Kretsleir Suldal 2000 Haugaland krets (KFUK) og Haugaland krets (KFUM)
Suldal 2000 | |
---|---|
Kretsleir for: | Haugaland krets KFUK og Haugaland krets KFUM |
Forbund: | Norges KFUK-speidere og Norges KFUM-speidere |
År: | 2000 |
Dato: | ? |
Kommune/sted: [1] | Suldal |
Innhold
Sted
Eriksmoen i Suldal kommune.
Om leirens program og gjennomføring
Dagsorden
Deltakere
Ca 800 deltagere.
Pris
Leiravis
Leirsang
Minner og omtale fra leiren
Informasjonssjef Magne Wathne forteller følgende om leiren i Stavanger Aftenblad 11. august 2000 [2]:
- Slike kretsleirar finn stad kvart fjerde år, og Wathne seier at det freistar å komma attende til Suldal.
- Om dagane har dei hatt eit mangslunge program. Bibeltimar, innsamling til misjonsprosjekt, fjellklatring, kanopadling og overnatting under open himmel i fjellet. Alt er fotografert med digitalt kamera, og lagt ut på internett slik at dei heime kan få med seg litt av kva avkommet bedriv på Eriksmoen.
- Mottoet for leiren er «Ta sjansen», og dette mottoet blir overført på det meste av det som skjer, forsikrar Magne Wathne.
- Somme tek nok også sjansen på kjærleiken. Informasjonssjefen vedgår at litt flørting er fast kost på ein speidarleir.
- Men no er det altså fire år til neste gong.
Organisering
Leirkomite
- Informasjonssjef Magne Wathne
Etater
Leirens bakgrunn og planlegging
Minneprodukter fra leiren
Hver kretsleir hadde sine minneprodukter, det være seg leirminnebøker, leirhefter, diplomer, postkort, frimerker, poststempler, krus, belter og kniver, flagg og -vimpler, skjerf, merker, metallmerker, T-skjorter lydopptak, film og video og annet. Alle har sine egne artikkelsider, hvor du kan finne ut mer om disse. Kanskje du selv har noen effekter, send gjerne et bilde til oss - red[at]speidermuseet.no[[2]] På forhånd takk! |
Utklipp og minner
Mer om
Norges KFUK-Speidere i tidl. Hordaland fylke Norges KFUK-Speidere i Rogaland fylke Norges KFUK-Speidere Norges KFUM-Speidere i tidl. Hordaland fylke Norges KFUM-Speidere i Rogaland fylke Norges KFUM-Speidere
Eksterne lenker
Referanser
- ↑ Her er det tatt utgangspunkt i dagens oppdeling av fylker og kommuner og lagt til evnt. tidl. benevnelser for disse. Hvis det ikke er opprettet en egen artikkelside for disse, vil denne bli søkbar og kategorisert etter dagens oppdeling.
- ↑ Stavanger Aftenblad 11. august 2000 [1]