Mottakerliste - Den hvite lilje

Fra Speiderhistorisk leksikon
Hopp til:navigasjon, søk

Om Den hvite lilje

Se hovedartikkel om Den hvite lilje.

  • NB: Denne listen er under utarbeidelse - og ikke komplett. Det skyldes at kildegrunnlaget er litt ymse. Fint hvis du har referanser til tidfestelse.*
Her er en systematisk liste over antall - under arbeid - Liste over antall - Den hvite lilje

Den hvite lilje var er hederstegn i både Norsk Speidergutt-Forbund og Norges speiderforbund. Enkelte personer har fått dette hederstegnet av begge disse forbundene og dermed går igjen to ganger i disse listene, dog med samtidens gruppe- og kretstilknyning. Frem til 1936 het utmerkerkelsen Svastika, navn og utseende ble endret for å unngå likheten med nazistenes hakekors.

Her er de ulike tildelingene

I denne tabellen kan du sortere kolonnene ved å trykke øverst.

Nr. År Navn Tropp / Gruppe / Avdeling / Krets Bosted Merknad
001 1911 Alfred Hanson Oslo kommunevåpen.png Oslo Overlege [1] [2]
002 1912 Karl Johan Haagensen 7. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [3]
003 Hans Møller Gasmann 2. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo
004 1915 Viggo Krag-Rønne 1. Trondheim Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [4]
005 1916 Erik Rasmussen 2. Bergen, Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen [5]
006 1916 Bjarne Sæverud 3. Bergen, Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen [6]
007 1916 Trygve Kayser Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen [7]
008 1916 Vilhelm Heistein 1. Kristiansand, Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [8]
009 1916 Wilhelm Retz 2. Stavanger, Vesterlen krets Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [9]
010 1922 Johannes J. Skjerve Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [10]
011 Claus Døscher Grung Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen [11] [12]
012 Svendsen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen klokker
013 Henrik Strømholm 1. Fredrikstad og 2. Fredrikstad, Østfold krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
014 Einar M. Jensen 9. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo
015 Ragnvald Martens 8. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo
016 Fredrik W. Rieber-Mohn 1. Bergen, Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
017 Fridtjov Knudsen 1. Halden, Østfold krets Halden kommunevåpen.png Halden
018 B. Kjelstrup Fredrikstad avd., Østfold krets Moss kommunevåpen.png Moss Kan være denne ? [1]
019 Sverre Vigander Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen overlærer
020 Rolf Anker Lie 1. Halden, Østfold krets Halden kommunevåpen.png Halden
021 Willy Seth Oslo kommunevåpen.png Oslo
022 Bernhard Steen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
023 Victor Carlsen 1. Haugesund og 10. Haugesund Haugesund kommunevåpen.png Haugesund
024 1919 John Heidenstrøm Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [13]
025 1918 Erling Hauger Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [14]
026 Fredrik Beichmann Qvigstad Porsgrunn, Grenland krets Porsgrunn kommunevåpen.png Porsgrunn pastor
027 Peder Borgenvik Haugesund Haugesund kommunevåpen.png Haugesund
028 Øystein Pedersen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
029 Bjarne Hopen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
030 Elias Rønnestad Volda Volda kommunevåpen.png Volda
031 1921 Finn Hov 1. Fredrikstad, Fredrikstad avd., Østfold krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
032 Odd Fiskå Arendal Arendal kommunevåpen.png Arendal
033 Johan W. Oftedal Arendal Arendal kommunevåpen.png Arendal
034 Birger Selmer-Olsen Arendal Arendal kommunevåpen.png Arendal
035 Paul S. Røed 6. Fredrikstad og 3. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo
036 Aksel Faarlund Gjøvik Gjøvik kommunevåpen.png Gjøvik
037 Birger L. D. Brekke Oslo kommunevåpen.png Oslo, Nordstrand
038 Ragnvald Iversen Oslo kommunevåpen.png Oslo
039 Eugen Krantz Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
040 Erling Wehn Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen kaptein
041 Barnelius Sørfonden Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen lærer
042 Torstein Reusch Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
043 Carl Søyland Oslo kommunevåpen.png Oslo
044 Wilhelm Wilhelmsen 1. Laksevåg, Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen, Laksevåg
045 Thorolf Martens Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
046 Peder Frantzen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
047 Johs. Eikrem Kristiansund Kristiansund kommunevåpen.png Kristiansund
048 O. S. Naas Molde Molde kommunevåpen.png Molde
049 Johannes Smidt 1. Sandefjord Sandefjord kommunevåpen.png Sandefjord
050 1924 Ole Eger Østoppland krets Hamar kommunevåpen.png Hamar
051 1924 Berger Christiansen Østoppland krets Hamar kommunevåpen.png Hamar
052 1924 Arvid Østby Østoppland krets Hamar kommunevåpen.png Hamar
053 Ahlert Horn Hokksund Øvre Eiker kommunevåpen.png Øvre Eiker
054 Jens J. Hellsaa 1. Sarpsborg, Østfold krets Sarpsborg kommunevåpen.png Sarpsborg
055 Erling Normann Oslo kommunevåpen.png Oslo
056 Johannes Leewy Arendal Arendal kommunevåpen.png Arendal
057 1915 Frederik Barth Arendal Arendal kommunevåpen.png Arendal [15]
058 Einar Syvertsen Drammen Drammen kommunevåpen.png Drammen
059 1924 Olav H. Sandelien 1. Kongsvinger Kongsvinger kommunevåpen.png Kongsvinger [16]
060 Fritz Endresen Hønefoss Ringerike kommunevåpen.png Ringerike
061 Eysten Paulsen Vikesund Modum kommunevåpen.png Modum pastor
062 Johs. Kloster Vesterlen krets Stavanger kommunevåpen.png Stavanger
063 Eyvind Knutsen Oslo kommunevåpen.png Oslo
064 Rolf Lykken Oslo kommunevåpen.png Oslo
065 Nils Bolt Oslo kommunevåpen.png Oslo
066 Chr. Thorsrud Lillehammer kommunevåpen.png Lillehammer
067 1924 Bjarne Andersen Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [17]
068 1929 Arnt Kjellsen 1. Skotfoss, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien
069 Birger Ruud Oslo kommunevåpen.png Oslo
070 Erling Jensen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
071 1927 Sverre Andresen Haugesund Haugesund kommunevåpen.png Haugesund [18].
072 Fridtjof Groth Oslo kommunevåpen.png Oslo
073 1927 Karsten Berg 17. Oslo Kampianerne Oslo kommunevåpen.png Oslo [19]
074 Ørnulf Henriksen Oslo kommunevåpen.png Oslo
075 Ingebret Øvrum Grenland krets Porsgrunn kommunevåpen.png Porsgrunn
076 Ole Andersen Tønsberg Tønsberg kommunevåpen.png Tønsberg
077 1928 Magnus Sellæg Rjukan Tinn kommunevåpen.png Tinn [20]
078 1928 Gunnar Høgsæt Bodø Bodø kommunevåpen.png Bodø [21]
079 1928 Holger Fangel Oslo kommunevåpen.png Oslo [22]
080 1928 Ragnvald H. Knudsen Oslo kommunevåpen.png Oslo [23]
081 1928 Knut Korsvold Oslo kommunevåpen.png Oslo [24]
082 Oscar D. Holst Drammen Drammen kommunevåpen.png Drammen
083 Bernt Raaheim Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
084 Ivar Vethe 1. Voss, Voss og Hardanger krins Voss kommunevåpen.png Voss
085 Arne Stein Mellegaard Oslo kommunevåpen.png Oslo
086 P. Schou Pettersen 1. Narvik Narvik kommunevåpen.png Narvik
087 1928 Trygve Tobiassen Lillesand Lillesand kommunevåpen.png Lillesand
088 Håkon Andersen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
089 Leif Bothner Harstad Harstad kommunevåpen.png Harstad
090 1930 Oscar Snare 2. Kongsvinger Kongsvinger kommunevåpen.png Kongsvinger [16]
091 Magnor Kristensen Kristiansund Kristiansund kommunevåpen.png Kristiansund
092 Håkon Helliesen Oslo kommunevåpen.png Oslo, Nordstrand
093 Otto Norheim Eidsvoll Eidsvoll kommunevåpen.png Eidsvoll
094 Karl Kapåsen Eidsvoll Eidsvoll kommunevåpen.png Eidsvoll
095 Gabriel Kielland Furnes Ringsaker kommunevåpen.png Ringsaker
096 Ole Borge-Hanssen 2. Moss, Østfold krets Moss kommunevåpen.png Moss
097 Kristen Gossner Oslo kommunevåpen.png Oslo
098 Johs. Rustad Steinkjer Steinkjer kommunevåpen.png Steinkjer
099 Aksel F. Melby 15. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo
100 Otto Maalstad Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
101 Sverre Steen Pedersen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
102 Sigurd Hardeland Vesterlen krets Stavanger kommunevåpen.png Stavanger
103 Ragnvald Eek Oslo kommunevåpen.png Oslo
104 Asbjørn Torp 4. Sarpsborg MS, Østfold krets Sarpsborg kommunevåpen.png Sarpsborg
105 Toralf E. Bentzen Oslo kommunevåpen.png Oslo
106 Erling Willoch Oslo kommunevåpen.png Oslo
107 Wilhelm Frøshaug Kolbotn Oppegård kommunevåpen.png Oppegård
108 Bjarne Ingjerd Larvik Larvik kommunevåpen.png Larvik
109 Hans Knutsen Kolbotn Oppegård kommunevåpen.png Oppegård
110 Birger Grønn Grenland krets Porsgrunn kommunevåpen.png Porsgrunn
111 Per Aarsland Oslo kommunevåpen.png Oslo
112 1932 W. Sandberg 2. Mandal Mandal kommunevåpen.png Mandal
113 1932 A. Stoveland 1. Mandal Mandal kommunevåpen.png Mandal
114 Johan Saastad Oslo kommunevåpen.png Oslo
115 1932 Erling Strømme Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand
116 Andreas Nergård Levanger Levanger kommunevåpen.png Levanger
117 Einar Simonsen 1. Fredrikstad, Fredrikstad avd., Østfold krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
118 1932 Christian Eriksen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
119 Kåre Wang Østfold krets Halden kommunevåpen.png Halden
120 Johs. Flåterud Notodden Notodden kommunevåpen.png Notodden
121 Joh. H. Schøyen Notodden Notodden kommunevåpen.png Notodden
122 1933 Carsten Andresen 1. Leirvik, Bergen krets Stord kommunevåpen.png Stord [25]
123 Jørgen Fennefoss Oslo kommunevåpen.png Oslo, Grefsen
124 Gunnar Westgaard Oslo kommunevåpen.png Oslo
125 Gunnar Aakhus Grenland krets Kragerø kommunevåpen.png Kragerø
126 Erik Krafft Grenland krets Kragerø kommunevåpen.png Kragerø
127 Sverre Røhne Oslo kommunevåpen.png Oslo
128 Thorbjørn Stokke 1. Grorud Oslo kommunevåpen.png Oslo, Grorud
129 Herloff Helland Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
130 Emil Walløe Oslo kommunevåpen.png Oslo, Bryn
131 Jens Skuggen Ålesund Ålesund kommunevåpen.png Ålesund
132 Enoch Korsvold Ålesund Ålesund kommunevåpen.png Ålesund
133 Olav Hatlen Molde Molde kommunevåpen.png Molde
134 Arve Liverud 3. Fredrikstad, Østfold krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
135 Jens Beilegård Oslo kommunevåpen.png Oslo
136 Brynjulf Thorsen Flekkefjord Flekkefjord kommunevåpen.png Flekkefjord
137 S. S. Lindø Haugesund Haugesund kommunevåpen.png Haugesund
138 Jakob Sjøthun Vesterlen krets Stavanger kommunevåpen.png Stavanger
139 Chr. Taskerud Nes, Hedmark Ringsaker kommunevåpen.png Ringsaker
140 Monrad Teigland Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen
141 Kristian Günther Oslo kommunevåpen.png Oslo
142 Arnt Haraldsen 5. Skien MS, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
143 Paul Urrang Narvik Narvik kommunevåpen.png Narvik
144 Arne H. Lae Stabekk Bærum kommunevåpen.png Bærum
145 1934 Alf Ødegaard Glåmdal krets Kongsvinger kommunevåpen.png Kongsvinger [16]
146 1934 Rolv Selmer-Olsen 2. Arendal Arendal kommunevåpen.png Arendal [27]
147 1935 Arne G. Myhrvold Østfold krets Askim kommunevåpen.png Askim [28]
148 1935 J. C. Aird Bærum Bærum kommunevåpen.png Bærum [28]
149 1935 Gustav F. Moe Bodø Bodø kommunevåpen.png Bodø [28]
150 1935 Søren Henni Elverum Elverum kommunevåpen.png Elverum [28]
151 1935 Trygve Laudal Kirkenes Sør-Varanger kommunevåpen.png Sør-Varanger [28]
152 1935 Ralph Tandberg Oslo kommunevåpen.png Oslo [28]
153 1935 Finn Carlsen Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [28]
154 1935 Asbjørn Guldahl Oslo kommunevåpen.png Oslo [28]
155 1935 Øistein Arnesen Oslo kommunevåpen.png Oslo [28]
156 1935 Johan Fjeldstad Drammen Drammen kommunevåpen.png Drammen [28]
157 1935 E. Andresen Romedal Stange kommunevåpen.png Stange [28]
1936 NSFs 25-årsjubileum
1936 Th. Conradi Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Carl van der Hagen Farsund Farsund kommunevåpen.png Farsund [29]
1936 Ragnvald Lassen Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Paul Pettersen Østfold krets Moss kommunevåpen.png Moss [29]
1936 Claus Hansen Østfold krets Moss kommunevåpen.png Moss [29]
1936 Eilert Engebretsen 1. Vardø, Finnmark krets Vardø kommunevåpen.png Vardø [29]
1936 Svein Bergstrøm 2. Tromsø, Troms krets Tromsø kommunevåpen.png Tromsø [29]
1936 Erling Johannesgaard Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Torvald Staalesen Haugesund Haugesund kommunevåpen.png Haugesund [29]
1936 Johan Hansen Langesund, Vestfold krets Bamble kommunevåpen.png Bamble [29]
1936 Albert Holst Tønsberg, Vestfold krets Tønsberg kommunevåpen.png Tønsberg [29]
1936 Rolf Bosse Berntzen Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo, Bekkelaget [29]
1936 Jørgen Jørgensen Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo, Simonsbråten [29]
1936 Carl Rygh Ålesund Ålesund kommunevåpen.png Ålesund [29]
1936 Kjell Bjørndahl 33. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Kristoffer Ruud 34. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Henry Lund 38. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Arne Hansen 19. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Knut Christoffersen 3. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Torstein Fyri 42. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [29]
1936 Olav Skjellaug 1. Brevik, Grenland krets Porsgrunn kommunevåpen.png Porsgrunn [29] [26]
1937 W. Garmann Rjukan Tinn kommunevåpen.png Tinn [30]
1937 Gunnar Engebretsen Lillestrøm Skedsmo kommunevåpen.png Skedsmo [30]
1937 Rasmus W. Kyvik 4. Stavanger Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [30]
1937 Johan Mikkelsen 10. Bergen Bergen kommunevåpen.png Bergen [30]
1937 Karsten Sunde Kristiansund Kristiansund kommunevåpen.png Kristiansund [30]
1937 Harald Bergersen Fredrikstad Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [30]
1937 Leif Boye 1. Porsgrunn, Grenland krets Porsgrunn kommunevåpen.png Porsgrunn [26][30]
1937 Hartvig C. Gjesdahl 1. Borgestad, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26] [30]
1937 Leiv Staalesen Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [30]
1937 Henry Aamot 1. Sarpsborg, Østfold krets Sarpsborg kommunevåpen.png Sarpsborg [31] [32] [30]
1938 Torleiv Mjaaland Ålesund Ålesund kommunevåpen.png Ålesund [33]
1938 Johan Finne Steinkjer Steinkjer kommunevåpen.png Steinkjer [33]
1938 Ørnulf Sommerstad Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [33]
1938 Julius Kogstad Bergen Bergen kommunevåpen.png Bergen [33]
1938 Otto Irgens Bergen Bergen kommunevåpen.png Bergen [33]
1938 Bjarne Tellmann Fauske Fauske kommunevåpen.png Fauske [33]
1938 Anton Bø Grav Bærum kommunevåpen.png Bærum [33]
1938 Trygve Forfang Stabekk Bærum kommunevåpen.png Bærum [33]
1939 Johs. Hustvedt Haugesund Haugesund kommunevåpen.png Haugesund [34]
1939 Torleiv Sangnæs Skreia Østre Toten kommunevåpen.png Østre Toten [34]
1939 Hans Amundsen Gjøvik Gjøvik kommunevåpen.png Gjøvik [34]
1939 Leif Hoff Gjøvik Gjøvik kommunevåpen.png Gjøvik [34]
1939 Kr. Starbo Voss Voss kommunevåpen.png Voss [34]
1939 Thorolf Smith Bergen Bergen kommunevåpen.png Bergen [34]
1939 Edvard Dahle 5. Skien MS, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26] [34]
1939 Trygve E. Gundahl 3. Kongsvinger, Glåmdal krets Kongsvinger kommunevåpen.png Kongsvinger [35] [34]
1940 Nils Wessmann Nielsen Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [36]
1940 Kaare Børke 20. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [36]
1940 Harald Haltvik Sør-Trøndelag krets Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [36]
1940 Carl E. Eriksen 1. Langhus, Follo krets Ski kommunevåpen.png Ski [36]
1940 Odd Hopp 4. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [36]
1940 Harald Løvdokken 1. Hønefoss, Buskerud krets Ringerike kommunevåpen.png Ringerike [36]
1940 John H. Larsen Røsto 25. Oslo, Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [36]
1947 Gunvor Bjørke Høvik Bærum kommunevåpen.png Bærum [37]
1947 Sverre Lindem Jar Bærum kommunevåpen.png Bærum [37]
1947 Lambert Lambertsen Bogen Tromsø kommunevåpen.png Tromsø [37]
1947 Arne Børresen Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [37]
1947 Abraham Bergset Grue Grue kommunevåpen.png Grue [37]
1947 Gunnar Tanga Oppstad i Odalen Sør-Odal kommunevåpen.png Sør-Odal [37]
1947 Harald Bergh Hamar Hamar kommunevåpen.png Hamar [37]
1947 Ingolf O. Torgersen Sandnes Sandnes kommunevåpen.png Sandnes [37]
1947 Endre S. Andersen Skudeneshavn Karmøy kommunevåpen.png Karmøy [37]
1948 Frithjov Sørensen Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand
1948 Lord Ventry Flagg England.png England [38]
1949 Knut Høydahl 1. Fredrikstad, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [39]
1949 Dagny Staalesen Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand
1950 Janna Sørensen Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand
1951 Robert Birkeland Sørlandet krets Birkenes kommunevåpen.png Birkenes
1954 Willy Jortun 17. Oslo Kampianerne Oslo kommunevåpen.png Oslo [40]
1954 Georg Windsland Sørlandet krets Birkenes kommunevåpen.png Birkenes
1954 Fridmann Rossborg Metodistkirkens speiderkorps gutter Bergen kommunevåpen.png Bergen [41]
1955 Kåre Tobiassen Sørlandet krets Lillesand kommunevåpen.png Lillesand
1955 Gudmund Vollan Sørlandet krets Birkenes kommunevåpen.png Birkenes
? John Eid Olsson 1. Sandstrand Harstad kommunevåpen.png Harstad [42]
1956 Kåre Bekkerhus Sørlandet krets Lyngdal kommunevåpen.png Lyngdal
1956 Kristen Beer Sørensen Sørlandet krets
1956 Ole Færøvik Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen [43]
1957 Ellen Kitty Olsen Sørlandet krets
1958 Knut Thorkildsen Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [44]
1960 Einar Karlsen 1. Herøya, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1960 Leif K. Brynhildsen 4. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1960 Arvid Hellstrøm 8. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1960 Arne J. Aasland 9. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1960 Bernt Gulla 1. Sunndal (KFUM), Romsdal og Nordmøre krets Sunndal kommunevåpen.png Sunndal [45]
1961 NSFs 50-årsjubileum
1961 Leonard Winger Sørlandet krets
1962 Bjarne Larsen 4. Fredrikstad, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
1962 Gunnar Kirkhus Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [46]
1963 Sverre Fridsvold 17. Oslo Kampianerne Oslo kommunevåpen.png Oslo [47]
1964 Harald Dahlgren 2. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1964 Ruth Jacobsen Bergen Bergen kommunevåpen.png Bergen [48]
1964 Per Olaf Johannessen Bergen Bergen kommunevåpen.png Bergen [48]
1964 Tora Johanne Morstang Myrvoll Oppegård kommunevåpen.png Oppegård [48]
1964 Dag T. Vea Vesterlen krets [48]
1964 Jan Berntsen 14. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [48]
1964 Rolf Brandhaug Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [48]
1964 Jens Aasland Kristiansand Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [48]
1964 Lars Ringdal Sandefjord Sandefjord kommunevåpen.png Sandefjord [48]
1964 Helene Berg Trondheim Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [48]
1964 Per Gundersen 3. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26] [48]
1964 Erling Mælum Skarnes Sør-Odal kommunevåpen.png Sør-Odal [48]
1964 Arne Ommundsen Tyristrand Ringerike kommunevåpen.png Ringerike [48]
1964 Kåre Ottersen Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [48]
1964 Rovar Magnum Ridabu Hamar kommunevåpen.png Hamar [48]
1964 Tormod Nordeng Bjørnskinn Andøy kommunevåpen.png Andøy [48]
1964 Torstein Bryne Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [48]
1964 Joh. Peter Liitzow-Holm Nannestad Nannestad kommunevåpen.png Nannestad [48]
1964 Per-Eric Andersen Bodø Bodø kommunevåpen.png Bodø [48]
1964 Kåre Bing Trondheim Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [48]
1964 Fredrik Bolin Moss Moss kommunevåpen.png Moss [48]
1964 Nils Christensen Bodø Bodø kommunevåpen.png Bodø [48]
1964 Georgii Burkow Tromsø Tromsø kommunevåpen.png Tromsø [48]
1964 Knud Selmer Olsen Aremark Aremark kommunevåpen.png Aremark [48]
1964 Hans Hougsnes Sveio Sveio kommunevåpen.png Sveio [48]
1964 Solveig Østenby Andebu Sandefjord kommunevåpen.png Sandefjord [48]
1964 Niels Chr. Lyhne Agder krets Arendal kommunevåpen.png Arendal [48]
1964 Gunnar Th. Skundberg Vesterlen krets Sandnes kommunevåpen.png Sandnes [48]
1964 Magnus Olsen Ytre Arna Bergen kommunevåpen.png Bergen [48]
1964 Erik Martens Rasmussen 3. Blommenholm Bærum kommunevåpen.png Bærum [48]
1965 Johan Kristiansen 1. Førde, Bergen krets Førde kommunevåpen.png Førde
1965 Johan Christian Andersen 2. Slagen Tønsberg kommunevåpen.png Tønsberg [49] [50]
1965 Johan Besseberg Norges KFUM-speidere Oslo kommunevåpen.png Oslo [49] [50] [46]
1965 John Bjartveit Frelsesarmeens speiderkorps Oslo kommunevåpen.png Oslo [49] [50] [46]
1965 Gisle Johnson 2. Høvik Bærum kommunevåpen.png Bærum [49] [50]
1965 Aimar Lundal 3. Kristiansand Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [50]
1965 Aage Rettvin 1. Fredrikstad / 6. Fredrikstad Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
1965 Norman Holbek 8. Kristiansand MS Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [50]
1965 Walter Storhaug-Beier 2. Skien Skien kommunevåpen.png Skien [50]
1965 Arild Jørgensen Eidsvoll avdeling Eidsvoll kommunevåpen.png Eidsvoll [50]
1965 Reidar Villberg 5. Oslo avdeling Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 Rolf Maaleng 7. Sarpsborg Sarpsborg kommunevåpen.png Sarpsborg [50]
1965 Trygve Wiborg 1. Skoger Drammen kommunevåpen.png Drammen [50]
1965 Thorleif Kristiansen Varna krets Moss kommunevåpen.png Moss [50]
1965 Erik Westersund 1. Oppsal Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 Cato Klovland 1. Kalbakken Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 Olaf Petter Lindvig 2. Oslo avdeling Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 Nic. Dølerud Hønefoss avdeling Ringerike kommunevåpen.png Ringerike [50]
1965 Bernh. Høiden 3. Lørenskog FA Lørenskog kommunevåpen.png Lørenskog [50]
1965 Odd Bårnes 2. Sandvika FA Bærum kommunevåpen.png Bærum [50]
1965 Per Bjartveit 71. Oslo FA Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 John Erik Grasmo 15. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 Alf Salvesen 2. Ski Ski kommunevåpen.png Ski [50]
1965 Svein Justvik 67. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 Thorbjørn Rogstad 1. Gjerpen Skien kommunevåpen.png Skien [50]
1965 Halvor Hørthe 1. Ulefoss Nome kommunevåpen.png Nome [50]
1965 Ove Meidell Lange 41. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [50]
1965 Sverre Magnus Hansen 4. Strømmen Skedsmo kommunevåpen.png Skedsmo [50]
1966 Knut Normann Egeland 1. Hasle Oslo kommunevåpen.png Oslo [51]
1966 Inger Egeland 1. Hasle Oslo kommunevåpen.png Oslo [52] [53]
1966 Ingebjørg Gundersen 5. Skien MS, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26] [53]
1966 Odd Lagmo 1. Linderud Oslo kommunevåpen.png Oslo [52]
1966 Finn Linnenær 4. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [52] [53]
1966 Per Johan Røed 3. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [52] [53]
1966 Sivert K. Sandahl Laksevåg avdeling Bergen kommunevåpen.png Bergen, Laksevåg [52] [53]
1966 Eigil Edgar Karlsen 5. Skien MS Skien kommunevåpen.png Skien [53]
1966 Asbjørn Grefslie 2. Mysen MS Eidsberg kommunevåpen.png Eidsberg [53]
1966 Håkon Simonsen 3. Bergen avdeling Bergen kommunevåpen.png Bergen [53]
1966 Odd Lagmo 1. Linderud Oslo kommunevåpen.png Oslo, Linderud [53]
1966 Arthur Dahle 1. Bryne Time kommunevåpen.png Time [53]
1966 Nils Underhaug 1. Bryne Time kommunevåpen.png Time [53]
1966 Hans Svanes 2. Sokndal Sokndal kommunevåpen.png Sokndal [53] [54]
1966 Erling Smedsvig-Hanssen 1. Flekkefjord Flekkefjord kommunevåpen.png Flekkefjord [53]
1966 Edel Dahlen 3. Kristiansund Kristiansund kommunevåpen.png Kristiansund [53]
1966 Ivar Aars 1. Ullern Oslo kommunevåpen.png Oslo, Ullern [53]
1966 Eilif K. Holm Helgeland krets Rana kommunevåpen.png Rana, Grubhei [53]
1966 Gunnar Opheim 3. Laksevåg Bergen kommunevåpen.png Bergen, Laksevåg [53]
1966 Jon Fredrik Persen Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen [53]
1966 Reidar Johansen 1. Røyken Røyken kommunevåpen.png Røyken [53]
1966 Erling Eriksen 1. Gardermoen Ullensaker kommunevåpen.png Ullensaker [53]
1966 Trygve J. Solgaard 1. Skien Skien kommunevåpen.png Skien [53]
1966 Aksel Halvorsen Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [53]
1966 Rolf Pedersen 1. Jevnaker Jevnaker kommunevåpen.png Jevnaker [53]
1966 Sverre Bringeland 1. Høvik Bærum kommunevåpen.png Bærum [53]
1966 Magne Kortner Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [53]
1966 Bjarne Hagen 2. Sandvika FA Bærum kommunevåpen.png Bærum [53]
1967 John E. Eriksson 17. Oslo Kampianerne Oslo kommunevåpen.png Oslo [55] [56]
1967 Erling Gulliksen Metodistkirkens speiderkorps gutter Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [56] [46]
1967 Bernt N. Nilsen 1. Snarøen Sjø og ombud Bærum kommunevåpen.png Bærum [56] [57]
1967 Kjell Ivar Simonsen 8. Kristiansand, Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [56]
1967 Erna Simonsen 4. Kristiansand, Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [56]
1967 Oddleif Flaa Sørlandet krets
1967 Eivind Taranrød Volda og Ørsta avdeling, Sunnmøre krets [56]
1967 Karl Røyset 1. Hareid Hareid kommunevåpen.png Hareid [56]
1967 Alv Vigestad 1. Grytestranda Haram kommunevåpen.png Haram [56]
1967 Oddmund Ramsvik 9. Ålesund Ålesund kommunevåpen.png Ålesund [56]
1967 Erik M. Johanssen Oslo krets og ombud Oslo kommunevåpen.png Oslo [56] [57]
1967 Per Anstensen 5. Moss Moss kommunevåpen.png Moss [56]
1967 Gisle Grevskott Nordstrand krets og ombud Oslo kommunevåpen.png Oslo, Nordstrand [56] [57]
1967 Erik Normann Varna krets Moss kommunevåpen.png Moss [56]
1967 Harry M. Ammerud 1. Nydalen Oslo kommunevåpen.png Oslo, Nydalen [56]
1967 Halvor Ribe 1. Melbu Hadsel kommunevåpen.png Hadsel [56]
1967 Gunnar Groven Namdal krets Overhalla kommunevåpen.png Overhalla [56]
1967 Tore Lund Mjølner, Sør_Østerdal krets Elverum kommunevåpen.png Elverum [56]
1967 Thorbjørn Urdahi Grini avdeling Bærum kommunevåpen.png Bærum [56]
1967 Aud Sæbø 1. Nadderud Bærum kommunevåpen.png Bærum [56]
1967 Trygve Sæbø 1. Nadderud Bærum kommunevåpen.png Bærum [58]
1967 Albert Tangen 1. Haslum Bærum kommunevåpen.png Bærum [56]
1967 Ingeborg Brandbu 3. Askim FA Askim kommunevåpen.png Askim [56]
1967 Peter Bergseth 1. Øvre Rendal Rendalen kommunevåpen.png Rendalen [56]
1967 Hans Ammund Rosback 1. Folldal Folldal kommunevåpen.png Folldal [56]
1967 Otto Johannessen 6. Laksevåg Bergen kommunevåpen.png Bergen, Laksevåg [56]
1967 Jan Erik Bøck Grenland krets [56]
1967 Øyvind Thoresen 7. Oslo Kanaljene Oslo kommunevåpen.png Oslo [56]
1967 Tom Sverre Vadholm Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [56]
1968 John Walter Tegnér 1. Lunde, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [59]
1968 Torgrim Eftestøl 7. Kristiansand, Sørlandet krets Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [59]
1968 Erik Hjorth Bergen krets Bergen kommunevåpen.png Bergen [59]
1968 Henry Aug. Olsen 1. Ekeberg Oslo kommunevåpen.png Oslo, Ekeberg [59]
1968 Arne Krogstad 1. Ekeberg Oslo kommunevåpen.png Oslo, Ekeberg [59]
1968 Astrid Berg Torgersen 11. Stavanger Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [59]
1968 Ingebjørg Johnsen 21. Stavanger Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [59]
1968 Emily Lyngholm 6. Stavanger Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [59]
1968 Hans Sagevik 1. Sola Sola kommunevåpen.png Sola [59]
1968 Vidar Nicolaisen 1. Hetland BK Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [59]
1968 Ansgar Johannessen 6. Stavanger Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [59]
1968 Hans Petter Angell Olsen 12. Stavanger MS Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [59]
1968 Eugen Lysdahl, 1. Vikersund Modum kommunevåpen.png Modum [59]
1968 Arne Lerkenlund 1. Larvik Larvik kommunevåpen.png Larvik [59]
1968 Øivind Johansen Fredrikstad krets og formann, Tredalen Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [59]
1968 Øivind Krattum NSF [59]
1968 Rolf Nilsen NSF [59]
1968 Knut Kolstad 2. Mysen Eidsberg kommunevåpen.png Eidsberg [59]
1968 Inger-Kristin Hansen Vestfold krets [59]
1968 Johnny Hansen Tønsberg avdeling Tønsberg kommunevåpen.png Tønsberg [59]
1968 Einar Islann Vestfold krets Larvik kommunevåpen.png Larvik [59]
1968 Ralph Frantzen 1. Glemmen Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [59]
1968 Yngvar Sten Kristiansen 2. Fredrikstad MS Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [59]
1968 Christian Pedersen 1. Fauske Fauske kommunevåpen.png Fauske [59]
1968 Gunvor Hanevik 31. Bergen FA Bergen kommunevåpen.png Bergen [59]
1968 Gunnar Marthinsen 18. Trondheim FA Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [59]
1968 Peter Lykke Oslo krets Oslo kommunevåpen.png Oslo [59]
1968 Kirsten Gausen 1. Skogn Levanger kommunevåpen.png Levanger [59]
1968 Peter Petersen Gudbrandsdal krets Lillehammer kommunevåpen.png Lillehammer [59]
1968 Per Aunevik 1. Idd Halden kommunevåpen.png Halden [59]
1968 Bjarne Rønold 1. Eiksmarka Bærum kommunevåpen.png Bærum [59]
1968 Georg Skarholm 2. Laksevåg Bergen kommunevåpen.png Bergen, Laksevåg [59]
1968 Margit Hungerholdt 1. Hole Hole kommunevåpen.png Hole [59]
1968 Oddleif Flaat 9. Kristiansand BK, Norges Blå Kors Speidere Kristiansand kommunevåpen.png Kristiansand [59]
1968 Kai Birger Flaa Norges Blå Kors Speidere [59]
1968 Leif Jarodd 26. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [60]
1968 Claus Sonberg jr. 2. Blommenholm Bærum kommunevåpen.png Bærum [59]
1968 Ellen Anstensen 5. Moss Moss kommunevåpen.png Moss [59]
1968 Rolf Bøgle 3. Moss Moss kommunevåpen.png Moss [59]
1968 Alf Holvik 1. Farsund, Sørlandet krets Farsund kommunevåpen.png Farsund [59]
1968 Jørgen Theisen 1. Trasop Oslo kommunevåpen.png Oslo [59]
1970 Ragnhild Hellstrøm 8. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1970 Jonald Haukenæs 1. Skotfoss, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1971 Yngvar Andersen 4. Larvik MS Larvik kommunevåpen.png Larvik [61]
1971 Reidar Knudsen 1. Bygdøy Oslo kommunevåpen.png Oslo [61]
1971 Ann Birkeland 1. Abildsø Oslo kommunevåpen.png Oslo [61]
1971 Karsten Brækkan 60. Oslo BSK Oslo kommunevåpen.png Oslo [61]
1971 Sigmund Jørgensen 25. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [61]
1971 Mary Sandanger 31. Bergen FA Bergen kommunevåpen.png Bergen [61]
1971 Kjell Pettersen Norges KFUM-speidere [61] [46]
1971 Abram Kjell Sørdal 1. Egersund Eigersund kommunevåpen.png Eigersund [61]
1971 Johannes Moe 1. Nesna Nesna kommunevåpen.png Nesna [61]
1971 Floyd A. Trulsen 4. Larvik MS Larvik kommunevåpen.png Larvik [61]
1971 Ola Tjøstheim 1. Jørpeland Strand kommunevåpen.png Strand [61]
1971 Øivind Evertsen 7. Stavanger, Vesterlen krets Stavanger kommunevåpen.png Stavanger [61]
1971 Andrew Skaar 1. Varhaug Hå kommunevåpen.png [61]
1971 Asbjørn H. Johansen Sunnmøre krets Ålesund kommunevåpen.png Ålesund [61]
1971 Odd Ekanger Sandefjord avdeling Sandefjord kommunevåpen.png Sandefjord [61]
1971 Per Krafft 2. Fredrikstad MS, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [61]
1971 Harald Pettersen 2. Lillehammer Lillehammer kommunevåpen.png Lillehammer [61]
1971 Arne Paust-Andersen 20. Oslo Oslo kommunevåpen.png Oslo [61]
1971 Jan K. Svendsen Sunnmøre krets Molde kommunevåpen.png Molde [61]
1971 Kjelrum Sandvik 2. Molde Molde kommunevåpen.png Molde [61]
1971 Kåre Gjelsten 1. Fjøsanger Bergen kommunevåpen.png Bergen [61]
1971 Finn Ranhoff 1. Røa Oslo kommunevåpen.png Oslo [61]
1971 Bjørn Ulvin 2. Strinda Trondheim kommunevåpen.png Trondheim [61]
1971 Gunnar Østrem 1. Røa Oslo kommunevåpen.png Oslo [61]
1972 Andreas Karlsen Sørlandet krets
1972 Øivind Nordby 2. Fredrikstad MS Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad [62]
1974 Kjell Melhus 1. Rælingen Rælingen kommunevåpen.png Rælingen [63]
1974 Ivar Jacobsen Sørlandet krets
1974 Aslaug Holbek Sørlandet krets
1974 Bjarne Grundetjern Sørlandet krets Vennesla kommunevåpen.png Vennesla
1974 Harald Birkenes Sørlandet krets
1974 Torbjørn Stensland Sørlandet krets
1974 Alf Johan Olsen Sørlandet krets
1974 Marit Asdal Sørlandet krets
1974 Grete Gjerde Sørlandet krets
1976 Torbjørn Larsson Fedde 1. Farsund, Sørlandet krets Farsund kommunevåpen.png Farsund
Kjell Solgaard 2. Fredrikstad MS, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
1976 Helge Stangnes Nord-Troms krets Tromsø kommunevåpen.png Tromsø
1977 Arne-Steingrim Olsen Nord-Troms krets
1977 Børre Baardseth 8. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
1978 Sonja Husby 8. Skien, Grenland krets Skien kommunevåpen.png Skien [26]
Per Krafft Fredrikstad MS, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
Yngvar Sten Kristiansen Fredrikstad MS, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad
1991 Ragnar Axel Brun 3. Fredrikstad, Fredrikstad krets Fredrikstad kommunevåpen.png Fredrikstad

Referanser

  1. Holdt et kurs i førstehjelp ved Universitetet for speiderne Femti år for norske gutter, 1961
  2. Tildelt uten medlemsskap innen speidingen
  3. Femti år for norske gutter, 1961
  4. Troppsfører Krag-Rønne ble i følge Speideren 3/1915 tildelt Svastika etter anmodning av speiderne i Trondhjem.
  5. Tildelt av Christian Dons 9. juli 1916 for innsats som leirkommandant under Landsleir Bergen 1916 (Norsk Speidergutt-Forbund), Speideren 1916, minnenummer landsleir
  6. Tildelt av Sverre Vigander 9. juli 1916 for innsats under Landsleir Bergen 1916 (Norsk Speidergutt-Forbund), Speideren 1916, minnenummer landsleir
  7. Tildelt av Sverre Vigander 9. juli 1916 for innsats under Landsleir Bergen 1916 (Norsk Speidergutt-Forbund), Speideren 1916, minnenummer landsleir
  8. Denne plasseres enten før nr. 005 eller etter 009.
  9. Tildelt av Christian Dons 9. juli 1916 under Landsleir Bergen 1916 (Norsk Speidergutt-Forbund) for sin innsats for speidingen i Stavanger, Speideren 1916, minnenummer landsleir
  10. Lederen, nr. 2 1967, Norsk Speidergutt-Forbund.
  11. Lege som i bl.a. 1913 holdt et 15 timers kurs i forbinning, sårbehandling, bårelaging, o.s.v. i Bergen
  12. Tildelt uten medlemsskap innen speidingen
  13. Tildelt av Christian Dons ved innvielsen av Heivannet, Skien 19. august 1919, Speideren nr. 10, 1929
  14. Speideren nr. 3 1923
  15. Barth mottok den først lokalt fra egen tropp. Senere, i 1915, fra forbundsstyret.
  16. 16,0 16,1 16,2 Glåmdal krets N.S.F. 1925 - 1940, 1940, Glåmdal krets, Norsk Speidergutt-Forbund.
  17. Bjarne Andersens Svastika er innlevert til Skien speideravdelings museumssamling som oppbevares på Telemark Museum, opplysninger fra Arvid Hellstrøm, 2012
  18. Utdelt for forberedelser og gjennomføring av Landsmøtet 1927 Lederen nr. 4 - 1927
  19. 17. Oslo 1919 - 1979
  20. Tildelt Svastika, senere Den hvite lilje, juli 1928 på landsleiren av Hans Møller Gasmann.
  21. Tildelt Svastika, senere Den hvite lilje, juli 1928 på landsleiren av Hans Møller Gasmann.
  22. Tildelt Svastika, senere Den hvite lilje, juli 1928 på landsleiren av Hans Møller Gasmann.
  23. Tildelt Svastika, senere Den hvite lilje, juli 1928 på landsleiren av Hans Møller Gasmann.
  24. Tildelt Svastika, senere Den hvite lilje, juli 1928 på landsleiren av Hans Møller Gasmann.
  25. Tildelt av kretssjef og tidligere troppsleder Fredrik W. Rieber-Mohn på 20-årsfesten til 1. Leirvik tropp i 1933. Referert i 1. Leirviks jubileumsskrift 1913-1938.
  26. 26,00 26,01 26,02 26,03 26,04 26,05 26,06 26,07 26,08 26,09 26,10 26,11 26,12 26,13 26,14 26,15 Opplysninger fra Arvid Hellstrøm, 2012
  27. Lederen, nr. 3 1935, Norsk Speidergutt-Forbund.
  28. 28,00 28,01 28,02 28,03 28,04 28,05 28,06 28,07 28,08 28,09 28,10 Lederen, nr. 3 1936, Norsk Speidergutt-Forbund.
  29. 29,00 29,01 29,02 29,03 29,04 29,05 29,06 29,07 29,08 29,09 29,10 29,11 29,12 29,13 29,14 29,15 29,16 29,17 29,18 29,19 29,20 Lederen, nr. 3 og 4 1937, Norsk Speidergutt-Forbund.
  30. 30,0 30,1 30,2 30,3 30,4 30,5 30,6 30,7 30,8 30,9 Lederen, nr. 2 1938, Norsk Speidergutt-Forbund.
  31. Delt ut da troppen feiret sitt 25-årsjubileim lørdag 20. november med speiderchefen Hans Møller Gasmann og kretschefen Einar Simonsen tilstede.
  32. Speideren nr. 10 1937
  33. 33,0 33,1 33,2 33,3 33,4 33,5 33,6 33,7 Lederen, nr. 3 1939, Norsk Speidergutt-Forbund.
  34. 34,0 34,1 34,2 34,3 34,4 34,5 34,6 34,7 Lederen, nr. 2 1940, Norsk Speidergutt-Forbund.
  35. Glåmdal krets NSF 15 år 1925 - 1940, 1940
  36. 36,0 36,1 36,2 36,3 36,4 36,5 36,6 Årsmelding for 1940 - 1944/45 for Norsk Speidergutt-Forbund, gjengitt i Lederen nr. 4 1945, Norsk Speidergutt-Forbund.
  37. 37,0 37,1 37,2 37,3 37,4 37,5 37,6 37,7 37,8 Lederen, nr. 3 1948, Norsk Speidergutt-Forbund.
  38. Sarpsborg arbeiderblad 2/2 1948
  39. 1. Fredrikstad 1912 - 1962, 1962 Tildelt for sitt gode arbeid som husssjef for Speiderhuset i Ilaveien, Fr.stad
  40. 17. Oslo 1919 - 1979
  41. Jubileumsberetning Alltid beredt - Speiderne i Fredrikstad Metodistkirke 75 år, 1999
  42. Skal ha mottatt den hvite lilje, fikk Sølvulven i 1956, så det må være før dette.
  43. Speideren, nr. 1 1957, Norsk Speidergutt-Forbund.
  44. 1. Fredrikstad 1912 - 1962, 1962 Tildelt for sitt arbeid som avdelingsleder og Speiderhuset i Fredrikstad
  45. Speideren, nr. 3 1961, Norsk Speidergutt-Forbund.
  46. 46,0 46,1 46,2 46,3 46,4 Tildelt i egenskap som korpssjef i Norsk Speidergutt-Forbund
  47. 17. Oslo 1919 - 1979
  48. 48,00 48,01 48,02 48,03 48,04 48,05 48,06 48,07 48,08 48,09 48,10 48,11 48,12 48,13 48,14 48,15 48,16 48,17 48,18 48,19 48,20 48,21 48,22 48,23 48,24 48,25 48,26 48,27 48,28 Lederen, nr. 3 1965, Norsk Speidergutt-Forbund.
  49. 49,0 49,1 49,2 49,3 Lederen, nr. 6 1965, Norsk Speidergutt-Forbund.
  50. 50,00 50,01 50,02 50,03 50,04 50,05 50,06 50,07 50,08 50,09 50,10 50,11 50,12 50,13 50,14 50,15 50,16 50,17 50,18 50,19 50,20 50,21 50,22 50,23 50,24 50,25 Lederen, nr. 3 1966, Norsk Speidergutt-Forbund.
  51. Epost til Speidermuseet
  52. 52,0 52,1 52,2 52,3 52,4 Lederen, nr. 2 1966, Norsk Speidergutt-Forbund.
  53. 53,00 53,01 53,02 53,03 53,04 53,05 53,06 53,07 53,08 53,09 53,10 53,11 53,12 53,13 53,14 53,15 53,16 53,17 53,18 53,19 53,20 53,21 53,22 53,23 53,24 53,25 Lederen, nr. 4 1967, Norsk Speidergutt-Forbund.
  54. En Leidulv Svanes er nevnt i 2. Sokndal
  55. 17. Oslo 1919 - 1979
  56. 56,00 56,01 56,02 56,03 56,04 56,05 56,06 56,07 56,08 56,09 56,10 56,11 56,12 56,13 56,14 56,15 56,16 56,17 56,18 56,19 56,20 56,21 56,22 56,23 56,24 56,25 56,26 Lederen, nr. 3 1967, Norsk Speidergutt-Forbund.
  57. 57,0 57,1 57,2 Tildelt i egenskap for tjenester for og som ombudsmann i Norsk Speidergutt-Forbund
  58. Lederen nr. 4 1974
  59. 59,00 59,01 59,02 59,03 59,04 59,05 59,06 59,07 59,08 59,09 59,10 59,11 59,12 59,13 59,14 59,15 59,16 59,17 59,18 59,19 59,20 59,21 59,22 59,23 59,24 59,25 59,26 59,27 59,28 59,29 59,30 59,31 59,32 59,33 59,34 59,35 59,36 59,37 59,38 59,39 Lederen, nr. 3 og 4 1969, Norsk Speidergutt-Forbund.
  60. Lederen, nr. 1 1969, Norsk Speidergutt-Forbund.
  61. 61,00 61,01 61,02 61,03 61,04 61,05 61,06 61,07 61,08 61,09 61,10 61,11 61,12 61,13 61,14 61,15 61,16 61,17 61,18 61,19 61,20 61,21 61,22 61,23 Årsberetning gjengitt i Lederen, 1972, Norsk Speidergutt-Forbund.
  62. 25. mars 1972, kretsleders notater, arkiv for Fredrikstad krets (Norsk Speidergutt-Forbund)
  63. Lederen nr. 4 1974