Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Fikse det som haltet. Bergen krets OK.) |
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Buskerud krets første forsøk) |
||
Linje 43: | Linje 43: | ||
! <small>Krets !! !! <small>Tropp !! <small>Stiftet !! <small>Troppsførers navn !! <small>stilling !! <small>adresse !! <small>Ledere !! <small>1. grad<br>speidere !! <small>2. grad<br>speidere !! <small>3. grad<br>speidere !! <small>Rovere !! <small>Sum | ! <small>Krets !! !! <small>Tropp !! <small>Stiftet !! <small>Troppsførers navn !! <small>stilling !! <small>adresse !! <small>Ledere !! <small>1. grad<br>speidere !! <small>2. grad<br>speidere !! <small>3. grad<br>speidere !! <small>Rovere !! <small>Sum | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left:" Colspan="4"| '''[[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]].'''|| style="text-align:left:" Colspan="9"|'''Kretschef: lærer [[Leif Hofland]], Frolands verk.''' | + | | style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]].'''|| style="text-align:left:" Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lærer [[Leif Hofland]], Frolands verk.''' |
|- | |- | ||
| [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || |[[Johannes Leewy|Johs. Leewy]] || lærer || Arendal || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|3 || style="text-align:right"|12 || || style="text-align:right"|17 | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Arendal]] || style="text-align:right"|[[1910]] || |[[Johannes Leewy|Johs. Leewy]] || lærer || Arendal || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|3 || style="text-align:right"|12 || || style="text-align:right"|17 | ||
Linje 57: | Linje 57: | ||
| [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Risør]] || || [[Finn Bader]] || sogneprest || Risør || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|8 || style="text-align:right"|34 || || style="text-align:right"|44 | | [[Agder krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Agder krets]] || || [[1. Risør]] || || [[Finn Bader]] || sogneprest || Risør || style="text-align:right"|2 || || style="text-align:right"|8 || style="text-align:right"|34 || || style="text-align:right"|44 | ||
|- | |- | ||
− | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]].'''|| Colspan="9"|'''Kretschef: maler [[Peder Frantzen]], Hop''' | + | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: maler [[Peder Frantzen]], Hop''' |
|- | |- | ||
|[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[17. april|17-4-]][[1911|11]]||[[Fredrik W. Rieber-Mohn|F. W. Rieber-Mohn]]|| o.r.sakfører|| Torvet 3, Bergen||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|53 | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Bergen]]|| style="text-align:right"|[[17. april|17-4-]][[1911|11]]||[[Fredrik W. Rieber-Mohn|F. W. Rieber-Mohn]]|| o.r.sakfører|| Torvet 3, Bergen||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|53 | ||
Linje 147: | Linje 147: | ||
|[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Årstad]]|| style="text-align:right"|[[2. mars|2-3-]][[1919|19]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|21 | |[[Bergen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bergens krets]]|||| [[1. Årstad]]|| style="text-align:right"|[[2. mars|2-3-]][[1919|19]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|21 | ||
|- | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: tekniker [[Ahlert Horn]], Hokksund''' | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"|[[Drammen avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Drammens avdeling]].'''|| Colspan="9"|''Avdelingschef: [[Oscar D. Holst]], Kirkebakken 11, Drammen | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"|[[Kongsberg avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kongsberg avdeling]].'''|| Colspan="9"|''Avdelingschef: P. t. uten avdelingschef. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Drammen]]|| style="text-align:right"|[[12. januar|12-1-]][[1921|21]]||[[Joh. N. Fjeldstad]]|| kontorist|| Tomtegaten 57, Drammen||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|31||||style="text-align:right"|56 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[2. Drammen]]|| style="text-align:right"|[[10. september|10-9-]][[1912|12]]||[[Reidar H. Lund]]|| reisende|| Haugesgate 20, Drammen||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|42||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|62 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[3. Drammen]]|| style="text-align:right"|[[24. mai|24-5-]][[1914|14]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[4. Drammen]]|| style="text-align:right"|[[28. oktober|28-10-]][[1913|13]]||[[Oskar D. Holst]]|| kontorist|| Kirkebakken II, Drammen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|29||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|50 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[6. Drammen]]|| style="text-align:right"|[[11. juni|11-6-]][[1923|23]]||[[Helge A. Jørstad]]|| vaktmester|| Latinskolen, Drammen ||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[7. Drammen]]|| style="text-align:right"|[[11. oktober|11-10-]][[1924|24]]||[[Thorolf Kristensen]]|| kontorist|| Konnerudgaten 27||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|34 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]||<big>*</big>|| [[1. Geithus]]|| style="text-align:right"|[[19. juni|19-6-]][[1920|20]]||[[Gunnar W. Dahl]]|| arbeider|| Gravfoss, Geithus||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Hokksund]]|| style="text-align:right"|[[16. april|16-4-]][[1916|16]]||[[Ahlert Horn]]|| tekniker|| Hokksund||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Hønefoss]]|| style="text-align:right"|[[27. april|27-4-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|35||||style="text-align:right"|62 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Kongsberg]]|| style="text-align:right"|[[21. mars|21-3-]][[1915|15]]||[[Gudmund Wigant]]|| lærer|| Ekerveien||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|27||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|35 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[2. Kongsberg]]|| style="text-align:right"|[[29. april|29-4-]][[1923|23]]||[[John Lagesen]]|| ekspeditør|| Baneveien||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[3. Kongsberg]]|| style="text-align:right"|[[12. mai|12-5-]][[1925|25]]||[[Georg Moen]]|| våbenarbeider|| Sandsværveien||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Lier]]|| style="text-align:right"|[[28. januar|28-1-]][[1923|23]]||[[K. Kristoffersen]]|| elektriker|| Lier||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[2. Lier]]|| style="text-align:right"|[[1. januar|1-1-]][[1925|25]]||[[A. Øvrebø]]|| lærer|| Sylling st||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|20||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Mjøndalen]]|| style="text-align:right"|[[17. februar|17-2-]][[1922|22]]||[[Johan A. Vik]]|| skoleinspektør|| Mjøndalen||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Røyken]]|| style="text-align:right"|[[9. mars|9-3-]][[1928|28]]||[[Gustav A. Bækkevold]]|| småbruker|| Røyken||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Sigdal]]|| style="text-align:right"|[[1. desember|1-12-]][[1925|25]]||[[O. O. Bakken]]|||| Prestfoss, Sigdal||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"| ||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|7 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Skoger]]|| style="text-align:right"|[[25. februar|25-2-]][[1925|25]]||[[Birger Sørensen]]|| postledsager|| Havnegaten 25, Drammen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|24 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Svelvik]]|| style="text-align:right"|[[1. desember|1-12-]][[1925|25]]||[[Ragnvald Eier]]|| maskinsetter|| Svelvik||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|19 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Vestfossen]]|| style="text-align:right"|[[18. februar|18-2-]][[1928|28]]||[[Anders Fosen]]|| elektriker|| Vestfossen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|20||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]|||| [[1. Vikersund|1. Vikesund]]|| style="text-align:right"|[[8. mars|8-3-]][[1921|21]]||[[Ottar Opheim]]|| lærer|| Vikesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Buskerud krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Buskerud krets]]||<big>*</big>|| [[1. Åmot]]|| style="text-align:right"|[[3. januar|3-1-]][[1923|23]]||[[Einar Hølbakken]]|| chauffør|| Åmot, Modum||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |||
+ | |- | ||
+ | |||
|} | |} | ||
Revisjonen fra 16. apr. 2021 kl. 00:21
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929.
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929.
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |
Krets | Tropp | Stiftet | Troppsførers navn | stilling | adresse | Ledere | 1. grad speidere |
2. grad speidere |
3. grad speidere |
Rovere | Sum | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Agder krets. | Kretschef: lærer Leif Hofland, Frolands verk. | |||||||||||
Agder krets | 1. Arendal | 1910 | Johs. Leewy | lærer | Arendal | 2 | 3 | 12 | 17 | |||
Agder krets | 1. Grimstad | 24-10-20 | P. t. troppsassistenten | 1 | 4 | 15 | 30 | |||||
Agder krets | * | 1. Eydehavn | 12-7-24 | P. t. uten fører | 10 | 10 | ||||||
Agder krets | 1. Froland | 1927 | Alf Halvorsen | stasjonsmester | Blakstad | 2 | 2 | 12 | 16 | |||
Agder krets | 1. Risør | Finn Bader | sogneprest | Risør | 2 | 8 | 34 | 44 | ||||
Bergens krets. | Kretschef: maler Peder Frantzen, Hop | |||||||||||
Bergens krets | 1. Bergen | 17-4-11 | F. W. Rieber-Mohn | o.r.sakfører | Torvet 3, Bergen | 4 | 2 | 21 | 20 | 6 | 53 | |
Bergens krets | 2. Bergen | 25-5-12 | Jacob Andreassen | kontorist | Lyder Sagensgate 12 | 2 | 22 | 15 | 5 | 45 | ||
Bergens krets | 3. Bergen | 11-9-14 | Otto Målstad | statsl.betjent 1 | Fosswinckelgaten 50 b | 4 | 5 | 23 | 19 | 51 | ||
Bergens krets | 4. Bergen | 26-3-12 | Frithjof Kayser | kasserer | Nye Sandvigsvei 60, Bergen | 2 | 21 | 8 | 31 | |||
Bergens krets | 5. Bergen | 25-5-27 | Erling Nestvold | student | Sverresborg, Bergen | 2 | 1 | 2 | 26 | 31 | ||
Bergens krets | 6. Bergen | 15-9-21 | Christian Erichsen | hattemaker | Konsul Børsgate 54 | 2 | 2 | 13 | 19 | 6 | 42 | |
Bergens krets | 7. Bergen | 1-9-21 | Julius Rogstad | sperrebud | Arnoldus Reimersgate 4 | 3 | 15 | 5 | 23 | |||
Bergens krets | 8. Bergen | 17-3-12 | Peder Frantzen | maler | Hop st. | 2 | 4 | 14 | 3 | 23 | ||
Bergens krets | 9. Bergen | 29-9-18 | Bernt Råheim | kontorist | Tordenskjoidsgate 7, Bergen | 2 | 4 | 30 | 36 | |||
Bergens krets | 10. Bergen | 29-1-20 | Johan Mikkelsen | kontorist | Nordnesveien 10, Bergen | 3 | 2 | 16 | 18 | 39 | ||
Bergens krets | 11. Bergen | 14-4-20 | Herlof Helland | ekspeditør | øvre Sandviksvei 8, Bergen | 3 | 11 | 14 | 5 | 33 | ||
Bergens krets | 12. Bergen | 4-5-20 | Marius Flagtvedt | kjemiker | Bergens Gassverk, Bergen | 1 | 1 | 16 | 19 | 37 | ||
Bergens krets | 13. Bergen | 25-5-12 | Ragnvald Myhrstad | kontorbud | Olav Kyrresgate 45 | 2 | 2 | 12 | 15 | 31 | ||
Bergens krets | 14. Bergen | 25-5-12 | Sverre Steen Pedersen | kasserer | N. Korskirkealmening 8 | 3 | 18 | 7 | 28 | |||
Bergens krets | 16. Bergen | 30-9-22 | Arne Andersen | handelsbetjent | Ladegårdsgate 24 | 2 | 3 | 18 | 5 | 28 | ||
Bergens krets | 19. Bergen | 22-5-22 | Alv Eidevik | kontorist | Rebslagerbakken 4, Bergen | 1 | 5 | 30 | 7 | 43 | ||
Bergens krets | 21. Bergen | 5-3-23 | Bernhard Laurhammer | kontorhjelp | Knøsesmuget 19 | 1 | 4 | 11 | 16 | |||
Bergens krets | 24. Bergen | 9-9-27 | Thorolf Smith | korrespondent | Vetrlidsalmening 23 | 2 | 1 | 6 | 13 | 22 | ||
Bergens krets | * | 1. Eid | 9-6-27 | Knut A. Moen | pr.løitnant | Nordfjordeid | 2 | 10 | 12 | |||
Bergens krets | 1. Fjøsanger | 19-9-21 | P. t. uten fører | 3 | 4 | 12 | 18 | 37 | ||||
Bergens krets | 1. Florø | 25-3-20 | Berg Rolness | sogneprest | Florø | 1 | 8 | 15 | 24 | |||
Bergens krets | 1. Førde | 23-4-25 | Kristian Hope | snekker | Førde | 2 | 5 | 16 | 23 | |||
Bergens krets | * | 1. Gyldenpris | 24-11-26 | Thorvald Eriksen | stud.teol. | Stølegaten 4 a, Bergen | 2 | 10 | 20 | 32 | ||
Bergens krets | * | 1. Hop | 21-12-27 | Ingolv Eik | lærer | Hop st. | 2 | 10 | 20 | 32 | ||
Bergens krets | 1. Laksevåg | 18-5-11 | P. t. troppsassistenten | 3 | 3 | 24 | 10 | 40 | ||||
Bergens krets | 2. Laksevåg | 1-6-23 | P. t. troppsassistenten | 2 | 19 | 16 | 37 | |||||
Bergens krets | 1. Lervik | 15-2-13 | Carsten Andresen | ingeniør | Lillebø gruber, Stord | 2 | 14 | 21 | 37 | |||
Bergens krets | 1. Minde | 13-10-22 | Ivar Nordenborg | lagerbetjent | Falsens vei 80, Minde | 1 | 7 | 13 | 21 | |||
Bergens krets | 2. Minde | 31-3-26 | Ludvig Hoff | verksmester | Villavei 13, Minde | 2 | 11 | 9 | 22 | |||
Bergens krets | 1. Nesttun | 29-12-20 | Malvin Frantzen | lagermann | Nestun pr. Bergen | 2 | 1 | 18 | 11 | 8 | 40 | |
Bergens krets | 1. Nordheimsund | 9-12-28 | Einar Melvær | lærer | Nordheimsund | 2 | 13 | 15 | ||||
Bergens krets | 1. Odda | 23-4-26 | Lars øye | fabrikkarbeider | Odda | 1 | 6 | 17 | 24 | |||
Bergens krets | 1. Os | 15-1-29 | Torbjørn Vik | lærer | Osøren | 2 | 43 | 45 | ||||
Bergens krets | 1. Rubbestadneset | 8-3-29 | Mons Meling | mekaniker | Rubbestadneset | 1 | 5 | 6 | ||||
Bergens krets | 1. Salhus | 29-11-28 | Olav Langeland | Salhus pr. Bergen | 2 | 27 | 29 | |||||
Bergens krets | * | 1. Seminar | 29-1-23 | P. t. uten fører | 10 | 10 | ||||||
Bergens krets | 1. Skånevik | 31-10-28 | Kristen Nilsen | sogneprest | Skånevik | 2 | 20 | 22 | ||||
Bergens krets | 1. Stend | 24-4-21 | J. Jellestad | tekniker | Stend | 2 | 5 | 14 | ||||
Bergens krets | * | 1. Stongfjorden | 5-8-26 | O. Bergset | lærer | Stongfjorden | 2 | 7 | 15 | |||
Bergens krets | 1. Strandvik | 8-3-29 | Leiv Tveit | lærer | Strandvik | 1 | 12 | 13 | ||||
Bergens krets | 1. Valestrandfossen | 1928 | Audfinn Hammer | student | Valestrandsfossen | 1 | 5 | 6 | ||||
Bergens krets | 1. Voss | 1-2-20 | Ivar Væthe | postekspeditør | Voss | 2 | 3 | 29 | 16 | 50 | ||
Bergens krets | 1. Ulvik | 30-4-27 | Einar Ystås | gårdsarbeider | Ulvik | 2 | 1 | 9 | 15 | 27 | ||
Bergens krets | 1. Årstad | 2-3-19 | P. t. troppsassistenten | 1 | 10 | 10 | 21 | |||||
Buskerud krets. | Kretschef: tekniker Ahlert Horn, Hokksund | |||||||||||
Drammens avdeling. | Avdelingschef: Oscar D. Holst, Kirkebakken 11, Drammen | |||||||||||
Kongsberg avdeling. | Avdelingschef: P. t. uten avdelingschef. | |||||||||||
Buskerud krets | 1. Drammen | 12-1-21 | Joh. N. Fjeldstad | kontorist | Tomtegaten 57, Drammen | 4 | 21 | 31 | 56 | |||
Buskerud krets | 2. Drammen | 10-9-12 | Reidar H. Lund | reisende | Haugesgate 20, Drammen | 4 | 42 | 6 | 10 | 62 | ||
Buskerud krets | 3. Drammen | 24-5-14 | P. t. troppsassistenten | 2 | 18 | 8 | 28 | |||||
Buskerud krets | 4. Drammen | 28-10-13 | Oskar D. Holst | kontorist | Kirkebakken II, Drammen | 2 | 29 | 19 | 50 | |||
Buskerud krets | 6. Drammen | 11-6-23 | Helge A. Jørstad | vaktmester | Latinskolen, Drammen | 3 | 7 | 7 | 17 | |||
Buskerud krets | 7. Drammen | 11-10-24 | Thorolf Kristensen | kontorist | Konnerudgaten 27 | 2 | 1 | 22 | 9 | 34 | ||
Buskerud krets | * | 1. Geithus | 19-6-20 | Gunnar W. Dahl | arbeider | Gravfoss, Geithus | 2 | 5 | 13 | 20 | ||
Buskerud krets | 1. Hokksund | 16-4-16 | Ahlert Horn | tekniker | Hokksund | 3 | 9 | 19 | 5 | 36 | ||
Buskerud krets | 1. Hønefoss | 27-4-15 | P. t. troppsassistenten | 2 | 4 | 21 | 35 | 62 | ||||
Buskerud krets | 1. Kongsberg | 21-3-15 | Gudmund Wigant | lærer | Ekerveien | 3 | 2 | 27 | 3 | 35 | ||
Buskerud krets | 2. Kongsberg | 29-4-23 | John Lagesen | ekspeditør | Baneveien | 2 | 10 | 10 | 22 | |||
Buskerud krets | 3. Kongsberg | 12-5-25 | Georg Moen | våbenarbeider | Sandsværveien | 2 | 9 | 15 | 26 | |||
Buskerud krets | 1. Lier | 28-1-23 | K. Kristoffersen | elektriker | Lier | 1 | 8 | 5 | 14 | |||
Buskerud krets | 2. Lier | 1-1-25 | A. Øvrebø | lærer | Sylling st | 3 | 8 | 20 | 31 | |||
Buskerud krets | 1. Mjøndalen | 17-2-22 | Johan A. Vik | skoleinspektør | Mjøndalen | 3 | 1 | 18 | 22 | |||
Buskerud krets | 1. Røyken | 9-3-28 | Gustav A. Bækkevold | småbruker | Røyken | 2 | 5 | 13 | 20 | |||
Buskerud krets | 1. Sigdal | 1-12-25 | O. O. Bakken | Prestfoss, Sigdal | 2 | 5 | 7 | |||||
Buskerud krets | 1. Skoger | 25-2-25 | Birger Sørensen | postledsager | Havnegaten 25, Drammen | 2 | 13 | 9 | 24 | |||
Buskerud krets | 1. Svelvik | 1-12-25 | Ragnvald Eier | maskinsetter | Svelvik | 1 | 8 | 10 | 19 | |||
Buskerud krets | 1. Vestfossen | 18-2-28 | Anders Fosen | elektriker | Vestfossen | 2 | 8 | 20 | 30 | |||
Buskerud krets | 1. Vikesund | 8-3-21 | Ottar Opheim | lærer | Vikesund | 2 | 11 | 17 | 30 | |||
Buskerud krets | * | 1. Åmot | 3-1-23 | Einar Hølbakken | chauffør | Åmot, Modum | 2 | 1 | 9 | 12 |