Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: Nord-Trøndelag krets - OK) |
(Fjernet "Under arbeid" fra Digital utgave -overskriften....) |
||
(19 mellomliggende revisjoner av samme bruker vises ikke) | |||
Linje 19: | Linje 19: | ||
</gallery> | </gallery> | ||
− | ===Digital utgave av årsmeldingen | + | ===Digital utgave av årsmeldingen=== |
{| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | {| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | ||
Linje 229: | Linje 229: | ||
|[[Glåmdal krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Glomdalen krets]]||<big>*</big>|| [[1. Sørum]]|| style="text-align:right"|[[16. februar|16-2-]][[1925|25]]||[[Albert Sørlie]]|| forsorgsforstander|| Norli, Sørum||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|15 | |[[Glåmdal krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Glomdalen krets]]||<big>*</big>|| [[1. Sørum]]|| style="text-align:right"|[[16. februar|16-2-]][[1925|25]]||[[Albert Sørlie]]|| forsorgsforstander|| Norli, Sørum||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|15 | ||
|-[[ | |-[[ | ||
− | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kjøbmann [[A. Kjellsen]], Porsgrund. ''' | + | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kjøbmann [[Arnt Kjellsen|A. Kjellsen]], Porsgrund. ''' |
|- | |- | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|| ||style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kragerø avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kragerø avdeling.]]''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[G. Akhus]].'' | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|| ||style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kragerø avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kragerø avdeling.]]''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[G. Akhus]].'' | ||
Linje 267: | Linje 267: | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[6. Skien]]|| style="text-align:right"|[[12. mars|16-2-]][[1928|28]]||[[Anker Jacobsen]]|| kontorist|| Asbjørnsensgt. 10, Skien||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|15 | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[6. Skien]]|| style="text-align:right"|[[12. mars|16-2-]][[1928|28]]||[[Anker Jacobsen]]|| kontorist|| Asbjørnsensgt. 10, Skien||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|15 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Skotfoss]]|| style="text-align:right"|[[5. april|16-2-]][[1922|22]]||[[A. Kjellsen]]|| kjøbmann|| Skotfoss||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|35||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|62 | + | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Skotfoss]]|| style="text-align:right"|[[5. april|16-2-]][[1922|22]]||[[Arnt Kjellsen|A. Kjellsen]]|| kjøbmann|| Skotfoss||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|35||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|62 |
|- | |- | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Stathelle]]|| style="text-align:right"|[[24. februar|16-2-]][[1921|21]]||[[Olav Gøystdal]]|| lærer|| Stathelle||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|21 | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Stathelle]]|| style="text-align:right"|[[24. februar|16-2-]][[1921|21]]||[[Olav Gøystdal]]|| lærer|| Stathelle||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|21 | ||
Linje 305: | Linje 305: | ||
|[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets]]|||| [[1. Vega]]|| style="text-align:right"|[[6. mars|6-3-]][[1928|28]]||[[W. Støren Castberg]]|| sognepr.|| Rørøy, Vega i Helgeland||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|15 | |[[Helgeland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Helgeland krets]]|||| [[1. Vega]]|| style="text-align:right"|[[6. mars|6-3-]][[1928|28]]||[[W. Støren Castberg]]|| sognepr.|| Rørøy, Vega i Helgeland||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|15 | ||
|- | |- | ||
− | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: skogassistent [[Johs. Rustad]], Steinkjer.''' | + | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: skogassistent [[Johannes Rustad|Johs. Rustad]], Steinkjer.''' |
|- | |- | ||
|[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets]]|||| [[1. Levanger]]|| style="text-align:right"|[[7. juni|7-6-]][[1921|21]]||[[A. Nergård]]|| vaktmester|| Levanger||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|34 | |[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets]]|||| [[1. Levanger]]|| style="text-align:right"|[[7. juni|7-6-]][[1921|21]]||[[A. Nergård]]|| vaktmester|| Levanger||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|34 | ||
Linje 317: | Linje 317: | ||
|[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets]]|||| [[1. Snåsa]]|| style="text-align:right"|[[1925]]||[[Sigv. Strømme]]|| sogneprest|| Snåsa||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|8 | |[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets]]|||| [[1. Snåsa]]|| style="text-align:right"|[[1925]]||[[Sigv. Strømme]]|| sogneprest|| Snåsa||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|8 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets]]|||| [[ | + | |[[Nord-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nord-Trøndelag krets]]|||| [[1. Steinkjer]]|| style="text-align:right"|[[17. mars|17-3-]][[1928|28]]||[[Johannes Rustad|Johs. Rustad]]|| skogass.|| Steinkjer||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|34||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|53 |
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lektor [[John Heidenstrøm|Heidenstrøm]], Kirkeveien 41, Oslo''' | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[1. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|1. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Rolf Lykken]], Jac. Ållsgate 47, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[2. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|2. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: P. t. uten avdelingschef. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[3. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|3. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Per Tennfjord]], Magnus Bergsgt. 3, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[4. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|4. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Ragnvald Martens]], Theresegate 8, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[5. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|5. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Ivar Gjerdrum]], Schweigårdsgate 95, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[6. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|6. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Kristian Amundsen]], Bjerregårdsgt. 22, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[7. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|7. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Frithjof Groth]], Skøyen. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[8. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|8. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Halfdan Nielsen]], Holstsgt. 1, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[9. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|9. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Kristoffer Ruud]], Tromsøgaten 9, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[10. Oslo avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|10. Oslo avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Arne Skaug]], Fossveien 19, Oslo. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Bærum avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Bærums avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Sv. Mo Skrede]], Jar pr. Lilleaker. | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Nordstrand avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Nordstrands avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Haakon Helliesen]], Bekkelaget. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[23. mai|23-5-]][[1910|10]]||[[Finn Krohn]]|| stud. med.|| Frydenlundsgate 17, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[19. november|19-11-]][[1911|11]]||[[Hans Møller Gasmann|H. Møller Gasmann]]|| lektor|| Harbitzgate 19 b, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|26||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|55 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[3. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[24. februar|24-2-]][[1911|11]]||[[Knut Christophersen]]|| stud. jur.|| Tuengen Alle 20, V. Aker||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|29||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|57 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[4. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[26. januar|26-1-]][[1920|20]]||[[Arne Stein Mellegård]]|| stud. med.|| Dalsbergstien 12, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[5. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[25. mai|25-5-]][[1911|11]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[6. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. januar|9-1-]][[1911|11]]||[[Erling Normann]]|| bokholder|| Ullevålsveien 19, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[7. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1911|11]]||[[Holger Fangel]]|| avdelingschef|| Solstua, Nygård, V. Aker||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[8. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1911|11]]||[[Kristian Harstad]]|| stud. med.|| Thv. Meyersgt. 27, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[9. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[28. mars|28-3-]][[1913|13]]||[[E. M. Jensen]]|| malermester|| Theresegate 41, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|50||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|65 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[10. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1923|23]]||[[Svein T. Jensen]]|| bokholderassistent|| Skjelderupsgt. 12||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[11. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[27. november|27-11-]][[1926|26]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|39||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|44 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[12. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1923|23]]||[[Nils Seim]]|| sekretær|| Vaterlandskirken, Oslo||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|29||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|49 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[13. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[1. oktober|1-10-]][[1917|17]]||[[Ludvig Brosstad]]|| tollopsynsmann|| Mandalsgt. 3, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|27|| ||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[14. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[18. februar|18-2-]][[1919|19]]||[[Ragnvald Knutsen]]|| pr.løitnant|| Mariegate 7 b, Oslo||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|49||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|91 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[15. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. desember|9-12-]][[1920|20]]||[[A. F. Melby]]|| bankbokholder|| Ekebergveien 5, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|34 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[16. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1925|25]]||[[Einar B. Nielsen]]|| selger|| Holbergsgate 23, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[17. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[5. februar|5-2-]][[1919|19]]||[[Karsten Berg]]|| bankbestyrer|| Solstua, Nygård, V. Aker||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|40 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[18. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[11. juni|11-6-]][[1926|26]]||[[Ragnar Hartsang]]|| elektrotekniker|| Kjelsåsveien 38, Grefsen||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|26||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[19. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[15. september|15-9-]][[1919|19]]||[[Arne Hansen]]|| modellsnekker|| Vogtsgate 10, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[20. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[22. mars|22-3-]][[1921|21]]||[[Ørnulf Henriksen]]|| stud. teol.|| Bjerregårdsgate 13, Oslo||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|45||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|50 | ||
+ | |-[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[21. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[3. april|3-4-]][[1920|20]]||[[Per Årsland]]|| kontorist|| Skovveien 6, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|30||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|51 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[22. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[13. september|13-9-]][[1920|20]]||[[Kristen Gossner]]|| bokholder|| Bjerregårdsgate 26, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|42 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[23. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[25. september|25-9-]][[1925|25]]||[[Erling Willoch]]|| kjemiker|| Sofiesgate 60, Oslo||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[24. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[1. oktober|1-10-]][[1920|20]]||[[Arne Brattegjerde]]|| ekspeditør|| Dæhlenenggaten 29, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[25. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[11. april|11-4-]][[1921|21]]||[[Ivar Gjerdrum]]|| bokholder|| Schweigårdsgate 95, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|27||||style="text-align:right"|50 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[26. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[20. februar|20-2-]][[1920|20]]||[[Jens Beilegård]]|| lagerekspd.|| Nordstrandshøgda||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[27. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[25. februar|25-2-]][[1920|20]]||[[Kristian Amundsen]]|| bankassistent|| Bjerregårdsgt. 22||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[28. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[28. september|28-9-]][[1925|25]]||[[Gunnar Breiby]]|| møbelsnekker|| Tøiengaten 36, Oslo||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|19 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[29. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[6-. februar|6--2-]][[1923|23]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[30. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[23. desember|23-12-]][[1923|23]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[31. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[5. november|5-11-]][[1924|24]]||[[Gunnar H. Christensen]]|| agent|| Helgesensgt. 22, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[32. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[23. februar|23-2-]][[1926|26]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[33. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[23. mars|23-3-]][[1926|26]]||[[Otto Olsen]]|| ekspeditør|| Sarpsborggaten 12, Oslo||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[34. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[1. mai|1-5-]][[1926|26]]||[[Kristoffer Ruud]]|| ekspeditør|| Tromsøgaten 9, Oslo||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[35. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[1. november|1-11-]][[1926|26]]||[[Ragnvald Kristensen Eek]]|| kontorist|| Etterstadgt. 22 ..||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|41 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[36. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[1. april|1-4-]][[1927|27]]||[[Henry E. Johansen]]|| Chauffør|| Torshovgaten 5, Oslo||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[37. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. april|9-4-]][[1927|27]]||[[Walther Marienborg]]|| mekaniker|| Toftesgate 41, Oslo||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[38. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[22. juni|22-6-]][[1927|27]]||[[Henry Lund]]|| kasserer|| Storgaten 38, Oslo||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[39. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[26. oktober|26-10-]][[1927|27]]||[[Ørnulf Sommerstad]]|| kirketjener|| Sofienberggt. 15, Oslo||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[40. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[2. februar|2-2-]][[1928|28]]||[[Odd Sunde]]|| kasserer og bokh.|| Enebakveien 17, Oslo||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[41. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[30. august|30-8-]][[1928|28]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[42. Oslo]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1928|28]]||[[Torstein Fyri]]|| stud. jur.|| Birkelundsgaten 5, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|7|| ||||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Bekkelaget]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1915|15]]||[[Rolf Bosse Berntzen]]|| urmaker|| Bekkelagshøgda .||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|44 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]||<big>*</big>|| [[2. Bekkelaget]]|| style="text-align:right"|[[18. juni|18-6-]][[1925|25]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Bestum]]|| style="text-align:right"|[[9. april|9-4-]][[1919|19]]||[[Ole Harstad]]|| ekspeditør|| Fjeldheim, Lilleaker||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|53|| ||||style="text-align:right"|60 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Bryn]]|| style="text-align:right"|[[10. september|10-9-]][[1926|26]]||[[Emil Walløe]]|| fabrikant|| Bryn .||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Bygdøy|1. Bygdø]]|| style="text-align:right"|[[9. november|9-11-]][[1925|25]]||[[Jens Jacobsen]]|| trafikkassistent|| Fredriksdal, Bygdø||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Grefsen]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1924|24]]||[[Jørgen Fennefoss]]|| lærer|| Kapellveien 65, Grefsen||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|31||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|46 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Grorud]]|| style="text-align:right"|[[14. juni|14-6-]][[1916|16]]||[[Thorbjørn Stokke]]|| lærer|| Grorud||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|33||||style="text-align:right"|46 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Høvik]]|| style="text-align:right"|[[26. oktober|26-10-]][[1922|22]]||[[J. C. Aird]]|| British Vice Consul|| British Consulate, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Høvik]]|| style="text-align:right"|[[1. september|1-9-]][[1925|25]]||[[Olav Osvaag]]|| lærer|| Munchs Pensjonatsk.,<br> Blommenholm||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Jar]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Kjelsås]]|| style="text-align:right"|[[1. juni|1-6-]][[1920|20]]||[[Birger Pedersen]]|| chauffør|| Engveien 22, Grefsen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Kolbotn]]|| style="text-align:right"|[[2. april|2-4-]][[1922|22]]||[[Hans Knutsen]]|| kontorist|| Kolbotn||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Kolbotn]]|| style="text-align:right"|[[6. november|6-11-]][[1926|26]]||[[Hjalmar Lie]]|| sekretær|| Kolbotn||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[3. Kolbotn]]|| style="text-align:right"|[[21. juni|21-6-]][[1927|27]]||[[Henry Lundin]]|| ekspeditør|| Kolbotn .||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|11 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Lilleaker]]|| style="text-align:right"|[[2. oktober|2-10-]][[1925|25]]||[[Jacob Vaage]]|| stud. real. || Lilleaker .||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Lillestrøm]]|| style="text-align:right"|[[8. april|8-4-]][[1922|22]]||[[Gunnar Engebretsen]]|| kontorist|| Jernbanegt. 3, Lillestr||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|33 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Lillestrøm]]|| style="text-align:right"|[[5. juni|5-6-]][[1924|24]]||[[Rolf Nilsen]]|| bokh.|| Nesgaten, Lillestrøm||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Ljan]]|| style="text-align:right"|[[18. mars|18-3-]][[1922|22]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|33 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Nittedal]]|| style="text-align:right"|[[8. oktober|8-10-]][[1925|25]]||[[Carl W. Magnussen]]|| sakfører|| Nittedal||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Nordstrand]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1915|15]]||[[Haakon Helliesen]]|| kontorchef|| Bekkelaget||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|33||style="text-align:right"| ||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|52 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Nordstrand]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1927|27]]||[[Odd Berg]]|| kontorist|| Nordstrand||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|38 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Oppegård]]|| style="text-align:right"|[[4. november|4-11-]][[1925|25]]||[[Hilding Andersen]]|| murer|| Lynnås, Oppegård||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|26||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Sandvika]]|| style="text-align:right"|[[26. september|26-9-]][[1923|23]]||[[Christoffer Røhne]]|| cand. oecon.|| Sandvika||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|51 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]||<big>*</big>|| [[1. Simensbråten]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1927|27]]||[[Jørgen Jørgensen]]|||| Åsbakken, Simensbr., Ø. Aker ||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Slemdal]]|| style="text-align:right"|[[1926]]||[[Gunnar H. Westgård]]|| lærer|| Majorstuveien 33, Oslo||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]||[[Arne H. Lae]]|| redaktør|| Stabekk||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|51 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[2. Stabekk]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|44 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]||<big>*</big>|| [[1. Tåsen]]|| style="text-align:right"|[[13. august|13-8-]][[1927|27]]||[[Hilmar J. Blaker]]|| selger|| Nordberg gartneri, Tåsen||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Ullevål]]|| style="text-align:right"|[[5. mai|5-5-]][[1926|26]]||[[Sverre Erichsen]]|| selger|| Kirkeveien 88, Oslo||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|35||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|62 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| [[1. Oslo avdelings Rovertropp|1. Oslo avdelings<br>Rovertropp]]|| style="text-align:right"|[[9. oktober|9-10-]][[1928|28]]||[[Eyvind Knutsen]]|| agent|| Munkedamsveien 67, Oslo||style="text-align:right"|2||||||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|11 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Oslo krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Oslo krets]]|||| 1. Stabekk tropps<br> ulveflokk|| style="text-align:right"|[[17. mars|17-3-]][[1928|28]]||[[Lilly Broen]]|| kontordame|| Stabekk|| ||||||||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lærer [[O. S. Nås]], Molde.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Molde avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Molde avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[O. S. Nås]], Molde. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kristiansund avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kristiansund avdeling ]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Joh. Eikrem]], Kristiansund N.. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|||| [[1. Kristiansund]]|| style="text-align:right"|[[12. april|12-4-]][[1912|12]]||[[M. O. Kristensen]]|| student|| Hauggaten 15 b, Kr.sund N.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|38||||style="text-align:right"|60 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|||| [[2. Kristiansund]]|| style="text-align:right"|[[22. mai|22-5-]][[1912|12]]||[[Joh. Eikrem]]|| politibetj.|| Marstrandsgt. II. Kr.sund. N.||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|27||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|38 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]] ||<big>*</big>|| [[3. Kristiansund]] || style="text-align:right"|[[24. mars|24-3-]][[1919|19]] || [[Bjarne Tronsborg]] || lærer || Bendixensgt. 20, Kr.sund N. || style="text-align:right"|2|| ||style="text-align:right"|10|| style="text-align:right"|18|| ||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|||| [[5. Kristiansund]]|| style="text-align:right"|[[14. oktober|14-10-]][[1922|22]]||[[K. P. Frislid]]|| lærer|| Molde||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|||| [[1. Molde]]|| style="text-align:right"|[[15. mars|15-3-]][[1917|17]]||[[Olav Hatlen]]|| meieribestyrer|| Molde||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|27||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|43 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|||| [[2. Molde]]|| style="text-align:right"|[[1. juli|1-7-]][[1921|21]]||[[Ola Kosberg]]|| pølsemaker|| Molde||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|19 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|||| [[1. Surna]]|| style="text-align:right"|[[25. januar|25-1-]][[1925|25]]||[[John J. Sæther]]|| handelsbetjent|| Surna||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Romsdal og Nordmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Romsdal & Nordmøre krets]]|||| [[1. Åndalsnes]]|| style="text-align:right"|[[27. januar|27-1-]][[1921|21]]||[[Helge Hatlemark]]|| sersjant|| Åndalsnes||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: bankbokholder [[Gunnar Høgsæt]], Bodø.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Bodø]]|| style="text-align:right"|[[19. mars|19-3-]][[1912|12]]||[[Gunnar Høgsæt]]|| bankbokholder|| Bodø||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|40||style="text-align:right"|32||||style="text-align:right"|82 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]||<big>*</big>|| [[1. Bø]]|| style="text-align:right"|[[22. juli|22-7-]][[1926|26]]||[[Aslak Jacobsen]]|| handelsbestyrer|| Bø i Vesterålen||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Fauske]]|| style="text-align:right"|[[29. september|29-9-]][[1927|27]]||[[Bjarne Tellmann]]|| lærer|| Fauske||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Kabelvåg]]|| style="text-align:right"|[[1. oktober|1-10-]][[1926|26]]||[[Gunnar Hansen]]|| telegrafbud|| Kabelvåg||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|24||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Leknes]]|| style="text-align:right"|[[11. januar|11-1-]][[1927|27]]||[[Carl Dundas]]|||| Leknes i Lofoten||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|11 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Skjervøy]]|| style="text-align:right"|[[9. september|9-9-]][[1928|28]]||[[Ragnar Pedersen]]|| lensmannsbetj.|| Skjervøy||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Stamsund]]|| style="text-align:right"|[[4. august|4-8-]][[1928|28]]||[[Olav Lund]]|| lærer|| Stamsund||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|11 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Sulitjelma]]|| style="text-align:right"|[[23. mai|23-5-]][[1925|25]]||[[Bjarne Bråten]]|| rørlegger|| Sulitjelma||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|29 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Stokmarknes]]|| style="text-align:right"|[[29. desember|29-12-]][[1928|28]]||[[Johan Hveding]]|| kontorist|| Stokmarknes||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Salten krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Salten krets]]|||| [[1. Svolvær]]|| style="text-align:right"|[[20. september|20-9-]][[1926|26]]||[[K. Jespersen]]|| kontorbetjent|| Svolvær||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|25||||style="text-align:right"|36 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: sogneprest [[L. Frøyland]], Ålesund.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Ålesund avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Ålesund avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: sogneprest [[L. Frøyland]], Ålesund | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|||| [[1. Borgund]]|| style="text-align:right"|[[23. juni|23-6-]][[1924|24]]||[[Jens Skuggen]]|| ing.|| Skuggen, Ålesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]||<big>*</big>|| [[1. Volda]]|| style="text-align:right"| [[1912]]||[[Olav Tømmerbakk]]|| lærer|| Volda||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]||<big>*</big>|| [[1. Åheim]]|| style="text-align:right"|[[29. januar|29-1-]][[1927|27]]||[[Arnfinn Løvold]]|| gårdbruker|| Åheim||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|9 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|||| [[1. Ålesund]]|| style="text-align:right"|[[8. mars|8-3-]][[1911|11]]||[[Mandor Monsen]]|| snekker|| Røisegaten 13, Ålesund||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|15|| ||||style="text-align:right"|18 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|||| [[2. Ålesund]]|| style="text-align:right"|[[8. mars|8-3-]][[1911|11]]||[[Ole Myrseth]]|| kontormann|| Kirkegaten 41, Ålesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|||| [[3. Ålesund]]|| style="text-align:right"|[[8. mars|8-3-]][[1911|11]]||[[Olav Næss]]|| mekaniker|| Buholmgaten 10, Ålesund||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|||| [[4. Ålesund]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1926|26]]||[[Alert Kristensen]]|| kontorist|| Grendsegaten 16, Ålesund||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|||| [[5. Ålesund]]|| style="text-align:right"|[[17. mai|17-5-]][[1928|28]]||[[Karsten Larsen]]|| korrespondent|| Langeberggt. 3, Ålesund||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|38 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sunnmøre krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sunnmør krets]]|||| [[6. Ålesund]]|| style="text-align:right"|[[28. februar|28-2-]][[1928|28]]||[[Enoch Korsvold]]|| Klokker|| Kongensgate 1, Ålesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|26||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: sogneprest [[L. Frøyland]], Ålesund.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kristiansand avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kr.sand avdeling ]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. Wilhelm Heistein, Kr.sand S. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Mandal avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Mandal avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[Anton Stoveland|A. Stoveland]], Mandal. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]||<big>*</big>|| [[1. Birkenes]]|| style="text-align:right"|[[6. april|6-4-]][[1926|26]]||[[Eivind Birkeland]] || lærer | ||
+ | ||Birkeland pr. Lillesand .||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]||<big>*</big>|| [[1. Eide]]|| style="text-align:right"|[[23. september|23-9-]][[1925|25]]||[[Trygve Tobiassen]]|||| Lillesand||||||||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|||| [[1. Farsund]]|| style="text-align:right"|[[7. mai|7-5-]][[1926|26]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører|| ||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]||<big>*</big>|| [[1. Justøy]]|| style="text-align:right"|[[20. mai|20-5-]][[1926|26]]||[[Torvald Langård]]|| || Lillesand||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|11 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|||| [[1. Kristiansand|1. Kr.sand]]|| style="text-align:right"|[[18. april|18-4-]][[1914|14]]||[[Wilhelm Heistein]]|| ing.|| Kristiansand S.||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|||| [[2. Kristiansand|2. Kr.sand]]|| style="text-align:right"|[[14. mars|14-3-]][[1915|15]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|||| [[3. Kristiansand|3. Kr.sand]]|| style="text-align:right"|[[10. oktober|10-10-]][[1920|20]]||[[Randulf Upsahl]]|| lærhandler|| Kr.sand S.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|||| [[4. Kristiansand|4. Kr.sand]]|| style="text-align:right"|[[29. desember|29-12-]][[1928|28]]||[[Andr. Thorvaldsen]]|| disponent|| Kongensgt. 71, Kr.sand S.||style="text-align:right"|2|||| ||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|||| [[1. Lillesand]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1913|13]]||[[Trygve Tobiassen]]|| kjøbmann|| Lillesand||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|32||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|59 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|||| [[1. Mandal]]|| style="text-align:right"|[[9. januar|9-1-]][[1922|22]]||[[Anton Stoveland]]|| lærer|| Mandal||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]||<big>*</big>|| [[2. Mandal]]|| style="text-align:right"|[[25. oktober|25-10-]][[1927|27]]||[[W. H. Sandberg]]|| ing.|| Mandal||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|| || [[1. Vennesla]]|| style="text-align:right"|[[25. mai|25-5-]][[1921|21]]||[[Tønnes Viksnes]]|| arbeider|| Vikeland||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lærer [[Johannes J. Skjerve|J. J. Skjerve]], Byåsveien 74, Trondhjem.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Trondheim avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Trondheim avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: veier [[Finn Carlsen]], Østre Ilen 4, Trondhjem. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Byåsen]]|| style="text-align:right"|[[15. januar|15-1-]][[1926|26]]||[[Tormod Hafstad]]|| innkassator|| Henrik Mathisens vei 13, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Hegra]]||style="text-align:right"|[[1924]]||[[Joh. Basilier]]|| kaptein|| Hegra||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|6 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Orkdal|1. Orkedal]]||style="text-align:right"|[[1921]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten|| ||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|8|| ||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Randheim]]|| style="text-align:right"|[[13. mars|13-3-]][[1925|25]]||[[John Bakken]]|| sersjant|| Svorkmo||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Rognes]]|| style="text-align:right"|[[12. juni|12-6-]][[1927|27]]||[[Henry Mørch]]|| formann|| Charlottenlund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Trondheim|1. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[20. april|20-4-]][[1928|28]]||[[Einar Aune]]|| lærer|| Rognes .||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[2. Trondheim|2. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[1. januar|1-1-]][[1914|14]]||[[Per Endresen]]|| assistent|| Mellemveien 22, Tr.hj.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|29 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[3. Trondheim|3. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[28. september|28-9-]][[1915|15]]||[[Alfred Trætvik]]|| elektrotekniker|| Klingenberggt. I, Tr.hj.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[4. Trondheim|4. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[22. februar|22-2-]][[1918|18]]||[[J. J. Skjerve]]|| lærer|| Byåsveien 74, Trondhjem||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|35 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[5. Trondheim|5. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[3. mars|3-3-]][[1920|20]]||[[Finn Carlsen]]|| veier|| Østre Ilen 4, Trondhjem||style="text-align:right"|3|||| ||style="text-align:right"|23||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[6. Trondheim|6. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[28. januar|28-1-]][[1922|22]]||[[Karl A. Hegle]]|| inspektør|| «Stua», Blusevollbakken, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[7. Trondheim|7. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[1. desember|1-12-]][[1924|24]]||[[Arne Georg Sæther]]|| volontør|| Indherredsveien 72, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[8. Trondheim|8. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[17. januar|17-1-]][[1925|25]]||[[Tormod Hafstad]]|| innkassator|| Hen. Mathisens vei 13, Tr.hj.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[9. Trondheim|9. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[7. februar|7-2-]][[1925|25]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|19 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[9. Trondheim|9. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[13. juni|13-6-]][[1925|25]]||[[Trygve Beyer]]|| døvelærer|| Eidsvoldsgate 41, Trondhjem||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|20||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[10. Trondheim|10. Trondhjem]]|| style="text-align:right"|[[15. februar|15-2-]][[1928|28]]||[[Arne Dahl]]|| konditorlærl.|| Kalvskinnsgt. 6, Trondhjem||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lærer [[Johs. Flåterud]], Notodden.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Notodden avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Notodden avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. [[Johan Heiss-Schøyen|J. Heis Schøyen]], Notodden. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Rjukan avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Rjukan avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. [[Magnus Sellæg|M. Sellæg]], Rjukan. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[1. Bø]]|| style="text-align:right"|[[1925]]||[[Karl Brokke]]|| sersjant|| Bø i Telemark||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[1. Gvarv]]|| style="text-align:right"|[[25. april|25-4-]][[1927|27]]||[[H. Hellkås]]|| lærer|| Gvarv||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]||<big>*</big>|| [[1. Heddal]]|| style="text-align:right"|[[28. mai|28-5-]][[1927|27]]||[[Olav Åsen]]|| student|| Rygi, Heddal||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[1. Lunde]]|| style="text-align:right"|[[28. januar|28-1-]][[1928|28]]||[[Ola Sørgård]]|| lærer|| Lunde i Telemark||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[1. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[16. juli|16-7-]][[1916|16]]||[[Johs. Flåterud]]|| lærer|| Notodden||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|33 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[2. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[5. oktober|5-10-]][[1922|22]]||[[Johan Heiss-Schøyen|J. Heiss Schøyen]]|| ing.|| Notodden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[3. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[1. april|1-4-]][[1925|25]]||[[Kolbjørn Pettersen]]|| kjelepasser|| Seterjordet 13, Notodden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|24 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[1. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1916|16]]||[[William Garmann]]|| teknikker|| Villaveien 15, Rjukan||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|43 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[2. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Kåre Bolgen]]|| anleggsarbeider|| Rjukan||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[3. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[18. mars|18-3-]][[1926|26]]||[[M. Sellæg]]|| ing.|| Rjukan .||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[4. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Ingemann Stormoen]]|| fabr.arb.|| Åsmund Vinjesgt. 12, Rjukan||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"| ||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kontorchef [[Petter Schaug Pettersen|P. Schaug-Pettersen]], Narvik.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Tromsø avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Tromsø avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[Svein Bergstrøm]], Tromsø. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[1. Harstad]]|| style="text-align:right"|[[4. april|4-4-]][[1918|18]]||[[Leif Bothner]]|| kontorist|| Harstad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|26||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|46 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[1. Målselv]]|| style="text-align:right"|[[17. mai|17-5-]][[1927|27]]||[[Gunvald Nordmo]]|| lærer|| Moen i Målselv||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[1. Narvik]]|| style="text-align:right"|[[23. februar|23-2-]][[1919|19]]||[[Petter Schaug Pettersen|P. Schaug-Pettersen]]|| kontorchef|| Narvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|35 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[2. Narvik]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1921|21]]||[[Øivind Kalland]]|||| Narvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[3. Narvik]]|| style="text-align:right"|[[3. juni|3-6-]][[1924|24]]||[[Paul Urrang]]|| former|| Gate 3, Narvik||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]||<big>*</big>|| [[1. Sjøveien]]|| style="text-align:right"|[[3. april|3-4-]][[1921|21]]||[[Anton Hauglid]]|| sersjant|| Sjøveien||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]||<big>*</big>|| [[1. Tromsø]]|| style="text-align:right"|[[16. mai|16-5-]][[1919|19]]||[[Sverre A. Amundsen]]|| cementstøper|| Petersborggt. 12, Tromsø||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[2. Tromsø]]|| style="text-align:right"|[[5. mars|5-3-]][[1926|26]]||[[Svein Bergstrøm]]|| øvelseslærer|| Tryggstad, Tromsø||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|29 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]||<big>*</big>|| [[3. Tromsø]]|| style="text-align:right"|[[10. mars|10-3-]][[1926|26]]||[[Victor P. S. Eidissen]]|| maskinlærl.|| Grønnegt. 45, Tromsø||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]||<big>*</big>|| [[5. Tromsø]]|| style="text-align:right"|[[1. oktober|1-10-]][[1927|27]]||[[C. Egeberg Tråen]]|| prest|| Tromsø||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lektor [[Wilhelm Retz|Wilh. Retz]], Kong Karlsgate 36, Stavanger.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Flekkefjord avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Flekkefjord avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Brynjulf J. Thorsen]], Flekkefjord. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Haugesund avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Haugesund avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Sverre Andresen]], Haugesund. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Stavanger avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Stavanger avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Arne Andersen]], Lindøy pr. Stavanger. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Bryne]]|| style="text-align:right"|[[31. mars|31-3-]][[1921|21]]||[[Torstein Lye]]|| lærer|| Bryne||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Egersund]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1921|21]]||[[Erling Opdal]]|| lærer|| Egersund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Espevær]]|| style="text-align:right"|[[27. oktober|27-10-]][[1923|23]]||[[J. H. Hermansen]]|| lærer|| Espevær||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|19 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Feda]]|| style="text-align:right"|[[5. november|5-11-]][[1926|26]]||[[Erik Olsen]]|| lærer|| Feda pr. Flekkefjord .||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Flekkefjord]]|| style="text-align:right"|[[10. april|10-4-]][[1911|11]]||[[Brynjulf J. Thorsen]]|| kontorist|| Flekkefjord||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[2. Flekkefjord]]|| style="text-align:right"|[[20. juli|20-7-]][[1923|23]]||[[Normann Unhammer]]|| handelsbetjent|| Flekkefjord||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[3. Flekkefjord]]|| style="text-align:right"|[[20. juli|20-7-]][[1923|23]]||[[Gudmund Seland]]|| boktrykker|| Flekkefjord||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1911|11]]||[[Thorvald Stålesen]]|| kontorist|| Møllerveien 2, Haugesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|25||||style="text-align:right"|38 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[2. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[2. januar|2-1-]][[1918|18]]||[[Kristoffer A. Larsen]]|| modellsnekker|| Jens Risøensgt. 139||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|38 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[3. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[18. september|18-9-]][[1917|17]]||[[Gunnar Jørgensen]]|| bankassist.|| Strandgt. 127, Haugesund||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[4. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[9. september|9-9-]][[1926|26]]||[[Svend S. Lindø]]|| bankassist.|| Skjoldveien 22, Haugesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[5. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[21. november|21-11-]][[1918|18]]||[[Thorvald Håvik]]|| kjøbm.|| Sørhauggt. 186, Haugesund||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|27||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|35 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[6. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[6. oktober|6-10-]][[1927|27]]||[[Arthur H. Johnsen]]|| blikkensl.|| Oddernes & Thuen, Hauges.||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[7. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[17. oktober|17-10-]][[1927|27]]||[[Thorvald Amundsen]]|| kontorist|| Erl. Skjalgsønsgt. 40 a .||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[8. Haugesund]]|| style="text-align:right"|[[19. september|19-9-]][[1928|28]]||[[Victor Carlsen]]|| vaktmester|| Festiviteten, Haugesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|3|| ||||style="text-align:right"|5 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Hinna]]|| style="text-align:right"|[[10. mai|10-5-]][[1926|26]]||[[Karl Opsahl]]|| lærer|| Hinna ...||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Jørpeland]]|| style="text-align:right"|[[27. august|27-8-]][[1920|20]]||[[Trygve Holst]]|| kontorist|| Jørpeland||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Nedstrand]]|| style="text-align:right"|[[29. desember|29-12-]][[1927|27]]||[[Lars Myhre]]|| lærer|| Nedstrand ......||style="text-align:right"|2|||| ||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Sandnes]]|| style="text-align:right"|[[10. november|10-11-]][[1914|14]]||[[Trygve Brekke]]|| kjeramiker|| Høgevoll, Sandnes||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|28 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[3. Sandnes]]|| style="text-align:right"|[[29. mai|29-5-]][[1927|27]]||[[Aadne Høiland]]|| stud. teol.|| Sandnes||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Sauda]]|| style="text-align:right"|[[4. november|4-11-]][[1927|27]]||[[Martin Thorngård Retz]]|| tekniker|| Sauda i Ryfylke||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|11 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Skudeneshavn|1. Skudesneshavn]]|| style="text-align:right"|[[22. desember|22-12-]][[1928|28]]||[[Endre S. Andersen]]|| kontorist|| Skudesneshavn .||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[22. mars|22-3-]][[1911|11]]||[[Sigurd Hardeland]]|| sersjant|| Håkon Jarlsgt. 5, Stavanger||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[2. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[22. mars|22-3-]][[1911|11]]||[[Kristen Haugstad]]|| adjunkt|| Michal Berntzensgt. 18, Stav.||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|20||||style="text-align:right"|42 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[3. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[26. oktober|26-10-]][[1926|26]]||[[Jakob Vestvik]]|| kontormann|| Nytorvet 6, Stavanger||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[4. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[17. mai|17-5-]][[1918|18]]||[[Rasmus Kyvik]]|| kontorist|| Birkelandsgt. 18, Stavanger||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[5. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[30. september|30-9-]][[1921|21]]||[[Arne Andersen]]|| lærer|| Lindøy pr. Stavanger||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[6. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[4. februar|4-2-]][[1925|25]]||[[Arne Johnsen]]|| lærer|| Holmeegenes, Stavanger||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[8. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[21. mai|21-5-]][[1927|27]]||[[Jacob Sjøthun]]|| student|| Hetland pr. Stavanger||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[9. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[16. desember|16-12-]][[1927|27]]||[[Jacob Kvalvik]]|| kjøbmann|| Nygaten 39, Stavanger||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[10. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[2. desember|2-12-]][[1927|27]]||[[Jonas Ask Børresen]]|| lærer|| Erichstrupsgt. 13, Stavanger||style="text-align:right"|2||||||style="text-align:right"|28||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[11. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[7. juni|7-6-]][[1928|28]]||[[Marthon Anda]]|| litograf|| Brøndgaten 42, Stavanger ||style="text-align:right"|1||||||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[12. Stavanger]]|| style="text-align:right"|[[27. april|27-4-]][[1928|28]]||[[Jostein Jacobsen]]|| rørlegger|| Bakergaten 4, Stavanger||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|45||||style="text-align:right"|48 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Torvastad]]|| style="text-align:right"|[[28. desember|28-12-]][[1926|26]]||[[Kristian Skjølingstad]]|| lærer|| Torvastad||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[3. Torvastad]]|| style="text-align:right"|[[21. desember|21-12-]][[1927|27]]||[[Birger Kjetland]]|| lærer|| Spanne pr. Haugesund||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|||| [[1. Utsira]]|| style="text-align:right"|[[24. april|24-4-]][[1926|26]]||[[Nils Hansen Fjon]]|| lærer|| Utsira||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: typograf [[Albert Holst]], Farmannsvei 26, Tønsberg.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Horten avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Hortens avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: kaptein [[O. J. Willoch]], Horten. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Tønsberg avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Tønsberg avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: Revisjonschef [[Ole Andersen]], Tønsberg. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Sandefjord avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sandefjord avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: Handelslærer [[Halvdan Feen]], Sandefjord. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[1. Fredriksvern]]|| style="text-align:right"|[[1917]]||[[Erling Bakke]]|| lærer|| Fredriksvern||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|15||||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[1. Holmestrand]]|| style="text-align:right"|[[5. april|5-4-]][[1922|22]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|15||||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[1. Horten]]|| style="text-align:right"|[[10. september|10-9-]][[1919|19]]||[[Einar Jacobsen]]|| ekspeditør|| Gundersensgt. 10, Horten||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|35 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[2. Horten]]|| style="text-align:right"|[[1. august|1-8-]][[1924|24]]||[[Hans G. Halvorsen]]|| motormontør|| Fjellgaten 4, Horten||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|22||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[3. Horten]]|| style="text-align:right"|[[1. september|1-9-]][[1923|23]]||[[Henry Andersen]]|| tekniker|| Gundersensgate 13, Horten||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[1. Larvik]]|| style="text-align:right"|[[23. mars|23-3-]][[1918|18]]||[[Sverre Sandvik]]|| tollkontorist|| Håkonsgate 10, Larvik||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]||<big>*</big>|| [[2. Larvik]]|| style="text-align:right"|[[15. november|15-11-]][[1924|24]]||[[Knut Øvreberg]]|| lærer|| Larvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|29 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[3. Larvik]]|| style="text-align:right"|[[12. mars|12-3-]][[1925|25]]||[[Olaf Arnesen]]|| overlærer|| Larvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|30 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[4. Larvik]]|| style="text-align:right"|[[16. september|16-9-]][[1926|26]]||[[Jens Eilertsen]]|| sersjant|| Larvik||style="text-align:right"|2|||| ||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[1. Nøtterøy]]|| style="text-align:right"|[[6. juni|6-6-]][[1925|25]]||[[Frithjov Berntzen]]|| lærer|| Nøtterøy||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|21||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[1. Sandefjord]]|| style="text-align:right"|[[10. desember|10-12-]][[1912|12]]||[[Halvdan Feen]]|| handelslærer|| Sandefjord||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|28||style="text-align:right"|23||||style="text-align:right"|53 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]||<big>*</big>|| [[3. Sandefjord]]|| style="text-align:right"|[[1. mai|1-5-]][[1920|20]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører|| ||||style="text-align:right"|19||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[4. Sandefjord]]|| style="text-align:right"|[[28. april|28-4-]][[1928|28]]||[[Gunvald Moi]]|||| Brydesgate 5, Sandefjord||style="text-align:right"|2|||| ||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[1. Tønsberg]]|| style="text-align:right"|[[2. mai|2-5-]][[1918|18]]||[[Sigurd Lie Hansen]]|| handelsbetj.|| Harald Hårfagresgate 6 Tb.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|31|| ||||style="text-align:right"|33 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[2. Tønsberg]]|| style="text-align:right"|[[7. oktober|7-10-]][[1921|21]]||[[Åge Skallevold]]|| motormaskinist|| Møllegaten 13, Tønsberg||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|42 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]|||| [[3. Tønsberg]]|| style="text-align:right"|[[19. september|19-9-]][[1927|27]]||[[Albert Holst]]|| typograf|| Farmannsvei 26, Tønsberg||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|37||||style="text-align:right"|57 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestfold krets]]||<big>*</big>|| [[4. Tønsberg]]|| style="text-align:right"|[[15. mars|15-3-]][[1927|27]]||[[Johs. Larsen]]|| handelsreisende|| St. Olavsgate 33, Tønsberg||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|9 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lærer [[Einar Bakke]], Raufoss.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Gjøvik avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Gjøvik avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>P. t. uten avdelingschef. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Valdres avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Valdres avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: stasjonsbetjent [[Ole Hagen]], Aurdal. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Aurdal]]|| style="text-align:right"|[[13. desember|13-12-]][[1925|25]]||[[Ole Hagen]]|| stasjonsbetjent|| Aurdal||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Bagn]]|| style="text-align:right"|[[16. mars|16-3-]][[1927|27]]||[[Olav Røine]]|| sersjant|| Bagn, Valdres||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Brandbu]]|| style="text-align:right"|[[7. april|7-4-]][[1929|29]]||[[Erik Raa]]|| sersjant|| Røykenvik||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Bøverbru]]|| style="text-align:right"|[[4. juli|4-7-]][[1926|26]]||[[Steffan Gjørvad]]|| lærer|| Bøverbru||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Fagernes]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1925|25]]||[[Kolbjørn Sand]]|| typograf|| Fagernes||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Gjøvik]]|| style="text-align:right"|[[13. januar|13-1-]][[1916|16]]||[[Ludvig Skumsrud]]|| typograf|| Gjøvik||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|18 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]||<big>*</big>|| [[2. Gjøvik]]|| style="text-align:right"|[[13. februar|13-2-]][[1916|16]]||[[Aage Walberg]]|| urmaker|| Gjøvik .||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[3. Gjøvik]]|| style="text-align:right"|[[16. mars|16-3-]][[1916|16]]||[[Hans Amundsen]]|| kontorist|| Hunnsveien 10, Gjøvik||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Hunndalen]]|| style="text-align:right"|[[25. november|25-11-]][[1925|25]]||[[Leif Hoff]]|| kontorist|| Gjøvik||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|37 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Kapp]]|| style="text-align:right"|[[5. mars|5-3-]][[1920|20]]||[[Birger Fauchald]]|| kontorist|| Kapp||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Leira]]|| style="text-align:right"|[[15. august|15-8-]][[1925|25]]||[[Sverre Nygård]]|| handelsbetjent|| Leira||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]||<big>*</big>|| [[1. Midtre Hegge]]|| style="text-align:right"|[[7. mars|7-3-]][[1928|28]]||[[M. J. Bruhjell]] || lærer || Skammestein||style="text-align:right"|2|||| ||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Raufoss]]|| style="text-align:right"|[[1. juni|1-6-]][[1919|19]]||[[Einar Bakke]]|| lærer|| Raufoss||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Skreia]]|| style="text-align:right"|[[29. november|29-11-]][[1919|19]]||[[Torleif Sangnes]]|| forsøksleder|| Skreia||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|21||19||||style="text-align:right"|43 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Volbu]]|| style="text-align:right"|[[19. september|19-9-]][[1927|27]]||[[K. R. Rakvåg]]|| lærer|| Volbu....||style="text-align:right"|2|| ||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Vestoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vestopland krets]]|||| [[1. Åbjør]]|| style="text-align:right"|[[4. juni|4-6-]][[1927|27]]||[[Nils Nes]]|| lærer|| Åbjør||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: sekretær [[Søren Henni]], Elverum.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Elverum]]|| style="text-align:right"|[[2. oktober|2-10-]][[1926|26]]||[[Søren Henni]]|| sekretær|| Elverum .||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|30||||style="text-align:right"|50 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Koppang]]|| style="text-align:right"|[[4. mai|4-5-]][[1925|25]]||[[Arne Bekkeng]]|| jernbanearbeider|| Koppang||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Osen]]|| style="text-align:right"|[[11. april|11-4-]][[1926|26]]||[[Petter Steinmo]]|| lærer|| N. Osen, Rena||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Rena]]|| style="text-align:right"|[[14. september|14-9-]][[1924|24]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Røros]]|| style="text-align:right"|[[12. april|12-4-]][[1923|23]]|| Colspan="3"|P. t. uten fører|| ||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]||<big>*</big>|| [[1. Tolga]]|| style="text-align:right"|[[2. november|2-11-]][[1923|23]]||[[Ivar Næss]]|| lensmannsfullm.|| Tolga||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|13||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Trysil]]|| style="text-align:right"|[[22. oktober|22-10-]][[1925|25]]||[[Hans Finstad]]|| sogneprest|| Trysil||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|27||||style="text-align:right"|33 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Tynset]]|| style="text-align:right"|[[10. januar|10-1-]][[1920|20]]||[[Ivar A. Streitlien]]|| lærer|| Tynset||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|25||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|35 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østerdalen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østerdalen krets]]|||| [[1. Øksna]]|| style="text-align:right"|[[2. juni|2-6-]][[1925|25]]||[[O. H. Haugen]]|| lærer|| Øksna||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kontorfullmektig [[Ole Borge-Hanssen|Ole B. Hansen]], Moss.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Fredrikstad avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Fredriksstad avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>P. t. uten avdelingschef. diakon [[Bjarne Indgjerd]], Kråkerøy. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Halden avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Halden avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: fullmektig [[Fridtjof Knudsen]], Halden. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Moss avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Moss avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: revisor [[Johan Borge]], Moss. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Sarpsborg og omegn avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sarpsborg og omegns avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: maskinsetter [[Asbjørn Torp]], Kulåsgt. 50, Sarpsborg. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Østfold indre linjes avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold, indre linjes avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: P. t. uten avdelingschef. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Askim]]|| style="text-align:right"|[[8. april|2-10-]][[1917|17]]||[[Arne G. Myhrvold]]|| læregutt|| Askim||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]||<big>*</big>|| [[1. Eidsberg]]|| style="text-align:right"|[[1924]]||[[Erling Uttisrud]]|| gårdbruker|| Mysen||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|8 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Fredrikstad|1. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[11. april|11-4-]][[1912|12]]||[[Gustav Larsen]]|| agent|| Fredriksstad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Fredrikstad|2. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[4. april|14-9-]][[1924|24]]||[[Finn Norby]]|| agent|| Heimdalsgaten 5, Fredriksstad||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|24 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[3. Fredrikstad|3. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[3. september|12-4-]][[1917|17]]||[[Arve Andersen]]|||| Gresvik pr. Fr.stad||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[4. Fredrikstad|4. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[18. august|2-11-]][[1919|19]]||[[Einar Simonsen]]|| stud. jur.|| Bakgaten 12, Fr.stad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[5. Fredrikstad|5. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[10. november|22-10-]][[1928|28]]||[[Ole Hansen]]|| kjøbmann|| Lisleby||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Greåker]]|| style="text-align:right"|[[4. juli|10-1-]][[1924|24]]||[[Halvdan Titterud]]|| lærer|| Greåker||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|19 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Halden]]|| style="text-align:right"|[[21. september|2-6-]][[1917|17]]||[[Kåre Wang Pettersen]]|| kontorist|| Storkleven 14, Halden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|23||||style="text-align:right"|42 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Halden]]|| style="text-align:right"|[[2. februar|2-6-]][[1925|25]]||[[Omar Børresen]]|| ekspeditør|| Oskleven 3, Halden||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|26||||style="text-align:right"|38 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Kjølberg]]|| style="text-align:right"|[[27. mai|2-6-]][[1925|25]]||[[Karl J. Hansen]]|| bakermester|| Selbak||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Krapfoss]]|| style="text-align:right"|[[25. august|2-6-]][[1923|23]]||[[Reidar Olsen]]|| ekspeditør|| Nesset 2, Moss||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Kråkerøy]]|| style="text-align:right"|[[16. mars|2-6-]][[1926|26]]||[[Bjarne Indgjerd]]|| diakon|| Kråkerøy||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|24 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Moss]]|| style="text-align:right"|[[1. november|2-6-]][[1922|22]]||[[H. J. Vinje Ludvigsen]]|| kontorm.|| Strandgaten 13, Moss||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|21 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Moss]]|| style="text-align:right"|[[13. november|2-6-]][[1918|18]]||[[Johan Borge]]|| kontormann|| Moss||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|20||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[3. Moss]]|| style="text-align:right"|[[5. februar|2-6-]][[1927|27]]||[[Berntzen- øye]]|| lærer|| Moss||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[4. Moss]]|| style="text-align:right"|[[1. september|2-6-]][[1927|27]]||[[Vidar Olsen]]|| sadelmaker|| Eskildslund, Moss||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|12 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Mysen]]|| style="text-align:right"|[[7. september|2-6-]][[1917|17]]||[[Arnold Owren]]|| ekspeditør|| Mysen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|18 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Mysen]]|| style="text-align:right"|[[24. april|2-6-]][[1926|26]]||[[Johannes Sletten]]|| maler|| Mysen||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Sarpsborg]]|| style="text-align:right"|[[15. juni|2-6-]][[1916|16]]||[[Henry Åmot]]|| selger|| Thorsbækgaten 110, Sarpsborg||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Sarpsborg]]|| style="text-align:right"|[[16. mai|2-6-]][[1921|21]]||[[Asbjørn Torp]]|| maskinsetter|| Kulåsgaten 50, Sarpsborg||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|33 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[4. Sarpsborg]]|| style="text-align:right"|[[22. april|2-6-]][[1923|23]]||[[Gordon W. Eliassen]]|| jernarb.|| Enggaten 14, Sarpsborg||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Tistedalen]]|| style="text-align:right"| aug. [[1928|28]]||[[Thorbjørn W. Olsen]]|| pastor|| Elim, Tistedalen||style="text-align:right"|2|||| ||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: pastor [[Ole Eger]], Hamar.''' | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Eidsvoll avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Eidsvoll avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>P. t. uten avdelingschef. gårdbruker [Karl A. Kapåsen]], Eidsvoll Verk. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Hamar avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Hamar avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: gullsmed [[Kr. Berger Christiansen|K. Berger Christiansen]], Hamar. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Stange, Romedal og Løten avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Stange avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[K. Skeibrok Heskestad]], Stange. | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Brumunddal]]|| style="text-align:right"|[[1. september|1-9-]][[1924|24]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|14 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Brøttum]]|| style="text-align:right"|[[4. november|4-11-]][[1927|27]]||[[Th. Hauge]]|| sogneprest|| Brøttum||style="text-align:right"|2|||| 6||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Eidsvoll]]|| style="text-align:right"|[[16. mars|16-3-]][[1920|20]]||[[Otto Nordheim]]|| lærer|| Eidsvoll||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|18||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[2. Eidsvoll]]|| style="text-align:right"|[[23. november|23-11-]][[1923|23]]||[[Joh. Haugen]]|| mekaniker|| Bøn st.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|27 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[3. Eidsvoll]]|| style="text-align:right"|[[1. februar|1-2-]][[1927|27]]||[[Karl A. Kapåsen]]|| gårdbruker|| Eidsvoll Verk, Bøn st.||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[4. Eidsvoll]]|| style="text-align:right"|[[5. juni|5-6-]][[1927|27]]||[[Wilh. Solvang]]|| lærer|| Minnesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"| ||||style="text-align:right"|15 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Furnes]]|| style="text-align:right"|[[15. desember|15-12-]][[1926|26]]||[[Olav Hovde]]|| lærer|| Stafsberg skole pr. Hamar||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|9 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[2. Furnes]]|| style="text-align:right"|[[23. februar|23-2-]][[1927|27]]||[[Gabriel Kielland]]|| prest|| Furnes||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[27. januar|27-1-]][[1919|19]]||[[Ole Eger]]|| prest|| Hamar||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|26||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|39 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[2. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[11. mars|11-3-]][[1919|19]]||[[Arvid Østby]]|| kontorist|| Hamar||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[3. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[17. november|17-11-]][[1921|21]]||[[Arne Gulbrandsen]]|| lærer|| Rollsløkken, Hamar||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[4. Hamar MS|4. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[20. mars|20-3-]][[1925|25]]||[[Harald Jacobsen]]|| kontorist|| Ankerløkken, Hamar||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Hurdal]]|| style="text-align:right"|[[4. juli|4-7-]][[1926|26]]||[[Olav Tveter]]|| lærer|| Hurdal||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|17 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Løten|1. Løiten]]|| style="text-align:right"|[[10. juli|10-7-]][[1922|22]]||[[Johan Krogstie]]|| pr.løitnant|| Stange||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|18 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Moelven]]|| style="text-align:right"|[[2. juni|2-6-]][[1922|22]]||[[Georg Kristiansen]]|| kjernemaker|| Moelven||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3|| ||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Nes]]|| style="text-align:right"|[[15. mai|15-5-]][[1921|21]]||[[Chr. Taskerud]]|| lærer|| Nes, Hedemarken||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|34 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Ringsaker]]|| style="text-align:right"|[[29. april|29-4-]][[1923|23]]||[[Jorulf Jensen]]|| kontorist|| Ringsaker||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|16 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Romedal]]|| style="text-align:right"|[[24. juni|24-6-]][[1926|26]]||[[Emil Herje]]|| lærer|| Ilseng st.||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Stange]]|| style="text-align:right"|[[1. februar|1-2-]][[1925|25]]||[[K. Skeibrok Heskestad]]|| lærer|| Stange||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[2. Stange]]|| style="text-align:right"|[[1. februar|1-2-]][[1925|25]]||[[Peter Dahl]]|| elektriker|| Stange||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|8 | ||
+ | |- | ||
+ | |style="text-align:left:" Colspan="13"| '''<big>Enkeltstående tropper (Norsk Speidergutt-Forbund)''' | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp |||| [[1. Asker]]|| style="text-align:right"|[[21. november|21-11-]][[1924|24]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|25 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Drøbak]]|| style="text-align:right"|[[31. mars|31-3-]][[1920|20]]||[[Elmer K. Larsen]]|| gymnasiast|| Råkeløkken, Drøbak||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3|| style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|26 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[2. Drøbak]]|| style="text-align:right"|[[15. januar|15-1-]][[1925|25]]||[[Olav Hansen]]|| minehåndverker|| Drøbak||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|20 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Filtvet]]|| style="text-align:right"|[[11. mai|11-5-]][[1924|24]]||[[H. Thorn Wittussen]]|| gartner|| Filtvet||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"| ||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|6 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Flateby]]|| style="text-align:right"|[[12. juli|12-7-]][[1925|25]]||[[Torstein Svindal]]|| lærer|| Flateby||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|19 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Frogn]]|| style="text-align:right"|[[11. oktober|11-10-]][[1926|26]]||[[Hans Nygård]]|| lærer|| Frogn pr. Drøbak||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Gardermoen]]|| style="text-align:right"|[[20. september|20-9-]][[1926|26]]||[[Carl Kopperud]]|| stykjunker|| Gardermoen||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"| ||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|13 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Heggedal]]|| style="text-align:right"|[[3. april|3-4-]][[1921|21]]||[[Karl Eldegard]]|| lærer|| Heggedal||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|18 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Jessheim]]|| style="text-align:right"|[[25. juni|25-6-]][[1926|26]]||[[L. Ytre-Eide]]|| lærer|| Hauerseter||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|11||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|23 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Nesodden]]|| style="text-align:right"|[[4. november|4-11-]][[1927|27]]||[[Åsmund Andersen]]|| kontrollass.|| Nescdden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|31 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Skaugum]]|| style="text-align:right"|[[8. september|8-9-]][[1926|26]]||[[Johs. Nore]]|| direktør|| Hvalstad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|15||style="text-align:right"|14||||style="text-align:right"|32 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Spro]]|| style="text-align:right"|[[4. mars|4-3-]][[1928|28]]||[[A. G. Bakke]]|| lærer|| Spro||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"| ||style="text-align:right"|21||||style="text-align:right"|22 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Verpen]]|| style="text-align:right"|[[14. mars|14-3-]][[1929|29]]||[[Einar Bråten]]|||| Verpen i Hurum||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"| ||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|10 | ||
+ | |- | ||
+ | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Ås]]|| style="text-align:right"|[[21. juni|21-6-]][[1923|23]]||[[Knut Skinnermoen]]|| skogassistent|| Ås||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|25 | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revisjonen fra 22. apr. 2021 kl. 00:15
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929.
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929.
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |