Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen) |
|||
(11 mellomliggende revisjoner av 4 brukere er ikke vist) | |||
Linje 1: | Linje 1: | ||
− | Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929. | + | Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929. {{Ref Årsmelding 1928}} |
− | Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929. | + | Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929. (Digital versjon lenger ned på siden) |
For flere oversikter se [[Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund]] | For flere oversikter se [[Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund]] | ||
Linje 295: | Linje 295: | ||
|style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: [[Alf T. Nielsen]], Brønnøysund.''' | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: [[Alf T. Nielsen]], Brønnøysund.''' | ||
|- | |- | ||
− | |[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets]]|||| [[1. Brønnøysund]]|| style="text-align:right"|[[2. august|2-8-]][[1921|21]]||[[Alf T. Nielsen]]|| dampskibsekspeditør|| Brønnøysund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|28 | + | |[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets]]|||| [[1. Brønnøysund (NSF)|1. Brønnøysund]]|| style="text-align:right"|[[2. august|2-8-]][[1921|21]]||[[Alf T. Nielsen]]|| dampskibsekspeditør|| Brønnøysund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|28 |
|- | |- | ||
|[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets]]||<big>*</big>|| [[1. Mo]]|| style="text-align:right"|[[29. april|29-4-]][[1926|26]]||[[Sigurd Pedersen]]|| bankkasserer|| Mo i Ranen||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|7 | |[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets]]||<big>*</big>|| [[1. Mo]]|| style="text-align:right"|[[29. april|29-4-]][[1926|26]]||[[Sigurd Pedersen]]|| bankkasserer|| Mo i Ranen||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|7 | ||
Linje 478: | Linje 478: | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Slemdal]]|| style="text-align:right"|[[1926]]||[[Gunnar H. Westgård]]|| lærer|| Majorstuveien 33, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|37 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Slemdal]]|| style="text-align:right"|[[1926]]||[[Gunnar H. Westgård]]|| lærer|| Majorstuveien 33, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|37 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]||[[Arne H. Lae]]|| redaktør|| Stabekk||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|51 | + | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Stabekk (NSF)|1. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]||[[Arne H. Lae]]|| redaktør|| Stabekk||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|51 |
|- | |- | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|44 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|44 | ||
Linje 611: | Linje 611: | ||
|[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[5. Trondheim|5. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[3. mars|3-3-]][[1920|20]]||[[Finn Carlsen]]|| veier|| Østre Ilen 4, Trondhjem||style="text-align:right"|3|||| ||style="text-align:right"|23||||style="text-align:right"|26 | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[5. Trondheim|5. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[3. mars|3-3-]][[1920|20]]||[[Finn Carlsen]]|| veier|| Østre Ilen 4, Trondhjem||style="text-align:right"|3|||| ||style="text-align:right"|23||||style="text-align:right"|26 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[6. Trondheim|6. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[28. januar|28-1-]][[1922|22]]||[[Karl | + | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[6. Trondheim|6. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[28. januar|28-1-]][[1922|22]]||[[Karl Andreas Hegle]]|| inspektør|| «Stua», Blusevollbakken, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|22 |
|- | |- | ||
|[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[7. Trondheim|7. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[1. desember|1-12-]][[1924|24]]||[[Arne Georg Sæther]]|| volontør|| Indherredsveien 72, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|30 | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[7. Trondheim|7. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[1. desember|1-12-]][[1924|24]]||[[Arne Georg Sæther]]|| volontør|| Indherredsveien 72, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|30 | ||
Linje 647: | Linje 647: | ||
|[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[2. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Kåre Bolgen]]|| anleggsarbeider|| Rjukan||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|28 | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[2. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Kåre Bolgen]]|| anleggsarbeider|| Rjukan||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|28 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[3. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[18. mars|18-3-]][[1926|26]]||[[M. Sellæg]]|| ing.|| Rjukan .||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|20 | + | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[3. Rjukan (Norsk Speidergutt-Forbund)|3. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[18. mars|18-3-]][[1926|26]]||[[M. Sellæg]]|| ing.|| Rjukan .||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|20 |
|- | |- | ||
|[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[4. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Ingemann Stormoen]]|| fabr.arb.|| Åsmund Vinjesgt. 12, Rjukan||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"| ||||style="text-align:right"|13 | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[4. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Ingemann Stormoen]]|| fabr.arb.|| Åsmund Vinjesgt. 12, Rjukan||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"| ||||style="text-align:right"|13 | ||
Linje 855: | Linje 855: | ||
|[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Øksna]]|| style="text-align:right"|[[2. juni|2-6-]][[1925|25]]||[[O. H. Haugen]]|| lærer|| Øksna||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12 | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Øksna]]|| style="text-align:right"|[[2. juni|2-6-]][[1925|25]]||[[O. H. Haugen]]|| lærer|| Øksna||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12 | ||
|- | |- | ||
− | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kontorfullmektig [[Ole Borge | + | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kontorfullmektig [[Ole William Borge|Ole B. Hansen]], Moss.''' |
|- | |- | ||
− | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Fredrikstad avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Fredriksstad avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big> | + | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Fredrikstad avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Fredriksstad avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: diakon [[Bjarne Indgjerd]], Kråkerøy. |
|- | |- | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Halden avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Halden avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: fullmektig [[Fridtjof Knudsen]], Halden. | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Halden avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Halden avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: fullmektig [[Fridtjof Knudsen]], Halden. | ||
Linje 873: | Linje 873: | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Fredrikstad|1. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[11. april|11-4-]][[1912|12]]||[[Gustav Larsen]]|| agent|| Fredriksstad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|21 | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Fredrikstad|1. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[11. april|11-4-]][[1912|12]]||[[Gustav Larsen]]|| agent|| Fredriksstad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|21 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Fredrikstad|2. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[4. april|14-9-]][[1924|24]]||[[Finn Norby]]|| agent|| Heimdalsgaten 5, Fredriksstad||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|24 | + | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Fredrikstad MS|2. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[4. april|14-9-]][[1924|24]]||[[Finn Norby]]|| agent|| Heimdalsgaten 5, Fredriksstad||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|24 |
|- | |- | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[3. Fredrikstad|3. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[3. september|12-4-]][[1917|17]]||[[Arve Andersen]]|||| Gresvik pr. Fr.stad||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|17 | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[3. Fredrikstad|3. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[3. september|12-4-]][[1917|17]]||[[Arve Andersen]]|||| Gresvik pr. Fr.stad||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|17 | ||
Linje 997: | Linje 997: | ||
[[Kategori:Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund]] | [[Kategori:Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund]] | ||
+ | [[Kategori:Utgitt i 1928]] | ||
+ | [[Kategori:Utgitt i 1929]] |
Nåværende revisjon fra 24. okt. 2022 kl. 18:39
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929. [1] [2]
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929. (Digital versjon lenger ned på siden)
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |