Stjørdal 2 (NSPF)
Stjørdal 2 | |
---|---|
![]() | |
Stiftet: | 19. oktober 1950 [1]. |
Krets: | Sør-Trøndelag krets (NSPF) |
Forbund: | Norsk Speiderpikeforbund |
Kommune: [2] | ![]() |
Fylke: [2] | ![]() ![]() |
|
Innhold
Område
Stjørdal kommune, Trøndelag fylke.
Glimt fra historien
1950: I oktober besøkte kretsleder Solveig Skevik Stjørdal 1 for å prøve å løse lederproblemene der. Dette møtet resulterte i at Inger Sofie Johansen ble troppsleder, og Solveig Berg assistent. Troppen ble også delt, 41 piker ble igjen i Stjørdal 1 og 18 piker ble med å stifte Stjørdal 2 den 19. oktober, ledet av Bjørg Bakken [1].
1951: Aktiviteten i troppen har gått svært ned. De har kun to patruljer med til sammen 16 piker, og det ble kun holdt 3-4 troppsmøter i løpet av året [1].
1952: Arbeidet i både Stjørdal 1 og Stjørdal 2 hadde ligger nede frem til 9. oktober, da ble alle tidligere medlemmer innkalt til møte på Stjørdal barnehage. Stjørdal 2 ble offesielt nedlagt på dette møtet og arbeidet i Stjørdal 1 ble gjenopptatt med ca 50 medlemmer fordelt på syv patruljer, ledet av den nye troppslederen Assa Ellingsen Gjone [1].
Ledere
Årstall i parantes er tidligst og seneste årstall vi kjenner til vedkommende har hatt lederfunksjonen.
Troppsledere gjennom tidene | Årstall / periode | Referanse |
---|---|---|
Bjørg Bakken | 1950 - 1951 | [4], [5] |
Har du flere opplysninger? Bidra selv, eller send oss en e-post [1] [3] |
Sommerleirer og turer
År | Sommerleirer og turer | Kommune / sted [2] | Deltakelse | Referanse |
---|---|---|---|---|
Har du flere opplysninger? Bidra selv, eller send oss en e-post [2] [3] |
Utklipp og minner
Mer om
Norsk Speiderpikeforbund
Speiderhus, -hytter og -leirsteder
Eksterne lenker
Referanser
- ↑ 1,0 1,1 1,2 1,3 Korrespondanse med kretsen (1947-1958), fra arkivet til Sør-Trøndelag krets (NSPF)
- ↑ 2,0 2,1 2,2 Her er det tatt utgangspunkt i dagens oppdeling av fylker og kommuner og lagt til evnt. tidl. benevnelser for disse. Hvis det ikke er opprettet en egen artikkelside for disse, vil denne bli søkbar og kategorisert etter dagens oppdeling.
- ↑ 3,0 3,1 3,2 Merk! Dette er kun en utarbeidet oversikt over de opplysninger og artikler
som er lagt ut i Speiderhistorisk leksikon, her er det behov for lokal kunnskap! - ↑ Kretsrapport pr. 31. desember 1950, fra arkivet til Sør-Trøndelag krets (NSPF)
- ↑ Troppsledere pr. 16. Februar 1951, fra arkivet til Sør-Trøndelag krets (NSPF)
- Vet du mer om "Stjørdal 2 (NSPF)"? Du kan være med å legge inn mer historisk stoff, følg Basismanualen.
Husk å være innlogget for å gjøre endringer. Lykke til!