Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: utvidet med 2 kolonner - Splittet troppsførers navn, stilling og adresse) |
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Fikse det som haltet. Bergen krets OK.) |
||
(Én mellomliggende revisjon av samme bruker vises ikke) | |||
Linje 41: | Linje 41: | ||
{| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | {| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | ||
|- | |- | ||
− | ! Krets !! !! | + | ! <small>Krets !! !! <small>Tropp !! <small>Stiftet !! <small>Troppsførers navn !! <small>stilling !! <small>adresse !! <small>Ledere !! <small>1. grad<br>speidere !! <small>2. grad<br>speidere !! <small>3. grad<br>speidere !! <small>Rovere !! <small>Sum |
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left:" Colspan="4"| '''Agder krets'''|| style="text-align:left:" Colspan="9"|'''Kretschef: lærer [[Leif Hofland]], Frolands verk.''' | + | | style="text-align:left:" Colspan="4"| '''[[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]].'''|| style="text-align:left:" Colspan="9"|'''Kretschef: lærer [[Leif Hofland]], Frolands verk.''' |
|- | |- | ||
| [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || |[[Johannes Leewy|Johs. Leewy]] || lærer || Arendal || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|3 || style="text-align:right"|12 || || style="text-align:right"|17 | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || |[[Johannes Leewy|Johs. Leewy]] || lærer || Arendal || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|3 || style="text-align:right"|12 || || style="text-align:right"|17 | ||
Linje 56: | Linje 56: | ||
|- | |- | ||
| [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Risør]] || || [[Finn Bader]] || sogneprest || Risør || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|8 || style="text-align:right"|34 || || style="text-align:right"|44 | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Risør]] || || [[Finn Bader]] || sogneprest || Risør || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|8 || style="text-align:right"|34 || || style="text-align:right"|44 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]].'''|| Colspan="9"|'''Kretschef: maler [[Peder Frantzen]], Hop''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[17. april|17-4-]][[1911|11]]||[[Fredrik W. Rieber-Mohn|F. W. Rieber-Mohn]]|| o.r.sakfører|| Torvet 3, Bergen||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|53 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[2. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[25. mai|25-5-]][[1912|12]]||[[Jacob Andreassen]]|| kontorist|| Lyder Sagensgate 12||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|45 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[3. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[11. september|11-9-]][[1914|14]]||[[Otto Målstad]]|| statsl.betjent 1|| Fosswinckelgaten 50 b||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|51 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[4. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[26. mars|26-3-]][[1912|12]]||[[Frithjof Kayser]]|| kasserer|| Nye Sandvigsvei 60, Bergen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[5. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[25. mai|25-5-]][[1927|27]]||[[Erling Nestvold]]|| student|| Sverresborg, Bergen||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|26||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[6. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[15. september|15-9-]][[1921|21]]||[[Christian Erichsen]]|| hattemaker|| Konsul Børsgate 54||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|42 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[7. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[1. september|1-9-]][[1921|21]]||[[Julius Rogstad]]|| sperrebud|| Arnoldus Reimersgate 4||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[8. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[17. mars|17-3-]][[1912|12]]||[[Peder Frantzen]]|| maler|| Hop st.||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[9. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[29. september|29-9-]][[1918|18]]||[[Bernt Råheim]]|| kontorist|| Tordenskjoidsgate 7, Bergen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|30||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[10. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[29. januar|29-1-]][[1920|20]]||[[Johan Mikkelsen]]|| kontorist|| Nordnesveien 10, Bergen||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[11. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[14. april|14-4-]][[1920|20]]||[[Herlof Helland]]|| ekspeditør|| øvre Sandviksvei 8, Bergen||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|33 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[12. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[4. mai|4-5-]][[1920|20]]||[[Marius Flagtvedt]]|| kjemiker|| Bergens Gassverk, Bergen||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[13. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[25. mai|25-5-]][[1912|12]]||[[Ragnvald Myhrstad]]|| kontorbud|| Olav Kyrresgate 45 ||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[14. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[25. mai|25-5-]][[1912|12]]||[[Sverre Steen Pedersen]]|| kasserer|| N. Korskirkealmening 8||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[16. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[30. september|30-9-]][[1922|22]]||[[Arne Andersen]]|| handelsbetjent|| Ladegårdsgate 24||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[19. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[22. mai|22-5-]][[1922|22]]||[[Alv Eidevik]]|| kontorist|| Rebslagerbakken 4, Bergen ||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|30||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|43 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[21. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[5. mars|5-3-]][[1923|23]]||[[Bernhard Laurhammer]]|| kontorhjelp|| Knøsesmuget 19||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[24. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[9. september|9-9-]][[1927|27]]||[[Thorolf Smith]]|| korrespondent|| Vetrlidsalmening 23||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]||<big>*</big>|| [[1. Eid ]]|| style="text-align:right"|[[9. juni|9-6-]][[1927|27]]||[[Knut A. Moen]]|| pr.løitnant|| Nordfjordeid||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Fjøsanger ]]|| style="text-align:right"|[[19. september|19-9-]][[1921|21]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører|| style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Florø ]]|| style="text-align:right"|[[25. mars|25-3-]][[1920|20]]||[[Berg Rolness]]|| sogneprest|| Florø||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|24 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Førde ]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1925|25]]||[[Kristian Hope]]|| snekker|| Førde||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]||<big>*</big>|| [[1. Gyldenpris ]]|| style="text-align:right"|[[24. november|24-11-]][[1926|26]]||[[Thorvald Eriksen]]|| stud.teol.|| Stølegaten 4 a, Bergen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|20||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]||<big>*</big>|| [[1. Hop ]]|| style="text-align:right"|[[21. desember|21-12-]][[1927|27]]||[[Ingolv Eik]]|| lærer|| Hop st.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|20||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Laksevåg ]]|| style="text-align:right"|[[18. mai|18-5-]][[1911|11]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|40 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[2. Laksevåg ]]|| style="text-align:right"|[[1. juni|1-6-]][[1923|23]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Lervik ]]|| style="text-align:right"|[[15. februar|15-2-]][[1913|13]]||[[Carsten Andresen]]|| ingeniør|| Lillebø gruber, Stord||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|21||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Minde ]]|| style="text-align:right"|[[13. oktober|13-10-]][[1922|22]]||[[Ivar Nordenborg]]|| lagerbetjent|| Falsens vei 80, Minde||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[2. Minde ]]|| style="text-align:right"|[[31. mars|31-3-]][[1926|26]]||[[Ludvig Hoff]]|| verksmester|| Villavei 13, Minde||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Nesttun ]]|| style="text-align:right"|[[29. desember|29-12-]][[1920|20]]||[[Malvin Frantzen]]|| lagermann|| Nestun pr. Bergen||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|40 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Nordheimsund ]]|| style="text-align:right"|[[9. desember|9-12-]][[1928|28]]||[[Einar Melvær]]|| lærer|| Nordheimsund||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Odda ]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1926|26]]||[[Lars øye]]|| fabrikkarbeider|| Odda||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|24 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Os ]]|| style="text-align:right"|[[15. januar|15-1-]][[1929|29]]||[[Torbjørn Vik]]|| lærer|| Osøren ||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|43||||style="text-align:right"|45 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Rubbestadneset ]]|| style="text-align:right"|[[8. mars|8-3-]][[1929|29]]||[[Mons Meling]]||mekaniker|| Rubbestadneset||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|6 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Salhus ]]|| style="text-align:right"|[[29. november|29-11-]][[1928|28]]||[[Olav Langeland]]|| || Salhus pr. Bergen||style="text-align:right"|2|| || ||style="text-align:right"|27|| ||style="text-align:right"|29 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]||<big>*</big>|| [[1. Seminar ]]|| style="text-align:right"|[[29. januar|29-1-]][[1923|23]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører|| || || ||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Skånevik ]]|| style="text-align:right"|[[31. oktober|31-10-]][[1928|28]]||[[Kristen Nilsen]]|| sogneprest|| Skånevik||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|20||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Stend ]]|| style="text-align:right"|[[24. april|24-4-]][[1921|21]]||[[J. Jellestad]]|| tekniker|| Stend||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]||<big>*</big>|| [[1. Stongfjorden ]]|| style="text-align:right"|[[5. august|5-8-]][[1926|26]]||[[O. Bergset]]|| lærer|| Stongfjorden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|7||||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Strandvik ]]|| style="text-align:right"|[[8. mars|8-3-]][[1929|29]]||[[Leiv Tveit]]|| lærer|| Strandvik||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Valestrandfossen ]]|| style="text-align:right"| [[1928]]||[[Audfinn Hammer]]|| student|| Valestrandsfossen||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|6 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Voss ]]|| style="text-align:right"|[[1. februar|1-2-]][[1920|20]]||[[Ivar Væthe]]|| postekspeditør||Voss||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|29||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|50 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Ulvik]]|| style="text-align:right"|[[30. april|30-4-]][[1927|27]]||[[Einar Ystås]]|| gårdsarbeider|| Ulvik||style="text-align:right"|2 ||style="text-align:right"|1 ||style="text-align:right"|9 ||style="text-align:right"|15 || ||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Årstad]]|| style="text-align:right"|[[2. mars|2-3-]][[1919|19]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|21 | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revisjonen fra 15. apr. 2021 kl. 22:37
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929.
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929.
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |
Krets | Tropp | Stiftet | Troppsførers navn | stilling | adresse | Ledere | 1. grad speidere |
2. grad speidere |
3. grad speidere |
Rovere | Sum | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Agder krets. | Kretschef: lærer Leif Hofland, Frolands verk. | |||||||||||
Agder krets | 1. Arendal | 1910 | Johs. Leewy | lærer | Arendal | 2 | 3 | 12 | 17 | |||
Agder krets | 1. Grimstad | 24-10-20 | P. t. troppsassistenten | 1 | 4 | 15 | 30 | |||||
Agder krets | * | 1. Eydehavn | 12-7-24 | P. t. uten fører | 10 | 10 | ||||||
Agder krets | 1. Froland | 1927 | Alf Halvorsen | stasjonsmester | Blakstad | 2 | 2 | 12 | 16 | |||
Agder krets | 1. Risør | Finn Bader | sogneprest | Risør | 2 | 8 | 34 | 44 | ||||
Bergens krets. | Kretschef: maler Peder Frantzen, Hop | |||||||||||
Bergens krets | 1. Bergen | 17-4-11 | F. W. Rieber-Mohn | o.r.sakfører | Torvet 3, Bergen | 4 | 2 | 21 | 20 | 6 | 53 | |
Bergens krets | 2. Bergen | 25-5-12 | Jacob Andreassen | kontorist | Lyder Sagensgate 12 | 2 | 22 | 15 | 5 | 45 | ||
Bergens krets | 3. Bergen | 11-9-14 | Otto Målstad | statsl.betjent 1 | Fosswinckelgaten 50 b | 4 | 5 | 23 | 19 | 51 | ||
Bergens krets | 4. Bergen | 26-3-12 | Frithjof Kayser | kasserer | Nye Sandvigsvei 60, Bergen | 2 | 21 | 8 | 31 | |||
Bergens krets | 5. Bergen | 25-5-27 | Erling Nestvold | student | Sverresborg, Bergen | 2 | 1 | 2 | 26 | 31 | ||
Bergens krets | 6. Bergen | 15-9-21 | Christian Erichsen | hattemaker | Konsul Børsgate 54 | 2 | 2 | 13 | 19 | 6 | 42 | |
Bergens krets | 7. Bergen | 1-9-21 | Julius Rogstad | sperrebud | Arnoldus Reimersgate 4 | 3 | 15 | 5 | 23 | |||
Bergens krets | 8. Bergen | 17-3-12 | Peder Frantzen | maler | Hop st. | 2 | 4 | 14 | 3 | 23 | ||
Bergens krets | 9. Bergen | 29-9-18 | Bernt Råheim | kontorist | Tordenskjoidsgate 7, Bergen | 2 | 4 | 30 | 36 | |||
Bergens krets | 10. Bergen | 29-1-20 | Johan Mikkelsen | kontorist | Nordnesveien 10, Bergen | 3 | 2 | 16 | 18 | 39 | ||
Bergens krets | 11. Bergen | 14-4-20 | Herlof Helland | ekspeditør | øvre Sandviksvei 8, Bergen | 3 | 11 | 14 | 5 | 33 | ||
Bergens krets | 12. Bergen | 4-5-20 | Marius Flagtvedt | kjemiker | Bergens Gassverk, Bergen | 1 | 1 | 16 | 19 | 37 | ||
Bergens krets | 13. Bergen | 25-5-12 | Ragnvald Myhrstad | kontorbud | Olav Kyrresgate 45 | 2 | 2 | 12 | 15 | 31 | ||
Bergens krets | 14. Bergen | 25-5-12 | Sverre Steen Pedersen | kasserer | N. Korskirkealmening 8 | 3 | 18 | 7 | 28 | |||
Bergens krets | 16. Bergen | 30-9-22 | Arne Andersen | handelsbetjent | Ladegårdsgate 24 | 2 | 3 | 18 | 5 | 28 | ||
Bergens krets | 19. Bergen | 22-5-22 | Alv Eidevik | kontorist | Rebslagerbakken 4, Bergen | 1 | 5 | 30 | 7 | 43 | ||
Bergens krets | 21. Bergen | 5-3-23 | Bernhard Laurhammer | kontorhjelp | Knøsesmuget 19 | 1 | 4 | 11 | 16 | |||
Bergens krets | 24. Bergen | 9-9-27 | Thorolf Smith | korrespondent | Vetrlidsalmening 23 | 2 | 1 | 6 | 13 | 22 | ||
Bergens krets | * | 1. Eid | 9-6-27 | Knut A. Moen | pr.løitnant | Nordfjordeid | 2 | 10 | 12 | |||
Bergens krets | 1. Fjøsanger | 19-9-21 | P. t. uten fører | 3 | 4 | 12 | 18 | 37 | ||||
Bergens krets | 1. Florø | 25-3-20 | Berg Rolness | sogneprest | Florø | 1 | 8 | 15 | 24 | |||
Bergens krets | 1. Førde | 23-4-25 | Kristian Hope | snekker | Førde | 2 | 5 | 16 | 23 | |||
Bergens krets | * | 1. Gyldenpris | 24-11-26 | Thorvald Eriksen | stud.teol. | Stølegaten 4 a, Bergen | 2 | 10 | 20 | 32 | ||
Bergens krets | * | 1. Hop | 21-12-27 | Ingolv Eik | lærer | Hop st. | 2 | 10 | 20 | 32 | ||
Bergens krets | 1. Laksevåg | 18-5-11 | P. t. troppsassistenten | 3 | 3 | 24 | 10 | 40 | ||||
Bergens krets | 2. Laksevåg | 1-6-23 | P. t. troppsassistenten | 2 | 19 | 16 | 37 | |||||
Bergens krets | 1. Lervik | 15-2-13 | Carsten Andresen | ingeniør | Lillebø gruber, Stord | 2 | 14 | 21 | 37 | |||
Bergens krets | 1. Minde | 13-10-22 | Ivar Nordenborg | lagerbetjent | Falsens vei 80, Minde | 1 | 7 | 13 | 21 | |||
Bergens krets | 2. Minde | 31-3-26 | Ludvig Hoff | verksmester | Villavei 13, Minde | 2 | 11 | 9 | 22 | |||
Bergens krets | 1. Nesttun | 29-12-20 | Malvin Frantzen | lagermann | Nestun pr. Bergen | 2 | 1 | 18 | 11 | 8 | 40 | |
Bergens krets | 1. Nordheimsund | 9-12-28 | Einar Melvær | lærer | Nordheimsund | 2 | 13 | 15 | ||||
Bergens krets | 1. Odda | 23-4-26 | Lars øye | fabrikkarbeider | Odda | 1 | 6 | 17 | 24 | |||
Bergens krets | 1. Os | 15-1-29 | Torbjørn Vik | lærer | Osøren | 2 | 43 | 45 | ||||
Bergens krets | 1. Rubbestadneset | 8-3-29 | Mons Meling | mekaniker | Rubbestadneset | 1 | 5 | 6 | ||||
Bergens krets | 1. Salhus | 29-11-28 | Olav Langeland | Salhus pr. Bergen | 2 | 27 | 29 | |||||
Bergens krets | * | 1. Seminar | 29-1-23 | P. t. uten fører | 10 | 10 | ||||||
Bergens krets | 1. Skånevik | 31-10-28 | Kristen Nilsen | sogneprest | Skånevik | 2 | 20 | 22 | ||||
Bergens krets | 1. Stend | 24-4-21 | J. Jellestad | tekniker | Stend | 2 | 5 | 14 | ||||
Bergens krets | * | 1. Stongfjorden | 5-8-26 | O. Bergset | lærer | Stongfjorden | 2 | 7 | 15 | |||
Bergens krets | 1. Strandvik | 8-3-29 | Leiv Tveit | lærer | Strandvik | 1 | 12 | 13 | ||||
Bergens krets | 1. Valestrandfossen | 1928 | Audfinn Hammer | student | Valestrandsfossen | 1 | 5 | 6 | ||||
Bergens krets | 1. Voss | 1-2-20 | Ivar Væthe | postekspeditør | Voss | 2 | 3 | 29 | 16 | 50 | ||
Bergens krets | 1. Ulvik | 30-4-27 | Einar Ystås | gårdsarbeider | Ulvik | 2 | 1 | 9 | 15 | 27 | ||
Bergens krets | 1. Årstad | 2-3-19 | P. t. troppsassistenten | 1 | 10 | 10 | 21 |