Forskjell mellom versjoner av «Oslo»
(→Nedlagte eller fusjonerte speidergrupper i {{PAGENAME}}) |
|||
(22 mellomliggende revisjoner av 2 brukere er ikke vist) | |||
Linje 13: | Linje 13: | ||
|- style="font-style: italic; color: green;" | |- style="font-style: italic; color: green;" | ||
| | | | ||
− | '''Norges KFUK-KFUM-speidere:''' [[Bekkelaget KFUK-KFUM-speidere]], [[4. Bryn KFUK-KFUM-speidere]], [[Bryn 1 KFUK-KFUM-speidere]], [[Bøler KFUK-KFUM-speidere]], <br />[[Ellingsrud | + | '''Norges KFUK-KFUM-speidere:''' [[Bekkelaget KFUK-KFUM-speidere]], [[4. Bryn KFUK-KFUM-speidere]], [[Bryn 1 KFUK-KFUM-speidere]], [[Bøler KFUK-KFUM-speidere]], <br />[[Ellingsrud KFUK-KFUM-speidere]], [[Furuset KFUK-KFUM-speidere]], [[5. Grefsen KFUK-KFUM-speidere]], [[Grefsen 1 KFUK-KFUM-speidere]], <br />[[Grünerløkka KFUK-KFUM-speidere]], [[Holmlia KFUK-KFUM-speidere]], [[Høybråten KFUK-KFUM-speidere]], [[Manglerud KFUK-KFUM-speidere]], [[Mortensrud KFUK-KFUM-speidere]], <br />[[Nordberg KFUK-KFUM-speidere]], [[Nordstrand KFUK-KFUM-speidere]], [[48. Oslo KFUK-KFUM-speidere]], [[Oslo 32 KFUK-KFUM-speidere]], [[81. Oslo KFUK-KFUM-speidere]], <br />[[Oslo Sanitet KFUK-KFUM-speidere]], [[Ris KFUK-KFUM-speidere]], [[Røa KFUK-KFUM-speidere]], [[Stovner KFUK-KFUM-speidere]], [[T-Banen KFUK-KFUM-speidere]] <br />og [[Ullern KFUK-KFUM-speidere]] |
---- | ---- | ||
− | '''Norges speiderforbund:''' [[1. Bekkelaget]], [[2. Bestum Sjø]], [[1. Bryn]], [[Bygdøy (NSF)|Bygdøy]], [[Bøler (NSF)|Bøler]], [[Grünerløkka MS]], [[1. Haugerud]], [[Holmenkollen - Riis]], [[Kalbakken]], [[Kjelsåsspeiderne]], | + | '''Norges speiderforbund:''' [[1. Bekkelaget]], [[2. Bekkelaget]], [[2. Bestum Sjø]], [[BLIA Oslospeiding]], [[1. Bryn]], [[Bygdøy (NSF)|Bygdøy]], [[Bøler (NSF)|Bøler]], [[1. Grorud]], [[Grünerløkka MS]], [[1. Haugerud]], [[Holmenkollen - Riis]], <br />[[Kalbakken]], [[Kjelsåsspeiderne]], [[Longship Group 41. Oslo Ullevål]], [[Manglerud (NSF)|Manglerud]], [[Nordseter FSK]], [[1. Nordstrand]], [[2. Nordstrand 2]], [[1. Oslo Vestre FSK]], [[7. Oslo Kanaljene]], <br />[[8. Oslo Romsås]], [[14. Oslo]], [[17. Oslo Kampianerne]], [[36. Oslo Lilleborg]], [[Oslo Don Bosco]], [[Oslo FA 3.korps]], [[Rabitaspeiderne]], [[Tåsen (NSF)|Tåsen]], [[1. Røa]], [[Ullern (NSF)|Ullern]] og [[1. Vålerenga]] |
---- | ---- | ||
'''St. Georgs Gildene i Norge:''' [[4. Oslo Fagerborg St. Georgs Gilde]], [[8. Oslo Kampianerne St. Georgs Gilde]], [[16. Oslo Grorud St. Georgs Gilde]], [[24. Oslo Bryn St. Georgs Gilde]], <br />[[25. Oslo Manglerud St. Georgs Gilde]], [[29. Oslo Lillomarka St. Georgs Gilde]], [[1. Vestre Aker St. Georgs Gilde]] og [[Metodistkirkens speiderkorps St. Georgs Gilde]] | '''St. Georgs Gildene i Norge:''' [[4. Oslo Fagerborg St. Georgs Gilde]], [[8. Oslo Kampianerne St. Georgs Gilde]], [[16. Oslo Grorud St. Georgs Gilde]], [[24. Oslo Bryn St. Georgs Gilde]], <br />[[25. Oslo Manglerud St. Georgs Gilde]], [[29. Oslo Lillomarka St. Georgs Gilde]], [[1. Vestre Aker St. Georgs Gilde]] og [[Metodistkirkens speiderkorps St. Georgs Gilde]] | ||
Linje 27: | Linje 27: | ||
|- style="font-style: italic; color: green;" | |- style="font-style: italic; color: green;" | ||
| | | | ||
− | '''Norges KFUK-KFUM-speidere:''' [[Lambertseter KFUK-KFUM-speidere]] | + | '''Norges KFUK-KFUM-speidere:''' [[Fossum KFUK-KFUM-speidere]], [[Lambertseter KFUK-KFUM-speidere]] |
---- | ---- | ||
− | '''Norges speiderforbund:''' [[Bjølsen NMU]], [[Hauketo]], [[1. Holmenkollen - Bogstad]], [[Holmlia NMU]], [[Lilleaker]], [[ | + | '''Norges speiderforbund:''' [[Bjølsen NMU]], [[Hauketo]], [[1. Holmenkollen - Bogstad]], [[Holmlia NMU]], [[Lilleaker]], [[1. Oslo 4]], [[3. og 4. Nordstrand]], [[Oppsal]], [[10. Oslo Stovner]], <br />[[Oslo Central MS]], [[Oslo FA Sagene]], [[Oslo FA Tempelet]], [[Oslo Majorstuen]], [[Oslo Nordmarka Old Guides]], [[Oslo MSK|Oslo NMU / Oslo MSK]], [[Oslo Old Guides]], <br /> [[Oslo Old Guides 2]], [[Oslo Roverberedskapsgruppe]], [[Oslo 1 SDH]], [[1. Sinsen Sjø]], [[St. Hanshaugen]] <ref> Sovende gruppe, opplysninger fra [[Forbundskontoret (NSF)|Forbundskontoret]], [[Norges speiderforbund]], kretser og grupper [[2011]] - [[2016]] </ref>, [[1. Sørkedalen NMU]], [[Ulven, Oslo|Ulven]] og [[2. Veitvet]] <ref> Sovende gruppe, opplysninger fra [[Forbundskontoret (NSF)|Forbundskontoret]], [[Norges speiderforbund]], kretser og grupper [[2011]] - [[2016]] </ref> |
---- | ---- | ||
'''St. Georgs Gildene i Norge:''' [[Abildsø/Lambertseter St. Georgs Gilde]], [[1. Kjelsås St. Georgs Gilde]], [[1. Oslo St. Georgs Gilde]], [[2. Oslo St. Georgs Gilde]], <br />[[3. Oslo St. Halvard St. Georgs Gilde]], [[6. Oslo St. Georgs Gilde]], [[7. Oslo St. Georgs Gilde]], [[9. Oslo St. Georgs Gilde]], [[10. Oslo St. Georgs Gilde]], [[11. Oslo St. Georgs Gilde]], <br />[[12. Oslo Nordberg St. Georgs Gilde]], [[13. Oslo Oppsal St. Georgs Gilde]], [[14. Oslo St. Georgs Gilde]], [[15. Oslo St. Georgs Gilde]], [[19. Oslo Enerhaugen St. Georgs Gilde]], <br />[[20. Oslo Lambertseter St. Georgs Gilde]], [[22. Oslo St. Georgs Gilde]], [[23. Oslo St. Georgs Gilde]], [[Stortinget St. Georgs Gilde]] og [[1. Ullern St. Georgs Gilde]] | '''St. Georgs Gildene i Norge:''' [[Abildsø/Lambertseter St. Georgs Gilde]], [[1. Kjelsås St. Georgs Gilde]], [[1. Oslo St. Georgs Gilde]], [[2. Oslo St. Georgs Gilde]], <br />[[3. Oslo St. Halvard St. Georgs Gilde]], [[6. Oslo St. Georgs Gilde]], [[7. Oslo St. Georgs Gilde]], [[9. Oslo St. Georgs Gilde]], [[10. Oslo St. Georgs Gilde]], [[11. Oslo St. Georgs Gilde]], <br />[[12. Oslo Nordberg St. Georgs Gilde]], [[13. Oslo Oppsal St. Georgs Gilde]], [[14. Oslo St. Georgs Gilde]], [[15. Oslo St. Georgs Gilde]], [[19. Oslo Enerhaugen St. Georgs Gilde]], <br />[[20. Oslo Lambertseter St. Georgs Gilde]], [[22. Oslo St. Georgs Gilde]], [[23. Oslo St. Georgs Gilde]], [[Stortinget St. Georgs Gilde]] og [[1. Ullern St. Georgs Gilde]] | ||
---- | ---- | ||
− | '''Norges speiderforbund''', og før dette '''Norsk Speidergutt-Forbund:''' | + | '''Norges speiderforbund''', og før dette '''Norsk Speidergutt-Forbund:''' [[1. Ekeberg]] <ref> Sovende gruppe, opplysninger fra [[Forbundskontoret (NSF)|Forbundskontoret]], [[Norges speiderforbund]], kretser og grupper [[2011]] - [[2016]] </ref>, [[1. Grefsen]] <ref> Sovende gruppe, opplysninger fra [[Forbundskontoret (NSF)|Forbundskontoret]], [[Norges speiderforbund]], kretser og grupper [[2011]] - [[2016]] </ref>, [[2. Grefsen]], [[Longship Group 41. Oslo Ullevål|Longship Group 41. Oslo]], [[3. Nordstrand]], <br />[[4. Nordstrand]], [[4. Oslo]] <ref> Sovende gruppe, opplysninger fra [[Forbundskontoret (NSF)|Forbundskontoret]], [[Norges speiderforbund]], kretser og grupper [[2011]] - [[2016]] </ref>, [[38. Oslo]] og [[62. Oslo|62. Oslo Årvollspeiderne]] |
---- | ---- | ||
− | '''Norges speiderforbund''', og før dette '''Norsk Speiderpikeforbund:''' [[Holmenkollen 1 (NSPF)/(NSF)|Holmenkollen 1]], [[Oslo Old Guides 1]], [[Oslo 11 Nordberg]], [[Ullern 2 (NSPF)|Ullern 2]] og [[Ullevål 1 (NSPF)|Ullevål 1]] | + | '''Norges speiderforbund''', og før dette '''Norsk Speiderpikeforbund:''' [[Holmenkollen 1 (NSPF)/(NSF)|Holmenkollen 1]], [[Oslo Old Guides 1]], [[Oslo 11 Nordberg]], [[Oslo 19 (NSPF)|Oslo 19 Bøler]], [[Ullern 2 (NSPF)|Ullern 2]] og [[Ullevål 1 (NSPF)|Ullevål 1]] |
---- | ---- | ||
− | '''Norsk Speidergutt-Forbund''', og samtidig '''Norges KFUM-speidere:''' [[1. Ammerud]], [[1. Blindern]], [[1. Furuset]], [[5. Grefsen]], [[2. Grorud]], [[1. Hasle]], [[1. Høybråten]], [[1. Lambertseter]], <br />[[2. Manglerud]], [[2. Nordberg]], [[48. Oslo]], [[50. Oslo Paulus]], [[56. Oslo Skogfuglene]], [[63. Oslo Kampen]], [[64. Oslo]], [[65. Oslo]], [[66. Oslo]], [[67. Oslo]], [[68. Oslo]], [[78. Oslo Fagerborg]], <br />[[81. Oslo Frogner|81. Oslo Frogner / Skillebekk]], [[82. Oslo Vaterland]], [[83. Oslo]], [[86. Oslo Tøyen]], [[1. Riis]], [[2. Riis]], [[3. Ris]], [[2. Røa]], [[1. Stovner]], [[1. Tonsen]], [[1. Tveten]], [[1. Ullern]], [[1. Veitvet]] og [[1. Økernlund]] | + | '''Norsk Speidergutt-Forbund''', og samtidig '''Norges KFUM-speidere:''' [[1. Ammerud]], [[1. Blindern]], [[1. Fossum]], [[1. Furuset]], [[5. Grefsen]], [[2. Grorud]], [[1. Hasle]], [[1. Høybråten]], [[1. Lambertseter]], <br />[[2. Manglerud]], [[2. Nordberg]], [[48. Oslo]], [[50. Oslo Paulus]], [[56. Oslo Skogfuglene]], [[63. Oslo Kampen]], [[64. Oslo]], [[65. Oslo]], [[66. Oslo]], [[67. Oslo]], [[68. Oslo]], [[78. Oslo Fagerborg]], <br />[[81. Oslo Frogner|81. Oslo Frogner / Skillebekk]], [[82. Oslo Vaterland]], [[83. Oslo]], [[86. Oslo Tøyen]], [[1. Riis]], [[2. Riis]], [[3. Ris]], [[2. Røa]], [[1. Stovner]], [[1. Tonsen]], [[1. Tveten]], [[1. Ullern]], [[1. Veitvet]] og [[1. Økernlund]] |
---- | ---- | ||
− | '''Norsk Speidergutt-Forbund:''' [[1. Abildsø]], [[1. Alnabru]], [[3. Bekkelaget]], [[1. Berg, Oslo|1. Berg]], [[1. Bestum]], [[3. Bestum]], [[2. Bryn]], [[3. Bryn]], [[1. Etterstad]], [[3. Grefsen]], [[4. Grefsen | + | '''Norsk Speidergutt-Forbund:''' [[1. Abildsø]], [[1. Alnabru]], [[3. Bekkelaget]], [[1. Berg, Oslo|1. Berg]], [[1. Bestum]], [[3. Bestum]], [[2. Bryn]], [[3. Bryn]], [[1. Etterstad]], [[3. Grefsen]], [[4. Grefsen]], <br />[[2. Hasle]], [[1. Hauketo]], [[2. Hauketo]], [[1. Holmen, Oslo|1. Holmen]], [[1. Holmenkollen]], [[1. Kjelsås]], [[1. Kristiania]], [[2. Kristiania]], [[3. Kristiania]], [[4. Kristiania]], [[5. Kristiania]], [[6. Kristiania]], [[7. Kristiania]], <br />[[8. Kristiania]], [[9. Kristiania]], [[10. Kristiania]], [[11. Kristiania]], [[12. Kristiania]], [[13. Kristiania]], [[14. Kristiania]], [[15. Kristiania]], [[16. Kristiania]], [[17. Kristiania]], [[18. Kristiania]], [[19. Kristiania]], <br />[[20. Kristiania]], [[21. Kristiania]], [[22. Kristiania]], [[23. Kristiania]], [[24. Kristiania]], [[25. Kristiania]], [[26. Kristiania]], [[27. Kristiania]], [[28. Kristiania]], [[29. Kristiania]], [[30. Kristiania]], [[31. Kristiania]], <br />[[2. Lambertseter]], [[3. Lambertseter]], [[5. Lambertseter]], [[1. Lilleaker]], [[1. Linderud]], [[1. Ljan]], [[1. Løren]], [[1. Nordberg]], [[2. Nordstrand]], [[1. Nydalen]], [[1. Oppsal]], [[1. Oslo]], <br />[[1. Oslo avdelings Rovertropp]], [[2. Oslo]], [[3. Oslo]], [[5. Oslo]], [[6. Oslo]], [[8. Oslo]], [[9. Oslo]], [[10. Oslo]], [[11. Oslo]], [[12. Oslo]], [[13. Oslo]], [[15. Oslo]], [[16. Oslo]], [[18. Oslo]], [[19. Oslo]], [[20. Oslo]], <br />[[21. Oslo]], [[22. Oslo]], [[23. Oslo]], [[24. Oslo]], [[25. Oslo]], [[26. Oslo]], [[27. Oslo]], [[28. Oslo]], [[29. Oslo]], [[30. Oslo]], [[31. Oslo]], [[32. Oslo MS]], [[33. Oslo MS]], [[34. Oslo MS]], [[35. Oslo]], <br />[[37. Oslo]], [[39. Oslo]], [[40. Oslo]], [[41. Oslo]], [[42. Oslo]], [[43. Oslo]], [[44. Oslo]], [[45. Oslo]], [[46. Oslo]], [[47. Oslo]], [[49. Oslo]], [[51. Oslo]], [[52. Oslo BK]], [[53. Oslo]], [[54. Oslo]], [[55. Oslo]], [[57. Oslo]], <br />[[58. Oslo]], [[59. Oslo]], [[59. Oslo Betlehem]], [[60. Oslo BSK]], [[61. Oslo BSK]], [[69. Oslo]], [[70. Oslo FA]], [[71. Oslo FA]], [[72. Oslo FA]], [[73. Oslo FA]], [[74. Oslo FA]], [[75. Oslo FA]], [[76. Oslo FA]], <br />[[77. Oslo FA]], [[79. Oslo]], [[80. Oslo]], [[84. Oslo]], [[85. Oslo]], [[87. Oslo]], [[1. Rustad]], [[1. Simensbråten]], [[1. Sinsen]], [[2. Sinsen]], [[3. Sinsen]], [[1. Slemdal]], [[2. Slemdal]], [[1. Smestad]], <br />[[Speidernes Hjelpetropp]], [[1. Steinerud]], [[St. Hanshaugen RS-lag]], [[1. Trasop]], [[1. Tåsen]], [[2. Tåsen]], [[1. Ullevål]], [[1. Ulven]], [[1. Ulvøya]], [[1. Veitvedt]] og [[1. Vettakollen]] |
---- | ---- | ||
'''Norges KFUM-speidere:''' [[1. Ellingsrud]], [[1. Fagerborg]], [[2. Furuset]], [[1. Holmlia]], [[1. T-Banen]] og [[1. Woxen]] | '''Norges KFUM-speidere:''' [[1. Ellingsrud]], [[1. Fagerborg]], [[2. Furuset]], [[1. Holmlia]], [[1. T-Banen]] og [[1. Woxen]] | ||
---- | ---- | ||
− | '''Norsk Speiderpikeforbund:''' [[Bygdøy 1 (NSPF)|Bygdøy 1]], [[Ekeberg 1 (NSPF)|Ekeberg 1]], [[Holmenkollen Blåmeis (NSPF)|Holmenkollen Blåmeis]], [[Holmenkollen 2 (NSPF)|Holmenkollen 2]], [[Kjelsås 1 (NSPF)|Kjelsås 1]], [[Lilleaker 1 (NSPF)|Lilleaker 1]], [[Ljan 1 (NSPF)|Ljan 1]], [[Nordberg 1 (NSPF)|Nordberg 1]], [[Ormøen 1 (NSPF)|Ormøen 1]], [[Oslo 1 (NSPF)|Oslo 1]], [[Oslo Blåmeis 1]], | + | '''Norsk Speiderpikeforbund:''' |
+ | [[Bygdøy 1 (NSPF)|Bygdøy 1]], | ||
+ | [[Ekeberg 1 (NSPF)|Ekeberg 1]], | ||
+ | [[Holmenkollen Blåmeis (NSPF)|Holmenkollen Blåmeis]], | ||
+ | [[Holmenkollen 2 (NSPF)|Holmenkollen 2]], | ||
+ | [[Kjelsås 1 (NSPF)|Kjelsås 1]], | ||
+ | [[Lilleaker 1 (NSPF)|Lilleaker 1]], | ||
+ | [[Ljan 1 (NSPF)|Ljan 1]], | ||
+ | [[Nordberg 1 (NSPF)|Nordberg 1]], | ||
+ | [[Ormøen 1 (NSPF)|Ormøen 1]], | ||
+ | [[Oslo 1 (NSPF)|Oslo 1]], | ||
+ | [[Oslo Blåmeis 1]], | ||
+ | [[Oslo 1 Ranger]], | ||
+ | [[Oslo 2 (NSPF)|Oslo 2]], | ||
+ | [[Oslo 3 (NSPF)|Oslo 3]], | ||
+ | [[Oslo 4 (NSPF)|Oslo 4]], | ||
+ | [[Oslo 4 Ranger]], | ||
+ | [[Oslo 5 (NSPF)|Oslo 5 Ulven]], | ||
+ | [[Oslo 6 (NSPF)|Oslo 6]], | ||
+ | [[Oslo 7 (NSPF)|Oslo 7]], | ||
+ | [[Oslo 8 (NSPF)|Oslo 8]], | ||
+ | [[Oslo 9 BSK]], | ||
+ | [[Oslo 10 (NSPF)|Oslo 10]], | ||
+ | [[Oslo 11 (NSPF)|Oslo 11]], | ||
+ | [[Oslo 12 (NSPF)|Oslo 12]], | ||
+ | [[Oslo 13 (NSPF)|Oslo 13]], | ||
+ | [[Oslo 14 (NSPF)|Oslo 14]], | ||
+ | [[Oslo 15 BSK]], | ||
+ | [[Oslo 15 Ranger]], | ||
+ | [[Oslo 16 (NSPF)|Oslo 16]], | ||
+ | [[Oslo 17 (NSPF)|Oslo 17]], | ||
+ | [[Oslo 18 (NSPF)|Oslo 18 Oppsal]], | ||
+ | [[Oslo 20 (NSPF)|Oslo 20]], | ||
+ | [[Oslo 21 (NSPF)|Oslo 21]], | ||
+ | [[Oslo 22 (NSPF)|Oslo 22]], | ||
+ | [[Oslo 22 Ranger]], | ||
+ | [[Oslo 24 (NSPF)|Oslo 24]], | ||
+ | [[Oslo 25 (NSPF)|Oslo 25]], | ||
+ | [[Oslo 26 (NSPF)|Oslo 26 Nordstrand]], | ||
+ | [[Oslo 27 (NSPF)|Oslo 27 Lambertseter]], | ||
+ | [[Oslo 28 (NSPF)|Oslo 28]], | ||
+ | [[Oslo 29 (NSPF)|Oslo 29]], | ||
+ | [[Oslo 32 (NSPF)|Oslo 32]], | ||
+ | [[Røa 1 (NSPF)|Røa 1]], | ||
+ | [[Tjømø 1 (NSPF)|Tjømø 1]], | ||
+ | [[Ullern 1 (NSPF)|Ullern 1]], | ||
+ | [[Ullern Blåmeis (NSPF)|Ullern Blåmeis]], | ||
+ | [[Ullern Ranger 1 (NSPF)|Ullern Ranger 1]], | ||
+ | [[Ullevål Sjø (NSPF)|Ullevål Sjø]], | ||
+ | [[Ullevål 2 (NSPF)|Ullevål 2]] og | ||
+ | [[Ulven 1 (NSPF)|Ulven 1]] | ||
---- | ---- | ||
− | '''Norges KFUK-speidere:''' [[Alnabru 1 (KFUK)|Alnabru 1]], [[Bekkelaget 1 (KFUK)|Bekkelaget 1]], [[Bekkelaget 2 (KFUK)|Bekkelaget 2]], [[Bekkelaget 2 M|Bekkelaget 2 Meisetropp]], [[Bekkelaget 3 (KFUK)|Bekkelaget 3]], [[Bekkelaget 4 (KFUK)|Bekkelaget 4]], [[Bekkelaget 5 (KFUK)|Bekkelaget 5]], [[Berg 1 (KFUK)|Berg 1]], [[Berg 1 M|Berg 1 Meisetropp]], [[Berg 2 (KFUK)|Berg 2]], [[Berg 3 (KFUK)|Berg 3]], <br />[[Bryn 1 (KFUK)|Bryn 1]], [[Bryn 1 M|Bryn 1 Meisetropp]], [[Bryn Senior 1]], [[Bryn 2 (KFUK)|Bryn 2]], [[Bryn 3 (KFUK)|Bryn 3]], [[Bryn 4 (KFUK)|Bryn 4]], [[Bøler 1 (KFUK)|Bøler 1]], [[Disen 1 (KFUK)|Disen 1]], [[Disen 1 M|Disen 1 Meisetropp]], [[Ekeberg 28 FA]], [[Furuset 1 (KFUK)|Furuset 1]], [[Grefsen 1]], [[Grefsen 1 M|Grefsen 1 Meisetropp]], [[Grefsen 2 (KFUK)|Grefsen 2]], <br />[[Grefsen 2 M|Grefsen 2 Meisetropp]], [[Grefsen 3 M|Grefsen 3 Meisetropp]], [[Grorud 1 (KFUK)|Grorud 1]], [[Grorud 2 (KFUK)|Grorud 2]], [[Grorud 3 (KFUK)|Grorud 3]], [[Hauketo 1 (KFUK)|Hauketo 1]], [[Holmenkollen 1 (KFUK)|Holmenkollen 1]], [[Huseby 1 (KFUK)|Huseby 1]], [[Høybråten 1 (KFUK)|Høybråten 1]], [[Høybråten 1 M|Høybråten 1 Meisetropp]], [[Høybråten 2 (KFUK)|Høybråten 2]], <br />[[Korsvoll 1]], [[Korsvoll 2]], [[Lambertseter 1 (KFUK)|Lambertseter 1]], [[Lambertseter 1 M|Lambertseter 1 Meisetropp]], [[Lambertseter 2 (KFUK)|Lambertseter 2]], [[Lambertseter 3 (KFUK)|Lambertseter 3]], [[Lambertseter 4 (KFUK)|Lambertseter 4]], [[Langerud 1 (KFUK)|Langerud 1]], [[Langerud 1 M|Langerud 1 Meisetropp]], [[Langerud 1 R|Langerud 1 Ranger]], [[Linderud 1 (KFUK)|Linderud 1]], <br />[[Ljan 1 (KFUK)|Ljan 1]], [[Ljan 1 M|Ljan 1 Meisetropp]], [[Lofthus 1 (KFUK)|Lofthus 1]], [[Løren 1 (KFUK)|Løren 1]], [[Løren 1 M|Løren 1 Meisetropp]], [[Løren 2 (KFUK)|Løren 2]], [[Manglerud 1 (KFUK)|Manglerud 1]], [[Nordberg 1 (KFUK)|Nordberg 1]], [[Nordberg 1 M|Nordberg 1 Meisetropp]], [[Nordberg 2 (KFUK)|Nordberg 2]], [[Nordstrand 1 (KFUK)|Nordstrand 1]], [[Nordstrand 1 R|Nordstrand 1 Ranger]], <br />[[Nordstrand 2 (KFUK)|Nordstrand 2]], [[Nordstrand 3 (KFUK)|Nordstrand 3]], [[Nordstrand 4 (KFUK)|Nordstrand 4]], [[Oppsal 1 (KFUK)|Oppsal 1]], [[Oppsal 1 M|Oppsal 1 Meisetropp]], [[Oppsal 2 (KFUK)|Oppsal 2]], [[Oppsal 2 M|Oppsal 2 Meisetropp]], [[Oppsal 3 (KFUK)|Oppsal 3]], [[Oslo 1 (KFUK)|Oslo 1]], [[Oslo 1 M|Oslo 1 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 1|Oslo Senior 1]], [[Oslo 2 (KFUK)|Oslo 2]], [[Oslo 2 FA]], <br />[[Oslo 2 M|Oslo 2 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 2|Oslo Senior 2]], [[Oslo 3 (KFUK)|Oslo 3]], [[Oslo 3 S]], [[Oslo 3 M|Oslo 3 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 3|Oslo Senior 3]], [[Oslo 4 (KFUK)|Oslo 4]], [[Oslo 4 FA]], [[Oslo 4 M|Oslo 4 S / Oslo 4 M]], [[Oslo Sen. 4|Oslo Senior 4]], [[Oslo 5 S]], [[Oslo 5 (KFUK)|Oslo 5]], [[Oslo Sen. 5|Oslo Senior 5]], [[Oslo 6 (KFUK)|Oslo 6]], [[Oslo 6 FA]], <br />[[Oslo 6 M|Oslo 6 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 6|Oslo Senior 6]], [[Oslo 7 (KFUK)|Oslo 7]], [[Oslo 7 M|Oslo 7 Meisetropp]], [[Oslo 8 (KFUK)|Oslo 8]], [[Oslo 8 M|Oslo 8 Meisetropp]], [[Oslo 9 (KFUK)|Oslo 9]], [[Oslo 9 M|Oslo 9 Meisetropp]], [[Oslo 10 (KFUK)|Oslo 10]], [[Oslo Senior 10]], [[Oslo 11 (KFUK)|Oslo 11]], [[Oslo 11 M|Oslo 11 Meisetropp]], <br />[[Oslo 12 (KFUK)|Oslo 12]], [[Oslo 12 FA]], [[Oslo 12 M|Oslo 12 Meisetropp]], [[Oslo Senior 12]], [[Oslo 13 M|Oslo 13 Meisetropp]], [[Oslo 13 MS]], [[Oslo 14 (KFUK)|Oslo 14]], [[Oslo 15 MS]], [[Oslo 16 (KFUK)|Oslo 16]], [[Oslo 16 FA]], [[Oslo 17 (KFUK)|Oslo 17]], [[Oslo 18 (KFUK)|Oslo 18]], [[Oslo 19 (KFUK)|Oslo 19]], [[Oslo 20 (KFUK)|Oslo 20]], <br />[[Oslo 21 (KFUK)|Oslo 21]], [[Oslo 21 M|Oslo 21 Meisetropp]], [[Oslo 22 (KFUK)|Oslo 22]], [[Oslo 23 (KFUK)|Oslo 23]], [[Oslo 24 (KFUK)|Oslo 24]], [[Oslo 24 M|Oslo 24 Meisetropp]], [[Oslo 25 (KFUK)|Oslo 25]], [[Oslo 25 M|Oslo 25 Meisetropp]], [[Oslo 26 (KFUK)|Oslo 26]], [[Oslo 27 (KFUK)|Oslo 27]], [[Oslo 27 M|Oslo 27 Meisetropp]], [[Oslo 28 (KFUK)|Oslo 28]], [[Oslo 28 MS]], [[Oslo 29 (KFUK)|Oslo 29]], <br />[[Oslo 29 M|Oslo 29 Meisetropp]], [[Oslo 30 (KFUK)|Oslo 30]], [[Oslo 31 (KFUK)|Oslo 31]], [[Oslo 32 M|Oslo 32 Meisetropp]], [[Oslo 33 (KFUK)|Oslo 33]], [[Oslo 34 (KFUK)|Oslo 34]], [[Oslo 35 (KFUK)|Oslo 35]], [[Oslo 35 M|Oslo 35 Meisetropp]], [[Ris 1 (KFUK)|Ris 1]], [[Ris 1 M|Ris 1 Meisetropp]], [[Ris 2 (KFUK)|Ris 2]], [[Røa 1 (KFUK)|Røa 1]], [[Røa 2 (KFUK)|Røa 2]], [[Røa 2 M|Røa 2 Meisetropp]], <br />[[Rønningen 1 (KFUK)|Rønningen 1]], [[Rønningen 1 M|Rønningen 1 Meisetropp]], [[Sinsen 1 (KFUK)|Sinsen 1]], [[Sinsen 1 M|Sinsen 1 Meisetropp]], [[Sinsen 2 (KFUK)|Sinsen 2]], [[Sinsen 2 M|Sinsen 2 Meisetropp]], [[Skådalen 1]], [[Tonsen 1 (KFUK)|Tonsen 1]], [[Tonsen 1 M|Tonsen 1 Meisetropp]], [[Tveten 1 (KFUK)|Tveten 1]], [[Ullern 1 (KFUK)|Ullern 1]], <br />[[Ullern 1 M|Ullern 1 Meisetropp]], [[Ullern 1 R|Ullern 1 Ranger]], [[Ullern 2 (KFUK)|Ullern 2]], [[Ullern 3]], [[Ullevål 1 (KFUK)|Ullevål 1]], [[Ullevål 2 (KFUK)|Ullevål 2]], [[Ullevål 3 (KFUK)|Ullevål 3]], [[Veitvedt 1 (KFUK)|Veitvedt 1]], [[Veitvedt 2 (KFUK)|Veitvedt 2]], [[Voksen 1 (KFUK)|Voksen 1]], [[Økernlund 1 (KFUK)|Økernlund 1]], [[Økernlund 1 M|Økernlund 1 Meisetropp]], [[Økernlund Sen. 1|Økernlund Senior 1]] <br />og [[Økernlund 2 (KFUK)|Økernlund 2]] | + | '''Norges KFUK-speidere:''' [[Alnabru 1 (KFUK)|Alnabru 1]], [[Bekkelaget 1 (KFUK)|Bekkelaget 1]], [[Bekkelaget 2 (KFUK)|Bekkelaget 2]], [[Bekkelaget 2 M|Bekkelaget 2 Meisetropp]], [[Bekkelaget 3 (KFUK)|Bekkelaget 3]], [[Bekkelaget 4 (KFUK)|Bekkelaget 4]], [[Bekkelaget 5 (KFUK)|Bekkelaget 5]], [[Berg 1 (KFUK)|Berg 1]], [[Berg 1 M|Berg 1 Meisetropp]], [[Berg 2 (KFUK)|Berg 2]], [[Berg 3 (KFUK)|Berg 3]], <br />[[Bryn 1 (KFUK)|Bryn 1]], [[Bryn 1 M|Bryn 1 Meisetropp]], [[Bryn Senior 1]], [[Bryn 2 (KFUK)|Bryn 2]], [[Bryn 3 (KFUK)|Bryn 3]], [[Bryn 4 (KFUK)|Bryn 4]], [[Bøler 1 (KFUK)|Bøler 1]], [[Disen 1 (KFUK)|Disen 1]], [[Disen 1 M|Disen 1 Meisetropp]], [[Ekeberg 28 FA]], [[Furuset 1 (KFUK)|Furuset 1]], [[Grefsen 1]], [[Grefsen 1 M|Grefsen 1 Meisetropp]], [[Grefsen 2 (KFUK)|Grefsen 2]], <br />[[Grefsen 2 M|Grefsen 2 Meisetropp]], [[Grefsen 3 M|Grefsen 3 Meisetropp]], [[Grorud 1 (KFUK)|Grorud 1]], [[Grorud 2 (KFUK)|Grorud 2]], [[Grorud 3 (KFUK)|Grorud 3]], [[Hauketo 1 (KFUK)|Hauketo 1]], [[Holmenkollen 1 (KFUK)|Holmenkollen 1]], [[Huseby 1 (KFUK)|Huseby 1]], [[Høybråten 1 (KFUK)|Høybråten 1]], [[Høybråten 1 M|Høybråten 1 Meisetropp]], [[Høybråten 2 (KFUK)|Høybråten 2]], <br />[[Korsvoll 1]], [[Korsvoll 2]], [[Lambertseter 1 (KFUK)|Lambertseter 1]], [[Lambertseter 1 M|Lambertseter 1 Meisetropp]], [[Lambertseter 2 (KFUK)|Lambertseter 2]], [[Lambertseter 3 (KFUK)|Lambertseter 3]], [[Lambertseter 4 (KFUK)|Lambertseter 4]], [[Langerud 1 (KFUK)|Langerud 1]], [[Langerud 1 M|Langerud 1 Meisetropp]], [[Langerud 1 R|Langerud 1 Ranger]], [[Linderud 1 (KFUK)|Linderud 1]], <br />[[Ljan 1 (KFUK)|Ljan 1]], [[Ljan 1 M|Ljan 1 Meisetropp]], [[Lofthus 1 (KFUK)|Lofthus 1]], [[Løren 1 (KFUK)|Løren 1]], [[Løren 1 M|Løren 1 Meisetropp]], [[Løren 2 (KFUK)|Løren 2]], [[Manglerud 1 (KFUK)|Manglerud 1]], [[Nordberg 1 (KFUK)|Nordberg 1]], [[Nordberg 1 M|Nordberg 1 Meisetropp]], [[Nordberg 2 (KFUK)|Nordberg 2]], [[Nordstrand 1 (KFUK)|Nordstrand 1]], [[Nordstrand 1 R|Nordstrand 1 Ranger]], <br />[[Nordstrand 2 (KFUK)|Nordstrand 2]], [[Nordstrand 3 (KFUK)|Nordstrand 3]], [[Nordstrand 4 (KFUK)|Nordstrand 4]], [[Oppsal 1 (KFUK)|Oppsal 1]], [[Oppsal 1 M|Oppsal 1 Meisetropp]], [[Oppsal 2 (KFUK)|Oppsal 2]], [[Oppsal 2 M|Oppsal 2 Meisetropp]], [[Oppsal 3 (KFUK)|Oppsal 3]], [[Oslo 1 (KFUK)|Oslo 1]], [[Oslo 1 M|Oslo 1 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 1|Oslo Senior 1]], [[Oslo 2 (KFUK)|Oslo 2]], [[Oslo 2 FA]], <br />[[Oslo 2 M|Oslo 2 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 2|Oslo Senior 2]], [[Oslo 3 (KFUK)|Oslo 3]], [[Oslo 3 S]], [[Oslo 3 M|Oslo 3 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 3|Oslo Senior 3]], [[Oslo 4 (KFUK)|Oslo 4]], [[Oslo 4 FA]], [[Oslo 4 M|Oslo 4 S / Oslo 4 M]], [[Oslo Sen. 4|Oslo Senior 4]], [[Oslo 5 S]], [[Oslo 5 (KFUK)|Oslo 5]], [[Oslo Sen. 5|Oslo Senior 5]], [[Oslo 6 (KFUK)|Oslo 6]], [[Oslo 6 FA]], <br />[[Oslo 6 M|Oslo 6 Meisetropp]], [[Oslo Sen. 6|Oslo Senior 6]], [[Oslo 7 (KFUK)|Oslo 7]], [[Oslo 7 M|Oslo 7 Meisetropp]], [[Oslo 8 (KFUK)|Oslo 8]], [[Oslo 8 M|Oslo 8 Meisetropp]], [[Oslo 9 (KFUK)|Oslo 9]], [[Oslo 9 M|Oslo 9 Meisetropp]], [[Oslo 10 (KFUK)|Oslo 10]], [[Oslo Senior 10]], [[Oslo 11 (KFUK)|Oslo 11]], [[Oslo 11 M|Oslo 11 Meisetropp]], <br />[[Oslo 12 (KFUK)|Oslo 12]], [[Oslo 12 FA]], [[Oslo 12 M|Oslo 12 Meisetropp]], [[Oslo Senior 12]], [[Oslo 13 M|Oslo 13 Meisetropp]], [[Oslo 13 MS]], [[Oslo 14 (KFUK)|Oslo 14]], [[Oslo 15 MS]], [[Oslo 16 (KFUK)|Oslo 16]], [[Oslo 16 FA]], [[Oslo 17 (KFUK)|Oslo 17]], [[Oslo 18 (KFUK)|Oslo 18]], [[Oslo 19 (KFUK)|Oslo 19]], [[Oslo 20 (KFUK)|Oslo 20]], <br />[[Oslo 21 (KFUK)|Oslo 21]], [[Oslo 21 M|Oslo 21 Meisetropp]], [[Oslo 22 (KFUK)|Oslo 22]], [[Oslo 23 (KFUK)|Oslo 23]], [[Oslo 24 (KFUK)|Oslo 24]], [[Oslo 24 M|Oslo 24 Meisetropp]], [[Oslo 25 (KFUK)|Oslo 25]], [[Oslo 25 M|Oslo 25 Meisetropp]], [[Oslo 26 (KFUK)|Oslo 26]], [[Oslo 27 (KFUK)|Oslo 27]], [[Oslo 27 M|Oslo 27 Meisetropp]], [[Oslo 28 (KFUK)|Oslo 28]], [[Oslo 28 MS]], [[Oslo 29 (KFUK)|Oslo 29]], <br />[[Oslo 29 M|Oslo 29 Meisetropp]], [[Oslo 30 (KFUK)|Oslo 30]], [[Oslo 31 (KFUK)|Oslo 31]], [[Oslo 32 M|Oslo 32 Meisetropp]], [[Oslo 33 (KFUK)|Oslo 33]], [[Oslo 34 (KFUK)|Oslo 34]], [[Oslo 35 (KFUK)|Oslo 35]], [[Oslo 35 M|Oslo 35 Meisetropp]], [[Ris 1 (KFUK)|Ris 1]], [[Ris 1 M|Ris 1 Meisetropp]], [[Ris 2 (KFUK)|Ris 2]], [[Røa 1 (KFUK)|Røa 1]], [[Røa 2 (KFUK)|Røa 2]], [[Røa 2 M|Røa 2 Meisetropp]], <br />[[Rønningen 1 (KFUK)|Rønningen 1]], [[Rønningen 1 M|Rønningen 1 Meisetropp]], [[Sinsen 1 (KFUK)|Sinsen 1]], [[Sinsen 1 M|Sinsen 1 Meisetropp]], [[Sinsen 2 (KFUK)|Sinsen 2]], [[Sinsen 2 M|Sinsen 2 Meisetropp]], [[Skådalen 1]], [[Tonsen 1 (KFUK)|Tonsen 1]], [[Tonsen 1 M|Tonsen 1 Meisetropp]], [[Tveten 1 (KFUK)|Tveten 1]], [[Ullern 1 (KFUK)|Ullern 1]], <br />[[Ullern 1 M|Ullern 1 Meisetropp]], [[Ullern 1 R|Ullern 1 Ranger]], [[Ullern 2 (KFUK)|Ullern 2]], [[Ullern 3]], [[Ullevål 1 (KFUK)|Ullevål 1]], [[Ullevål 2 (KFUK)|Ullevål 2]], [[Ullevål 3 (KFUK)|Ullevål 3]], [[Veitvedt 1 (KFUK)|Veitvedt 1]], [[Veitvedt 2 (KFUK)|Veitvedt 2]], [[Vestli 1]], [[Voksen 1 (KFUK)|Voksen 1]], [[Økernlund 1 (KFUK)|Økernlund 1]], [[Økernlund 1 M|Økernlund 1 Meisetropp]], [[Økernlund Sen. 1|Økernlund Senior 1]] <br />og [[Økernlund 2 (KFUK)|Økernlund 2]] |
---- | ---- | ||
'''Andre:''' [[Abildsø, Røde speidere]], [[Betlehem fakkelforening]], [[Bjølsen fakkelforening]], [[Grünerløkken, Røde speidere]], [[Kjelsås, Røde speidere]], [[1. guttetropp Oslo, Røde speidere]], <br />[[2. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[3. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[Holmen fakkelforening]], [[Høybråten, Røde speidere]], [[Idrætsforeningen "Scout"|Idrætsforeningen Scout]], [[1. Kristiania (NGSK)|1. Kristiania]], [[Oslo IOGT]], <br />[[Oslo Studentspeidergruppe]], [[Turnforeningens Speidertropp, Oslo (NGSK)|Turnforeningens Speidertropp]], [[1. piketropp Oslo, Røde speidere]] og [[Tjalve Turnforenings Speidertropp, Oslo (NGSK)|Tjalve Turnforenings Speidertropp]] | '''Andre:''' [[Abildsø, Røde speidere]], [[Betlehem fakkelforening]], [[Bjølsen fakkelforening]], [[Grünerløkken, Røde speidere]], [[Kjelsås, Røde speidere]], [[1. guttetropp Oslo, Røde speidere]], <br />[[2. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[3. guttetropp Oslo, Røde speidere]], [[Holmen fakkelforening]], [[Høybråten, Røde speidere]], [[Idrætsforeningen "Scout"|Idrætsforeningen Scout]], [[1. Kristiania (NGSK)|1. Kristiania]], [[Oslo IOGT]], <br />[[Oslo Studentspeidergruppe]], [[Turnforeningens Speidertropp, Oslo (NGSK)|Turnforeningens Speidertropp]], [[1. piketropp Oslo, Røde speidere]] og [[Tjalve Turnforenings Speidertropp, Oslo (NGSK)|Tjalve Turnforenings Speidertropp]] | ||
Linje 93: | Linje 143: | ||
* [[:Kategori:Leirsteder, speiderhytter og -hus i Oslo-distriktet|Leirsteder, speiderhytter og -hus i {{PAGENAME}}-distriktet]] | * [[:Kategori:Leirsteder, speiderhytter og -hus i Oslo-distriktet|Leirsteder, speiderhytter og -hus i {{PAGENAME}}-distriktet]] | ||
* [[:Kategori:Personer tilknyttet speidingen i Oslo-distriktet|Personer tilknyttet speidingen i {{PAGENAME}}-distriktet]] | * [[:Kategori:Personer tilknyttet speidingen i Oslo-distriktet|Personer tilknyttet speidingen i {{PAGENAME}}-distriktet]] | ||
− | * [[:Kategori:Adresser, utsalg og kontorer i speidersammenheng i Oslo-distriktet|Adresser, utsalg og kontorer i | + | * [[:Kategori:Adresser, utsalg og kontorer i speidersammenheng i Oslo-distriktet|Adresser, utsalg og kontorer i {{PAGENAME}}-distriktet]] |
+ | * [[:Kategori:Stedsnavn i Oslo|Speiding fordelt på stedsnavn i {{PAGENAME}}]] | ||
+ | | | ||
* [[Donsbautaen]] | * [[Donsbautaen]] | ||
* Artikkelsidene [[Sverre Dahls speiderfortellinger]] | * Artikkelsidene [[Sverre Dahls speiderfortellinger]] | ||
* [[Buekorps]] | * [[Buekorps]] | ||
+ | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
=== Utklipp og minner === | === Utklipp og minner === | ||
− | <gallery | + | <gallery captions widths=210px heights=210px> |
Fil:Aftenposten_stockholm_1912.jpg|'''[[1912]]:''' Speidere fra {{PAGENAME}} deltok på [[Olympisk scoutläger Stocholm 1912|Olympisk speiderleir i Stockholm]] i [[1912]]. | Fil:Aftenposten_stockholm_1912.jpg|'''[[1912]]:''' Speidere fra {{PAGENAME}} deltok på [[Olympisk scoutläger Stocholm 1912|Olympisk speiderleir i Stockholm]] i [[1912]]. | ||
Linje 120: | Linje 173: | ||
[[Kategori:Kommuner]] | [[Kategori:Kommuner]] | ||
[[Kategori:Oslo]] | [[Kategori:Oslo]] | ||
+ | [[Kategori:Hovedsteder]] |
Revisjonen fra 8. nov. 2019 kl. 00:40
|
- Merk! Dette er kun en utarbeidet oversikt over de opplysninger og artikler som er lagt ut i SPHL, her er det behov for lokal kunnskap!
- Se hver enkel krets / distrikt for speidergrupper og avdelinger. I tillegg finner du personer, leirer og historie på hver enkelt artikkelside.
Speidergrupper i Oslo i dag
Nedlagte eller fusjonerte speidergrupper i Oslo
Nedlagte avdelinger i Oslo
Norsk Speidergutt-Forbund: Alna - Bryn avdeling, Grefsen avdeling, Grorud og Nittedal avdeling, Lillomarka avdeling, Nordstrand avdeling, 1. Oslo avdeling, 2. Oslo avdeling, Norges KFUK-speidere: Delte opp Oslo i kretser, se oversikt nedenfor. |
Større arrangementer
Andre temasider
|
Utklipp og minner
1912: Speidere fra Oslo deltok på Olympisk speiderleir i Stockholm i 1912.
1914: Hva er det til middag? Blir det noe igjen til meg? I bakgrunnen i sivil ser vi Christian Dons, stående matutdeler Einar M. Jensen, på kne Edvard Eckhoff og til høyre i forgrunnen Thorolf Martens fra Landsleir Hovedøya, 1914 (Norsk Speidergutt-Forbund) , foto fra Speideren nr. 1 1948. [6]
1933: Fredscruiset på S/S Caligaric besøker Oslo 1933, foto fra leirbålet på Frognerseteren.
Om Oslo, fra wikipedia.org: Oslo er en kommune og et norsk fylke, mellom 1624 og 1925 hetende Christiania, fra 1877/1897 også skrevet Kristiania, er Norges hovedstad og største by.
Fylket og by-kommunen ligger i det sentrale østlandsområdet, innerst i Oslofjorden og hele Stor-Osloregionen hadde omtrent 1,5 millioner innbyggere (pr. 2013). [7]
Dagens kretser: Oslo distrikt av St. Georgs Gildene i Norge (?–i dag) – Oslospeiderne av Norges speiderforbund (1978–i dag) – Oslo krets av Norges KFUK-KFUM-speidere (2003–i dag)
Kort om speiderhistorien: Under utarbeidelse! Har du flere opplysninger? Bidra selv, eller send oss en e-post [2]
Tidligere kretser: Kristiania / Oslo distrikt (NGSK) (1910–1913) – Kristiania (NSF) (1911–1920) – Akershus (NSF) (1920–1926) – Kristiania - Akershus (KFUK) (1921–1926) Oslo - Akershus (KFUK) (1926–1945) – Oslo (NSPF) (?–1978) – Oslo (NSF) (1926–1973) – Nordstrand (NSF) (1933–1978) – Bunnefjord (KFUK) (?–?) – Oslo 1. (KFUK) (1945–1960) Oslo 2. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 3. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 4. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 5. (KFUK) (1945–1960) – Oslo 6. (KFUK) (1945–1960) – Oslo-Akershus (KFUM) (?–?) Vestre Aker (KFUK) (?–1988) – Østre Aker (KFUK) (?–1988) – Oslo (KFUK) (?–1988) – Oslo Ullern (NSF) (1972–1978) – Oslo Vestre Aker (NSF) (1972–1978) – Oslo Sentrum (NSF) (1972–1978) Oslo Maridalen (NSF) (1972–1978) – Oslo Lillomarka (NSF) (1972–1978) – Oslo Østmarka (NSF) (1972–1978) – Oslo og Follo (KFUM) (?–2003) – Oslo Nordmarka (NSF) (1978–2004) Oslo Lillomarka (NSF) (1978–2004) – Oslo Østmarka (NSF) (1978–2004) – Søndre Akershus krets (KFUM) (?–?) Vestre Oslo (KFUK) (1988–2004) – Østre Oslomarka (KFUK) (1988–2004)
Speiding etter stedsnavn i Oslo: Abildsø – Alnabru – Ammerud – Bekkelaget – Berg – Bestum – Bjølsen – Blindern – Bogstad – Bryn – Bygdøy – Bøler – Disen – Ekeberg – Ellingsrud – Etterstad – Fagerborg – Fossum – Frogner – Furuset – Grefsen – Grorud – Grünerløkka – Hasle – Haugerud – Hauketo – Holmen – Holmenkollen – Holmlia – Huseby – Høybråten – Kampen – Kjelsås – Korsvoll – Lambertseter – Langerud – Lilleaker – Linderud – Ljan – Løren – Majorstuen – Manglerud – Mortensrud – Nordberg – Nordstrand – Nordseter – Nydalen – Oppsal – Ris – Romsås – Røa – Sinsen – Slemdal – Stovner – St. Hanshaugen – Tonsen – Tøyen – Tåsen – Ullern – Ullevål – Ulven – Vaterland – Veitvet – Vålerenga – Økernlund – Årvoll
Fylkesvis oversikt: Agder – Innlandet – Møre og Romsdal – Nordland – Oslo – Rogaland – Troms og Finnmark – Trøndelag – Vestfold og Telemark – Vestland – Viken – øygruppen Svalbard – Omtalte landskap, dalfører og innsjøer
Sentrale historiesider: Tidlige speidergutter – Tidlige speiderpiker – Norske Gutters Speiderkorps – Norsk Speidergutt-Forbund – Norges KFUK-speidere – Norsk Speiderpikeforbund – Norges Røde Speidere – Norges KFUM-speidere – Norges speiderforbund – Norges KFUK-KFUM-speidere – Old Guides – St. Georgs Gildene i Norge – Fellesrådet for speiderpiker – Norsk Speiderråd – Norske speideres fellesråd – Speidernes fellesorganisasjon – WOSM – WAGGGS
Referanser
- ↑ Sovende gruppe, opplysninger fra Forbundskontoret, Norges speiderforbund, kretser og grupper 2011 - 2016
- ↑ Sovende gruppe, opplysninger fra Forbundskontoret, Norges speiderforbund, kretser og grupper 2011 - 2016
- ↑ Sovende gruppe, opplysninger fra Forbundskontoret, Norges speiderforbund, kretser og grupper 2011 - 2016
- ↑ Sovende gruppe, opplysninger fra Forbundskontoret, Norges speiderforbund, kretser og grupper 2011 - 2016
- ↑ Sovende gruppe, opplysninger fra Forbundskontoret, Norges speiderforbund, kretser og grupper 2011 - 2016
- ↑ Speideren, nr. 1 1948, Norsk Speidergutt-Forbund.
- ↑ Opplysninger fra norsk og int. wikipedia.org [1].
- Vet du mer om "Oslo"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!