Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !) |
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Kosmetikk og lenker. OK tilogmed Agder krets, med untak av formatet / sidebredde. ser på det til slutt.) |
||
Linje 29: | Linje 29: | ||
| style="text-align:center;" Colspan="10"|'''''Stiftelsesdag [[25. mars]] [[1911]]''''' | | style="text-align:center;" Colspan="10"|'''''Stiftelsesdag [[25. mars]] [[1911]]''''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left:" Colspan="2"|'''Hovedstyre:''' ||style="text-align:left:" Colspan="8"|Speiderchef: lektor [[Hans Møller Gasmann|H. Møller Gasmann]]. Vicespeiderchef: professor Dr. [[Ragnvald Iversen]], lektor [[J. Heidenstrøm]]. | + | | style="text-align:left:" Colspan="2"|'''Hovedstyre:''' ||style="text-align:left:" Colspan="8"|Speiderchef: lektor [[Hans Møller Gasmann|H. Møller Gasmann]]. Vicespeiderchef: professor Dr. [[Ragnvald Iversen]], lektor [[John Heidenstrøm|J. Heidenstrøm]]. |
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left:" Colspan="2"|'''Forbundsstyre:''' ||style="text-align:left:" Colspan="8"|Hovedstyrets medlemmer samt lektor [[Wilhelm Retz]], Stavanger, O.R.sakfører [[F. W. Rieber-Mohn]], Bergen, bankbokholder [[Gunnar Høgsæt]], Bodø, lærer [[Johannes J. Skjerve|J. J. Skjerve]], Trondhjem, pastor [[Ole Eger]], Hamar og dampskibsekspeditør [[T. Langård]], Lillesand. | + | | style="text-align:left:" Colspan="2"|'''Forbundsstyre:''' ||style="text-align:left:" Colspan="8"|Hovedstyrets medlemmer samt lektor [[Wilhelm Retz]], Stavanger, O.R.sakfører [[Fredrik W. Rieber-Mohn|F. W. Rieber-Mohn]], Bergen, bankbokholder [[Gunnar Høgsæt]], Bodø, lærer [[Johannes J. Skjerve|J. J. Skjerve]], Trondhjem, pastor [[Ole Eger]], Hamar og dampskibsekspeditør [[Thorvald Langaard|T. Langård]], Lillesand. |
|- | |- | ||
| style="text-align:center;" Colspan="10"|<small>Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | | style="text-align:center;" Colspan="10"|<small>Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | ||
Linje 47: | Linje 47: | ||
| [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || |[[Johannes Leewy|Johs. Leewy]], lærer, Arendal || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|3 || style="text-align:right"|12 || || style="text-align:right"|17 | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || |[[Johannes Leewy|Johs. Leewy]], lærer, Arendal || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|3 || style="text-align:right"|12 || || style="text-align:right"|17 | ||
|- | |- | ||
− | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[2. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || [[R. Selmer Olsen]], tannlæge, Arendal || style="text-align:right"|2 || style="text-align:right"|8 || style="text-align:right"|30 || style="text-align:right"|13 || || style="text-align:right"|53 | + | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[2. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || [[Rolv Selmer-Olsen|R. Selmer Olsen]], tannlæge, Arendal || style="text-align:right"|2 || style="text-align:right"|8 || style="text-align:right"|30 || style="text-align:right"|13 || || style="text-align:right"|53 |
|- | |- | ||
− | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Grimstad]] || style="text-align:right"|[[ | + | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Grimstad]] || style="text-align:right"|[[24. oktober|24-10-]][[1920|20]] || P. t. troppsassistenten || style="text-align:right"|1 || || style="text-align:right"|4 || style="text-align:right"|15 || || style="text-align:right"|30 |
|- | |- | ||
− | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Eydehavn]] || style="text-align:right"|[[ | + | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Eydehavn]] || style="text-align:right"|[[12. juli|12-7-]][[1924|24]] || P. t. uten fører || || || || style="text-align:right"|10 || || style="text-align:right"|10 |
|- | |- | ||
− | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Froland]] || style="text-align:right"|[[ | + | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Froland]] || style="text-align:right"|[[1927]] || [[Alf Halvorsen]], stasjonsmester, Blakstad || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|2 || style="text-align:right"|12 || || style="text-align:right"|16 |
|- | |- | ||
− | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Risør]] || | + | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || [[1. Risør]] || || [[Finn Bader]], sogneprest, Risør || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|8 || style="text-align:right"|34 || || style="text-align:right"|44 |
|- | |- | ||
|} | |} |
Revisjonen fra 13. apr. 2021 kl. 16:07
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929.
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929.
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |
Krets | Tropp | Stiftet | Troppsførers navn, stilling, adresse | Ledere | 1. grad speidere |
2. grad speidere |
3. grad speidere |
Rovere | Sum |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Agder krets | Kretschef: lærer Leif Hofland, Frolands verk. | ||||||||
Agder krets | 1. Arendal | 1910 | Johs. Leewy, lærer, Arendal | 2 | 3 | 12 | 17 | ||
Agder krets | 2. Arendal | 1910 | R. Selmer Olsen, tannlæge, Arendal | 2 | 8 | 30 | 13 | 53 | |
Agder krets | 1. Grimstad | 24-10-20 | P. t. troppsassistenten | 1 | 4 | 15 | 30 | ||
Agder krets | 1. Eydehavn | 12-7-24 | P. t. uten fører | 10 | 10 | ||||
Agder krets | 1. Froland | 1927 | Alf Halvorsen, stasjonsmester, Blakstad | 2 | 2 | 12 | 16 | ||
Agder krets | 1. Risør | Finn Bader, sogneprest, Risør | 2 | 8 | 34 | 44 |