Forskjell mellom versjoner av «Norsk Speidergutt-Forbund Årsmelding 1928 Troppsoversikt»
Fra Speiderhistorisk leksikon
(→Digital utgave av årsmeldingen - UNDER ARBEID !: noen rettinger) |
(→Digital utgave av årsmeldingen) |
||
(11 mellomliggende revisjoner av 2 brukere er ikke vist) | |||
Linje 19: | Linje 19: | ||
</gallery> | </gallery> | ||
− | ===Digital utgave av årsmeldingen | + | ===Digital utgave av årsmeldingen=== |
{| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | {| class="wikitable sortable" style="text-align:middle=align=left style="background-color:#F0FFF0" | ||
Linje 229: | Linje 229: | ||
|[[Glåmdal krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Glomdalen krets]]||<big>*</big>|| [[1. Sørum]]|| style="text-align:right"|[[16. februar|16-2-]][[1925|25]]||[[Albert Sørlie]]|| forsorgsforstander|| Norli, Sørum||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|15 | |[[Glåmdal krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Glomdalen krets]]||<big>*</big>|| [[1. Sørum]]|| style="text-align:right"|[[16. februar|16-2-]][[1925|25]]||[[Albert Sørlie]]|| forsorgsforstander|| Norli, Sørum||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|5||style="text-align:right"|8||||style="text-align:right"|15 | ||
|-[[ | |-[[ | ||
− | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kjøbmann [[A. Kjellsen]], Porsgrund. ''' | + | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets.]]'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kjøbmann [[Arnt Kjellsen|A. Kjellsen]], Porsgrund. ''' |
|- | |- | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|| ||style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kragerø avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kragerø avdeling.]]''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[G. Akhus]].'' | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|| ||style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kragerø avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kragerø avdeling.]]''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[G. Akhus]].'' | ||
Linje 245: | Linje 245: | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[3. Kragerø]]|| style="text-align:right"|[[1. februar|1-7-]][[1928|28]]||[[Ragnar Eriksen]]|| bankfunksjonær|| Havnen 84, Kragerø||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|29 | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[3. Kragerø]]|| style="text-align:right"|[[1. februar|1-7-]][[1928|28]]||[[Ragnar Eriksen]]|| bankfunksjonær|| Havnen 84, Kragerø||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|17||||style="text-align:right"|29 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Langesund]]|| style="text-align:right"|[[30. januar|16-2-]][[1922|22]]||[[Johan Hansen]]|| politibetj.|| Langesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|32 | + | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Langesund]]|| style="text-align:right"|[[30. januar|16-2-]][[1922|22]]||[[Johan Hansen, Langesund|Johan Hansen]]|| politibetj.|| Langesund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|23||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|32 |
|- | |- | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Porsgrunn|1. Porsgrund ]]|| style="text-align:right"|[[18. mars|16-11-]][[1912|12]]||[[Leif Boye]]|| kontorist|| Ligaten, Porsgrund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|18 | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Porsgrunn|1. Porsgrund ]]|| style="text-align:right"|[[18. mars|16-11-]][[1912|12]]||[[Leif Boye]]|| kontorist|| Ligaten, Porsgrund||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|6||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|18 | ||
Linje 267: | Linje 267: | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[6. Skien]]|| style="text-align:right"|[[12. mars|16-2-]][[1928|28]]||[[Anker Jacobsen]]|| kontorist|| Asbjørnsensgt. 10, Skien||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|15 | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[6. Skien]]|| style="text-align:right"|[[12. mars|16-2-]][[1928|28]]||[[Anker Jacobsen]]|| kontorist|| Asbjørnsensgt. 10, Skien||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|11||||style="text-align:right"|15 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Skotfoss]]|| style="text-align:right"|[[5. april|16-2-]][[1922|22]]||[[A. Kjellsen]]|| kjøbmann|| Skotfoss||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|35||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|62 | + | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Skotfoss]]|| style="text-align:right"|[[5. april|16-2-]][[1922|22]]||[[Arnt Kjellsen|A. Kjellsen]]|| kjøbmann|| Skotfoss||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|35||style="text-align:right"|10||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|62 |
|- | |- | ||
|[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Stathelle]]|| style="text-align:right"|[[24. februar|16-2-]][[1921|21]]||[[Olav Gøystdal]]|| lærer|| Stathelle||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|21 | |[[Grenland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Grenland krets]]|||| [[1. Stathelle]]|| style="text-align:right"|[[24. februar|16-2-]][[1921|21]]||[[Olav Gøystdal]]|| lærer|| Stathelle||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|21 | ||
Linje 560: | Linje 560: | ||
|[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kristiansand avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kr.sand avdeling ]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. Wilhelm Heistein, Kr.sand S. | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Kristiansand avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Kr.sand avdeling ]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. Wilhelm Heistein, Kr.sand S. | ||
|- | |- | ||
− | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Mandal avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Mandal avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[A. Stoveland]], Mandal. | + | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Mandal avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Mandal avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[Anton Stoveland|A. Stoveland]], Mandal. |
|- | |- | ||
|[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]||<big>*</big>|| [[1. Birkenes]]|| style="text-align:right"|[[6. april|6-4-]][[1926|26]]||[[Eivind Birkeland]] || lærer | |[[Sørlandet krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sørlandets krets]]||<big>*</big>|| [[1. Birkenes]]|| style="text-align:right"|[[6. april|6-4-]][[1926|26]]||[[Eivind Birkeland]] || lærer | ||
Linje 591: | Linje 591: | ||
|[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Trondheim avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Trondheim avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: veier [[Finn Carlsen]], Østre Ilen 4, Trondhjem. | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Trondheim avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Trondheim avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: veier [[Finn Carlsen]], Østre Ilen 4, Trondhjem. | ||
|- | |- | ||
− | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Byåsen]]|| style="text-align:right"|[[15. januar|15-1-]][[1926|26]]||[[Tormod Hafstad]]|| innkassator|| Henrik Mathisens vei 13, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|13 | + | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Byåsen (NSF)|1. Byåsen]]|| style="text-align:right"|[[15. januar|15-1-]][[1926|26]]||[[Tormod Hafstad]]|| innkassator|| Henrik Mathisens vei 13, Tr.hj.||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|13 |
|- | |- | ||
|[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Hegra]]||style="text-align:right"|[[1924]]||[[Joh. Basilier]]|| kaptein|| Hegra||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|6 | |[[Sør-Trøndelag krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Sør-Trøndelag krets]]|||| [[1. Hegra]]||style="text-align:right"|[[1924]]||[[Joh. Basilier]]|| kaptein|| Hegra||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|6 | ||
Linje 625: | Linje 625: | ||
|style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lærer [[Johs. Flåterud]], Notodden.''' | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: lærer [[Johs. Flåterud]], Notodden.''' | ||
|- | |- | ||
− | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Notodden avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Notodden avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. [[J. Heis Schøyen]], Notodden. | + | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Notodden avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Notodden avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. [[Johan Heiss-Schøyen|J. Heis Schøyen]], Notodden. |
|- | |- | ||
|[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Rjukan avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Rjukan avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. [[Magnus Sellæg|M. Sellæg]], Rjukan. | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Rjukan avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Rjukan avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: ing. [[Magnus Sellæg|M. Sellæg]], Rjukan. | ||
Linje 639: | Linje 639: | ||
|[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[1. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[16. juli|16-7-]][[1916|16]]||[[Johs. Flåterud]]|| lærer|| Notodden||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|33 | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[1. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[16. juli|16-7-]][[1916|16]]||[[Johs. Flåterud]]|| lærer|| Notodden||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|33 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[2. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[5. oktober|5-10-]][[1922|22]]||[[J. Heiss Schøyen]]|| ing.|| Notodden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|31 | + | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[2. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[5. oktober|5-10-]][[1922|22]]||[[Johan Heiss-Schøyen|J. Heiss Schøyen]]|| ing.|| Notodden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|31 |
|- | |- | ||
|[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[3. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[1. april|1-4-]][[1925|25]]||[[Kolbjørn Pettersen]]|| kjelepasser|| Seterjordet 13, Notodden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|24 | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[3. Notodden]]|| style="text-align:right"|[[1. april|1-4-]][[1925|25]]||[[Kolbjørn Pettersen]]|| kjelepasser|| Seterjordet 13, Notodden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|24 | ||
Linje 651: | Linje 651: | ||
|[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[4. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Ingemann Stormoen]]|| fabr.arb.|| Åsmund Vinjesgt. 12, Rjukan||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"| ||||style="text-align:right"|13 | |[[Telemark krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Telemark krets]]|||| [[4. Rjukan]]|| style="text-align:right"|[[25. august|25-8-]][[1920|20]]||[[Ingemann Stormoen]]|| fabr.arb.|| Åsmund Vinjesgt. 12, Rjukan||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"| ||||style="text-align:right"|13 | ||
|- | |- | ||
− | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kontorchef [[P. Schaug-Pettersen]], Narvik.''' | + | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: kontorchef [[Petter Schaug Pettersen|P. Schaug-Pettersen]], Narvik.''' |
|- | |- | ||
|[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Tromsø avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Tromsø avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[Svein Bergstrøm]], Tromsø. | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Tromsø avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Tromsø avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[Svein Bergstrøm]], Tromsø. | ||
Linje 659: | Linje 659: | ||
|[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[1. Målselv]]|| style="text-align:right"|[[17. mai|17-5-]][[1927|27]]||[[Gunvald Nordmo]]|| lærer|| Moen i Målselv||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5 | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[1. Målselv]]|| style="text-align:right"|[[17. mai|17-5-]][[1927|27]]||[[Gunvald Nordmo]]|| lærer|| Moen i Målselv||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|3||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|5 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[1. Narvik]]|| style="text-align:right"|[[23. februar|23-2-]][[1919|19]]||[[P. Schaug-Pettersen]]|| kontorchef|| Narvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|35 | + | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[1. Narvik]]|| style="text-align:right"|[[23. februar|23-2-]][[1919|19]]||[[Petter Schaug Pettersen|P. Schaug-Pettersen]]|| kontorchef|| Narvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|19||||style="text-align:right"|35 |
|- | |- | ||
|[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[2. Narvik]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1921|21]]||[[Øivind Kalland]]|||| Narvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|25 | |[[Troms krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Troms krets]]|||| [[2. Narvik]]|| style="text-align:right"|[[23. april|23-4-]][[1921|21]]||[[Øivind Kalland]]|||| Narvik||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|14||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|25 | ||
Linje 678: | Linje 678: | ||
|- | |- | ||
|[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Flekkefjord avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Flekkefjord avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Brynjulf J. Thorsen]], Flekkefjord. | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Flekkefjord avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Flekkefjord avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Brynjulf J. Thorsen]], Flekkefjord. | ||
− | |-[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]] | + | |- |
− | + | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Haugesund avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Haugesund avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Sverre Andresen]], Haugesund. | |
|- | |- | ||
|[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Stavanger avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Stavanger avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Arne Andersen]], Lindøy pr. Stavanger. | |[[Vesterlen krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Vesterlen krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Stavanger avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Stavanger avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: [[Arne Andersen]], Lindøy pr. Stavanger. | ||
Linje 869: | Linje 869: | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Askim]]|| style="text-align:right"|[[8. april|2-10-]][[1917|17]]||[[Arne G. Myhrvold]]|| læregutt|| Askim||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|22 | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Askim]]|| style="text-align:right"|[[8. april|2-10-]][[1917|17]]||[[Arne G. Myhrvold]]|| læregutt|| Askim||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|22 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]||<big>*</big>|| [[1. Eidsberg]]|| style="text-align:right"| | + | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]||<big>*</big>|| [[1. Eidsberg]]|| style="text-align:right"|[[1924]]||[[Erling Uttisrud]]|| gårdbruker|| Mysen||style="text-align:right"|1|||| ||style="text-align:right"|7||||style="text-align:right"|8 |
|- | |- | ||
− | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Fredrikstad|1. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[1912|12]]||[[Gustav Larsen]]|| agent|| Fredriksstad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|21 | + | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Fredrikstad|1. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[11. april|11-4-]][[1912|12]]||[[Gustav Larsen]]|| agent|| Fredriksstad||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|16||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|21 |
|- | |- | ||
− | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Fredrikstad|2. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[4. april|14-9-]][[1924|24]]||[[Finn Norby]]|| agent|| Heimdalsgaten 5, Fredriksstad||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|24 | + | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Fredrikstad MS|2. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[4. april|14-9-]][[1924|24]]||[[Finn Norby]]|| agent|| Heimdalsgaten 5, Fredriksstad||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|18||||style="text-align:right"|24 |
|- | |- | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[3. Fredrikstad|3. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[3. september|12-4-]][[1917|17]]||[[Arve Andersen]]|||| Gresvik pr. Fr.stad||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|17 | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[3. Fredrikstad|3. Fredriksstad]]|| style="text-align:right"|[[3. september|12-4-]][[1917|17]]||[[Arve Andersen]]|||| Gresvik pr. Fr.stad||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|17 | ||
Linje 885: | Linje 885: | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Halden]]|| style="text-align:right"|[[21. september|2-6-]][[1917|17]]||[[Kåre Wang Pettersen]]|| kontorist|| Storkleven 14, Halden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|23||||style="text-align:right"|42 | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Halden]]|| style="text-align:right"|[[21. september|2-6-]][[1917|17]]||[[Kåre Wang Pettersen]]|| kontorist|| Storkleven 14, Halden||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|23||||style="text-align:right"|42 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[2. Halden]]|| style="text-align:right"|[[2. februar|2-6-]][[1925|25]]||[[Omar Børresen]]|| ekspeditør|| Oskleven 3, Halden||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|26||||style="text-align:right"|38 | + | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[Halden MS|2. Halden]]|| style="text-align:right"|[[2. februar|2-6-]][[1925|25]]||[[Omar Børresen]]|| ekspeditør|| Oskleven 3, Halden||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|8||style="text-align:right"|26||||style="text-align:right"|38 |
|- | |- | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Kjølberg]]|| style="text-align:right"|[[27. mai|2-6-]][[1925|25]]||[[Karl J. Hansen]]|| bakermester|| Selbak||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|17 | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Kjølberg]]|| style="text-align:right"|[[27. mai|2-6-]][[1925|25]]||[[Karl J. Hansen]]|| bakermester|| Selbak||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|9||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|17 | ||
Linje 911: | Linje 911: | ||
|[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[4. Sarpsborg]]|| style="text-align:right"|[[22. april|2-6-]][[1923|23]]||[[Gordon W. Eliassen]]|| jernarb.|| Enggaten 14, Sarpsborg||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|20 | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[4. Sarpsborg]]|| style="text-align:right"|[[22. april|2-6-]][[1923|23]]||[[Gordon W. Eliassen]]|| jernarb.|| Enggaten 14, Sarpsborg||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|17||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|20 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Tistedalen]]|| style="text-align:right"| | + | |[[Østfold krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østfold krets]]|||| [[1. Tistedalen]]|| style="text-align:right"| aug. [[1928|28]]||[[Thorbjørn W. Olsen]]|| pastor|| Elim, Tistedalen||style="text-align:right"|2|||| ||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|17 |
|- | |- | ||
|style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: pastor [[Ole Eger]], Hamar.''' | |style="text-align:left:" Colspan="4"| '''<big>[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]].'''|| Colspan="9"|'''<big>Kretschef: pastor [[Ole Eger]], Hamar.''' | ||
|- | |- | ||
− | ||| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Eidsvoll avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Eidsvoll avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>P. t. uten avdelingschef. gårdbruker [Karl A. Kapåsen]], Eidsvoll Verk. | + | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Eidsvoll avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Eidsvoll avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>P. t. uten avdelingschef. gårdbruker [Karl A. Kapåsen]], Eidsvoll Verk. |
|- | |- | ||
− | ||| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Hamar avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Hamar avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: gullsmed [[K. Berger Christiansen]], Hamar. | + | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Hamar avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Hamar avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: gullsmed [[Kr. Berger Christiansen|K. Berger Christiansen]], Hamar. |
|- | |- | ||
− | ||| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Stange avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Stange avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[K. Skeibrok Heskestad]], Stange. | + | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|| || style="text-align:left:" Colspan="2"|''<big>[[Stange, Romedal og Løten avdeling (Norsk Speidergutt-Forbund)|Stange avdeling]].''|| Colspan="9"|''<big>Avdelingschef: lærer [[K. Skeibrok Heskestad]], Stange. |
|- | |- | ||
− | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. | + | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Brumunddal]]|| style="text-align:right"|[[1. september|1-9-]][[1924|24]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|7||style="text-align:right"|6||||style="text-align:right"|14 |
|- | |- | ||
|[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Brøttum]]|| style="text-align:right"|[[4. november|4-11-]][[1927|27]]||[[Th. Hauge]]|| sogneprest|| Brøttum||style="text-align:right"|2|||| 6||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|23 | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Brøttum]]|| style="text-align:right"|[[4. november|4-11-]][[1927|27]]||[[Th. Hauge]]|| sogneprest|| Brøttum||style="text-align:right"|2|||| 6||style="text-align:right"|15||||style="text-align:right"|23 | ||
Linje 943: | Linje 943: | ||
|[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[3. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[17. november|17-11-]][[1921|21]]||[[Arne Gulbrandsen]]|| lærer|| Rollsløkken, Hamar||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|31 | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[3. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[17. november|17-11-]][[1921|21]]||[[Arne Gulbrandsen]]|| lærer|| Rollsløkken, Hamar||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|24||style="text-align:right"|4||||style="text-align:right"|31 | ||
|- | |- | ||
− | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[4. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[20. mars|20-3-]][[1925|25]]||[[Harald Jacobsen]]|| kontorist|| Ankerløkken, Hamar||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|25 | + | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[4. Hamar MS|4. Hamar]]|| style="text-align:right"|[[20. mars|20-3-]][[1925|25]]||[[Harald Jacobsen]]|| kontorist|| Ankerløkken, Hamar||style="text-align:right"|3||||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|10||||style="text-align:right"|25 |
|- | |- | ||
− | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. | + | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Hurdal]]|| style="text-align:right"|[[4. juli|4-7-]][[1926|26]]||[[Olav Tveter]]|| lærer|| Hurdal||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|12||||style="text-align:right"|17 |
|- | |- | ||
− | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. | + | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Løten|1. Løiten]]|| style="text-align:right"|[[10. juli|10-7-]][[1922|22]]||[[Johan Krogstie]]|| pr.løitnant|| Stange||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|16||||style="text-align:right"|18 |
|- | |- | ||
|[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Moelven]]|| style="text-align:right"|[[2. juni|2-6-]][[1922|22]]||[[Georg Kristiansen]]|| kjernemaker|| Moelven||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3|| ||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|13 | |[[Østoppland krets (Norsk Speidergutt-Forbund)|Østopland krets]]|||| [[1. Moelven]]|| style="text-align:right"|[[2. juni|2-6-]][[1922|22]]||[[Georg Kristiansen]]|| kjernemaker|| Moelven||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3|| ||style="text-align:right"|12||style="text-align:right"|4||style="text-align:right"|13 | ||
Linje 963: | Linje 963: | ||
|style="text-align:left:" Colspan="13"| '''<big>Enkeltstående tropper (Norsk Speidergutt-Forbund)''' | |style="text-align:left:" Colspan="13"| '''<big>Enkeltstående tropper (Norsk Speidergutt-Forbund)''' | ||
|- | |- | ||
− | |Enkeltstående tropp |||| [1. Asker]]|| style="text-align:right"|[[21. november|21-11-]][[1924|24]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten | + | |Enkeltstående tropp |||| [[1. Asker]]|| style="text-align:right"|[[21. november|21-11-]][[1924|24]]|| Colspan="3"|P. t. troppsassistenten||style="text-align:right"|1||||style="text-align:right"|2||style="text-align:right"|22||||style="text-align:right"|25 |
|- | |- | ||
− | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Drøbak]]|| style="text-align:right"|[[31. mars|31-3-]][[1920|20]]||[[Elmer K. Larsen]]|| gymnasiast|| Råkeløkken, Drøbak||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3|| 13||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|26 | + | |Enkeltstående tropp|||| [[1. Drøbak]]|| style="text-align:right"|[[31. mars|31-3-]][[1920|20]]||[[Elmer K. Larsen]]|| gymnasiast|| Råkeløkken, Drøbak||style="text-align:right"|1||style="text-align:right"|3|| style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|9||||style="text-align:right"|26 |
|- | |- | ||
|Enkeltstående tropp|||| [[2. Drøbak]]|| style="text-align:right"|[[15. januar|15-1-]][[1925|25]]||[[Olav Hansen]]|| minehåndverker|| Drøbak||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|20 | |Enkeltstående tropp|||| [[2. Drøbak]]|| style="text-align:right"|[[15. januar|15-1-]][[1925|25]]||[[Olav Hansen]]|| minehåndverker|| Drøbak||style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|13||style="text-align:right"|5||||style="text-align:right"|20 |
Revisjonen fra 22. jul. 2021 kl. 21:45
Oversikten under baserer seg på troppenes årsrapport for 1928 med endringer første halvår 1929.
Oversikten stod i Speideren nr 5 - 1929.
For flere oversikter se Årsmeldinger i Norsk Speidergutt-Forbund
Digital utgave av årsmeldingen
Speideren | |||||||||
Norsk Speidergutt-Forbund. | |||||||||
Stiftelsesdag 25. mars 1911 | |||||||||
Hovedstyre: | Speiderchef: lektor H. Møller Gasmann. Vicespeiderchef: professor Dr. Ragnvald Iversen, lektor J. Heidenstrøm. | ||||||||
Forbundsstyre: | Hovedstyrets medlemmer samt lektor Wilhelm Retz, Stavanger, O.R.sakfører F. W. Rieber-Mohn, Bergen, bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø, lærer J. J. Skjerve, Trondhjem, pastor Ole Eger, Hamar og dampskibsekspeditør T. Langård, Lillesand. | ||||||||
Fortegnelsen over tropper og ledere er bygget på årsrapportene for 1928, men nye tropper og forandringer i førerskapet i 1929 er medtatt. | |||||||||
For de tropper som ikke har innsendt årsrapport er antallet opsatt anslagsvis, og disse tropper er merket med * |