Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Oslo krets- restedende tropper etc. - Komplett) |
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Kosmetikk) |
||
Linje 430: | Linje 430: | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Bekkelaget]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1915|15]]||[[Rolf Bosse Berntzen]]|| urmaker|| Bekkelagshøgda .||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|44 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Bekkelaget]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1915|15]]||[[Rolf Bosse Berntzen]]|| urmaker|| Bekkelagshøgda .||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|44 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Bekkelaget]]|| style="text-align:right"|[[18. juni|18-6-]][[1925|25]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|30 | + | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]||<big>*</big>|| [[2. Bekkelaget]]|| style="text-align:right"|[[18. juni|18-6-]][[1925|25]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|30 |
|- | |- | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Bestum]]|| style="text-align:right"|[[9. april|9-4-]][[1919|19]]||[[Ole Harstad]]|| ekspeditør|| Fjeldheim, Lilleaker||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|53|| ||||style="text-align:right"|60 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Bestum]]|| style="text-align:right"|[[9. april|9-4-]][[1919|19]]||[[Ole Harstad]]|| ekspeditør|| Fjeldheim, Lilleaker||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|53|| ||||style="text-align:right"|60 | ||
Linje 474: | Linje 474: | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Sandvika]]|| style="text-align:right"|[[26. september|26-9-]][[1923|23]]||[[Christoffer Røhne]]|| cand. oecon.|| Sandvika||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|51 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Sandvika]]|| style="text-align:right"|[[26. september|26-9-]][[1923|23]]||[[Christoffer Røhne]]|| cand. oecon.|| Sandvika||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|51 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Simensbråten]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1927|27]]||[[Jørgen Jørgensen]]|||| Åsbakken, Simensbr., Ø. Aker ||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|17 | + | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]||<big>*</big>|| [[1. Simensbråten]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1927|27]]||[[Jørgen Jørgensen]]|||| Åsbakken, Simensbr., Ø. Aker ||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|17 |
|- | |- | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Slemdal]]|| style="text-align:right"|[[1926]]||[[Gunnar H. Westgård]]|| lærer|| Majorstuveien 33, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|37 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Slemdal]]|| style="text-align:right"|[[1926]]||[[Gunnar H. Westgård]]|| lærer|| Majorstuveien 33, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|37 | ||
Linje 482: | Linje 482: | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|44 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|44 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Tåsen]]|| style="text-align:right"|[[13. august|13-8-]][[1927|27]]||[[Hilmar J. Blaker]]|| selger|| Nordberg gartneri, Tåsen||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|20 | + | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]||<big>*</big>|| [[1. Tåsen]]|| style="text-align:right"|[[13. august|13-8-]][[1927|27]]||[[Hilmar J. Blaker]]|| selger|| Nordberg gartneri, Tåsen||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|20 |
|- | |- | ||
|[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Ullevål]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1926|26]]||[[Sverre Erichsen]]|| selger|| Kirkeveien 88, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|35||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|62 | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Ullevål]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1926|26]]||[[Sverre Erichsen]]|| selger|| Kirkeveien 88, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|35||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|62 |
Revisjonen fra 18. apr. 2021 kl. 08:13
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929.
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929.
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |