Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: oslo krets ledelse m/avdelingsledere på plass OK) |
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Oslo krets: Første 16 oslo tropper OK) |
||
Linje 344: | Linje 344: | ||
|- | |- | ||
| [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Nordstrand avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nordstrands avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Haakon Helliesen]], Bekkelaget. | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Nordstrand avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nordstrands avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Haakon Helliesen]], Bekkelaget. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[23. mai|23-5-]][[1910|10]]||[[Finn Krohn]]|| stud. med.|| Frydenlundsgate 17, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[19. november|19-11-]][[1911|11]]||[[Hans Møller Gasmann|H. Møller Gasmann]]|| lektor|| Harbitzgate 19 b, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|26||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|55 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[3. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[24. februar|24-2-]][[1911|11]]||[[Knut Christophersen]]|| stud. jur.|| Tuengen Alle 20, V. Aker||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|29||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|57 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[4. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[26. januar|26-1-]][[1920|20]]||[[Arne Stein Mellegård]]|| stud. med.|| Dalsbergstien 12, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[5. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[25. mai|25-5-]][[1911|11]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[6. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. januar|9-1-]][[1911|11]]||[[Erling Normann]]|| bokholder|| Ullevålsveien 19, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[7. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1911|11]]||[[Holger Fangel]]|| avdelingschef|| Solstua, Nygård, V. Aker||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[8. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1911|11]]||[[Kristian Harstad]]|| stud. med.|| Thv. Meyersgt. 27, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[9. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[28. mars|28-3-]][[1913|13]]||[[E. M. Jensen]]|| malermester|| Theresegate 41, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|50||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|65 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[10. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1923|23]]||[[Svein T. Jensen]]|| bokholderassistent|| Skjelderupsgt. 12||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[11. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[27. november|27-11-]][[1926|26]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|39||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|44 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[12. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1923|23]]||[[Nils Seim]]|| sekretær|| Vaterlandskirken, Oslo||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|29||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|49 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[13. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[1. oktober|1-10-]][[1917|17]]||[[Ludvig Brosstad]]|| tollopsynsmann|| Mandalsgt. 3, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|27|| ||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[14. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[18. februar|18-2-]][[1919|19]]||[[Ragnvald Knutsen]]|| pr.løitnant|| Mariegate 7 b, Oslo||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|49||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|91 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[15. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. desember|9-12-]][[1920|20]]||[[A. F. Melby]]|| bankbokholder|| Ekebergveien 5, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|34 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[16. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1925|25]]||[[Einar B. Nielsen]]|| selger|| Holbergsgate 23, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|25 | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revisjonen fra 18. apr. 2021 kl. 06:56
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929.
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929.
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |