Peff 2
Ulike kurs: Peff 1 – Peff 2 – Peff 3 – Lederstart – Trinn 1 – Trinn 2 – Trinn 3 – Trekløver-Gilwell-treningen – Ledertrenerkurset – Emne- og fordypningskurs

Norges KFUK-KFUM-speidere: (...) Norsk Roland (...)
Norges speiderforbund: (...) Peff 1 · Peff 2 · Peff 3 (...)
Norges KFUM-Speidere: (...) Norsk Roland (...)
Norsk Speidergutt-Forbund: (...) 1953 · 1961 · 1962 · (...)
Norges KFUK-Speidere: (...)1927(...)
Norsk Speiderpikeforbund: (...) 1941 · (...)

Innhold
Peff 2
Kretsene hver for seg eller i samarbeid, har ansvaret for gjennomføring av Peff 2. Mange kretser har drevet frem Peff 2 som en sine sterke sider, med årlige kontinuitet, god deltakelse og med god støtte fra troppene.
Kursets innhold
2014: Fra nettstedet speiderbasen, Norges speiderforbund, 2014:
|
Utklipp og minner
- widths="240px"
Peffkurs 2, ? til er i dag [1]
Peffkursmerkene hører sammen til et sirkulært merke. [1]
2016: Fredrikstad krets av Norges speiderforbund gjennomførte i helgen 8. – 10. april 2016 et vellykket Peff 2-kurs, som et ledd i vår unge patruljeførertrening, med friluftsliv og å gjennomføre en patruljetur som tema. 21 jenter og 24 gutter fikk en aktiv helg på leirstedet Kvernmoen, Aremark, veiledet av de uslitelige Beate B. Johannessen og Morten Pettersen, med seg hadde de også noen ledere og rovere fra de deltakende tropper, til og med noen gjester fra «den andre byen». Dette lover godt for fremtidens speiding i distriktet og vi gleder oss til Peff 3 i høst! foto: Magnus Wøllo.
Om Norges speiderforbund
Eksterne lenker
Referanser
- ↑ 1,0 1,1 Merket er lastet ned fra og fås kjøpt i nettbutikken https://speider-sport.no/ [1]
- Vet du mer om "Peff 2"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!