|
Sverre Vigander |
Bergen krets |
Bergen |
overlærer
|
020 |
|
Rolf Anker Lie |
1. Halden, Østfold krets |
Halden |
|
021 |
|
Willy Seth |
|
Oslo |
|
022 |
|
Bernhard Steen |
Bergen krets |
Bergen |
|
023 |
|
Victor Carlsen |
1. Haugesund og 10. Haugesund |
Haugesund |
|
024 |
1919 |
John Heidenstrøm |
Grenland krets |
Skien |
[16]
|
025 |
1918 |
Erling Hauger |
Grenland krets |
Skien |
[17]
|
026 |
|
Fredrik Beichmann Qvigstad |
Porsgrunn, Grenland krets |
Porsgrunn |
pastor
|
027 |
|
Peder Borgenvik |
Haugesund |
Haugesund |
|
028 |
|
Øystein Pedersen |
Bergen krets |
Bergen |
|
029 |
|
Bjarne Hopen |
Bergen krets |
Bergen |
|
030 |
|
Elias Rønnestad |
Volda |
Volda |
|
031 |
1921 |
Finn Hov |
1. Fredrikstad, Fredrikstad avd., Østfold krets |
Fredrikstad |
|
032 |
|
Odd Fiskå |
Arendal |
Arendal |
|
033 |
|
Johan W. Oftedal |
Arendal |
Arendal |
|
034 |
|
Birger Selmer-Olsen |
Arendal |
Arendal |
|
035 |
|
Paul S. Røed |
6. Fredrikstad og 3. Oslo |
Oslo |
|
036 |
|
Aksel Faarlund |
Gjøvik |
Gjøvik |
|
037 |
|
Birger L. D. Brekke |
|
Oslo, Nordstrand |
|
038 |
|
Ragnvald Iversen |
|
Oslo |
|
039 |
|
Eugen Krantz |
Bergen krets |
Bergen |
|
040 |
|
Erling Wehn |
Bergen krets |
Bergen |
kaptein
|
041 |
|
Barnelius Sørfonden |
Bergen krets |
Bergen |
lærer
|
042 |
|
Torstein Reusch |
Bergen krets |
Bergen |
|
043 |
|
Carl Søyland |
|
Oslo |
|
044 |
|
Wilhelm Wilhelmsen |
1. Laksevåg, Bergen krets |
Bergen, Laksevåg |
|
045 |
|
Thorolf Martens |
Bergen krets |
Bergen |
|
046 |
|
Peder Frantzen |
Bergen krets |
Bergen |
|
047 |
|
Johs. Eikrem |
Kristiansund |
Kristiansund |
|
048 |
|
O. S. Naas |
Molde |
Molde |
|
049 |
|
Johannes Smidt |
1. Sandefjord |
Sandefjord |
|
050 |
1924 |
Ole Eger |
Østoppland krets |
Hamar |
|
051 |
1924 |
Berger Christiansen |
Østoppland krets |
Hamar |
|
052 |
1924 |
Arvid Østby |
Østoppland krets |
Hamar |
|
053 |
|
Ahlert Horn |
Hokksund |
Øvre Eiker |
|
054 |
|
Jens J. Hellsaa |
1. Sarpsborg, Østfold krets |
Sarpsborg |
|
055 |
|
Erling Normann |
|
Oslo |
|
056 |
|
Johannes Leewy |
Arendal |
Arendal |
|
057 |
1915 |
Frederik Barth |
Arendal |
Arendal |
[18]
|
058 |
|
Einar Syvertsen |
Drammen |
Drammen |
|
059 |
1924 |
Olav H. Sandelien |
1. Kongsvinger |
Kongsvinger |
[19]
|
060 |
|
Fritz Endresen |
Hønefoss |
Ringerike |
|
061 |
|
Eysten Paulsen |
Vikesund |
Modum |
pastor
|
062 |
|
Johs. Kloster |
Vesterlen krets |
Stavanger |
|
063 |
|
Eyvind Knutsen |
|
Oslo |
|
064 |
|
Rolf Lykken |
|
Oslo |
|
065 |
|
Nils Bolt |
|
Oslo |
|
066 |
|
Chr. Thorsrud |
|
Lillehammer |
|
067 |
1924 |
Bjarne Andersen |
Grenland krets |
Skien |
[20]
|
068 |
1929 |
Arnt Kjellsen |
1. Skotfoss, Grenland krets |
Skien |
|
069 |
|
Birger Ruud |
|
Oslo |
|
070 |
|
Erling Jensen |
Bergen krets |
Bergen |
|
071 |
1927 |
Sverre Andresen |
Haugesund |
Haugesund |
[21].
|
072 |
|
Fridtjof Groth |
|
Oslo |
|
073 |
1927 |
Karsten Berg |
17. Oslo Kampianerne |
Oslo |
[22]
|
074 |
|
Ørnulf Henriksen |
|
Oslo |
|
075 |
|
Ingebret Øvrum |
Grenland krets |
Porsgrunn |
|
076 |
|
Ole Andersen |
Tønsberg |
Tønsberg |
|
077 |
1928 |
Magnus Sellæg |
Rjukan |
Tinn |
[23]
|
078 |
1928 |
Gunnar Høgsæt |
Bodø |
Bodø |
[24]
|
079 |
1928 |
Holger Fangel |
|
Oslo |
[25]
|
080 |
1928 |
Ragnvald H. Knudsen |
|
Oslo |
[26]
|
081 |
1928 |
Knut Korsvold |
|
Oslo |
[27]
|
082 |
|
Oscar D. Holst |
Drammen |
Drammen |
|
083 |
|
Bernt Raaheim |
Bergen krets |
Bergen |
|
084 |
|
Ivar Vethe |
1. Voss, Voss og Hardanger krins |
Voss |
|
085 |
|
Arne Stein Mellegaard |
|
Oslo |
|
086 |
|
P. Schou Pettersen |
1. Narvik |
Narvik |
|
087 |
1928 |
Trygve Tobiassen |
Lillesand |
Lillesand |
|
088 |
|
Håkon Andersen |
Bergen krets |
Bergen |
|
089 |
|
Leif Bothner |
Harstad |
Harstad |
|
090 |
1930 |
Oscar Snare |
2. Kongsvinger |
Kongsvinger |
[19]
|
091 |
|
Magnor Kristensen |
Kristiansund |
Kristiansund |
|
092 |
|
Haakon Helliesen |
|
Oslo, Nordstrand |
|
093 |
|
Otto Norheim |
Eidsvoll |
Eidsvoll |
|
094 |
|
Karl Kapåsen |
Eidsvoll |
Eidsvoll |
|
095 |
|
Gabriel Kielland |
Furnes |
Ringsaker |
|
096 |
|
Ole William Borge |
2. Moss, Østfold krets |
Moss |
|
097 |
|
Kristen Gossner |
|
Oslo |
|
098 |
|
Johannes Rustad |
Steinkjer |
Steinkjer |
|
099 |
|
Aksel F. Melby |
15. Oslo |
Oslo |
|
100 |
|
Otto Maalstad |
Bergen krets |
Bergen |
|
101 |
|
Sverre Steen Pedersen |
Bergen krets |
Bergen |
|
102 |
|
Sigurd Hardeland |
Vesterlen krets |
Stavanger |
|
103 |
|
Ragnvald Eek |
|
Oslo |
|
104 |
|
Asbjørn Torp |
4. Sarpsborg MS, Østfold krets |
Sarpsborg |
|
105 |
|
Toralf E. Bentzen |
|
Oslo |
|
106 |
|
Erling Willoch |
|
Oslo |
|
107 |
|
Wilhelm Frøshaug |
Kolbotn |
Nordre Follo, daværende Oppegård |
|
108 |
|
Bjarne Indgjerd |
Larvik |
Larvik |
|
109 |
|
Hans Knutsen |
Kolbotn |
Nordre Follo, daværende Oppegård |
|
110 |
|
Birger Grønn |
Grenland krets |
Porsgrunn |
|
111 |
|
Per Aarsland |
|
Oslo |
|
112 |
1932 |
W. Sandberg |
2. Mandal |
Mandal, Lindesnes |
|
113 |
1932 |
A. Stoveland |
1. Mandal |
Mandal, Lindesnes |
|
114 |
|
Johan Saastad |
|
Oslo |
|
115 |
1932 |
Erling Strømme |
Sørlandet krets |
Kristiansand |
|
116 |
|
Andreas Nergård |
Levanger |
Levanger |
[28]
|
117 |
|
Einar Simonsen |
1. Fredrikstad, Fredrikstad avd., Østfold krets |
Fredrikstad |
|
118 |
1932 |
Christian Eriksen |
Bergen krets |
Bergen |
|
119 |
|
Kåre Wang |
Østfold krets |
Halden |
|
120 |
|
Johs. Flåterud |
Notodden |
Notodden |
|
121 |
|
Joh. H. Schøyen |
Notodden |
Notodden |
|
122 |
1933 |
Carsten Andresen |
1. Leirvik, Bergen krets |
Stord |
[29]
|
123 |
|
Jørgen Fennefoss |
|
Oslo, Grefsen |
|
124 |
|
Gunnar Westgaard |
|
Oslo |
|
125 |
|
Gunnar Aakhus |
Grenland krets |
Kragerø |
|
126 |
|
Erik Krafft |
Grenland krets |
Kragerø |
|
127 |
|
Sverre Røhne |
|
Oslo |
|
128 |
|
Thorbjørn Stokke |
1. Grorud |
Oslo, Grorud |
|
129 |
|
Herloff Helland |
Bergen krets |
Bergen |
|
130 |
|
Emil Walløe |
|
Oslo, Bryn |
|
131 |
|
Jens Skuggen |
Ålesund |
Ålesund |
Tildelt før 1934[12]
|
132 |
|
Enoch Korsvold |
Ålesund |
Ålesund |
Tildelt før 1934 [12]
|
133 |
|
Olav Hatlen |
Molde |
Molde |
|
134 |
|
Arve Liverud |
3. Fredrikstad, Østfold krets |
Fredrikstad, daværende Onsøy |
|
135 |
|
Jens Beilegård |
|
Oslo |
|
136 |
|
Brynjulf Thorsen |
Flekkefjord |
Flekkefjord |
|
137 |
|
S. S. Lindø |
Haugesund |
Haugesund |
|
138 |
|
Jakob Sjøthun |
Vesterlen krets |
Stavanger |
|
139 |
|
Chr. Taskerud |
Nes, Hedmark |
Ringsaker |
|
140 |
Ca 1935 |
Monrad Teigland |
Bergen krets |
Bergen |
[30] [31]
|
141 |
|
Kristian Günther |
|
Oslo |
|
142 |
|
Arnt Haraldsen |
5. Skien MS, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
143 |
|
Paul Urrang |
Narvik |
Narvik |
|
144 |
|
Arne H. Lae |
Stabekk |
Bærum |
|
145 |
1934 |
Alf Ødegaard |
Glåmdal krets |
Kongsvinger |
[19]
|
146 |
1934 |
Rolv Selmer-Olsen |
2. Arendal |
Arendal |
[33]
|
147 |
1935 |
Arne G. Myhrvold |
Østfold krets |
Indre Østfold, daværende Trøgstad |
[34]
|
148 |
1935 |
J. C. Aird |
Bærum |
Bærum |
[34]
|
149 |
1935 |
Gustav F. Moe |
Bodø |
Bodø |
[34]
|
150 |
1935 |
Søren Henni |
Elverum |
Elverum |
[34]
|
151 |
1935 |
Trygve Laudal |
Kirkenes |
Sør-Varanger |
[34]
|
152 |
1935 |
Ralph Tandberg |
|
Oslo |
[34]
|
153 |
1935 |
Finn Carlsen |
|
Trondheim |
[34]
|
154 |
1935 |
Asbjørn Guldahl |
|
Oslo |
[34]
|
155 |
1935 |
Øistein Arnesen |
|
Oslo |
[34]
|
156 |
1935 |
Johan Fjeldstad |
Drammen |
Drammen |
[34]
|
157 |
1935 |
E. Andresen |
Romedal |
Stange |
[34]
|
|
1936 |
|
NSFs 25-årsjubileum |
|
|
|
1936 |
|
Hederstegnet endres til "Den hvite hederslilje" |
|
[2]
|
|
1936 |
Th. Conradi |
Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Carl van der Hagen |
Farsund |
Farsund |
[35]
|
|
1936 |
Ragnvald Lassen |
Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Paul Pettersen |
Østfold krets |
Moss |
[35]
|
|
1936 |
Claus Hansen |
Østfold krets |
Moss |
[35]
|
|
1936 |
Eilert Engebretsen |
1. Vardø, Finnmark krets |
Vardø |
[35]
|
|
1936 |
Svein Bergstrøm |
2. Tromsø, Troms krets |
Tromsø |
[35]
|
|
1936 |
Erling Johannesgaard |
Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Torvald Staalesen |
Haugesund |
Haugesund |
[35]
|
|
1936 |
Johan Hansen |
Langesund, Vestfold krets |
Bamble |
[35]
|
|
1936 |
Albert Holst |
Tønsberg, Vestfold krets |
Tønsberg |
[35]
|
|
1936 |
Rolf Bosse Berntzen |
Oslo krets |
Oslo, Bekkelaget |
[35]
|
|
1936 |
Jørgen Jørgensen |
Oslo krets |
Oslo, Simonsbråten |
[35]
|
|
1936 |
Carl Rygh |
Ålesund |
Ålesund |
[35] [36] [12]
|
|
1936 |
Kjell Bjørndahl |
33. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Kristoffer Ruud |
34. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Henry Lund |
38. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Arne Hansen |
19. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Knut Christoffersen |
3. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Torstein Fyri |
42. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[35]
|
|
1936 |
Olav Skjellaug |
1. Brevik, Grenland krets |
Porsgrunn |
[35] [32]
|
|
1937 |
W. Garmann |
Rjukan |
Tinn |
[37]
|
|
1937 |
Gunnar Engebretsen |
Lillestrøm |
Lillestrøm, daværende Skedsmo |
[37]
|
|
1937 |
Rasmus W. Kyvik |
4. Stavanger |
Stavanger |
[37]
|
|
1937 |
Johan Mikkelsen |
10. Bergen |
Bergen |
[37]
|
|
1937 |
Karsten Sunde |
Kristiansund |
Kristiansund |
[37]
|
|
1937 |
Harald Bergersen |
Fredrikstad |
Fredrikstad |
[37]
|
|
1937 |
Leif Boye |
1. Porsgrunn, Grenland krets |
Porsgrunn |
[32][37]
|
|
1937 |
Hartvig C. Gjesdahl |
1. Borgestad, Grenland krets |
Skien |
[32] [37]
|
|
1937 |
Leiv Staalesen |
Sørlandet krets |
Kristiansand |
[37]
|
|
1937 |
Henry Aamot |
1. Sarpsborg, Østfold krets |
Sarpsborg |
[38] [39] [37]
|
|
1938 |
Torleiv Mjaaland |
Ålesund |
Ålesund |
[40]
|
|
1938 |
Johan Finne |
Steinkjer |
Steinkjer |
[40]
|
|
1938 |
Ørnulf Sommerstad |
Oslo |
Oslo |
[40]
|
|
1938 |
Julius Kogstad |
Bergen |
Bergen |
[40]
|
|
1938 |
Otto Irgens |
Bergen |
Bergen |
[40]
|
|
1938 |
Bjarne Tellmann |
Fauske |
Fauske |
[40]
|
|
1938 |
Anton Bø Grav |
|
Bærum |
[40]
|
|
1938 |
Trygve Forfang |
Stabekk |
Bærum |
[40]
|
|
1939 |
Johs. Hustvedt |
Haugesund |
Haugesund |
[41]
|
|
1939 |
Torleiv Sangnæs |
Skreia |
Østre Toten |
[41]
|
|
1939 |
Hans Amundsen |
Gjøvik |
Gjøvik |
[41]
|
|
1939 |
Leif Hoff |
Gjøvik |
Gjøvik |
[41]
|
|
1939 |
Kr. Starbo |
Voss |
Voss |
[41]
|
|
1939 |
Thorolf Smith |
Bergen |
Bergen |
[41]
|
|
1939 |
Edvard Dahle |
5. Skien MS, Grenland krets |
Skien |
[32] [41]
|
|
1939 |
Trygve E. Gundahl |
3. Kongsvinger, Glåmdal krets |
Kongsvinger |
[42] [41]
|
|
1940 |
Nils Wessmann Nielsen |
Sørlandet krets |
Kristiansand |
[43]
|
|
1940 |
Kaare Børke |
20. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[43]
|
|
1940 |
Harald Haltvik |
Sør-Trøndelag krets |
Trondheim |
[43]
|
|
1940 |
Carl E. Eriksen |
1. Langhus, Follo krets |
Nordre Follo, daværende Ski |
[43]
|
|
1940 |
Odd Hopp |
4. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[43]
|
|
1940 |
Harald Løvdokken |
1. Hønefoss, Buskerud krets |
Ringerike |
[43]
|
|
1940 |
John H. Larsen Røsto |
25. Oslo, Oslo krets |
Oslo |
[43]
|
|
1941 |
|
Speiding blir forbudt, september |
|
[2]
|
|
1945 |
|
Speiding blir legalt igjen, 8. mai |
|
[2]
|
|
1945 |
Sigurd Simonsen |
1. Levanger |
Levanger |
[44]
|
|
1947 |
Gunvor Bjørke |
Høvik |
Bærum |
[45]
|
|
1947 |
Sverre Lindem |
Jar |
Bærum |
[45]
|
|
1947 |
Lambert Lambertsen |
Bogen |
Tromsø |
[45]
|
|
1947 |
Arne Børresen |
Oslo |
Oslo |
[45]
|
|
1947 |
Abraham Bergset |
Grue |
Grue |
[45]
|
|
1947 |
Gunnar Tanga |
Oppstad i Odalen |
Sør-Odal |
[45]
|
|
1947 |
Harald Bergh |
Hamar |
Hamar |
[45]
|
|
1947 |
Ingolf O. Torgersen |
Sandnes |
Sandnes |
[45]
|
|
1947 |
Endre S. Andersen |
Skudeneshavn |
Karmøy |
[45]
|
|
1948 |
Frithjov Sørensen |
Sørlandet krets |
Kristiansand |
|
|
1948 |
Lord Ventry |
|
England |
[46]
|
|
1949 |
Knut Høydahl |
1. Fredrikstad, Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
[47]
|
|
1949 |
Dagny Staalesen |
Sørlandet krets |
Kristiansand |
|
|
1949 |
John Alræk |
2. Bergen |
Bergen |
[48]
|
|
1950 |
Janna Sørensen |
Sørlandet krets |
Kristiansand |
|
|
1950 |
Knut Hemming |
10. Trondheim, Sør-Trøndelag krets |
Trondheim |
|
|
1951 |
Robert Birkeland |
Sørlandet krets |
Birkenes |
|
|
1951 |
Gunnar Schjelvaag, Verdal |
|
Verdal |
[49]
|
|
1951 |
Jens Tødaas, Trondheim |
|
Trondheim |
[50]
|
|
1952 |
Peder A. Hansen |
5. Ålesund |
Ålesund |
[12]
|
|
1954 |
Willy Jortun |
17. Oslo Kampianerne |
Oslo |
[51]
|
|
1954 |
Georg Windsland |
Sørlandet krets |
Birkenes |
|
|
1954 |
Owe Wikan |
Sør-Trøndelag krets |
Trondheim, daværende Strinda |
[52]
|
|
1954 |
Fridmann Rossborg |
Metodistkirkens speiderkorps gutter |
Bergen |
[53]
|
|
1954 |
Torkell Arnold Tande |
1. Sannidal |
Kragerø |
[54]
|
|
1955 |
Kåre Tobiassen |
Sørlandet krets |
Lillesand |
|
|
1955 |
Gudmund Vollan |
Sørlandet krets |
Birkenes |
|
|
? |
John Eid Olsson |
1. Sandstrand |
Harstad |
[55]
|
|
1956 |
Kåre Bekkerhus |
Sørlandet krets |
Lyngdal |
|
|
1956 |
Kristen Beer Sørensen |
Sørlandet krets |
|
|
|
1956 |
Ole Færøvik |
Bergen krets |
Bergen |
[56]
|
|
1956 |
Rolf Strømsheim |
4. Ålesund |
Ålesund |
[12]
|
|
1956 |
Arthur Hjelmeseth |
8. Ålesund FA |
Ålesund |
[12]
|
|
1957 |
Ellen Kitty Olsen |
Sørlandet krets |
|
|
|
1957 |
Knut Sletvold |
12. Trondheim |
Trondheim |
[57]
|
|
1958 |
Knut Thorkildsen |
Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
[58]
|
|
1959 |
Asbjørn Halten |
2. Strinda |
Trondheim, daværende Strinda |
[59]
|
|
1959 |
Håkon Raugland |
1. Stavern, Vestfold krets |
Larvik |
Overrekkelse 23. april. [60]
|
|
1959 |
Bjørn Vestnes |
1. Ålesund |
Ålesund |
[12]
|
|
1960 |
Einar Karlsen |
1. Herøya, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1960 |
Leif K. Brynhildsen |
4. Skien, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1960 |
Arvid Hellstrøm |
8. Skien, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1960 |
Arne J. Aasland |
9. Skien, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1960 |
Bernt Gulla |
1. Sunndal, Romsdal og Nordmøre krets |
Sunndal |
[61]
|
|
1961 |
|
NSFs 50-årsjubileum |
|
|
|
1961 |
Leonard Winger |
Sørlandet krets |
|
|
1962 |
Arne Grøvlen |
2. Bergen |
Bergen |
[62]
|
|
1962 |
Bjarne Larsen |
4. Fredrikstad, Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
|
|
1962 |
Gunnar Kirkhus |
Sørlandet krets |
Kristiansand |
[63]
|
|
1963 |
Sverre Fridsvold |
17. Oslo Kampianerne |
Oslo |
[64]
|
|
1964 |
Harald Dahlgren |
2. Skien, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1964 |
Ruth Jacobsen |
Bergen |
Bergen |
[65]
|
|
1964 |
Per Olaf Johannessen |
Bergen |
Bergen |
[65]
|
|
1964 |
Tora Johanne Morstang |
Myrvoll |
Nordre Follo, daværende Oppegård |
[65]
|
|
1964 |
Dag T. Vea |
Vesterlen krets |
|
[65]
|
|
1964 |
Jan Berntsen |
14. Oslo |
Oslo |
[65]
|
|
1964 |
Rolf Brandhaug |
Oslo |
Oslo |
[65]
|
|
1964 |
Jens Aasland |
Kristiansand |
Kristiansand |
[65]
|
|
1964 |
Lars Ringdal |
Sandefjord |
Sandefjord |
[65]
|
|
1964 |
Helene Berg |
Trondheim |
Trondheim |
[65]
|
|
1964 |
Per Gundersen |
3. Skien, Grenland krets |
Skien |
[32] [65]
|
|
1964 |
Erling Mælum |
Skarnes |
Sør-Odal |
[65]
|
|
1964 |
Arne Ommundsen |
Tyristrand |
Ringerike |
[65]
|
|
1964 |
Kåre Ottersen |
Oslo |
Oslo |
[65]
|
|
1964 |
Rovar Magnum |
Ridabu |
Hamar |
[65]
|
|
1964 |
Tormod Nordeng |
Bjørnskinn |
Andøy |
[65]
|
|
1964 |
Torstein Bryne |
Oslo |
Oslo |
[65]
|
|
1964 |
Joh. Peter Liitzow-Holm |
Nannestad |
Nannestad |
[65]
|
|
1964 |
Per-Eric Andersen |
Bodø |
Bodø |
[65]
|
|
1964 |
Kåre Bing |
Trondheim |
Trondheim |
[65]
|
|
1964 |
Fredrik Bolin |
Moss |
Moss |
[65]
|
|
1964 |
Nils Christensen |
Bodø |
Bodø |
[65]
|
|
1964 |
Georgii Burkow |
Tromsø |
Tromsø |
[65]
|
|
1964 |
Knud Selmer Olsen |
Aremark |
Aremark |
[65]
|
|
1964 |
Hans Hougsnes |
Sveio |
Sveio |
[65]
|
|
1964 |
Solveig Østenby |
Andebu |
Sandefjord |
[65]
|
|
1964 |
Niels Chr. Lyhne |
Agder krets |
Arendal |
[65]
|
|
1964 |
Gunnar Th. Skundberg |
Vesterlen krets |
Sandnes |
[65]
|
|
1964 |
Magnus Olsen |
Ytre Arna |
Bergen |
[65]
|
|
1964 |
Erik Martens Rasmussen |
3. Blommenholm |
Bærum |
[65]
|
|
1965 |
Johan Kristiansen |
1. Førde, Bergen krets |
Førde |
|
|
1965 |
Johan Christian Andersen |
2. Slagen |
Tønsberg |
[66] [67]
|
|
1965 |
Johan Besseberg |
Norges KFUM-speidere |
Oslo |
[66] [67] [63]
|
|
1965 |
John Bjartveit |
Frelsesarmeens speiderkorps |
Oslo |
[66] [67] [63]
|
|
1965 |
Gisle Johnson |
2. Høvik |
Bærum |
[66] [67]
|
|
1965 |
Aimar Lundal |
3. Kristiansand |
Kristiansand |
[68]
|
|
1965 |
Aage Rettvin |
1. Fredrikstad / 6. Fredrikstad |
Fredrikstad |
|
|
1965 |
Norman Holbek |
8. Kristiansand MS |
Kristiansand |
[68]
|
|
1965 |
Walter Storhaug-Beier |
2. Skien |
Skien |
[67]
|
|
1965 |
Arild Jørgensen |
Eidsvoll avdeling |
Eidsvoll |
[67]
|
|
1965 |
Reidar Villberg |
5. Oslo avdeling |
Oslo |
[68]
|
|
1965 |
Rolf Maaleng |
7. Sarpsborg |
Sarpsborg |
[68]
|
|
1965 |
Trygve Wiborg |
1. Skoger |
Drammen |
[67]
|
|
1965 |
Thorleif Kristiansen |
Varna krets |
Moss |
[68]
|
|
1965 |
Erik Westersund |
1. Oppsal |
Oslo |
[68]
|
|
1965 |
Cato Klovland |
1. Kalbakken |
Oslo |
[67]
|
|
1965 |
Olaf Petter Lindvig |
2. Oslo avdeling |
Oslo |
[67]
|
|
1965 |
Nic. Dølerud |
Hønefoss avdeling |
Ringerike |
[67]
|
|
1965 |
Bernh. Høiden |
3. Lørenskog FA |
Lørenskog |
[67]
|
|
1965 |
Odd Bårnes |
2. Sandvika FA |
Bærum |
[67]
|
|
1965 |
Per Bjartveit |
71. Oslo FA |
Oslo |
[67]
|
|
1965 |
John Erik Grasmo |
15. Oslo |
Oslo |
[67]
|
|
1965 |
Alf Salvesen |
2. Ski |
Nordre Follo, daværende Ski |
[67]
|
|
1965 |
Svein Justvik |
67. Oslo |
Oslo |
[67]
|
|
1965 |
Thorbjørn Rogstad |
1. Gjerpen |
Skien |
[67]
|
|
1965 |
Halvor Hørthe |
1. Ulefoss |
Nome |
[67]
|
|
1965 |
Ove Meidell Lange |
41. Oslo |
Oslo |
[67]
|
|
1965 |
Sverre Magnus Hansen |
4. Strømmen |
Lillestrøm, daværende Skedsmo |
[67]
|
|
1966 |
Knut Normann Egeland |
1. Hasle |
Oslo |
[69]
|
|
1966 |
Inger Egeland |
1. Hasle |
Oslo |
[70] [71]
|
|
1966 |
Ingebjørg Gundersen |
5. Skien MS, Grenland krets |
Skien |
[32] [71]
|
|
1966 |
Odd Lagmo |
1. Linderud |
Oslo |
[70]
|
|
1966 |
Finn Linnenær |
4. Oslo |
Oslo |
[70] [71]
|
|
1966 |
Per Johan Røed |
3. Oslo |
Oslo |
[70] [71]
|
|
1966 |
Sivert K. Sandahl |
Laksevåg avdeling |
Bergen, Laksevåg |
[70] [71]
|
|
1966 |
Eigil Edgar Karlsen |
5. Skien MS |
Skien |
[71]
|
|
1966 |
Asbjørn Grefslie |
2. Mysen MS |
Indre Østfold, daværende Eidsberg |
[71]
|
|
1966 |
Håkon Simonsen |
3. Bergen avdeling |
Bergen |
[71]
|
|
1966 |
Odd Lagmo |
1. Linderud |
Oslo, Linderud |
[71]
|
|
1966 |
Arthur Dahle |
1. Bryne |
Time |
[71]
|
|
1966 |
Nils Underhaug |
1. Bryne |
Time |
[71]
|
|
1966 |
Hans Svanes |
2. Sokndal |
Sokndal |
[71] [72]
|
|
1966 |
Erling Smedsvig-Hanssen |
1. Flekkefjord |
Flekkefjord |
[71]
|
|
1966 |
Edel Dahlen |
3. Kristiansund |
Kristiansund |
[71]
|
|
1966 |
Ivar Aars |
1. Ullern |
Oslo, Ullern |
[71]
|
|
1966 |
Eilif K. Holm |
Helgeland krets |
Rana, Grubhei |
[71]
|
|
1966 |
Gunnar Opheim |
3. Laksevåg |
Bergen, Laksevåg |
[71]
|
|
1966 |
Jon Fredrik Persen |
Bergen krets |
Bergen |
[71]
|
|
1966 |
Reidar Johansen |
1. Røyken |
Asker, daværende Røyken |
[71]
|
|
1966 |
Erling Eriksen |
1. Gardermoen |
Ullensaker |
[71]
|
|
1966 |
Trygve J. Solgaard |
1. Skien |
Skien |
[71]
|
|
1966 |
Aksel Halvorsen |
Grenland krets |
Skien |
[71]
|
|
1966 |
Rolf Pedersen |
1. Jevnaker |
Jevnaker |
[71]
|
|
1966 |
Sverre Bringeland |
1. Høvik |
Bærum |
[71]
|
|
1966 |
Magne Kortner |
Grenland krets |
Skien |
[71]
|
|
1966 |
Bjarne Hagen |
2. Sandvika FA |
Bærum |
[71]
|
|
1967 |
John E. Eriksson |
17. Oslo Kampianerne |
Oslo |
[73] [74]
|
|
1967 |
Erling Gulliksen |
Metodistkirkens speiderkorps gutter |
Fredrikstad |
[74] [63]
|
|
1967 |
Bernt N. Nilsen |
1. Snarøen Sjø og ombud |
Bærum |
[74] [75]
|
|
1967 |
Kjell Ivar Simonsen |
8. Kristiansand, Sørlandet krets |
Kristiansand |
[74]
|
|
1967 |
Erna Simonsen |
4. Kristiansand, Sørlandet krets |
Kristiansand |
[74]
|
|
1967 |
Oddleif Flaa |
Sørlandet krets |
|
|
|
1967 |
Eivind Taranrød |
Volda og Ørsta avdeling, Sunnmøre krets |
|
[74]
|
|
1967 |
Karl Røyset |
1. Hareid |
Hareid |
[74]
|
|
1967 |
Alv Vigestad |
1. Grytestranda |
Ålesund, daværende Haram |
[74]
|
|
1967 |
Oddmund Ramsvik |
9. Ålesund |
Ålesund |
[74][12]
|
|
1967 |
Erik M. Johanssen |
Oslo krets og ombud |
Oslo |
[74] [75]
|
|
1967 |
Per Anstensen |
5. Moss |
Moss |
[74]
|
|
1967 |
Gisle Grevskott |
Nordstrand krets og ombud |
Oslo, Nordstrand |
[74] [75]
|
|
1967 |
Erik Normann |
Varna krets |
Moss |
[74]
|
|
1967 |
Harry M. Ammerud |
1. Nydalen |
Oslo, Nydalen |
[74]
|
|
1967 |
Halvor Ribe |
1. Melbu |
Hadsel |
[74]
|
|
1967 |
Gunnar Groven |
Namdal krets |
Overhalla |
[74]
|
|
1967 |
Tore Lund |
Mjølner, Sør_Østerdal krets |
Elverum |
[74]
|
|
1967 |
Thorbjørn Urdahi |
Grini avdeling |
Bærum |
[74]
|
|
1967 |
Aud Sæbø |
1. Nadderud |
Bærum |
[74]
|
|
1967 |
Trygve Sæbø |
1. Nadderud |
Bærum |
[76]
|
|
1967 |
Albert Tangen |
1. Haslum |
Bærum |
[74]
|
|
1967 |
Ingeborg Brandbu |
3. Askim FA |
Indre Østfold, daværende Trøgstad |
[74]
|
|
1967 |
Peter Bergseth |
1. Øvre Rendal |
Rendalen |
[74]
|
|
1967 |
Hans Ammund Rosback |
1. Folldal |
Folldal |
[74]
|
|
1967 |
Otto Johannessen |
6. Laksevåg |
Bergen, Laksevåg |
[74]
|
|
1967 |
Jan Erik Bøck |
Grenland krets |
|
[74]
|
|
1967 |
Øyvind Thoresen |
7. Oslo Kanaljene |
Oslo |
[74]
|
|
1967 |
Tom Sverre Vadholm |
Oslo krets |
Oslo |
[74]
|
|
1968 |
John Walter Tegnér |
1. Lunde, Fredrikstad krets |
Fredrikstad, daværende Kråkerøy |
[77]
|
|
1968 |
Torgrim Eftestøl |
7. Kristiansand, Sørlandet krets |
Kristiansand |
[77]
|
|
1968 |
Erik Hjorth |
Bergen krets |
Bergen |
[77]
|
|
1968 |
Henry Aug. Olsen |
1. Ekeberg |
Oslo, Ekeberg |
[77]
|
|
1968 |
Arne Krogstad |
1. Ekeberg |
Oslo, Ekeberg |
[77]
|
|
1968 |
Astrid Berg Torgersen |
11. Stavanger |
Stavanger |
[77]
|
|
1968 |
Ingebjørg Johnsen |
21. Stavanger |
Stavanger |
[77]
|
|
1968 |
Emily Lyngholm |
6. Stavanger |
Stavanger |
[77]
|
|
1968 |
Hans Sagevik |
1. Sola |
Sola |
[77]
|
|
1968 |
Vidar Nicolaisen |
1. Hetland BK |
Stavanger |
[77]
|
|
1968 |
Ansgar Johannessen |
6. Stavanger |
Stavanger |
[77]
|
|
1968 |
Hans Petter Angell Olsen |
12. Stavanger MS |
Stavanger |
[77]
|
|
1968 |
Eugen Lysdahl, |
1. Vikersund |
Modum |
[77]
|
|
1968 |
Arne Lerkelund |
1. Larvik |
Larvik |
[77]
|
|
1968 |
Øivind Johansen |
Fredrikstad krets og formann, Tredalen |
Fredrikstad |
[77]
|
|
1968 |
Øivind Krattum |
NSF |
|
[77]
|
|
1968 |
Rolf Nilsen |
NSF |
|
[77]
|
|
1968 |
Knut Kolstad |
2. Mysen |
Indre Østfold, daværende Eidsberg |
[77]
|
|
1968 |
Inger-Kristin Hansen |
Vestfold krets |
|
[77]
|
|
1968 |
Johnny Hansen |
Tønsberg avdeling |
Tønsberg |
[77]
|
|
1968 |
Einar Islann |
Vestfold krets |
Larvik |
[77]
|
|
1968 |
Ralph Frantzen |
1. Glemmen |
Fredrikstad |
[77]
|
|
1968 |
Yngvar Sten Kristiansen |
2. Fredrikstad MS |
Fredrikstad |
[77]
|
|
1968 |
Christian Pedersen |
1. Fauske |
Fauske |
[77]
|
|
1968 |
Gunvor Hanevik |
31. Bergen FA |
Bergen |
[77]
|
|
1968 |
Gunnar Marthinsen |
18. Trondheim FA |
Trondheim |
[77]
|
|
1968 |
Peter Lykke |
Oslo krets |
Oslo |
[77]
|
|
1968 |
Kirsten Gausen |
1. Skogn |
Levanger |
[77]
|
|
1968 |
Peter Petersen |
Gudbrandsdal krets |
Lillehammer |
[77]
|
|
1968 |
Per Aunevik |
1. Idd |
Halden |
[77]
|
|
1968 |
Bjarne Rønold |
1. Eiksmarka |
Bærum |
[77]
|
|
1968 |
Georg Skarholm |
2. Laksevåg |
Bergen, Laksevåg |
[77]
|
|
1968 |
Margit Hungerholdt |
1. Hole |
Hole |
[77]
|
|
1968 |
Oddleif Flaat |
9. Kristiansand BK, Norges Blå Kors Speidere |
Kristiansand |
[77]
|
|
1968 |
Kai Birger Flaa |
Norges Blå Kors Speidere |
|
[77]
|
|
1968 |
Leif Jarodd |
26. Oslo |
Oslo |
[78]
|
|
1968 |
Claus Sonberg jr. |
2. Blommenholm |
Bærum |
[77]
|
|
1968 |
Ellen Anstensen |
5. Moss |
Moss |
[77]
|
|
1968 |
Rolf Bøgle |
3. Moss |
Moss |
[77]
|
|
1968 |
Alf Holvik |
1. Farsund, Sørlandet krets |
Farsund |
[77]
|
|
1968 |
Jørgen Theisen |
1. Trasop |
Oslo |
[77]
|
|
1970 |
Ragnhild Hellstrøm |
8. Skien, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1970 |
Jonald Haukenæs |
1. Skotfoss, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1971 |
Yngvar Andersen |
4. Larvik MS |
Larvik |
[79]
|
|
1971 |
Reidar Knudsen |
1. Bygdøy |
Oslo |
[79]
|
|
1971 |
Ann Birkeland |
1. Abildsø |
Oslo |
[79]
|
|
1971 |
Karsten Brækkan |
60. Oslo BSK |
Oslo |
[79]
|
|
1971 |
Sigmund Jørgensen |
25. Oslo |
Oslo |
[79]
|
|
1971 |
Mary Sandanger |
31. Bergen FA |
Bergen |
[79]
|
|
1971 |
Kjell Pettersen |
Norges KFUM-speidere |
Oslo |
[79] [63]
|
|
1971 |
Abram Kjell Sørdal |
1. Egersund |
Eigersund |
[79]
|
|
1971 |
Johannes Moe |
1. Nesna |
Nesna |
[79]
|
|
1971 |
Floyd A. Trulsen |
4. Larvik MS |
Larvik |
[79]
|
|
1971 |
Ola Tjøstheim |
1. Jørpeland |
Strand |
[79]
|
|
1971 |
Øivind Evertsen |
7. Stavanger, Vesterlen krets |
Stavanger |
[79]
|
|
1971 |
Andrew Skaar |
1. Varhaug |
Hå |
[79]
|
|
1971 |
Asbjørn H. Johansen |
Sunnmøre krets |
Ålesund |
[79][12]
|
|
1971 |
Odd Ekanger |
Sandefjord avdeling |
Sandefjord |
[79]
|
|
1971 |
Per Krafft |
2. Fredrikstad MS, Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
[79]
|
|
1971 |
Harald Pettersen |
2. Lillehammer |
Lillehammer |
[79]
|
|
1971 |
Arne Paust-Andersen |
20. Oslo |
Oslo |
[79]
|
|
1971 |
Jan K. Svendsen |
Sunnmøre krets |
Molde |
[79]
|
|
1971 |
Kjelrum Sandvik |
2. Molde |
Molde |
[79]
|
|
1971 |
Kåre Gjelsten |
1. Fjøsanger |
Bergen |
[79]
|
|
1971 |
Finn Ranhoff |
1. Røa |
Oslo |
[79]
|
|
1971 |
Bjørn Ulvin |
2. Strinda |
Trondheim |
[79]
|
|
1971 |
Gunnar Østrem |
1. Røa |
Oslo |
[79]
|
|
1972 |
Andreas Karlsen |
Sørlandet krets |
|
|
1972 |
Øivind Nordby |
2. Fredrikstad MS |
Fredrikstad |
[80]
|
|
1974 |
Kjell Melhus |
1. Rælingen |
Rælingen |
[81]
|
|
1974 |
Ivar Jacobsen |
Sørlandet krets |
|
|
1974 |
Aslaug Holbek |
Sørlandet krets |
|
|
1974 |
Bjarne Grundetjern |
Sørlandet krets |
Vennesla |
|
|
1974 |
Harald Birkenes |
Sørlandet krets |
|
|
1974 |
Torbjørn Stensland |
Sørlandet krets |
|
|
1974 |
Alf Johan Olsen |
Sørlandet krets |
|
|
1974 |
Marit Asdal |
Sørlandet krets |
|
|
1974 |
Grete Gjerde |
Sørlandet krets |
|
|
1974 |
Erling Refsholt |
1. Larvik. Vestfold krets |
Larvik |
[82]
|
|
1975 |
Olav Kirkhus |
|
Trondheim |
[83]
|
|
1976 |
Torbjørn Larsson Fedde |
1. Farsund, Sørlandet krets |
Farsund |
|
|
|
Bjørn Svensen |
16. Oslo |
Oslo |
|
|
|
Kjell Solgaard |
2. Fredrikstad MS, Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
|
|
1976 |
Helge Stangnes |
Nord-Troms krets |
Tromsø |
|
|
1976 |
Karl Fredrik Klokk |
4. Ålesund |
Ålesund |
[12]
|
|
1976 |
Ernst Olsson |
4. Ålesund |
Ålesund |
[12]
|
|
1976 |
Jarle Honningdal |
13. Ålesund FSK |
Ålesund |
[12]
|
|
1976 |
Leif Hovde |
12. Ålesund (KFUM) |
Ålesund |
[12]
|
|
1977 |
Arne-Steingrim Olsen |
Nord-Troms krets |
|
|
1977 |
Børre Baardseth |
8. Skien, Grenland krets |
Skien |
[32]
|
|
1977 |
Delbert Teal |
7. Sandefjord FA, Vestfold krets |
Sandefjord |
[84]
|
|
1977 |
Kurt Olsen |
31. Bergen FA, Bergen krets |
Bergen |
[84]
|
|
1977 |
Magnus Nygård |
3. Askim FA, Østfold kretd |
Indre Østfold, daværende Trøgstad |
[84]
|
|
1978 |
Arne Julseth |
Romerike krets |
Ullensaker |
[85]
|
|
1978 |
Odd M. Kristensen |
Romerike krets |
|
[85]
|
|
1978 |
Arnt J. Øvreness |
Romerike krets |
Lillestrøm, daværende Skedsmo |
[85]
|
|
1978 |
Gyda Pettersen |
Drammen krets |
|
[85]
|
|
1978 |
Per Jørnsen |
1. Konnerud |
Drammen |
[85]
|
|
1978 |
Erik Hagen |
2. Kolbotn |
Nordre Follo, daværende Oppegård |
[85]
|
|
1978 |
Christian Aashamar |
3. Kolbotn |
Nordre Follo, daværende Oppegård |
[85]
|
|
1978 |
Thor Furuvald |
1. Herøya |
Porsgrunn |
[85]
|
|
1978 |
Berit Jensen |
9. Skien |
Skien |
[85]
|
|
1978 |
Sonja Husby |
1. Ulefoss |
Nome |
[32] [85]
|
|
1978 |
Ellen Totland |
1. Rosendal |
Kvinnherad |
[85]
|
|
1978 |
Håkon Liknes |
1. Åkrahamn |
Karmøy |
[85]
|
|
1978 |
Arne Grimstad |
1. Råde |
Råde |
[85]
|
|
1978 |
Per Pollen |
1. Moss |
Moss |
[85]
|
|
1978 |
Arne Steinum |
2. Rygge |
Moss, daværende Rygge |
[85]
|
|
1978 |
Olav Vanberg |
1. Son |
Vestby |
[85]
|
|
1978 |
Tor Olav Følgesvold |
2. Sandnes sjø |
Sandnes |
[85]
|
|
1978 |
Per-Olav Lie |
2. Blommenholm |
Bærum |
[85]
|
|
|
Per Krafft |
Fredrikstad MS, Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
|
|
|
Yngvar Sten Kristiansen |
Fredrikstad MS, Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
|
|
1991 |
Ragnar Axel Brun |
3. Fredrikstad, Fredrikstad krets |
Fredrikstad |
|