Krets |
|
Tropp |
Stiftet |
Troppsførers navn |
stilling |
adresse |
Ledere |
1. grad speidere |
2. grad speidere |
3. grad speidere |
Rovere |
Sum
|
Agder krets. |
Kretschef: lærer Leif Hofland, Frolands verk.
|
Agder krets |
|
1. Arendal |
1910 |
Johs. Leewy |
lærer |
Arendal |
2 |
|
3 |
12 |
|
17
|
Agder krets |
|
1. Grimstad |
24-10-20 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
|
4 |
15 |
|
30
|
Agder krets |
* |
1. Eydehavn |
12-7-24 |
P. t. uten fører |
|
|
|
10 |
|
10
|
bAgder krets |
|
1. Froland |
1927 |
Alf Halvorsen |
stasjonsmester |
Blakstad |
2 |
|
2 |
12 |
|
16
|
Agder krets |
|
1. Risør |
|
Finn Bader |
sogneprest |
Risør |
2 |
|
8 |
34 |
|
44
|
Bergens krets. |
Kretschef: maler Peder Frantzen, Hop
|
Bergens krets |
|
Bergens Ynglingeforenings avdeling. P.t. uten avdelingschef.
|
Bergens krets |
|
1. Bergen |
17-4-11 |
F. W. Rieber-Mohn |
o.r.sakfører |
Torvet 3, Bergen |
4 |
2 |
21 |
20 |
6 |
53
|
Bergens krets |
|
2. Bergen |
25-5-12 |
Jacob Andreassen |
kontorist |
Lyder Sagensgate 12 |
2 |
|
22 |
15 |
5 |
45
|
Bergens krets |
|
3. Bergen |
11-9-14 |
Otto Målstad |
statsl.betjent 1 |
Fosswinckelgaten 50 b |
4 |
5 |
23 |
19 |
|
51
|
Bergens krets |
|
4. Bergen |
26-3-12 |
Frithjof Kayser |
kasserer |
Nye Sandvigsvei 60, Bergen |
2 |
|
21 |
8 |
|
31
|
Bergens krets |
|
5. Bergen |
25-5-27 |
Erling Nestvold |
student |
Sverresborg, Bergen |
2 |
1 |
2 |
26 |
|
31
|
Bergens krets |
|
6. Bergen |
15-9-21 |
Christian Erichsen |
hattemaker |
Konsul Børsgate 54 |
2 |
2 |
13 |
19 |
6 |
42
|
Bergens krets |
|
7. Bergen |
1-9-21 |
Julius Rogstad |
sperrebud |
Arnoldus Reimersgate 4 |
3 |
|
15 |
5 |
|
23
|
Bergens krets |
|
8. Bergen |
17-3-12 |
Peder Frantzen |
maler |
Hop st. |
2 |
4 |
14 |
3 |
|
23
|
Bergens krets |
|
9. Bergen |
29-9-18 |
Bernt Råheim |
kontorist |
Tordenskjoidsgate 7, Bergen |
2 |
|
4 |
30 |
|
36
|
Bergens krets |
|
10. Bergen |
29-1-20 |
Johan Mikkelsen |
kontorist |
Nordnesveien 10, Bergen |
3 |
2 |
16 |
18 |
|
39
|
Bergens krets |
|
11. Bergen |
14-4-20 |
Herlof Helland |
ekspeditør |
øvre Sandviksvei 8, Bergen |
3 |
|
11 |
14 |
5 |
33
|
Bergens krets |
|
12. Bergen |
4-5-20 |
Marius Flagtvedt |
kjemiker |
Bergens Gassverk, Bergen |
1 |
1 |
16 |
19 |
|
37
|
Bergens krets |
|
13. Bergen |
25-5-12 |
Ragnvald Myhrstad |
kontorbud |
Olav Kyrresgate 45 |
2 |
2 |
12 |
15 |
|
31
|
Bergens krets |
|
14. Bergen |
25-5-12 |
Sverre Steen Pedersen |
kasserer |
N. Korskirkealmening 8 |
3 |
|
18 |
7 |
|
28
|
Bergens krets |
|
16. Bergen |
30-9-22 |
Arne Andersen |
handelsbetjent |
Ladegårdsgate 24 |
2 |
3 |
18 |
|
5 |
28
|
Bergens krets |
|
19. Bergen |
22-5-22 |
Alv Eidevik |
kontorist |
Rebslagerbakken 4, Bergen |
1 |
|
5 |
30 |
7 |
43
|
Bergens krets |
|
21. Bergen |
5-3-23 |
Bernhard Laurhammer |
kontorhjelp |
Knøsesmuget 19 |
1 |
|
4 |
11 |
|
16
|
Bergens krets |
|
24. Bergen |
9-9-27 |
Thorolf Smith |
korrespondent |
Vetrlidsalmening 23 |
2 |
1 |
6 |
13 |
|
22
|
Bergens krets |
* |
1. Eid |
9-6-27 |
Knut A. Moen |
pr.løitnant |
Nordfjordeid |
2 |
|
|
10 |
|
12
|
Bergens krets |
|
1. Fjøsanger |
19-9-21 |
P. t. uten fører |
3 |
4 |
12 |
18 |
|
37
|
Bergens krets |
|
1. Florø |
25-3-20 |
Berg Rolness |
sogneprest |
Florø |
1 |
|
8 |
15 |
|
24
|
Bergens krets |
|
1. Førde |
23-4-25 |
Kristian Hope |
snekker |
Førde |
2 |
|
5 |
16 |
|
23
|
Bergens krets |
* |
1. Gyldenpris |
24-11-26 |
Thorvald Eriksen |
stud.teol. |
Stølegaten 4 a, Bergen |
2 |
|
10 |
20 |
|
32
|
Bergens krets |
* |
1. Hop |
21-12-27 |
Ingolv Eik |
lærer |
Hop st. |
2 |
|
10 |
20 |
|
32
|
Bergens krets |
|
1. Laksevåg |
18-5-11 |
P. t. troppsassistenten |
3 |
3 |
24 |
10 |
|
40
|
Bergens krets |
|
2. Laksevåg |
1-6-23 |
P. t. troppsassistenten |
2 |
|
19 |
16 |
|
37
|
Bergens krets |
|
1. Lervik |
15-2-13 |
Carsten Andresen |
ingeniør |
Lillebø gruber, Stord |
2 |
|
14 |
21 |
|
37
|
Bergens krets |
|
1. Minde |
13-10-22 |
Ivar Nordenborg |
lagerbetjent |
Falsens vei 80, Minde |
1 |
|
7 |
13 |
|
21
|
Bergens krets |
|
2. Minde |
31-3-26 |
Ludvig Hoff |
verksmester |
Villavei 13, Minde |
2 |
|
11 |
9 |
|
22
|
Bergens krets |
|
1. Nesttun |
29-12-20 |
Malvin Frantzen |
lagermann |
Nestun pr. Bergen |
2 |
1 |
18 |
11 |
8 |
40
|
Bergens krets |
|
1. Nordheimsund |
9-12-28 |
Einar Melvær |
lærer |
Nordheimsund |
2 |
|
|
13 |
|
15
|
Bergens krets |
|
1. Odda |
23-4-26 |
Lars øye |
fabrikkarbeider |
Odda |
1 |
|
6 |
17 |
|
24
|
Bergens krets |
|
1. Os |
15-1-29 |
Torbjørn Vik |
lærer |
Osøren |
2 |
|
|
43 |
|
45
|
Bergens krets |
|
1. Rubbestadneset |
8-3-29 |
Mons Meling |
mekaniker |
Rubbestadneset |
1 |
|
|
5 |
|
6
|
Bergens krets |
|
1. Salhus |
29-11-28 |
Olav Langeland |
|
Salhus pr. Bergen |
2 |
|
|
27 |
|
29
|
Bergens krets |
* |
1. Seminar |
29-1-23 |
P. t. uten fører |
|
|
|
10 |
|
10
|
Bergens krets |
|
1. Skånevik |
31-10-28 |
Kristen Nilsen |
sogneprest |
Skånevik |
2 |
|
|
20 |
|
22
|
Bergens krets |
|
1. Stend |
24-4-21 |
J. Jellestad |
tekniker |
Stend |
2 |
|
5 |
|
|
14
|
Bergens krets |
* |
1. Stongfjorden |
5-8-26 |
O. Bergset |
lærer |
Stongfjorden |
2 |
|
7 |
|
|
15
|
Bergens krets |
|
1. Strandvik |
8-3-29 |
Leiv Tveit |
lærer |
Strandvik |
1 |
|
|
12 |
|
13
|
Bergens krets |
|
1. Valestrandfossen |
1928 |
Audfinn Hammer |
student |
Valestrandsfossen |
1 |
|
|
5 |
|
6
|
Bergens krets |
|
1. Voss |
1-2-20 |
Ivar Væthe |
postekspeditør |
Voss |
2 |
3 |
29 |
16 |
|
50
|
Bergens krets |
|
1. Ulvik |
30-4-27 |
Einar Ystås |
gårdsarbeider |
Ulvik |
2 |
1 |
9 |
15 |
|
27
|
Bergens krets |
|
1. Årstad |
2-3-19 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
|
10 |
10 |
|
21
|
Buskerud krets. |
Kretschef: tekniker Ahlert Horn, Hokksund
|
Buskerud krets |
|
Drammens avdeling. |
Avdelingschef: Oskar D. Holst, Kirkebakken 11, Drammen
|
Buskerud krets |
|
Kongsberg avdeling. |
Avdelingschef: P. t. uten avdelingschef.
|
Buskerud krets |
|
1. Drammen |
12-1-21 |
Joh. N. Fjeldstad |
kontorist |
Tomtegaten 57, Drammen |
4 |
|
21 |
31 |
|
56
|
Buskerud krets |
|
2. Drammen |
10-9-12 |
Reidar H. Lund |
reisende |
Haugesgate 20, Drammen |
4 |
|
42 |
6 |
10 |
62
|
Buskerud krets |
|
3. Drammen |
24-5-14 |
P. t. troppsassistenten |
2 |
|
18 |
8 |
|
28
|
Buskerud krets |
|
4. Drammen |
28-10-13 |
Oskar D. Holst |
kontorist |
Kirkebakken II, Drammen |
2 |
|
29 |
19 |
|
50
|
Buskerud krets |
|
6. Drammen |
11-6-23 |
Helge A. Jørstad |
vaktmester |
Latinskolen, Drammen |
3 |
|
7 |
7 |
|
17
|
Buskerud krets |
|
7. Drammen |
11-10-24 |
Thorolf Kristensen |
kontorist |
Konnerudgaten 27 |
2 |
1 |
22 |
9 |
|
34
|
Buskerud krets |
* |
1. Geithus |
19-6-20 |
Gunnar W. Dahl |
arbeider |
Gravfoss, Geithus |
2 |
|
5 |
13 |
|
20
|
Buskerud krets |
|
1. Hokksund |
16-4-16 |
Ahlert Horn |
tekniker |
Hokksund |
3 |
|
9 |
19 |
5 |
36
|
Buskerud krets |
|
1. Hønefoss |
27-4-15 |
P. t. troppsassistenten |
2 |
4 |
21 |
35 |
|
62
|
Buskerud krets |
|
1. Kongsberg |
21-3-15 |
Gudmund Wigant |
lærer |
Ekerveien |
3 |
2 |
27 |
3 |
|
35
|
Buskerud krets |
|
2. Kongsberg |
29-4-23 |
John Lagesen |
ekspeditør |
Baneveien |
2 |
|
10 |
10 |
|
22
|
Buskerud krets |
|
3. Kongsberg |
12-5-25 |
Georg Moen |
våbenarbeider |
Sandsværveien |
2 |
|
9 |
15 |
|
26
|
Buskerud krets |
|
1. Lier |
28-1-23 |
K. Kristoffersen |
elektriker |
Lier |
1 |
|
8 |
5 |
|
14
|
Buskerud krets |
|
2. Lier |
1-1-25 |
A. Øvrebø |
lærer |
Sylling st |
3 |
|
8 |
20 |
|
31
|
Buskerud krets |
|
1. Mjøndalen |
17-2-22 |
Johan A. Vik |
skoleinspektør |
Mjøndalen |
3 |
|
1 |
18 |
|
22
|
Buskerud krets |
|
1. Røyken |
9-3-28 |
Gustav A. Bækkevold |
småbruker |
Røyken |
2 |
|
5 |
13 |
|
20
|
Buskerud krets |
|
1. Sigdal |
1-12-25 |
O. O. Bakken |
|
Prestfoss, Sigdal |
2 |
|
|
5 |
|
7
|
Buskerud krets |
|
1. Skoger |
25-2-25 |
Birger Sørensen |
postledsager |
Havnegaten 25, Drammen |
2 |
|
13 |
9 |
|
24
|
Buskerud krets |
|
1. Svelvik |
1-12-25 |
Ragnvald Eier |
maskinsetter |
Svelvik |
1 |
|
8 |
10 |
|
19
|
Buskerud krets |
|
1. Vestfossen |
18-2-28 |
Anders Fosen |
elektriker |
Vestfossen |
2 |
|
8 |
20 |
|
30
|
Buskerud krets |
|
1. Vikesund |
8-3-21 |
Ottar Opheim |
lærer |
Vikesund |
2 |
|
11 |
17 |
|
30
|
Buskerud krets |
* |
1. Åmot |
3-1-23 |
Einar Hølbakken |
chauffør |
Åmot, Modum |
2 |
|
1 |
9 |
|
12
|
Finnmark krets. |
Kretschef: lærer Petter Megrund, Vadsø
|
Finnmark krets |
* |
1. Hammerfest |
25-3-12 |
P. t. troppsassistenten |
2 |
|
10 |
13 |
|
25
|
Finnmark krets |
|
2. Hammerfest |
14-3-28 |
Fillip Tapper |
vaktmann |
Hammerfest |
2 |
|
10 |
8 |
|
20
|
Finnmark krets |
|
1. Kirkenes |
6-7-25 |
Sverre Dølvik |
lærer |
Kirkenes |
2 |
|
19 |
17 |
|
38
|
Finnmark krets |
|
2. Kirkenes |
8-3-29 |
Toralv Tveiten |
kaptein |
Kirkenes |
2 |
|
|
25 |
|
27
|
Finnmark krets |
* |
1. Mehamn |
6-12-25 |
Anathon Lillevik |
handelsbetjent |
Mehavn |
2 |
|
8 |
5 |
|
15
|
Finnmark krets |
|
1. Vadsø |
18-3-25 |
Petter Megrund |
lærer |
Vadsø |
2 |
|
8 |
22 |
|
32
|
Finnmark krets |
|
1. Vardø |
24-9-22 |
Karl D. Ingebriktsen |
lærer |
Vardø |
3 |
|
13 |
14 |
|
30
|
Finnmark krets |
|
2. Vardø |
1-10-27 |
Eilert Engebretsen |
lærer |
Vardø |
2 |
|
17 |
9 |
|
28
|
Glomdalen krets. |
Kretschef: bankkasserer Alf Ødegård, Kongsvinger.
|
Glomdalen krets |
|
1. Kongsvinger |
23-3-20 |
Leif Berg |
politikonstabel |
Kongsvinger |
1 |
1 |
15 |
9 |
|
26
|
Glomdalen krets |
|
2. Kongsvinger |
16-11-24 |
Oscar Snare |
kontormann |
Kongsvinger |
1 |
1 |
15 |
7 |
|
24
|
Glomdalen krets |
|
1. Grue |
13-6-26 |
O. Vangerud |
lærer |
Kirkenær |
2 |
|
5 |
8 |
|
15
|
Glomdalen krets |
|
1. Skarnes |
1-7-24 |
Olav Rasten |
lærer |
Skarnes |
2 |
|
6 |
6 |
|
14
|
Glomdalen krets |
* |
1. Sørum |
16-2-25 |
Albert Sørlie |
forsorgsforstander |
Norli, Sørum |
2 |
|
5 |
8 |
|
15
|
Grenland krets. |
Kretschef: kjøbmann A. Kjellsen, Porsgrund.
|
Grenland krets |
|
Kragerø avdeling. |
Avdelingschef: G. Akhus.
|
Grenland krets |
|
Porsgrund avdeling. |
Avdelingschef: Ingebret Øvrum.
|
Grenland krets |
|
Skien avdeling. |
Avdelingschef: Einar Brynhildsen.
|
Grenland krets |
|
1. Brevik |
23-3-26 |
Olav Skjellaug |
kirkesanger |
Brevik |
2 |
2 |
17 |
9 |
|
30
|
Grenland krets |
|
1. Kragerø |
16-11-18 |
Erik Krafft |
fiskehandler |
Kragerø |
1 |
|
18 |
5 |
|
24
|
Grenland krets |
|
2. Kragerø |
13-6-25 |
Hans Lillethun |
pastor |
Kragerø |
1 |
|
|
16 |
|
17
|
Grenland krets |
|
3. Kragerø |
1-7-28 |
Ragnar Eriksen |
bankfunksjonær |
Havnen 84, Kragerø |
2 |
|
10 |
17 |
|
29
|
Grenland krets |
|
1. Langesund |
16-2-22 |
Johan Hansen |
politibetj. |
Langesund |
2 |
|
23 |
7 |
|
32
|
Grenland krets |
|
1. Porsgrund |
16-11-12 |
Leif Boye |
kontorist |
Ligaten, Porsgrund |
2 |
|
6 |
10 |
|
18
|
Grenland krets |
|
2. Porsgrund |
13-6-25 |
Birger Grønn |
ing. |
Porsgrund |
1 |
|
5 |
11 |
|
17
|
Grenland krets |
|
3. Porsgrund |
1-7-20 |
Ingebret Øvrum |
lærer |
Porsgrund |
2 |
1 |
31 |
21 |
|
55
|
Grenland krets |
|
4. Porsgrund |
16-2-26 |
Georg Larsen |
postbud |
Skolegaten, Porsgrund |
2 |
|
5 |
22 |
|
29
|
Grenland krets |
|
1. Skien |
16-2-16 |
Andreas Flood Mortensen |
lærer |
Nygaten 4, Skien |
2 |
|
26 |
15 |
|
43
|
Grenland krets |
|
2. Skien |
16-2-17 |
Bjarne Kortner |
lærer |
Tomtegaten 57, Skien |
2 |
|
36 |
|
|
38
|
Grenland krets |
|
3. Skien |
16-2-14 |
Einar Brynhildsen |
ekspeditør |
N. Falkum, Skien |
1 |
|
25 |
11 |
|
37
|
Grenland krets |
|
4. Skien |
16-2-19 |
Alf Brynhildsen |
elektriker |
Falkum, Skien |
1 |
|
27 |
8 |
|
36
|
Grenland krets |
|
5. Skien |
1924 |
Arnt Haraldsen |
montør |
Øvregate 27, Skien |
2 |
|
39 |
20 |
|
61
|
Grenland krets |
|
6. Skien |
16-2-28 |
Anker Jacobsen |
kontorist |
Asbjørnsensgt. 10, Skien |
2 |
|
2 |
11 |
|
15
|
Grenland krets |
|
1. Skotfoss |
16-2-22 |
A. Kjellsen |
kjøbmann |
Skotfoss |
3 |
|
35 |
10 |
14 |
62
|
Grenland krets |
|
1. Stathelle |
16-2-21 |
Olav Gøystdal |
lærer |
Stathelle |
2 |
|
12 |
7 |
|
21
|
Grenland krets |
|
1. Ulefoss |
16-2-19 |
Thorolf Hernholm |
|
Ulefoss |
2 |
|
24 |
27 |
|
53
|
Gudbrandsdalens krets. |
Kretschef: lærer Chr. Thorsrud, Lillehammer.
|
Gudbrandsdalens krets |
|
Lillehammer avdeling. |
Avdelingschef: dr. H. Chr. Wennevold, Lillehammer.
|
Gudbrandsdalens krets |
|
1. Follebu |
23-3-27 |
Nils Nordal |
lærer |
Follebu |
1 |
|
|
6 |
|
7
|
Gudbrandsdalens krets |
* |
1. Gausa |
1927 |
Einar Glomnes |
lærer |
Segalstad Bru |
2 |
|
|
20 |
|
22
|
Gudbrandsdalens krets |
|
1. Lillehammer |
4-11-18 |
Hans Chr. Wennevold |
læge |
Lillehammer |
3 |
10 |
11 |
6 |
|
30
|
Gudbrandsdalens krets |
|
2. Lillehammer |
1-1-24 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
2 |
17 |
3 |
|
23
|
Gudbrandsdalens krets |
|
3. Lillehammer |
8-12-26 |
Harald Jacobsen |
butikkchef |
Lillehammer |
2 |
|
8 |
17 |
|
27
|
Gudbrandsdalens krets |
* |
4. Lillehammer |
2-9-27 |
Anton Aspen |
handelsbetj. |
Lillehammer |
2 |
|
1 |
8 |
|
11
|
Gudbrandsdalens krets |
|
1. Otta |
28-7-25 |
Henrik Tangen |
kontorist |
Otta |
1 |
|
|
6 |
|
7
|
Gudbrandsdalens krets |
|
1. Ringebu |
1-12-23 |
J. M. Bue |
lærer |
Ringebu |
2 |
3 |
8 |
7 |
|
20
|
Helgeland krets. |
Kretschef: Alf T. Nielsen, Brønnøysund.
|
Helgeland krets |
|
1. Brønnøysund |
2-8-21 |
Alf T. Nielsen |
dampskibsekspeditør |
Brønnøysund |
2 |
|
12 |
14 |
|
28
|
Helgeland krets |
* |
1. Mo |
29-4-26 |
Sigurd Pedersen |
bankkasserer |
Mo i Ranen |
1 |
|
|
6 |
|
7
|
Helgeland krets |
* |
1. Mosjøen |
24-6-18 |
Gunnar Petersen |
ing. |
Mosjøen |
1 |
|
2 |
20 |
|
23
|
Helgeland krets |
|
1. Sandnessjøen |
1-7-21 |
Lars Ottestad |
telegrafist |
Sandnessjøen |
1 |
|
33 |
17 |
|
51
|
Helgeland krets |
|
1. Vega |
6-3-28 |
W. Støren Castberg |
sognepr. |
Rørøy, Vega i Helgeland |
1 |
|
|
14 |
|
15
|
Nord-Trøndelag krets. |
Kretschef: skogassistent Johs. Rustad, Steinkjer.
|
Nord-Trøndelag krets |
|
1. Levanger |
7-6-21 |
A. Nergård |
vaktmester |
Levanger |
3 |
|
14 |
17 |
|
34
|
Nord-Trøndelag krets |
* |
2. Levanger |
22-4-26 |
Arthur Ekeberg |
pastor |
Levanger |
2 |
|
|
13 |
|
15
|
Nord-Trøndelag krets |
* |
1. Namsos |
1-5-18 |
Mathias Tyldum |
kontorist |
Namsos |
1 |
|
20 |
39 |
|
60
|
Nord-Trøndelag krets |
* |
1. Røstad |
17-5-21 |
Olav Vandvik |
lærer |
Levanger |
1 |
|
|
20 |
|
21
|
Nord-Trøndelag krets |
|
1. Snåsa |
1925 |
Sigv. Strømme |
sogneprest |
Snåsa |
1 |
|
3 |
4 |
|
8
|
Nord-Trøndelag krets |
|
1. Steinkjer |
17-3-28 |
Johs. Rustad |
skogass. |
Steinkjer |
2 |
|
9 |
34 |
8 |
53
|
Oslo krets. |
Kretschef: lektor Heidenstrøm, Kirkeveien 41, Oslo
|
Oslo krets |
|
1. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Rolf Lykken, Jac. Ållsgate 47, Oslo.
|
Oslo krets |
|
2. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: P. t. uten avdelingschef.
|
Oslo krets |
|
3. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Per Tennfjord, Magnus Bergsgt. 3, Oslo.
|
Oslo krets |
|
4. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Ragnvald Martens, Theresegate 8, Oslo.
|
Oslo krets |
|
5. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Ivar Gjerdrum, Schweigårdsgate 95, Oslo.
|
Oslo krets |
|
6. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Kristian Amundsen, Bjerregårdsgt. 22, Oslo.
|
Oslo krets |
|
7. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Frithjof Groth, Skøyen.
|
Oslo krets |
|
8. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Halfdan Nielsen, Holstsgt. 1, Oslo.
|
Oslo krets |
|
9. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Kristoffer Ruud, Tromsøgaten 9, Oslo.
|
Oslo krets |
|
10. Oslo avdeling. |
Avdelingschef: Arne Skaug, Fossveien 19, Oslo.
|
Oslo krets |
|
Bærums avdeling. |
Avdelingschef: Sv. Mo Skrede, Jar pr. Lilleaker.
|
Oslo krets |
|
Nordstrands avdeling. |
Avdelingschef: Haakon Helliesen, Bekkelaget.
|
Oslo krets |
|
1. Oslo |
23-5-10 |
Finn Krohn |
stud. med. |
Frydenlundsgate 17, Oslo |
3 |
5 |
17 |
11 |
|
36
|
Oslo krets |
|
2. Oslo |
19-11-11 |
H. Møller Gasmann |
lektor |
Harbitzgate 19 b, Oslo |
2 |
10 |
26 |
10 |
7 |
55
|
Oslo krets |
|
3. Oslo |
24-2-11 |
Knut Christophersen |
stud. jur. |
Tuengen Alle 20, V. Aker |
1 |
10 |
29 |
17 |
|
57
|
Oslo krets |
|
4. Oslo |
26-1-20 |
Arne Stein Mellegård |
stud. med. |
Dalsbergstien 12, Oslo |
3 |
4 |
17 |
4 |
|
28
|
Oslo krets |
|
5. Oslo |
25-5-11 |
P. t. troppsassistenten |
2 |
2 |
17 |
18 |
|
39
|
Oslo krets |
|
6. Oslo |
9-1-11 |
Erling Normann |
bokholder |
Ullevålsveien 19, Oslo |
3 |
3 |
24 |
7 |
|
37
|
Oslo krets |
|
7. Oslo |
9-10-11 |
Holger Fangel |
avdelingschef |
Solstua, Nygård, V. Aker |
2 |
2 |
14 |
10 |
|
28
|
Oslo krets |
|
8. Oslo |
9-10-11 |
Kristian Harstad |
stud. med. |
Thv. Meyersgt. 27, Oslo |
2 |
5 |
18 |
11 |
|
36
|
Oslo krets |
|
9. Oslo |
28-3-13 |
E. M. Jensen |
malermester |
Theresegate 41, Oslo |
3 |
3 |
50 |
9 |
|
65
|
Oslo krets |
|
10. Oslo |
5-5-23 |
Svein T. Jensen |
bokholderassistent |
Skjelderupsgt. 12 |
2 |
2 |
22 |
13 |
|
39
|
Oslo krets |
|
11. Oslo |
27-11-26 |
P. t. troppsassistenten |
2 |
|
39 |
3 |
|
44
|
Oslo krets |
|
12. Oslo |
5-5-23 |
Nils Seim |
sekretær |
Vaterlandskirken, Oslo |
2 |
|
29 |
18 |
|
49
|
Oslo krets |
|
13. Oslo |
1-10-17 |
Ludvig Brosstad |
tollopsynsmann |
Mandalsgt. 3, Oslo |
2 |
1 |
27 |
|
|
30
|
Oslo krets |
|
14. Oslo |
18-2-19 |
Ragnvald Knutsen |
pr.løitnant |
Mariegate 7 b, Oslo |
4 |
21 |
49 |
17 |
|
91
|
Oslo krets |
|
15. Oslo |
9-12-20 |
A. F. Melby |
bankbokholder |
Ekebergveien 5, Oslo |
3 |
3 |
20 |
5 |
3 |
34
|
Oslo krets |
|
16. Oslo |
9-10-25 |
Einar B. Nielsen |
selger |
Holbergsgate 23, Oslo |
1 |
1 |
17 |
6 |
|
25
|
Oslo krets |
|
17. Oslo |
5-2-19 |
Karsten Berg |
bankbestyrer |
Solstua, Nygård, V. Aker |
2 |
|
19 |
6 |
13 |
40
|
Oslo krets |
|
18. Oslo |
11-6-26 |
Ragnar Hartsang |
elektrotekniker |
Kjelsåsveien 38, Grefsen |
2 |
1 |
26 |
7 |
|
36
|
Oslo krets |
|
19. Oslo |
15-9-19 |
Arne Hansen |
modellsnekker |
Vogtsgate 10, Oslo |
1 |
1 |
14 |
7 |
|
23
|
Oslo krets |
|
20. Oslo |
22-3-21 |
Ørnulf Henriksen |
stud. teol. |
Bjerregårdsgate 13, Oslo |
3 |
|
45 |
2 |
|
50
|
Oslo krets |
|
22. Oslo |
13-9-20 |
Kristen Gossner |
bokholder |
Bjerregårdsgate 26, Oslo |
2 |
2 |
21 |
10 |
7 |
42
|
Oslo krets |
|
23. Oslo |
25-9-25 |
Erling Willoch |
kjemiker |
Sofiesgate 60, Oslo |
1 |
|
22 |
7 |
|
30
|
Oslo krets |
|
24. Oslo |
1-10-20 |
Arne Brattegjerde |
ekspeditør |
Dæhlenenggaten 29, Oslo |
2 |
2 |
17 |
18 |
|
39
|
Oslo krets |
|
25. Oslo |
11-4-21 |
Ivar Gjerdrum |
bokholder |
Schweigårdsgate 95, Oslo |
3 |
2 |
18 |
27 |
|
50
|
Oslo krets |
|
26. Oslo |
20-2-20 |
Jens Beilegård |
lagerekspd. |
Nordstrandshøgda |
1 |
|
16 |
9 |
|
26
|
Oslo krets |
|
27. Oslo |
25-2-20 |
Kristian Amundsen |
bankassistent |
Bjerregårdsgt. 22 |
2 |
7 |
12 |
7 |
|
28
|
Oslo krets |
|
28. Oslo |
28-9-25 |
Gunnar Breiby |
møbelsnekker |
Tøiengaten 36, Oslo |
2 |
|
4 |
13 |
|
19
|
Oslo krets |
|
29. Oslo |
6--2-23 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
|
20 |
18 |
|
39
|
Oslo krets |
|
30. Oslo |
23-12-23 |
P. t. troppsassistenten |
2 |
|
17 |
8 |
|
27
|
Oslo krets |
|
31. Oslo |
5-11-24 |
Gunnar H. Christensen |
agent |
Helgesensgt. 22, Oslo |
1 |
5 |
|
16 |
|
22
|
Oslo krets |
|
32. Oslo |
23-2-26 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
|
7 |
6 |
|
14
|
Oslo krets |
|
33. Oslo |
23-3-26 |
Otto Olsen |
ekspeditør |
Sarpsborggaten 12, Oslo |
1 |
|
19 |
11 |
|
31
|
Oslo krets |
|
34. Oslo |
1-5-26 |
Kristoffer Ruud |
ekspeditør |
Tromsøgaten 9, Oslo |
4 |
|
13 |
10 |
|
27
|
Oslo krets |
|
35. Oslo |
1-11-26 |
Ragnvald Kristensen Eek |
kontorist |
Etterstadgt. 22 .. |
2 |
1 |
25 |
13 |
|
41
|
Oslo krets |
|
36. Oslo |
1-4-27 |
Henry E. Johansen |
Chauffør |
Torshovgaten 5, Oslo |
2 |
|
2 |
8 |
|
12
|
Oslo krets |
|
37. Oslo |
9-4-27 |
Walther Marienborg |
mekaniker |
Toftesgate 41, Oslo |
3 |
1 |
6 |
18 |
|
28
|
Oslo krets |
|
38. Oslo |
22-6-27 |
Henry Lund |
kasserer |
Storgaten 38, Oslo |
1 |
|
12 |
8 |
|
21
|
Oslo krets |
|
39. Oslo |
26-10-27 |
Ørnulf Sommerstad |
kirketjener |
Sofienberggt. 15, Oslo |
2 |
|
13 |
22 |
|
37
|
Oslo krets |
|
40. Oslo |
2-2-28 |
Odd Sunde |
kasserer og bokh. |
Enebakveien 17, Oslo |
1 |
|
8 |
19 |
|
28
|
Oslo krets |
|
41. Oslo |
30-8-28 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
3 |
19 |
5 |
|
28
|
Oslo krets |
|
42. Oslo |
9-10-28 |
Torstein Fyri |
stud. jur. |
Birkelundsgaten 5, Oslo |
1 |
2 |
7 |
|
|
10
|
Oslo krets |
|
1. Bekkelaget |
5-5-15 |
Rolf Bosse Berntzen |
urmaker |
Bekkelagshøgda . |
2 |
3 |
16 |
10 |
13 |
44
|
Oslo krets |
* |
2. Bekkelaget |
18-6-25 |
P. t. uten fører |
2 |
1 |
12 |
15 |
|
30
|
Oslo krets |
|
1. Bestum |
9-4-19 |
Ole Harstad |
ekspeditør |
Fjeldheim, Lilleaker |
2 |
5 |
53 |
|
|
60
|
Oslo krets |
|
2. Bryn |
10-9-26 |
Emil Walløe |
fabrikant |
Bryn . |
2 |
|
15 |
22 |
|
39
|
Oslo krets |
|
1. Bygdø |
9-11-25 |
Jens Jacobsen |
trafikkassistent |
Fredriksdal, Bygdø |
1 |
|
10 |
5 |
|
16
|
Oslo krets |
|
1. Grefsen |
23-4-24 |
Jørgen Fennefoss |
lærer |
Kapellveien 65, Grefsen |
1 |
|
31 |
14 |
|
46
|
Oslo krets |
|
1. Grorud |
14-6-16 |
Thorbjørn Stokke |
lærer |
Grorud |
3 |
|
10 |
33 |
|
46
|
Oslo krets |
|
1. Høvik |
26-10-22 |
J. C. Aird |
British Vice Consul |
British Consulate, Oslo |
1 |
2 |
7 |
10 |
|
20
|
Oslo krets |
|
2. Høvik |
1-9-25 |
Olav Osvaag |
lærer |
Munchs Pensjonatsk., Blommenholm |
2 |
|
10 |
9 |
|
21
|
Oslo krets |
|
1. Jar |
20-5-15 |
P. t. uten fører |
1 |
|
14 |
5 |
|
20
|
Oslo krets |
|
1. Kjelsås |
1-6-20 |
Birger Pedersen |
chauffør |
Engveien 22, Grefsen |
2 |
|
13 |
10 |
|
25
|
Oslo krets |
|
1. Kolbotn |
2-4-22 |
Hans Knutsen |
kontorist |
Kolbotn |
2 |
2 |
16 |
10 |
6 |
36
|
Oslo krets |
|
2. Kolbotn |
6-11-26 |
Hjalmar Lie |
sekretær |
Kolbotn |
2 |
|
16 |
8 |
|
26
|
Oslo krets |
|
3. Kolbotn |
21-6-27 |
Henry Lundin |
ekspeditør |
Kolbotn . |
1 |
|
7 |
3 |
|
11
|
Oslo krets |
|
1. Lilleaker |
2-10-25 |
Jacob Vaage |
stud. real. |
Lilleaker . |
1 |
|
|
22 |
|
23
|
Oslo krets |
|
1. Lillestrøm |
8-4-22 |
Gunnar Engebretsen |
kontorist |
Jernbanegt. 3, Lillestr |
1 |
|
16 |
16 |
|
33
|
Oslo krets |
|
2. Lillestrøm |
5-6-24 |
Rolf Nilsen |
bokh. |
Nesgaten, Lillestrøm |
1 |
2 |
13 |
12 |
|
28
|
Oslo krets |
|
1. Ljan |
18-3-22 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
3 |
25 |
4 |
|
33
|
Oslo krets |
|
1. Nittedal |
8-10-25 |
Carl W. Magnussen |
sakfører |
Nittedal |
2 |
|
9 |
9 |
|
20
|
Oslo krets |
|
1. Nordstrand |
5-5-15 |
Haakon Helliesen |
kontorchef |
Bekkelaget |
2 |
|
33 |
|
17 |
52
|
Oslo krets |
|
2. Nordstrand |
5-5-27 |
Odd Berg |
kontorist |
Nordstrand |
3 |
1 |
20 |
10 |
4 |
38
|
Oslo krets |
|
1. Oppegård |
4-11-25 |
Hilding Andersen |
murer |
Lynnås, Oppegård |
2 |
1 |
26 |
7 |
|
36
|
Oslo krets |
|
1. Sandvika |
26-9-23 |
Christoffer Røhne |
cand. oecon. |
Sandvika |
2 |
|
16 |
23 |
10 |
51
|
Oslo krets |
* |
1. Simensbråten |
5-5-27 |
Jørgen Jørgensen |
|
Åsbakken, Simensbr., Ø. Aker |
1 |
3 |
5 |
8 |
|
17
|
Oslo krets |
|
2. Slemdal |
1926 |
Gunnar H. Westgård |
lærer |
Majorstuveien 33, Oslo |
2 |
3 |
22 |
10 |
|
37
|
Oslo krets |
|
1. Stabekk |
20-5-15 |
Arne H. Lae |
redaktør |
Stabekk |
2 |
2 |
23 |
8 |
16 |
51
|
Oslo krets |
|
2. Stabekk |
20-5-15 |
P. t. troppsassistenten |
1 |
5 |
25 |
13 |
|
44
|
Oslo krets |
* |
1. Tåsen |
13-8-27 |
Hilmar J. Blaker |
selger |
Nordberg gartneri, Tåsen |
1 |
|
10 |
9 |
|
20
|
Oslo krets |
|
1. Ullevål |
5-5-26 |
Sverre Erichsen |
selger |
Kirkeveien 88, Oslo |
1 |
19 |
35 |
7 |
|
62
|
Oslo krets |
|
1. Oslo avdelings Rovertropp |
9-10-28 |
Eyvind Knutsen |
agent |
Munkedamsveien 67, Oslo |
2 |
|
|
|
9 |
11
|
Oslo krets |
|
1. Stabekk tropps ulveflokk |
17-3-28 |
Lilly Broen |
kontordame |
Stabekk |
|
|
|
|
|
23
|
Romsdal & Nordmøre krets. |
Kretschef: lærer O. S. Nås, Molde.
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
Molde avdeling. |
Avdelingschef: O. S. Nås, Molde.
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
Kristiansund avdeling . |
Avdelingschef: Joh. Eikrem, Kristiansund N..
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
1. Kristiansund |
12-4-12 |
M. O. Kristensen |
student |
Hauggaten 15 b, Kr.sund N. |
2 |
|
20 |
38 |
|
60
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
2. Kristiansund |
22-5-12 |
Joh. Eikrem |
politibetj. |
Marstrandsgt. II. Kr.sund. N. |
2 |
3 |
27 |
6 |
|
38
|
Romsdal & Nordmøre krets |
* |
3. Kristiansund |
24-3-19 |
Bjarne Tronsborg || lærer || Bendixensgt. 20, Kr.sund N.|| style="text-align:right"|2||||style="text-align:right"|10||18||||style="text-align:right"|30
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
5. Kristiansund |
14-10-22 |
K. P. Frislid |
lærer |
Molde |
2 |
|
12 |
12 |
|
26
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
1. Molde |
15-3-17 |
Olav Hatlen |
meieribestyrer |
Molde |
2 |
2 |
27 |
12 |
|
43
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
2. Molde |
1-7-21 |
Ola Kosberg |
pølsemaker |
Molde |
3 |
|
14 |
2 |
|
19
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
1. Surna |
25-1-25 |
John J. Sæther |
handelsbetjent |
Surna |
1 |
|
10 |
6 |
|
17
|
Romsdal & Nordmøre krets |
|
1. Åndalsnes |
27-1-21 |
Helge Hatlemark |
sersjant |
Åndalsnes |
1 |
|
14 |
8 |
|
23
|
Salten krets. |
Kretschef: bankbokholder Gunnar Høgsæt, Bodø.
|
Salten krets |
|
1. Bodø |
19-3-12 |
Gunnar Høgsæt |
bankbokholder |
Bodø |
3 |
7 |
40 |
32 |
|
82
|
Salten krets |
* |
1. Bø |
22-7-26 |
Aslak Jacobsen |
handelsbestyrer |
Bø i Vesterålen |
1 |
|
7 |
15 |
|
23
|
Salten krets |
|
1. Fauske |
29-9-27 |
Bjarne Tellmann |
lærer |
Fauske |
2 |
|
|
11 |
|
13
|
Salten krets |
|
1. Kabelvåg |
1-10-26 |
Gunnar Hansen |
telegrafbud |
Kabelvåg |
2 |
|
|
24 |
|
26
|
Salten krets |
|
1. Leknes |
11-1-27 |
Carl Dundas |
|
Leknes i Lofoten |
1 |
|
|
10 |
|
11
|
Salten krets |
|
1. Skjervøy |
9-9-28 |
Ragnar Pedersen |
lensmannsbetj. |
Skjervøy |
1 |
|
|
12 |
|
13
|
Salten krets |
|
1. Stamsund |
4-8-28 |
Olav Lund |
lærer |
Stamsund |
2 |
|
|
9 |
|
11
|
Salten krets |
|
1. Sulitjelma |
23-5-25 |
Bjarne Bråten |
rørlegger |
Sulitjelma |
2 |
|
25 |
2 |
|
29
|
Salten krets |
|
1. Stokmarknes |
29-12-28 |
Johan Hveding |
kontorist |
Stokmarknes |
2 |
|
|
14 |
|
16
|
Salten krets |
|
1. Svolvær |
20-9-26 |
K. Jespersen |
kontorbetjent |
Svolvær |
1 |
|
10 |
25 |
|
36
|
Sunnmør krets. |
Kretschef: sogneprest L. Frøyland, Ålesund.
|
Sunnmør krets |
|
Ålesund avdeling. |
Avdelingschef: sogneprest L. Frøyland, Ålesund
|
Sunnmør krets |
|
1. Borgund |
23-6-24 |
Jens Skuggen |
ing. |
Skuggen, Ålesund |
2 |
|
6 |
12 |
|
20
|
Sunnmør krets |
* |
1. Volda |
1912 |
Olav Tømmerbakk |
lærer |
Volda |
2 |
|
14 |
9 |
|
25
|
Sunnmør krets |
* |
1. Åheim |
29-1-27 |
Arnfinn Løvold |
gårdbruker |
Åheim |
1 |
|
|
8 |
|
9
|
Sunnmør krets |
|
1. Ålesund |
8-3-11 |
Mandor Monsen |
snekker |
Røisegaten 13, Ålesund |
2 |
1 |
15 |
|
|
18
|
Sunnmør krets |
|
2. Ålesund |
8-3-11 |
Ole Myrseth |
kontormann |
Kirkegaten 41, Ålesund |
2 |
|
10 |
8 |
|
20
|
Sunnmør krets |
|
3. Ålesund |
8-3-11 |
Olav Næss |
mekaniker |
Buholmgaten 10, Ålesund |
1 |
|
25 |
4 |
1 |
31
|
Sunnmør krets |
|
4. Ålesund |
23-4-26 |
Alert Kristensen |
kontorist |
Grendsegaten 16, Ålesund |
2 |
1 |
15 |
4 |
|
22
|
Sunnmør krets |
|
5. Ålesund |
17-5-28 |
Karsten Larsen |
korrespondent |
Langeberggt. 3, Ålesund |
2 |
1 |
21 |
14 |
|
38
|
Sunnmør krets |
|
6. Ålesund |
28-2-28 |
Enoch Korsvold |
Klokker |
Kongensgate 1, Ålesund |
2 |
|
2 |
26 |
|
30
|
Sørlandets krets. |
Kretschef: sogneprest L. Frøyland, Ålesund.
|
Sørlandets krets |
|
Kr.sand avdeling . |
Avdelingschef: ing. Wilhelm Heistein, Kr.sand S.
|
Sørlandets krets |
|
Mandal avdeling. |
Avdelingschef: lærer A. Stoveland, Mandal.
|
Sørlandets krets |
* |
1. Birkenes |
6-4-26 |
Eivind Birkeland |
lærer
|
Birkeland pr. Lillesand . |
1 |
|
|
14 |
|
15
|
Sørlandets krets |
* |
1. Eide |
23-9-25 |
Trygve Tobiassen |
|
Lillesand |
|
|
|
10 |
|
10
|
Sørlandets krets |
|
1. Farsund |
7-5-26 |
P. t. uten fører |
|
3 |
5 |
8 |
|
16
|
Sørlandets krets |
* |
1. Justøy |
20-5-26 |
Torvald Langård |
|
Lillesand |
1 |
|
|
10 |
|
11
|
Sørlandets krets |
|
1. Kr.sand |
18-4-14 |
Wilhelm Heistein |
ing. |
Kristiansand S. |
4 |
|
7 |
10 |
|
21
|
Sørlandets krets |
|
2. Kr.sand |
14-3-15 |
P. t. troppsassistenten |
|
|
1 |
3 |
15 |
8 |
|
27
|
Sørlandets krets |
|
3. Kr.sand |
10-10-20 |
Randulf Upsahl |
lærhandler |
Kr.sand S. |
2 |
|
8 |
10 |
|
20
|
Sørlandets krets |
|
4. Kr.sand |
29-12-28 |
Andr. Thorvaldsen |
disponent |
Kongensgt. 71, Kr.sand S. |
2 |
|
|
12 |
|
14
|
Sørlandets krets |
|
1. Lillesand |
23-4-13 |
Trygve Tobiassen |
kjøbmann |
Lillesand |
2 |
|
21 |
32 |
4 |
59
|
Sørlandets krets |
|
1. Mandal |
9-1-22 |
Anton Stoveland |
lærer |
Mandal |
1 |
|
9 |
12 |
|
22
|
Sørlandets krets |
* |
2. Mandal |
25-10-27 |
W. H. Sandberg |
ing. |
Mandal |
2 |
|
8 |
10 |
|
20
|
Sørlandets krets |
|
1. Vennesla |
25-5-21 |
Tønnes Viksnes |
arbeider |
Vikeland |
2 |
|
18 |
12 |
|
32
|